Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει παίξει κανείς 720ρ/1080ρ περιέχομενο με MxPlayer;

 

Αυτο ειναι μια καλη ερωτηση, διοτι απο την μανα του δεν παιζει HD video, αλλα διαθετει το hardware για να παιξει. Τι στο καλο, διπυρηνο με 1 GB RAM ειναι, το του λειπει για να παιξει εστω 720p video? Κανονικα με ΜΧ πρεπει να παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι μια καλη ερωτηση, διοτι απο την μανα του δεν παιζει HD video, αλλα διαθετει το hardware για να παιξει. Τι στο καλο, διπυρηνο με 1 GB RAM ειναι, το του λειπει για να παιξει εστω 720p video? Κανονικα με ΜΧ πρεπει να παιζει.

 

Παιδια πειτε μου λιγο πως να το δοκιμασω αυτο που λετε; να κατεβασω ενα βιντεο απο youtube σε 1080 p κ να το δοκιμασω; ; Λοιπονμε mx ουτε εικονα δειχνει μονο μουσικη κ ηχος σε 1080p με bs player δειχνει εικονα κανονικα(οχι κ κανονικα) σε slow motion...αυτα

Edited by Kopoylos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου λιγο πως να το δοκιμασω αυτο που λετε; να κατεβασω ενα βιντεο απο youtube σε 1080 p κ να το δοκιμασω; ; Λοιπονμε mx ουτε εικονα δειχνει μονο μουσικη κ ηχος σε 1080p με bs player δειχνει εικονα κανονικα(οχι κ κανονικα) σε slow motion...αυτα

 

Επειδη ξερω το MX Player, απο της ρυθμισεις θα κανεις αλλαγη το HW/SW ενα απο τα δυο δεν θυμσμαι ομως ποιο και θα εχεις εικονα και ηχο. Δοκιμασε 720p video. Το 1080 εινσι υπερβολη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου λιγο πως να το δοκιμασω αυτο που λετε; να κατεβασω ενα βιντεο απο youtube σε 1080 p κ να το δοκιμασω; ; Λοιπονμε mx ουτε εικονα δειχνει μονο μουσικη κ ηχος σε 1080p με bs player δειχνει εικονα κανονικα(οχι κ κανονικα) σε slow motion...αυτα

έχει μια επιλογή στο mx που γράφει s/w .από εκεί αλλάζεις κωδικοποίηση και παίζουν κανονικά οι ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, μαζι το ειπαμε!

Κανε τον... κοπο ρε φιλε kopoylos να το δοκιμασεις και πες μας.

λοιπον με την παραπανω ρυθμιση σε hs παιζει kanonika 720p με μχ κ χωρις ρυθμισεις παιζει κ στο bs player αιντε θα με καθαρισει η γυναικα μου...κ καλα γι αυτην το πηρα αλλα του χω τιναξει τα πεταλα δευτερη μερα τωρα...:D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με την παραπανω ρυθμιση σε hs παιζει kanonika 720p με μχ κ χωρις ρυθμισεις παιζει κ στο bs player αιντε θα με καθαρισει η γυναικα μου...κ καλα γι αυτην το πηρα αλλα του χω τιναξει τα πεταλα δευτερη μερα τωρα...:D

 

Η μπαταρια αντεχει με συτα?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αντεχει με συτα?

 

Ακομη την πρωτη φορτιση εχω κανει...πρεπει να κανω 2-3 κυκλους για να μαι σιγουρος...παντως πεφτει γρηγορα στα games που δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από ποια χώρα παίρνουν τα κινητά τους Πλαίσιο,Κοτσόβολως κτλ? Τα φέρουν από έξω ή από την Ελληνική αντιπροσωπεία?Υπάρχει διαφορά στην ποιότητα πχ από Ελλάδα και Γερμανία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps του τί λέει?

 

Lockαρει γρήγορα ή καθυστερεί?

 

Έχει σταθερό σήμα?

 

Ευχαριστώ!

μολις το δοκιμασα κ αυτο 10 δευτερα εκανε να συνδεθει...δεν ξερω αν ειναι επειδη εγινε πρωτη φορα η οχι παντως 10δευτερα εκανε...κ το λεω γιατι στο note2 που εχει λοκαρει στα 3δ

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. εχω τον ιδιο router με τον δικο σου.[/QU

σε αλλους routers συνδεεται και σε αλλουσ οχι.

ξερει καποιοσ να βοηθησει΄χρειαζεται καποια ρυθμηση;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αντεχει με συτα?

 

Ξερω οτι δεν ειναι ενδεικτικό απλα παταθετω ενα screenshot μπαταριας απο χθες που το πηρα...δεν φοραει σιμ(περιμενουμε την θηκη πρωτα γιατι γλυστραει το ατιμο) κ ειναι η πρωτη φορτιση που εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το λες, νωρις ειναι ακομα.

Μετα απο 2-3 φορτισεις εχεις μια ενδειξη.

