Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραιος....ευχαριστω πολυ

στην S305 με ποιον τροπο κανουμε root?

 

Η 305 είναι ROW= Rest Of World

 

Με κάθε επιφύλαξη είναι κτισμένες ROM που προορίζονται για άλλες χώρες εκτός CN, (όποιος φίλος γνωρίζει καλύτερα το θέμα ROW ας γράψει…)

 

Το ROOT που υπάρχει στο νήμα είναι για τις Κινέζικες ROM.

Εγώ στο τηλέφωνο μου ξεκίνησα με S650_ROW_S116_140423 android 4.2.2 (Flash Tool) και με δύο αναβαθμίσεις συστήματος του τηλεφώνου έφτασα στην S650_ROW_S305_140820 android 4.4.2. , έκανα ROOT πέρασα Ελληνικά και τέλος.(η πρώτη αναβάθμιση είναι η ROW_215 1,2GB και η δεύτερη η ROW_305 419MB)

Σε όλες υπάρχει play store

Προσοχή TWRP v2.6.30 πρέπει να είναι για ROW. Το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN που χρησιμοποιούσαμε στις Κινέζικες ROM δεν εγκαθίσταται στην ROW_ROM.

Edited by fatbear
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα και και root και με το morelocale2 περασα οτι ελληνικα μπορουσαν να περαστουν....και τωρα φτανουμε στα σημαντικα!

εχω παρατηρησει δυο μαλλον "θεματακια" του τηλεφωνου και πιο συγκεκριμενα της συσκευης.

 

1. Και που δεν νομιζω να διορθωνεται απλα...το τζαμι της οθονης στο κατω μερος του κινητου φαινεται οτι δεν ειναι τελειως κολλημενο σε οτι θα επρεπε να ειναι και πιεζοντας το βλεπεις οτι εχει περιθωρια να παει πιο μεσα (απλα μαλλον δεν ειναι κολλημενο καλα) και...

 

2. Σε καποιες στιγμες που δεν εχω προσδιορισει ακομα αν ειναι συγκεκριμενες, ο φωτισμος της οθονης τρεμοπαιζει.... η μπαταρια στις συγκεκριμενες στιγμες ειναι σε κανονικα επιπεδα οποτε δεν πιστευω να φταιει αυτο.....

Τι κανω????

 

Η αγορα ειναι 14/10/2014 απο merimobiles.com και μετα απο "ψαξιμο" που εριξα στο νημα για το s660 για ενα φιλο κατι μου λεει οτι πιθανως να προκειται για refurbished οπως αναφερουν σε καποιο mail που εχει σταλει σε μελος του φορουμ απο καποιο ιντερνετικο κινεζομαγαζο, το οποιο εμελλε να φτασει στα χερια μου.....

Link to comment
Share on other sites

εκανα και και root και με το morelocale2 περασα οτι ελληνικα μπορουσαν να περαστουν....και τωρα φτανουμε στα σημαντικα!

εχω παρατηρησει δυο μαλλον "θεματακια" του τηλεφωνου και πιο συγκεκριμενα της συσκευης.

 

1. Και που δεν νομιζω να διορθωνεται απλα...το τζαμι της οθονης στο κατω μερος του κινητου φαινεται οτι δεν ειναι τελειως κολλημενο σε οτι θα επρεπε να ειναι και πιεζοντας το βλεπεις οτι εχει περιθωρια να παει πιο μεσα (απλα μαλλον δεν ειναι κολλημενο καλα) και...

 

2. Σε καποιες στιγμες που δεν εχω προσδιορισει ακομα αν ειναι συγκεκριμενες, ο φωτισμος της οθονης τρεμοπαιζει.... η μπαταρια στις συγκεκριμενες στιγμες ειναι σε κανονικα επιπεδα οποτε δεν πιστευω να φταιει αυτο.....

Τι κανω????

 

Η αγορα ειναι 14/10/2014 απο merimobiles.com και μετα απο "ψαξιμο" που εριξα στο νημα για το s660 για ενα φιλο κατι μου λεει οτι πιθανως να προκειται για refurbished οπως αναφερουν σε καποιο mail που εχει σταλει σε μελος του φορουμ απο καποιο ιντερνετικο κινεζομαγαζο, το οποιο εμελλε να φτασει στα χερια μου.....

 

Ρίξε μια ματιά στο #2092

Το να σταλεί πίσω δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι.

Εγώ θα ρώταγα σε κάποιο service κινητών και εδώ http://www.lenovo.com/gr/el/

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο #2092

Το να σταλεί πίσω δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι.

