Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φιλαρακι. Είχα ένα αριθμό που είχε λήξει και ήλπιζαν πως με αναεωση θα μου επέστρεφε το πόσο που είχα μέσα πριν λήξει (γύρω στα 6 ευρώ). Δυστυχώς μου έδωσε μόνο την αξία της κάρτας (μείον το ΦΠΑ). Οπότε τώρα θέλω να μεταφέρω το υπόλοιπο στον αριθμό που χρεησιμοποιω μόνιμα.

 

Πρέπει να πάρω από το ίδιο το κινητό η θα μπορέσω να καλέσω και από το Γερμανο;

 

Μπορεί να μεταφερθεί ποσό απο 5€ έως 100€. Αν έχεις λιγότερα και δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις, τα ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μεταφερθεί ποσό απο 5€ έως 100€. Αν έχεις λιγότερα και δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις, τα ξεχνάς.

 

Ακυρο λοιπον, αφου με τον φορο μπηκε 4,47. Θα προσπαθησω να τα φαω απο αυτον τον αιρθμο και την επομενη φορα θα κανω την ανανεωση στονκαινουριο...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα μπορείς να βάλεις απο ΓΕΡΜΑΝΟ... Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις το minimum ( οπότε να ανέβεις πάνω απο τα 5€ ) και μετά να τα μεταφέρεις στο νέο...?
Link to comment
Share on other sites

Ηδη εβαλα χθεσ την πενταρα, τωρα θα καθομαι να ξαναβαζω και αλλα. Ενταξει δεν πειραζει θα τα καταναλωσω απο εδω. Το σημαντικο ηταν να εσωζα το υπολοιπο που ειχα πριν, αλλα αυτο δεν το καταφερα, οποτε...

 

Α για θυμιστε μου που στελνω γιανα ενεργοποιησω την υπηρεσια που σου προσθετει υπολοιπο οταν δεχεσαι εισερχομενες? Στον καινουριο μου αιρθμο δεν το χω ενεργοποιημενο...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Tο ΕΒ στο 1314 οπως κ πολλα αλλα χρησιμα, τα εχω γραψει ολα τα σε ενα site http://www.kinita.dom.gr

Δειτε το κ πειτε μου αν ειναι σωστα ολα αυτα.

Πιστευω ειναι τρομερα χρησιμο για ολους.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα 10€ καρτα με την προυποθεση να παρω 300sms για ενα μηνα προς γουατς απ απο το reload it. εμεινα με τη χαρα ομως.

α) 300 σμσ προε γουατς απ για 7 μερες

β) 100 σμσ προς ολους για 7 μερες

γ) 60μβ ιντερνετ για 7 μερες

 

 

δε θελω κατι απο αυτα. οσες φορες και αν προσπαθησα, τα ιδια βγαζει.

 

δε με βλεπω να το κραταω το γουατς απ για κυριο αριθμο... θα παω σε q για τα 4 λεπτα που κοστιζει το sms προς ολους

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα 10€ καρτα με την προυποθεση να παρω 300sms για ενα μηνα προς γουατς απ απο το reload it. εμεινα με τη χαρα ομως.

α) 300 σμσ προε γουατς απ για 7 μερες

β) 100 σμσ προς ολους για 7 μερες

γ) 60μβ ιντερνετ για 7 μερες

 

 

δε θελω κατι απο αυτα. οσες φορες και αν προσπαθησα, τα ιδια βγαζει.

 

δε με βλεπω να το κραταω το γουατς απ για κυριο αριθμο... θα παω σε q για τα 4 λεπτα που κοστιζει το sms προς ολους

 

πλάκα κανείς δηλαδή στην κάρτα των 10€ τα 300Sms ισχύουνε μόνο για 7 ημέρες ; άλλαξε ; εγώ για έναν μήνα ξέρω στην κάρτα των 10€ άρα ούτε η κάρτα των 10€ συμφέρει. Μόνο εάν ενεργοποιήσεις τα 1200 μυνήματα και λεπτά με 7€ αν και είναι πανάκριβο και άμα μιλάς προς όλα δίκτυα δεν θα μπορείς βαλε φρογκ καλύτερα και όχι κίου διότι η φρογκ σου δίνει διπλάσιο χρόνο ομιλίας ενώ στην κίου δεν έχεις διπλάσιο χρόνο ομιλίας για αυτό στο προτείνω

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καμια πλακα. οσες φορες και αν προσπαθησα αυτα τα 3 εμφανιζει.

