Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Αντιπροσωπεία Samsung Hellas -

Κέντρα Εξυπηρέτησης Πελατών

Για εξυπηρέτηση πελατών από Ελλάδα.

Από σταθερό: 80111-SAMSUNG (80111 7267864),

αστική χρέωση

Από κινητό: 210 6897691

Δευτέρα - Παρασκευή 09:00 - 18:00 & Σάββατο 09:00-15:00

 

- Service αναγνωρισμένα -

Micro-tech για Θεσσαλονίκη

Smartec για Αθήνα

Edited by Sofos_5
Ενημέρωση Πληροφοριών.

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΕuroELECTRONICS S.A. (Τα κεντρικα της Samsung)

 

Λ.Κηφισίας 338, Νέο Ψυχικό, 154 51 Αθήνα

Τηλ:210 6796600, Φαξ: 210 6749040

 

Υπαρχουν και αρκετα εξουσιοδοτημενα, αλλα νομιζω πως με Samsung συσκευη γρηγοροτερα θα ξεμπλεξεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΕΠΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΗΣ SAMSUNG ΜΕ ΕΝΑ S500!ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΑΝ ΑΦΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛ.(Ο ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΟΥ) ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΙΜΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ.Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΤΗΛ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ......................................... ! :!:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηλθες στο myphone. ;)

 

Τι προβλημα αντιμετωπιζε το τηλεφωνο; Το οτι μπηκαν τηλεφωνα στην μνημη του κινητου δεν νομιζω να εγινε γιατι αλλαξαν καποιο ανταλλακτικο.

 

Πρωτον διοτι τα αρχεια της μνημης οπως ο τηλ. καταλογος δεν εχουν αμεση σχεση με καποιο κομματι του hardware που μπορει να αφαιρεθει. Δλδ δεν ειναι πχ στη μπαταρια ή σε καποια πλακετα που μπορει ευκολα να βγει απο καποιο αλλο τηλεφωνο και να μπει στο δικο σου. Ειναι θεμα μνημης(software).

 

Δευτερον γιατι πιθανολογω οτι ο "ξενος" τηλεφωνικος καταλογος που εμφανιστηκε οφειλετε σε αλλους πιθανους λογους. Ενας απο αυτους ειναι οτι ισως καποια αλλη SIM μπηκε στη συσκευη (ισως για να δοκιμασουν αν λειτουργει κανονικα το τηλεφωνο) και για καποιο λογο αντιγραφηκαν οι επαφες . Μου εχει τυχει παλια να αλλαξω SIM σε συσκευη και χωρις να πατησω αντιγραφη επαφων να δημιουργηθουν καταχωρησεις στην μνημη του κινητου με τα τηλεφωνα της καρτας sim που εβαλα.

 

Επισης ισως φλασαραν το κινητο με καποιο back up αλλου τηλεφωνου που ειχαν για το S500. Ετσι αντιγραφηκαν και μερικες επαφες. Πολλα μπορει να εγιναν αλλα σχεδον αποκλεισω να σου δωσανε αλλο τηλεφωνο ή να σου αλλαξαν καποιο ανταλλακτικο. Δεν χανεις παντως τπτ να τους ρωτησεις αναφερωντας το "προβλημα". Οπως και να 'χει αυτο που εγινε ειναι επικινδυνο γι'αυτους γιατι ο τηλ. καταλογος αποτελει προσωπικα δεδομενα.

 

ps. Plz μην γραφεις με κεφαλαια, εισαι να σαν φωναζεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για να μην ανοίξω νέο θέμα, που μπορώ να βρω σέρβις για κινητό Samsung;

Παίζει να μου κάνουν update ένα αρχαίο Α800 που στέλνει sms με μόλις 60 χαρακτήρες;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΕuroELECTRONICS S.A. (Τα κεντρικα της Samsung)

 

Λ.Κηφισίας 338, Νέο Ψυχικό, 154 51 Αθήνα

Τηλ:210 6796600, Φαξ: 210 6749040

 

Δες και εδω που υπαρχουν περισσοτερες πληροφοριες ;)

Σχετικα με το δευτερο μερος της ερωτησης σου, πιθανοτατα να υπαρχει καποιο νεοτερο firmware για το A800 απο αυτο που εχεις αλλα δεν γνωριζω αν διορθωνει το προβλημα που ανεφερες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ακούστε τον προβληματισμό μου & πείτε μου τι γνώμη σας.