Εγώ θα ρώταγα σε κάποιο service κινητών και εδώ http://www.lenovo.com/gr/el/

 

για το #2092 προτεινεις δηλαδη να το εψαχνα μονος μου?

για πισω νομιζω οτι δεν θα ασχολιομουν καθολου

ισως να ειναι η μονη λυση για service ελλαδα....εκτος αν μου ζητησουν για το service τα υπολοιπα που θα ηθελαν για αγορα απο εδω....

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και καιρό από τότε που κατέβασα την S305 ROW μου παρουσιαζεται καποιες φορες το εξης προβλημα.

Εχω δυο καρτες sim και ενω εχω φουλ σημα και στις δυο οταν με καλουν τους δειχνει οτι το εχω κλειστο.

Αν κανω επανεκκινηση μου ερχεται το μνμ για τις κλησεις που δεχθηκα.

Εχω παρατηρησει οτι αυτο συμβαινει μερικες φορες οταν πριν εχω ανοιξει τα δεδομενα για ιντερνετ κλπ. (τυχαιο ; ).

 

Τι να κανω, γιατι ειναι πολυ σημαντικο για εμενα ,το τηλεφωνο μου να ειναι παντα ανοιχτο 24 ωρες το 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και καιρό από τότε που κατέβασα την S305 ROW μου παρουσιαζεται καποιες φορες το εξης προβλημα.

Εχω δυο καρτες sim και ενω εχω φουλ σημα και στις δυο οταν με καλουν τους δειχνει οτι το εχω κλειστο.

Αν κανω επανεκκινηση μου ερχεται το μνμ για τις κλησεις που δεχθηκα.

Εχω παρατηρησει οτι αυτο συμβαινει μερικες φορες οταν πριν εχω ανοιξει τα δεδομενα για ιντερνετ κλπ. (τυχαιο ; ).

 

Τι να κανω, γιατι ειναι πολυ σημαντικο για εμενα ,το τηλεφωνο μου να ειναι παντα ανοιχτο 24 ωρες το 24ωρο.

 

Πρέπει να τους δείχνει ότι το έχεις κλειστό, όταν μιλάς και ταυτόχρονα σε καλούν στην άλλη SIM . Αυτό είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γνωρίζω. Αλλά δεν μιλάω στην μια γραμμή για να δείχνει κλειστό όταν με καλούν στην άλλη. Το τηλέφωνο είναι ανοιχτό κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γνωρίζω. Αλλά δεν μιλάω στην μια γραμμή για να δείχνει κλειστό όταν με καλούν στην άλλη. Το τηλέφωνο είναι ανοιχτό κανονικά.

 

Δεν γνωρίζω....... και να μου έχει συμβεί, επειδή πολλά είναι τα τηλεφωνά που κάνω και δέχομαι καθημερινά δεν το έχω προσέξει. Πάντως για όλες τις χαμένες κλήσεις παίρνω μήνυμα και επικοινωνώ. Δεν έχω παράπονα ότι με πίρε κάποιος και δεν ανταποκρίθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την custom Vibe UI 2.0 του χρήστη baralajbi από needrom και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γρήγορη και όλα δουλεύουν άψογα. Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δε μπορώ να απεγκαταστήσω το security. Εχω χρησιμοποιήσει Titanium και άλλα όμως βρίσκει τον τρόπο και λειτουργεί κανονικότατα μετά απο κάθε reboot. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την custom Vibe UI 2.0 του χρήστη baralajbi από needrom και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γρήγορη και όλα δουλεύουν άψογα. Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δε μπορώ να απεγκαταστήσω το security. Εχω χρησιμοποιήσει Titanium και άλλα όμως βρίσκει τον τρόπο και λειτουργεί κανονικότατα μετά απο κάθε reboot. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Πρέπει να είσαι ROOT.

Από play store Link2SD.apk

Η μπαταρία πόσο κρατάει; και με τι χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ROOT.

Από play store Link2SD.apk

Η μπαταρία πόσο κρατάει; και με τι χρήση;

 

Είναι root η συγκεκριμένη rom. H μπαταρία μια χαρα τα πάει σε σχέση με τη μανίσια rom αλλα και μια άλλη custom (s305 νομίζω) που δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

υτο με το Gravity box και xposed installer το εχει δοκιμασει κανεις αλλος?

υπαρχει περιπτωση να προκυψει προβλημα στο κινητο μας και μονο απο την εγκατασταση αυτων των δυο?