 

1200 λεπτα και σμσ δε τα καταναλωνω. πιο πολλα sms στελνω μονο σε wu κυριως.

 

για αυτο εβαλα 10, για να παρω 300σμσ για ενα μηνα. αλλα δεν ισχυει. grrrrr...

 

οποτε παω για πακετακι με 3€ προς το παρων. απο τον αλλο μηνα θα σκεφτω για q

Link to comment
Share on other sites

EB Στο 1314

Για COSMOKARTA δεν ισχύει μόνο;

 

μολις εβαλα 10€ καρτα με την προυποθεση να παρω 300sms για ενα μηνα προς γουατς απ απο το reload it. εμεινα με τη χαρα ομως.

α) 300 σμσ προε γουατς απ για 7 μερες

β) 100 σμσ προς ολους για 7 μερες

γ) 60μβ ιντερνετ για 7 μερες

 

 

δε θελω κατι απο αυτα. οσες φορες και αν προσπαθησα, τα ιδια βγαζει.

 

δε με βλεπω να το κραταω το γουατς απ για κυριο αριθμο... θα παω σε q για τα 4 λεπτα που κοστιζει το sms προς ολους

Είχα ανανεώσει με 30άρα και το Reload μου έδινε 100SMS προς όλους για 1 μήνα, μηνύματα(δε θυμάμαι πόσα τον αριθμό) για 1 μήνα καθώς επίσης και internet(δε θυμάμαι πόσα ΜΒ) για 1 μήνα πάλι.

 

Ίσως και με την 15άρα να έχεις τα δώρα για 1 μήνα. Ας δοκιμάσει κάποιος να μας πει σίγουρα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καμια πλακα. οσες φορες και αν προσπαθησα αυτα τα 3 εμφανιζει.

 

1200 λεπτα και σμσ δε τα καταναλωνω. πιο πολλα sms στελνω μονο σε wu κυριως.

 

για αυτο εβαλα 10, για να παρω 300σμσ για ενα μηνα. αλλα δεν ισχυει. grrrrr...

 

οποτε παω για πακετακι με 3€ προς το παρων. απο τον αλλο μηνα θα σκεφτω για q

 

Και 'γω μόλις έβαλα μια 10άρα.

 

Μόνο για 7 ημέρες μου δείχνουν οι ξεφτίλες σε όλα. :mad: Έλεος πραγματικά.

 

Θα βάλω τα 500mb για τελευταία φορά και τέλος. Με βλέπω αλλού τον άλλο μήνα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω μόλις έβαλα μια 10άρα.

 

Μόνο για 7 ημέρες μου δείχνουν οι ξεφτίλες σε όλα. :mad: Έλεος πραγματικά.

 

Θα βάλω τα 500mb για τελευταία φορά και τέλος. Με βλέπω αλλού τον άλλο μήνα. :mad:

 

και καλά θα κανείς τα έχουνε πετσοκοψει όλα οι εταιρείες

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω παντως οτι απο πλευρας εσοδων θα τους βγει σε καλο το κοψιμο των 2 ωρων προς ολους με 10 ευρω και των 500mb με 5 ευρω.

κατα την γνωμη μου ανακαλυψαν εναν τροπο να παιρνουν καποια χρηματα απο κοσμο που υπο αλλες συνθηκες δεν θα τα επαιρναν.

και τωρα πολυ απλα πολλοι θα επιστρεψουν σε ανανεωσεις των 5 ευρω καθε τριμηνο και αν.

κακο του κεφαλιου τους.

μολις δουν τα εσοδα να μειωνονται λογικα θα επανελθουν,αλλα και να μην το κανουν παντα υπαρχουν λυσεις για οσους δεν θελουν να πεταν τα λεφτα τους

Link to comment
Share on other sites

και τα 10€ τα εβαλα χαρηστικα, καθως περιμενα να παρω δωρο τα 300 για ενα μηνα. αλλιως 5 θα εβαζα.

και αν το κρατησω, 5 θα βαζω απο δω και περα.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω παντως οτι απο πλευρας εσοδων θα τους βγει σε καλο το κοψιμο των 2 ωρων προς ολους με 10 ευρω και των 500mb με 5 ευρω.

