Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως εχει προβλημα η μπαταρια σου;

μονο αυτο δεν εχω σκεφτει,που θα ειναι πολυ σπανιο.

θα παρω την μπαταρια του καλου για δοκιμη.

 

(οσοι εχουν την S32 ολα καλα? απο minideal ειναι το κινητο)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

καθε βοηθεια δεκτη..!!

 

http://s8.postimg.org/quveojl01/s6601.jpg

 

Δοκίμασε να τρέξεις το flash tool χωρίς να έχεις κλικαρισμένες τις επιλογές PRELOADER και MBR

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο δεν εχω σκεφτει,που θα ειναι πολυ σπανιο.

θα παρω την μπαταρια του καλου για δοκιμη.

 

(οσοι εχουν την S32 ολα καλα? απο minideal ειναι το κινητο)

 

Κι εμένα τέτοια τρελά έκανε (απο minideal επισης)

Ειχε την 26 πάνω

Για αυτό έβαλα την AOSP

μετά έβαλα και το "Advanced battery calibration" Και μετά από 2 μέρες χρήσης είχε σχεδόν 30% υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τέτοια τρελά έκανε (απο minideal επισης)

Ειχε την 26 πάνω

Για αυτό έβαλα την AOSP

μετά έβαλα και το "Advanced battery calibration" Και μετά από 2 μέρες χρήσης είχε σχεδόν 30% υπόλοιπο

 

θα το δοκιμασω κι'αυτο τι να πω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλέπω την ρομ την έχεις στην επιφάνεια εργασίας ,βαλε τον φάκελο της ρομ και το φάκελο του φλαw τοολ στoν C κατευθειαν χωρις να μεσολαβουν ελληνικά γραμματα δεν αναγνωρίζει την διαδρομή κλπ

 

δυστυχως παλευω 3 μερες..τιποτα..!

 

παλι το ιδιο σφαλμα μου βγαζει..δεν μπορω να το φλασαρω με τιποτα.! καθε βοηθεια δεκτη!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο δεν εχω σκεφτει,που θα ειναι πολυ σπανιο.

θα παρω την μπαταρια του καλου για δοκιμη.

 

(οσοι εχουν την S32 ολα καλα? απο minideal ειναι το κινητο)

Δε το λες και σπανιο παντως...

Δοκιμασες την αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις το flash tool χωρίς να έχεις κλικαρισμένες τις επιλογές PRELOADER και MBR

 

το δοκιμασα και αυτο φιλε μου.. τιποτα..το ιδιο σφαλμα..ξεκιναει το flash tool να φορτωνει και μενει στην κοκκινη μπαρα βγαζοντας το μηνυμα λαθους.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

To format + download το δοκιμασες?

Proceed at your own risk...

Ναι το δοκιμασα κ αυτό..σε όλα το ιδιο σφάλμα.!τι άλλο μπορεί να παιζει?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα κ αυτό..σε όλα το ιδιο σφάλμα.!τι άλλο μπορεί να παιζει?

Για κατέβασε το http://www.easybytez.com/rfm7df9c6b3k κάνε απεγκατάσταση τα drivers Lenovo USB VCOM και ότι σχετικό με λενοβο βρεις .(το τρέχεις ως διαχειριστής)Ξαναεγκατέστησε τους drivers και προσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

To format + download το δοκιμασες?

Proceed at your own risk...

 

Όταν προσπαθούμε να flashαρουμε μια rom δεν πατάμε ΠΟΤΈ μα ΠΟΤΈ το "format". Αν κάνεις format το πιο πιθανό είναι πως θα έχεις στο χέρι ένα τούβλο που θέλει πολύ προσπάθεια και γνώση για να γίνει ξανά τηλέφωνο. Οι επιλογές που διαλέγουμε είναι "firmware upgrade" αν περνάμε καινούργια rom ή "dawnload only" αν flashαρουμε μόνο ένα ή κάποια στοιχεία χωρίς να αλλάξουμε rom. Πριν ασχοληθείτε με το flash tool καλά είναι να έχετε διαβάσει καλά και να έχετε καταλάβει λίγο τη λογική του στον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθούμε να flashαρουμε μια rom δεν πατάμε ΠΟΤΈ μα ΠΟΤΈ το "format". Αν κάνεις format το πιο πιθανό είναι πως θα έχεις στο χέρι ένα τούβλο που θέλει πολύ προσπάθεια και γνώση για να γίνει ξανά τηλέφωνο. Οι επιλογές που διαλέγουμε είναι "firmware upgrade" αν περνάμε καινούργια rom ή "dawnload only" αν flashαρουμε μόνο ένα ή κάποια στοιχεία χωρίς να αλλάξουμε rom. Πριν ασχοληθείτε με το flash tool καλά είναι να έχετε διαβάσει καλά και να έχετε καταλάβει λίγο τη λογική του στον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

