Jump to content

Πιστοποίηση ΙΕΚ


dreaming
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 298
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνωμη που μπαινω κι εγω στο θεμα αλλα κι εγω ψαχνω απαντησεις πιστοποιησης για το τμημα Χρηματιστηριακων Εργασιων...

 

Οποιος μπορει να βοηθησει θα μας σωσει ;)

Link to comment
Share on other sites

θα τις παρετε ειτε απο μαθητες προηγουμενων ετων που εχουν ξαναδωσει ειτε απο καθηγητες (εαν ειστε τυχεροι)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ενδιαφερθηκαν τοτε οι καθηγητες και τουλαχιστον στην περιπτωση την δικια μου ειναι δυσκολο να βρω το τμημα... Νομιζω ανοιξαν μονο 2 απο το 1999 και μετα, που το ενα ηταν αυτο που πηγα εγω !!! :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά μήπως ξέρετε που θα βρώ τις ερωτήσεις για το τμήμα Τεχνικός Η/Υ Επικοινωνιών και Δικτύων???Γιατί στο ΙΕΚ μας είπανε ότι απαγορέυεται να μας τις δώσουν.(απο τι ξέρω κανονικά έιναι υποχρεωμένοι να μας τις δώσουν)
Link to comment
Share on other sites

Στα δημόσια ΙΕΚ είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν τον κανονισμό κατάρτισης που περιλαμβάνει και τις ερωτήσεις. Τις απαντήσεις μπορείς να τις βρεις μόνο από κάποιον που τελείωσε από ιδιωτικό ΙΕΚ στην ίδια ειδικότητα εννοείται. Εσύ τι ακριβώς θέλεις; Τις ερωτήσεις ή τις απαντήσεις;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας.Έχω τελειώσει ιδιωτικό ΙΕΚ και αναρωτιέμαι αν αξίζει να πάρω την πιστοποίηση.Έχω τελειώσει Τεχνικός Τηλεπληροφορικής.Που μπορώ να βρω όλες τις απαντήσεις των ερωτήσεων;Όποιος τις έχει ας μου τις στείλει...Thanx a lot... :(
Nosferatoo
Link to comment
Share on other sites

E pos,den aksizei!Ma prepei na eisai pistopiimenos kai apo to kratos gia na eisai kalimenos meta,i sxoli sou dinei apla ena xarti pou sou leei oti parakolou8ises ola ta ma8imata gia dio xronia,auto den leei kai pola an den exeis kai to xarti tis pistopiisis.Sini8os oi sxoles sou dinoun tis erotiseis apantimenes gia na mporeis na tis diabaseis kai na doseis apo oti 8imame

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatoo (25 Φεβ. 2004 , 11:00)

 

Χαιρετώ τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας.Έχω τελειώσει ιδιωτικό ΙΕΚ και αναρωτιέμαι αν αξίζει να πάρω την πιστοποίηση.Έχω τελειώσει Τεχνικός Τηλεπληροφορικής.Που μπορώ να βρω όλες τις απαντήσεις των ερωτήσεων;Όποιος τις έχει ας μου τις στείλει...Thanx a lot... :(

 

 

Εγώ έχω τελειώσει Marketing, πήρα και την πιστοποίηση αλλά τελικά το χαρτί δεν μου χρειάστηκε ποτέ. Το έχω απλά σε κορνίζα.

Για να βρεις δουλεία χρειάζεται κάποιον γνωστό και μαζί αρκετή τύχη.

Όπως καταλαβαίνεις σου λέω ότι δεν αξίζει...

Απο το ΙΕΚ μπορείς να βρεις μόνο τις ερωτήσεις. Τις απαντήσεις φυσικά δεν τις έχουν.

Εμείς συνεργαστήκαμε με τα υπόλοιπα παιδιά που ήμασταν στην ειδικότητα και τις βρήκαμε. Θα σου πρότεινα να κάνεις το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Emas pantos tis apantiseis mas tis eixe dosei to iek!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και χρειάζεται η πιστοποίηση. Αν δεν κάνω λάθος, δεν δικαιούσαι να εξασκήσεις το επάγγελμα...

 

Καλημέρα είπαμε; John75... καφεδάκι θα φτιάξεις; :lol:

Divide by cucumber error

http://dtsomp.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Giasou re teras :p Kalimera

 

Basika mporeis na doulepseis nomizo alla kalo einai na to exeis gia pan endexomeno,megales eteries logika to zitane sigoura!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john75 (25 Φεβ. 2004 , 12:52)

 

Giasou re teras :p Kalimera

 

Basika mporeis na doulepseis nomizo alla kalo einai na to exeis gia pan endexomeno,megales eteries logika to zitane sigoura!