 

Πριν από 1.1 χρόνο αγόρασα το Samsung V200. Παρουσίασε πρόβλημα που κατα τη γνώμη μου είναι λογισμικού (έκανε Reset είτε μόνο του είτε αν απαντούσα σε κλήση είτε όταν ήθελα να χρησιμοποιήσω κάτι στο menu) & μια ωραία πρωία το πάω στο Service της Samsung στην 3ης Σεπτεμβρίου, όπου σημειωτέων είχα ξαναπάει το προηγούμενο μου κινητό το Α400 όπου παρουσίασε πρόβλημα μετά από παρόμοιο χρονικό διάστημα & μου είχαν πει να πληρώσω 60.000δρχ τότε για να μου κάνουν αλλαγή πλακέτας.

Το πάω λοιπόν Παρασκευή. Με παίρνουν Δευτέρα τηλέφωνο & μου λένε το πρόβλημα ήταν στις RF του & θα κοστίσει 35Ε. Πάω & το παίρνω την Πέμπτη το απόγευμα αφού τους είχα πει να το φτιάξουν. Το βράδυ ξεκίνησε πάλι να κάνει τα ίδια (Reset). Τέλοσπαντων το αφήνω μέχρι την Δευτέρα, όπου τους παίρνω τηλέφωνο νευριασμένη όπως είναι λογικό να τους τα ψάλλω. Εν ολίγοις μου λένε να το ξαναπάω να το δούνε. Τους το αφήνω μία εβδομάδα & με παίρνουν τηλέφωνο την Δευτέρα που μας πέρασε & μου λένε ότι το κινητό θέλει αλλαγή πλακέτας το οποίο θα κοστίσει 145Ε.

 

Ε αυτό εσείς δεν το λέτε κοροϊδία???

Να είναι τόσο απλό το πρόβλημα & αμέσως η λύση να είναι αλλαγή πλακέτας?

Τι σόι τεχνικός είναι αυτός?

Έχω απογοητευτεί πλήρως από τα κινητά της εταιρείας & σκέφτομαι να κάνω καταγγελία στην ίδια τη samsung. Δεν είναι δυνατόν να δίνουμε τόσα λεφτά & το κινητό να βγαίνει σκάρτο μετά την εγγύηση....

 

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα ημουν fun των SE και Sharp και ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα.Προσφατα αγορασα το SGH D-500.Ελπιζω να μην εχω την τυχη σας.Οσο για τον αν ημουν στη θεση σας και στην ηλικια που ειμαι ισως να παθενα εγκεφαλικο.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Κοροϊδία?!! Και μεγάλη, μάλιστα,,,,, το πρόβλημα τηλεφώνου είναι softεάν δεν μπορούνε διορθώσουν και είναι δεύτερη φορά, τεχνικός είναι για :) Καλύτερα να απευθύνεσαι σε άλλο service center
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάτι καλό & αξιόπιστο να προτείνεις?

Θα ήθελα να βρω κάποιο service ή κάποιον που να ασχολείται με αυτά & έχει τα μέσα να μου κάνει αναβάθμιση λογισμικού & να μη μου λέει δεν χρειάζεται, όπως μου είπαν την πρώτη φορά για το V200.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάτι καλό & αξιόπιστο να προτείνεις?