Δεν είναι η πρωτη φορά που φλασαρω αδερφέ μου. Φλασαρα s850-a850-p780-k αλλά διαφορα.. Δεν είμαι θέλω να πω πρωταρεις. Εδώ κάτι άλλο συμβαίνει.επίσης νομιζω δεν έχει επιλογη firmware upgrade αλλά format - upgrade..κάτι τέτοιο.. Αnyway. Το θέμα είναι γιατί δεν φλασαρετε....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η πρωτη φορά που φλασαρω αδερφέ μου. Φλασαρα s850-a850-p780-k αλλά διαφορα.. Δεν είμαι θέλω να πω πρωταρεις. Εδώ κάτι άλλο συμβαίνει.επίσης νομιζω δεν έχει επιλογη firmware upgrade αλλά format - upgrade..κάτι τέτοιο.. Αnyway. Το θέμα είναι γιατί δεν φλασαρετε....

 

Δεν μπορεί να μην έχει "firmware upgrade". Πάντα έχει. Και σε παλαιές και σε καινούργιες εκδόσεις.

Δοκίμασε μερικές φορές. Δεν πιάνει πάντα με την πρώτη.

Βάλε και βγάλε μερικές φορές το καλώδιο.

Δοκίμασε άλλο καλώδιο.

Δοκίμασε σε άλλο υπολογιστή.

Δοκίμασε άλλη έκδοση flash tool.

Κατέβασε την rom από την αρχή.

Κατέβασε τη rom από αλλού.

Δοκίμασε με άλλη rom.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που τρώει μπαταριά εχει ρομ S032_140505

και αυτό που είχα παρει το καλοκαίρι και δουλευει μια χαρά,εχει S026_140228.

 

καλησπερα,μπορω να το παραγγειλω απο μινιντιλ και να ζητησω την 026 εγκατεστημενη? ευχαριστω

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα lcd k touchscreen στο s660 ενος φιλου που το ειχε σπασει αλλα οπως πηγα να κουμπωσω το κλιπσακι της καλωδιοταινιας τοθ touch βγηκε το μαυρο αυτο πλαστικακι κ δεν κουμπωνει πλεον, εχει κανεις καποια ιδεα τι να κανω με αυτο η εχει καποιος μια μητρικη να την αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μπορω να το παραγγειλω απο μινιντιλ και να ζητησω την 026 εγκατεστημενη? ευχαριστω

 

φιλε δεν ξερω ποιο απο τα δυο φταιει,ρομ η μπαταρια,οταν μπορεσω να δοκιμασω την μπαταρια θα το γραψω.

εαν ειναι η μπαταρια,για ποιο λογο να βαλεις παλια ρομ.(αυτο που ρωτας μαλλον θα ειναι ευκολο αφου και τα δυο τα εχω παρει απο εκει)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Πήρα το s660 από το geekbuying και έκανα το update στο android version :4.4.2 built number : VIBEUI_1437_7.3.1_ST_S660.Όπως αναφέρθηκε και σε μια από τις προηγούμενες σελίδες δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα της google (μου βγάζει το μήνυμα unfortunately,google play services has stopped.)Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιαξω χωρίς να πρέπει να βάλω custom rom και να μείνω στο kitkat?

 

παραθέτω το εαυτό μου για να πω ότι root που μου πρότεινε κάποιος δεν με αφήνει να κάνω .Έστειλα στο geekbuying από όπου το πείρα να μου στείλουν την rom και μου έστειλαν αυτό εδω password:geekbuying.com και έκανα σύμφωνα με τις οδηγίες firmware update αλλά δεν κάνει απολύτως τίποτα.Συγκεκριμένα στην αρχή δείχνει η μπάρα ότι κάτι φορτώνει (γίνεται ροζ) αλλά μετά δείχνει αυτό

http://i1068.photobucket.com/albums/u444/gogoulo/rom.jpg

 

Προσπάθησα από άλλη usb ,έκανα το ίδιο με το ρώσικο rom,κατέβασα άλλη έκδοση του flash tool,έβαλα τα αρχεία στο C,ξανακατέβασα το rom και πάλι τίποτα.Δεν έχω ξανακάνει τίποτα από όλα αυτά βέβαια και δεν ξέρω κατά πόσο τα κάνω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το κλείδωμα των δορυφόρων, κάντε το παρακάτω../.