 

 

Έχεις δίκιο για αυτό! Εξαρτάται απο την εταιρία.

Εμένα πάντως μόνο την ικανοποίηση ότι τα κατάφερα μου πρόσφερε έως τώρα.

Αν έχεις χρόνο και θέληση κάντο...

Link to comment
Share on other sites

ο γενικος κανωνας που ισχυει ειναι ο εξης:για το σημοσιο χρειαζεσαι η βυσμα ή πολλα χαρτια ενω για τον ιδιοτικο τομεα οσα χαρτια και να εχεις αν δεν ξερεις την δουλεια σου τοτε δυσκολα θα χωθεις καπου.οσο για την πιστοποιηση καλα ειναι να την παρεις γιατι ειναι πτυχιο και δειχνει οτι αυτα που εκανες τα δυο χρονια στο ιεκ τα ξερεις.ασε που απο το ιεκ σας δινουν τις ερωτησεις μαζι με τις απαντησεις τους ετοιμες και εσεις το μονξο που εχετε να κανετε ειναι να τις διαβασετε για να γραψετε.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχω τελειώσει το ΙΕΚ εδώ και 6 χρόνια.Δεν είχα δώσει όμως πιστοποίηση.Θέλω να δώσω τώρα πιστοποίηση (λίγο νωρίς το θυμήθηκα) αλλά ψάχνω τα θέματα.Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω τα θέματα για την πιστοποίηση του τμήματος <ειδικός μηχανογραφημένου λογιστηρίου> ???

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα δημόσια ΙΕΚ δίνουν μόνο τις ερωτήσεις...όχι και τις απαντήσεις

 

στα ιδιωτικά από ότι ξέρω δίνουν και τις απαντήσεις

 

τραπεζικά άμα θέλει κανείς εχω τις απαντήσεις :p

 

από δική μας πρωτοβουλία είπαμε στους καθηγητές μας να κοιτάξουμε τις απαντήσεις των θεμάτων και το ξεκινήσαμε από το προτελευταίο εξάμηνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πριν απο καιρο τελειωσα την ειδικοτητα Χρηματηστηριακων Εργασιων στο δημοσιο ΙΕΚ Ροδου. Το προβλημα ειναι οτι λογο στρατου και βαρεμαρας δεν πηγα να δωσω εξετασεις τοτε που επρεπε με αποτελεσμα να εχω χασει καθε επαφη με ατομα που γνωριζα απο το ΙΕΚ κι ετσι να χασω και αρκετες σημειωσεις που θα μπορουσα να εχω για διαβασμα...

 

Εμαθα οτι σε αλλες ειδικοτητες εχουν βγει οι Ερωτησεις-Απαντησεις των εξετασεων πιστοποιησης, γνωριζει κανενας τιποτα για αυτο; Υπαρχει καποιος που να τελειωσε την ιδια ειδικοτητα με εμενα και μπορει να με βοηθησει; η τελοσπαντων καποιος τροπος να βρω τις απαντησεις;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα κι ελπιζω να με βοηθησετε γιατι ειναι κριμα να πανε 2 χρονια χαμενα... :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καιρο τελειωσα την ειδικοτητα Χρηματηστηριακων Εργασιων στο δημοσιο ΙΕΚ Ροδου. Το προβλημα ειναι οτι λογο στρατου και βαρεμαρας δεν πηγα να δωσω εξετασεις τοτε που επρεπε με αποτελεσμα να εχω χασει καθε επαφη με ατομα που γνωριζα απο το ΙΕΚ κι ετσι να χασω και αρκετες σημειωσεις που θα μπορουσα να εχω για διαβασμα...

 

Εμαθα οτι σε αλλες ειδικοτητες εχουν βγει οι Ερωτησεις-Απαντησεις των εξετασεων πιστοποιησης, γνωριζει κανενας τιποτα για αυτο; Υπαρχει καποιος που να τελειωσε την ιδια ειδικοτητα με εμενα και μπορει να με βοηθησει; η τελοσπαντων καποιος τροπος να βρω τις απαντησεις;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα κι ελπιζω να με βοηθησετε γιατι ειναι κριμα να πανε 2 χρονια χαμενα... :)

 

Κυκλοφορούν βιβλία για κάθε ειδικότητα με τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις που είναι μέσα στην ύλη.

Μπορείς να τα ψάξεις σε βιβλιοπωλεία αλλά και στο http://www.papasotiriou.gr

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαξω, σε ευχαριστω πολυ, αλλα δε νομιζω οτι θα βρω απαντησεις για την ειδικοτητα μου :(

 

Καποις που να πηγε στην ιδια ειδικοτητα δεν υπαρχει ρε παιδια; Και μου ειπαν οτι ειναι κ΅λοειδικοτητα :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...