Απλα θα ηθελα να ξερω, σε ποσο χρονο οθονης αντιστοιχει σε αυτο το 39%. αυτο πια δεν γινεται να μας το πεις, αλλα πες μας οταν η μπαταρια πεσει πολυ χαμηλα και πας να το φορτισεις. Με ποση ωρα οθονης σου τελειωσε η μπαταρια (στον πινακα που μας δειχνεις κλικαρεις στο πεδιο οθονη)

Η οθονη ειναι ενας σημαντικος παραγοντας καταναλωσης ενεργειας.

Α και μια πατατηρηση: δεν βλεπω καθολου αδρανεια συσκευης, και αυτο σημσινει οτι ´ολη την ωρα το σκαλιζες! Δεν το αφησες ουτε στιγμη!

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

Καλα το λες, νωρις ειναι ακομα.

Μετα απο 2-3 φορτισεις εχεις μια ενδειξη.

Απλα θα ηθελα να ξερω, σε ποσο χρονο οθονης αντιστοιχει σε αυτο το 39%. αυτο πια δεν γινεται να μας το πεις, αλλα πες μας οταν η μπαταρια πεσει πολυ χαμηλα και πας να το φορτισεις. Με ποση ωρα οθονης σου τελειωσε η μπαταρια (στον πινακα που μας δειχνεις κλικαρεις στο πεδιο οθονη)

Η οθονη ειναι ενας σημαντικος παραγοντας καταναλωσης ενεργειας.

Α και μια πατατηρηση: δεν βλεπω καθολου αδρανεια συσκευης, και αυτο σημσινει οτι ´ολη την ωρα το σκαλιζες! Δεν το αφησες ουτε στιγμη!

 

το τελευταιο ειναι το μονο σιγουρο...θα με σκοτωσει η γυναικα μου...ενταξει απο αυριο δεν θα μπορω να το εχω συνεχεια καθ οτι θα ερθουν τα παρελκομενα του(καρτα μνημης ...θηκη κ θα παμε να κοψουμε την σιμ)αλλα ολο κ καμια κλεψια θα του κανω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και από μένα, είμαι κάτοχος του core εδώ και 3 βδομάδες! Πήρα το κινητό λόγο αντικαταστασης του παλιού μου κινητού από την Samsung! Το κινητό μόλις είχε βγει και δεν είχα προλάβει να σχηματίσω γνώμη μέσο reviews και απόψεις άλλον! Θα αναφερθώ στα θετικά και στα αρνητικά της συσκευης αμερόληπτα και υποκειμενικά όπως τα αντελήφθην εγω! Η αυτονομία της συσυσκευης είναι 3,5 ώρες με σκληρή χρήση (3g data και onscreen σε μεγάλη ϕφωτεινότητα)! Άμα το χρησιμοποιεις καθαρά σαν τηλέφωνο για κλήσεις αντέχει δύο μέρες με τις κατάλληλες ρυθμίσεις (gsm δίκτυο, χωρίς data, χαμηλή φωτεινότητα οθόνης και χωρίς να την ανοίγουμε κάθε 3 λεπτά, με εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιημενη). Έχει καλό stand by και όταν ακούμε μουσική με ακουστικά! Έχει καλή εμβέλεια σήματος και wifi, πάνω από το μέσο όρο. Με εξοικονόμηση ενέργειας έχει μερικά lag άμα έχεις live wallpaper γιαυτό δεν το συνιστώ άμα θέλετε καλή κατανάλωση! καλύτερα μια καλή φώτο! Εχει καλή αυτονομία με αναμένω το tethering που το χρησιμοποιώ τώρα για να δίνω 3g σήμα στο τάμπλετ! Φορτίζει σε δύο ώρες πάνω κάτω! Αλλά και μια ώρα θα σας καλύψει για το μισό της μέρας! Με το 3g που το έχω συνέχεια αναμένω τώρα λόγο διακοπών δεν βλέπω τρελές καθυστερήσεις και με έχει αφήσει ικανοποιημενο! Η οθόνη είναι αρκετά δυνατή και κουτσά στραβά βλέπεις με full φωτεινότητα στο νταλα ήλιο της Αθήνας, που από άλλα smartphone δεν βγάζεις ούτε ένα γράμμα! Στην οθόνη μένουν δαχτυλιές και θέλει ένα καλό screen protector (οποίος ξέρει καποιο καλό που να έχει καλή εφαρμογή και να γλιστράει ωραία το δάχτυλο, ας μας πει)! Άμα πέσει κάτω θα δημιουργηθει Μεγάλο θέμα γιαυτό νάνε καλά το ebay που έχει βγάλει πολλές και όμορφες θήκες για το core! Άλλωστε το βάρος και το λεπτό του καλούπι είναι ότι πρέπει για μια καλή ανθεκτική θήκη που θα το εξασφαλίζει! Σαν λειτουργικό είναι άψογο και διαθέτει πολλά καλούδια από τη Samsung! Οι λειτουργίες μέσω κινήσεις της συσκευης, η έξυπνη διαμονή και το s voice προταγωνιστουν! Η οθόνη κλειδώματος επιτρέπει την προσθήκη τριών εφαρμογών της επιλογής μας, ακόμα πρόβλεψη του καιρού, δυνοτοτητα φωνητικών εντολών για ξεκλείδωμα του τηλεφώνου ή άνοιγμα του s voice (και άλλων λειτουργιων)! Τα μνμ και οι κλήσεις βγάζουν αριθμούς πάνω στα εικονίδια και έτσι βλέπεις πάντα αν έχεις ξεχάσει να δεις μια κλήση ή μνμ(οι κλήσεις /μνμ εμφανίζονται και στην οθόνη κλειδώματος και μπορείς να πλοηγηθεις άμεσα εκει)! Στις κλήσεις έχει δυνατότητα εξτρα εντάσεις άμα το επιθυμούμε! Το μεγάφωνο είναι αδύναμο και στο μέσο όρο της κατηγορίας στα τραγούδια αλλά στον ήχο κλήσης δεν με άφησε ξεκρεμαστο! Οι ερωτήσεις καλοδεχούμενες και άμα έχω ξεχάσει κάτι, Αύγουστος είναι διακοπές έχουμε χαχαχ :lol:
Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα κ αυτο 10 δευτερα εκανε να συνδεθει...δεν ξερω αν ειναι επειδη εγινε πρωτη φορα η οχι παντως 10δευτερα εκανε...κ το λεω γιατι στο note2 που εχει λοκαρει στα 3δ