 

Εγκαταστήστε το MobileUncle MTK Tools από το market, τρέξτε το "Power GPS Search", και ένα καινούριο gps.conf θα δημιουργηθεί με τις δικές μας (Ευρωπαϊκές) ρυθμίσεις!!

 

Η δύναμη του σήματος, δεν αυξάνεται αλλά κλειδώνεις δορυφόρους σε 5 δευτερόλεπτα!!!! :shifty:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα το lenovo s660 από minideal μέχρι τώρα όλα καλά....θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να το αφήσω να ξεφορτώσει τελείως και μετά να το φορτίσω και αν ναι πόσες ώρες θέλουν οι πρώτες φορτίσεις;
Link to comment
Share on other sites

1) Όχι δεν χρειάζεται να αποφορτίσει πλήρως λογικά όταν είσαι στο 8% - 10% είναι καλά.

2) Η σύγχρονες μπαταρίες δεν έχουν πρόβλημα όταν έχεις 100% φόρτιση μετά από 3 ώρες περίπου είσαι ο.κ.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το κινητο για λογαριασμό φίλων,2συσκευές,με σκοπό να το μαζεψω μιας κ οι ίδιοι δεν γνωριζουν..

Σαν αξια, αποδοτικότητα κτλ κτλ δεν το συζητω έχουν ειπωθεί εδώ πολλές φορες κ γι'αυτο κ το επελεξαμε!

Το πρόβλημα μου είναι οτι μς κανένα τροπο δεν μπορω ουτε να εγκαταστησω ουτε να μεταφέρω κυρίως παιχνιδια,γιατί το ενα είναι για πιτσιρικά, στην κάρτα μνήμης που έχω μέσα.

Εχω ρουταρει το κινητό,vroot,για να μπορέσω να κάνω μετέπειτα με αντίστοιχα προγράμματα την μεταφορά,μιας και αυτοματα παρόλο που έχω επιλέξει απο τον αποθηκευτικό χωρο να γίνεται στη στην sd εξακολουθουν να περνιούνται στο τηλέφωνο.

Είδα όμως μέσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης link2sd οτι το χώρο του τηλεφωνου τον βλέπει με 2 παρτισιον οπου στο δεύτερο τον παρουσιάζει ως sd ενω την κάρτα μου External.

Ηθελα αν ξέρει κανεις χωρίς να πειραξω λειτουργικο μς ποιο τροπο θα καταφέρω να μεταφέρω τις εφαρμογές στη κάρτας μνήμης ή αν διορθώνεται μονο με αλλαγή ειτε update και με ποια ROM που φαντάζομαι να διαθέτει ενοποιημένο το χώρο του τηλεφωνου.

Τα κινητά έχουν εγκαταστημενη την v26.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον προξιμητη σενσορα? Παραμένει πολύ συχνά μαύρη η οθόνη την ώρα που τελειώνει η συνομιλία κ επανέρχεται μόνο αν περάσεις το χέρι πάνω από τον σενσορα. Είναι ρουτ αλλά δεν ξέρω τι ρυθμίσεις θέλει στο ανκλτουλς. Καλιμπρεισον αποτυγχάνει. Αυτά και ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον προξιμητη σενσορα? Παραμένει πολύ συχνά μαύρη η οθόνη την ώρα που τελειώνει η συνομιλία κ επανέρχεται μόνο αν περάσεις το χέρι πάνω από τον σενσορα. Είναι ρουτ αλλά δεν ξέρω τι ρυθμίσεις θέλει στο ανκλτουλς. Καλιμπρεισον αποτυγχάνει. Αυτά και ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

 

Καλημέρα είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα αλλά από την στιγμή που έβαλα την rom από το #385 post 4.4.2 kitkat S660 ROW_S058_140919

δεν το έχω ποια αυτό το πρόβλημα. Και έχω καλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία.

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα αλλά από την στιγμή που έβαλα την rom από το #385 post 4.4.2 kitkat S660 ROW_S058_140919

δεν το έχω ποια αυτό το πρόβλημα. Και έχω καλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία.

 

Αδερφέ μπορείς να δώσεις περισσότερα στοιχεία με την αλλαγή της rom 4.4.2 kitkat S660 ROW_S058_140919 (θετικά και αρνητικά) σε σχέση με την προηγούμενη ?

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...