θα ηθελα να το δοκιμασω απλα και μονο για την απενεργοποιηση του 3G να δω εχει διαφορα η μπαταρια.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω αγοράσει το lenovo s650 απο το minideal.net αλλά ήρθε και κολλούσε στην αρχική σελίδα, μετά το έστειλα πίσω και καλά για να το φτιάξουνε και ήρθε ξανά τα ίδια..έκανε επανεκίνηση μόνο του μίλησα ξανά με την κινέζα και με είπε να κάνω μόνη μου ανάκτηση την ROM ή να το ξαναστείλω πίσω και να το έχω σε 3 μήνες και ΑΝ γίνει πάλι..έχεις αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα και να έχει βρει λύση??( εχω αγοράσει άλλα 2 lenovo s650 απο την συγκεκριμενη σελιδα και είναι τελεια,έτυχε αυτό να είναι για "πεταμα")
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος την official ROM απο το site της lenovo; είναι η

 

vibeUI_V2.0_1439_7.3.1_ST_S650

 

Έχει ελληνικά και playstore;

 

Για ποιο site μιλάς…!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδιά, έχω αγοράσει το lenovo s650 απο το minideal.net αλλά ήρθε και κολλούσε στην αρχική σελίδα, μετά το έστειλα πίσω και καλά για να το φτιάξουνε και ήρθε ξανά τα ίδια..έκανε επανεκίνηση μόνο του μίλησα ξανά με την κινέζα και με είπε να κάνω μόνη μου ανάκτηση την ROM ή να το ξαναστείλω πίσω και να το έχω σε 3 μήνες και ΑΝ γίνει πάλι..έχεις αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα και να έχει βρει λύση??( εχω αγοράσει άλλα 2 lenovo s650 απο την συγκεκριμενη σελιδα και είναι τελεια,έτυχε αυτό να είναι για "πεταμα")

 

Στο νήμα δεν νομίζω να έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα.

 

Τα συμπτώματα που αναφέρεις παραπέμπουν….??? στην ROM, γι΄ αυτό η Κινέζα σου είπε να κάνεις ανάκτηση.

Αν τα καταφέρνεις υπάρχουν οδηγίες στην αρχή του νήματος, αν όχι, θα σου πρότεινα να πάς σε κάποιο κατάστημα που ασχολείται με κινητά.

Το κόστος θα καθορίσει τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο ζεις μαθαίνεις……..!!!

 

Αν νομίζεις ότι μπορώ να καταλάβω τι γράφουν οι φίλοι μας οι Κινέζοι είσαι γελασμένος. Αλλά επειδή βλέπω τα καταφέρνεις για δες ΑΥΤΟ. Δύο λεξούλες γράφουν….. χι ..χι…χι…πλάκα κάνω…..

Λοιπόν η συγκεκριμένοι ROM έχει Αγγλικά Κινέζικα και δεν έχει playstore.

Αν σε ενδιαφέρει υπάρχει με αυτά που ζητάς όχι official αλλά Custom ΕΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Ευχαριστω...

Καλά σοβαρά δεν εχεις μαθει ακόμα κινέζικα;;;; :D

Θα κάνω μια δοκιμή την custom. Κάι βλέπουμε αν είναι σταθερή. Φοβάμαι μήπως δεν τρέχει καμια λειτουργία. Τέσπα όπως είπε όσο ζεις μαθαίνεις.

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο site μιλάς…!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο νήμα δεν νομίζω να έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα.

 

Τα συμπτώματα που αναφέρεις παραπέμπουν….??? στην ROM, γι΄ αυτό η Κινέζα σου είπε να κάνεις ανάκτηση.

Αν τα καταφέρνεις υπάρχουν οδηγίες στην αρχή του νήματος, αν όχι, θα σου πρότεινα να πάς σε κάποιο κατάστημα που ασχολείται με κινητά.

Το κόστος θα καθορίσει τι θα κάνεις.

 

Λες αν παω στον Γερμανο να μπορέσουν να το κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Λες αν παω στον Γερμανο να μπορέσουν να το κάνουν?

 

Σε κατάστημα service κινητών, υπολογιστών.... για το συγκεκριμένο δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος την official ROM απο το site της lenovo; είναι η

 

vibeUI_V2.0_1439_7.3.1_ST_S650

 

Έχει ελληνικά και playstore;

Ελληνικά καο playstore δεν έχει. Μπορείς να τα βάλεις όμως αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος να προτείνει κανένα καλό camera app γι'αυτό το κινητό?

Ποια ROM έχεις; Η Vibe1.0 έχει άθλια κάμερα όποιο camera app και να βάλεις

Link to comment
Share on other sites

tempred glass 9H εχει περασει κανεις?

αξιζει να το βαλουμε?

αυτα που εχει στο ebay με 4-5 ευρω ειναι καλα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...