 

Την πρώτη φορά πάντα καθυστερούν λίγο, αλλά τα 10 δεύτερα είναι μια χαρά!

 

Το xperia mini pro που έχω είναι απελπισία... Κάνει από 30 δεύτερα μέχρι και 3 λεπτά ανάλογα με τα κέφια του...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Μάλλον θα το πάρω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η ποιο μεγαλη οθονη που εχει ειναι αιτία να παω απο το ace 2 στο core ? τα αλλα + που εχει δεν με ενδιαφερουν....:) Ευχαριστώ...!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησουμε τον φιλο Thanos1989 για την λεπτομερεστατη του περιγραφη βασικων σημειων του κινητου. Πολυ σημαντικες πληροφοριες.

Αληθεια με την microSIM τι γινεται; Παω ενα πρωι στην Cosmote και τους λεω οτι θελω νεα SIM απο τις μικρες και ξεμπερδευω αμεσα;

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησουμε τον φιλο Thanos1989 για την λεπτομερεστατη του περιγραφη βασικων σημειων του κινητου. Πολυ σημαντικες πληροφοριες.

Αληθεια με την microSIM τι γινεται; Παω ενα πρωι στην Cosmote και τους λεω οτι θελω νεα SIM απο τις μικρες και ξεμπερδευω αμεσα;

 

εγω πηγα στην wind κ μου ειπαν να παω να μου την κοψουν...

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησουμε τον φιλο Thanos1989 για την λεπτομερεστατη του περιγραφη βασικων σημειων του κινητου. Πολυ σημαντικες πληροφοριες.

Αληθεια με την microSIM τι γινεται; Παω ενα πρωι στην Cosmote και τους λεω οτι θελω νεα SIM απο τις μικρες και ξεμπερδευω αμεσα;

 

Πηγενε σε ένα κατάστημα και πες τους να σου κόψουν την υπάρχουσα sim σου και να σου δώσουν και το καλούπι για να τι χρησιμοποιείς και σαν ολόκληρη άμα χρειαστεί! Αλλιώς πας και σου κάνουν κόπια την υπάρχουσα σε micro sim αλλά με αντίτιμο! Το να κοπεί μια sim είναι απλό αλλά άμα την έχεις με τις παλιές που η μεταλλική πλάκα είναι μεγάλη τότε μπορεί να σου πουν ότι δεν γίνεται, κάτι τέτοιο όμως είναι βλακια και δεν ισχύει! Απλά πρέπει να την κόψει με προσοχή με το ίδιο μηχάνημα χωρίς να ακουμπήσει την μεταλλική πλακέτα! Εγώ έκανα την πρώτη μου sim σε κατάστημα για ανταλλακτικά και επισκευές κινητών και με χρέωσαν 3 ευρώ , τα μεγάλα Μαγαζιά μπορεί να τις κόβουν δωρεάν (άμα το κάνουν)! Η κόπια πάει ακριβά αν και δεν είμαι σίγουρος, δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις!

Τώρα πια έχω το καλούπι και τις κόβω μόνος μου αφότου κάνω στην αρχή ένα περίγραμμα! :p

Link to comment
Share on other sites

5€ φίλε στον γερμανό ή micro SIM

 

Αυτοι και για να σου δέσουν τα κορδόνια θέλουν 10ευρω! Για αυτό καλυτερα σε ενα μικρο μαγαζάκι για επισκευές /μεταπολυσεις. Μην σας πιάνουν κοτσους! Με 5 ευρώ απο την αλλη περνεις 2 εως 3 θήκες για το κινητό απο το eBay και οι αλλη τα θέλουν για 30δεύτερα αγκαριας(γιατί δουλεια δεν ειναι)!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...