 

 

Ερμμμ οι 2 ωρες προς ολους με ανανέωση 10€ παραμένουν μεχρι 30/4! Τα 500mb οντως τα έκοψαν τουλάχιστον γι αυτό τον μηνα... ελπίζουμε απο Μαιο ξανά... :)

Link to comment
Share on other sites

:!:δε την παλευουν στην κοσμοτε. μολις μου ενεργοποιησαν το reload it με το ετσι θελω. :blink:

 

χθες δεν πηρα καποιο απο τα 3 δωρα που ανεφερα. ειπα να δοκιμασω και αλλες φορες μπας και μου εμφανισει 300σμσ προς wu για ενα μηνα.

τωρα μου ηρθαν 2 σμσ. το πρωτο ελεγε "μολις κερδισες δωρο στο reload it" (καπως ετσι). στο δευτερο οτι ενεργοποιηθηκαν 60μβ για 7 μερες.

:mad:

μπαινω να δοκιμασω παλι τον κωδικο και δε τον δεχεται. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ:mad:

 

σε ποιο τηλεφωνο να τους παρω? υπαρχει καποιο χωρις χρεωση? απο το κινητο θα καλεσω

 

 

edit:

για να σας προλαβω... ΔΕΝ ειναι 1απριλιατικο αστειο

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα 10€ καρτα με την προυποθεση να παρω 300sms για ενα μηνα προς γουατς απ απο το reload it. εμεινα με τη χαρα ομως.

α) 300 σμσ προε γουατς απ για 7 μερες

β) 100 σμσ προς ολους για 7 μερες

γ) 60μβ ιντερνετ για 7 μερες

 

 

δε θελω κατι απο αυτα. οσες φορες και αν προσπαθησα, τα ιδια βγαζει.

 

δε με βλεπω να το κραταω το γουατς απ για κυριο αριθμο... θα παω σε q για τα 4 λεπτα που κοστιζει το sms προς ολους

 

Tα 300 σμσ για 7 μερες???? Τις εκοψαν τις 30? Τι κανουν ρε?

Link to comment
Share on other sites

ναι, για 7 μερες. εκτος αυτου, με το ετσι θελω μου ενεργοποιησαν οποιο δωρο ηθελαν απο το reload it.

τσεκαρε το παραπανω ποστ

Link to comment
Share on other sites

Καμία πλάκα,έτσι όπως τα λέει ο mol είναι.Και εμένα τα ίδια δώρα μου έβγαλε,μόνο για 7 μέρες.Να κάνω μια ερώτηση παιδιά,δεν μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά το call them all plus πριν λήξει ο μήνας;
Link to comment
Share on other sites

Καμία πλάκα,έτσι όπως τα λέει ο mol είναι.Και εμένα τα ίδια δώρα μου έβγαλε,μόνο για 7 μέρες.Να κάνω μια ερώτηση παιδιά,δεν μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά το call them all plus πριν λήξει ο μήνας;

 

από όσο θυμάμαι μπορείς να το ξανά ενεργοποιήσεις κανονικά νομίζω ότι είναι μέχρι 4 ενεργοποιήσεις τον μήνα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ωρα να πετσοκοψουμε λιγο το w.u γιατι μαλλον χορτασε πελατες η κοσμοτε....εγωεχω να του βαλω καρτα κανα τριμηνο χαχαχαχα ελα να τους κανουμε λιγο νηστεια γιατι παραεφαγε!!!
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

από όσο θυμάμαι μπορείς να το ξανά ενεργοποιήσεις κανονικά νομίζω ότι είναι μέχρι 4 ενεργοποιήσεις τον μήνα.

 

Αυτό το ρωτάω γιατί όταν πήγα να το ενεργοποιήσω ξανά μου έστειλαν αυτό το μήνυμα ότι έχω ακόμα 600 λεπτά προς wu μέχρι τις 14/4 και ότι μπορώ να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 600 μηνύματα.Καλά μιλάμε αν σου δίνουν το δικαίωμα για μόνο 1 ενεργοποίηση τον μήνα του call them all plus τότε η wu έκανε ένα τεράστιο πισωγύρισμα,αυτόν τον περιορισμό τον έβαζε θυμάμαι στην αρχή όταν είχε πρωτοβγεί αυτό το πακέτο.Μου φαίνεται ότι θέλουν να χάσουν όλους τους πελάτες τους.

Link to comment
Share on other sites

Ωρα να πετσοκοψουμε λιγο το w.u γιατι μαλλον χορτασε πελατες η κοσμοτε....εγωεχω να του βαλω καρτα κανα τριμηνο χαχαχαχα ελα να τους κανουμε λιγο νηστεια γιατι παραεφαγε!!!

 

 

Aachen:όχι μόνο πίσωγύρισμα αλλά θέλουνε να κανείς σύνδεση ή καρτοσυμβόλαιο για αυτό... Επειδή τον προηγούμενο χρόνο όλοι πήγανε στο whats up και έχασε πολλά λεφτά από τα συμβόλαια για αυτό το κάνει αυτό.

liontaris: και καλά κανείς. Εγώ είχα να βάλω κάρτα έναν περίπου χρόνο και τώρα με τα 500μβ το πακέτο που είχε για ενεργοποιήσεις μέχρι 31/3 το ενεργοποιήσά και ευτυχώς που η κοσμοτε μεταφέρει τα μβ ίντερνετ στο επόμενο μήνα με δεύτερη ενεργοποίηση πακέτου πριν λήξει ο μήνας οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα για να μην χάσω τα μβ από τα 500μβ που θα μου μένουν διαθέσιμα κάθε μήνα. Άμα καταργούσε και την μεταφορά δεν θα έβαζα κάρτα καθόλου. Επίσης σκεφτόμουνα να βάλω φρογκ επειδή έχει το διπλασιασμό και περισσότερο με συμφέρει για να μην βάζω κάρτα κάθε μήνα αλλά τελικά για να εχω δύο αριθμούς έμεινα εκεί διότι βαριόμουνα να κάνω διπλή φορητοτητα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατί και μπερδεύτηκα και τα έχω πάρει.

Αγοράζω κάρτα 20 Ευρώ.

Για να ισχύει το πακέτο δώρου με τα 1200' & 1200 SMS προς όλο τον κόσμο του What's Up θα πρέπει να καλέσω στο 1330 για να γραφτώ; Ρωτάω γιατί ήδη μου έχουν στείλει το πακέτο αυτό με τα δώρο 1200+1200.

Δεν ξέρω, τώρα τελευταία έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, στέλνω ΥΠΟΛ και μου λέει στο ένα sms ότι έχω μόνο τάδε διαθέσιμα λεπτά, μούγκα για sms ενώ στο δεύτερο sms λέει ότι δεν έχω τπτ από λεπτά και sms προς whats up.

Χελπ! :( Μιλάω μόνο με whats up αριθμούς, ίσως την ημέρα κάνω ένα το πολύ τηλ σε έναν αριθμό cosmote και αυτό είναι μόνο. Έχω χαζέψει.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατί και μπερδεύτηκα και τα έχω πάρει.

Αγοράζω κάρτα 20 Ευρώ.

Για να ισχύει το πακέτο δώρου με τα 1200' & 1200 SMS προς όλο τον κόσμο του What's Up θα πρέπει να καλέσω στο 1330 για να γραφτώ; Ρωτάω γιατί ήδη μου έχουν στείλει το πακέτο αυτό με τα δώρο 1200+1200.

Δεν ξέρω, τώρα τελευταία έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, στέλνω ΥΠΟΛ και μου λέει στο ένα sms ότι έχω μόνο τάδε διαθέσιμα λεπτά, μούγκα για sms ενώ στο δεύτερο sms λέει ότι δεν έχω τπτ από λεπτά και sms προς whats up.

Χελπ! :( Μιλάω μόνο με whats up αριθμούς, ίσως την ημέρα κάνω ένα το πολύ τηλ σε έναν αριθμό cosmote και αυτό είναι μόνο. Έχω χαζέψει.

 

λοιπόν μην μπερδεύεσαι είναι πολύ απλό καλείς το 1330 και το ενεργοποιείς εάν σου πει ότι το έχεις ήδη ενεργοποιήσει περνάς την κάρτα των 20€. Και μετά τους επόμενους μήνες επειδή μιλάς μόνο προς whats up ή ενεργοποιείς τα 600 λεπτά με 5€ για έναν μήνα ή το plus με τα 1200&1200λεπτά και μυνήματα και είσαι οκ για 3 μήνες περίπου . Οι ενεργοποιήσεις τον πακέτων γίνουντάι από το 1330 χωρίς χρέωση. Επίσης για να μαθαίνεις το υπόλοιπο στέλνεις υ στο1313 και για να μάθεις το υπόλοιπο των μυνήματων εάν δεν σου έρθει στο προηγούμενο στέλνεις sms κενό υπ 1313

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...