Θα ήθελα να βρω κάποιο service ή κάποιον που να ασχολείται με αυτά & έχει τα μέσα να μου κάνει αναβάθμιση λογισμικού & να μη μου λέει δεν χρειάζεται, όπως μου είπαν την πρώτη φορά για το V200.[/Q γεια σου Γιωτα.Προσφατως ειχα ενα σοβαρο προβλημα με το E700(ειχε προβλημα η ταινια χρωματων) που το εχω για δευτερο κινητο και μαλιστα μου παρουσιαστηκε 2 μολις εβδομαδες μετα την εγγυηση.Πηγα με οχι καλες προθεσεις στο service της οδου τζωρτζ(κοντα στη κανιγγος).Το αποτελεσμα ηταν να παρω μολις σε 2 ωρες πισω το κινητο-ολοκαινουργιο!- και χωρις να πληρωσω τιποτα.Ασχετως πληρωμης παντως το συγκεκριμενο service,το οποιο ειναι και για 2-3 ακομα μαρκες κινητων και απο αλλους που εχω μαθει,ειναι πολυ καλο.Αν θες θα σου δωσω την ακριβη διευθυνση και το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν πιστεύω αγαπητά μου παιδιά πως φταίει η Samsung απλά μερικοί χαμένοι που κυκλοφορούν εκεί και κατά τα άλλα βοηθάνε τον κόσμο..
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη αντιπροσωπια(ευρωηλεκτρονικη) ειναι απλα ΑΚΥΡΟΙ σε θεματα υποστηριξης.Κατ' αρχας Γιωτα μου το τηλεφωνο σου ειναι εντος εγγυησης και θα επρεπε να στο επισκευασουν ΔΩΡΕΑΝ.Υπαρχει νομος της ευρωπαϊκης ενωσης για διετη εγγυηση σε οποιαδηποτε συσκευη κατασκευαζεται και προοριζεται για διαθεση στην ΕΕ και οποιος "ζορισει" λιγο τις εταιριες που δε συμμορφωνονται σε αυτον (απειλη καταγγελιας στο ΙΝΚΑ ή στο συνηγορο καταναλωτη) βρισκει ΠΑΝΤΑ το δικιο του.Η ολη ιστορια της ευρωηλεκτρονικης ειναι η εξης:

 

Ενας αποτυχημενος και περιορισμενων δυνατοτητων επιχειρηματικος ομιλος(λεγε με Φουρλη) εχει εν ετη 2005 την επισημη αντιπροσωπευση των τηλεφωνων της γιγαντιας Samsung.Service απο μονοι τους δεν μπορουν να κανουν και εχουν καποια "εξουσιοδοτημενα" service που δεν ειναι τιποτα αλλο απο ερασιτεχνες.Αν κανετε μια βολτα στο internet θα δειτε οτι η Samsung κυκλοφορει σε καθε χωρα παρα πολλα firmware για ολα της τα κινητα.Στην ελλαδα ομως ο ορος αναβαθμιση συσκευης δεν υπαρχει απο του παραπανω ερασιτεχνες.

 

Βεβαια οι παραπανω κυριοι της Ευρωηλεκτρονικης εχουν φτασει ενα βημα πριν χαρακτηριστουν απατεωνες.Και εξηγουμαι:

Σε ολα τα τηλεφωνα που πουλανε εχουν μεσα το European Bloc Warranty της Samsung το οποιο στις χωρες υποστηριξης δεν εμπεριεχει την Ελλαδα και ενσωματωνουν ενα "παλιο"χαρτο που γραφει εγγυηση Ευρωηλεκτρονικης και υποτιθεται οτι αυτο παρεχει υποστηριξει στην Ελλαδα.Βεβαια με το bloc warranty μπορει ο καθενας να παει σε οποιαδηποτε χωρα της ευρωπης εμπεριεχεται σε αυτο και να κανει δωρεαν το serive και τις αναβαθμισεις του.Τι γινεται ομως οταν καποιος κατοικος εξωτερικου ερχεται εδω με τη νομιμα αγορασμενη συσκευη του;Του πουλανε τρελα,του λενε οτι δεν τον υποστηριζουν,αρνουνται να του κανουν αναβαθμισεις και αλλα.Δηλαδη πουλανε ενα προϊον που εχει επισημη υποστηριξη στην Ευρωπη αλλα οχι στη χωρα που διατεθεται ενω το ιδιο προϊον που πουλιεται στην Ευρωπη με τα ιδια πιστοποιοιτικα το αγνοουν.Το μεγαλυτερο παραδειγμα "κραχτης" ειναι κατι που εζησα πριν απο 2 βδομαδες.Πηγα στο Λονδινο,αγορασα μια συσκευη D500 η οποια δεν ειχε ελληνικο μενου και Τ9.Τους πηρα τηλεφωνο λοιπον απο Αγγλια για να ρωτησω που πρεπει να παω οταν γυρισω για να μου κανουν την αναβαθμιση με το ελληνικο firmware.Μου απαντησαν οτι ΔΕΝ κανουν αναβαθμισεις κινητων που προερχονται απο το εξωτερικο γιατι παρουσιαζονται προβληματα ασυμβατοτητας(υποτιθεται τωρα οτι αυτοι ειναι τεχνικοι).Τι και αν μαλωσα,τι και αν φωναξα,τι και αν πληρωσα καμποσα ευρω για διεθνεις κλησεις.Δεν εγινε τιποτα.Ξερετε ποια ηταν η λυση;Πηγα στην ΕΠΙΣΗΜΗ samsung Αγγλιας (αυτοι δεν ειναι μπακαλικο),τους εδωσα τη συσκευη,ελεγξαν το ΙΜΕΙ μηπως και ειναι κλεμμενο και του εκαναν την ελληνικη αναβαθμιση.Ετσι απλα.Γιατι απο οτι μου ειπαν η Samsung εχει προνοησει για ολες τις ΕΠΙΣΗΜΕΣ αντιπροσωπιες και εχει καποιον private server σαν pool οπου μπορει το καθε EΠΙΣΗΜΟ service center να πηγαινει και να παιρνει την αναβαθμιση που χρειαζεται(ειτε παλια,ειτε νεα).

 

Και ενα τελευταιο μηνυμα προς τους Μπακαλιδες

 

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

 

 

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Χώρια που πρόσφατα ανακάλυψα πως μου είχαν πει ψέματα και εμένα..Μου είχαν πει πως οι υπέριθρες του D-410 μου δουλεύουν για σύνδεση με pc. Ε, περιττό να σας πω πόσο δουλεύουν.. :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

rwtisa kai sto topic tou D900 , alla malon kaneis apo 8essaloniki den exei D900 , i kaneis den to xriastike!

 

mporei kaneis na mou pei an kserei pws mporw na ma8w pou briskete to service tis SAMSUNG sti Thessaloniki? einai to proto mou samsung kai den kserw oute pou einai oute pws na psaksw, to kinito to pira apo to eksoteriko kai den exei mesa kapou grameno tin diey8insi tou service!

eyxaristw!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

se eyxaristw poly file mou !!!!! :)

 

(telika i8ele ksexoristo topic gia na parw tin apantisi mou . Mallon kanenas stin 8essaloniki den exei to D900 :p )

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis empiria me to service sis samsung??

 

pws einai:, ala nokia? i ala siemens?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis empiria me to service sis samsung??

 

pws einai:, ala nokia? i ala siemens?

H omnitech υποστηρίζει SE, Siemens και Samsung. Μια φορά που έιχα πρόβλημα με Moto πάλι εκεί πήγα.

Γενικά είναι εξυπηρετικοί και γρήγοροι. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Βέβαια έχω να τους επισκεφτώ πάνω από χρόνο, αλλά δε νομίζω να άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

mapa to karpouzi!

:p

 

paidia i SAMSUNG DEN ypostirizei na sou pernaei F/W allis glossas sto kinito sou :( mou eipan oti tous to apagoreyoun! :(

 

telws pantwn efyga kai gyrisa stin boulgaria opou kai mou yposxe8ikan oti sintoma 8a exoun tin elliniki ekdosi kai 8a me paroun til. n aperasw na mou tin perasoun (dorean,giati to agorasa apo ekei! ) :) opote ypomoni , kai afou me apogoiteyse i elladitsa mas alli mia fora, me tin fygoponi logiki doulias (les kai i samsung elenxei se posa kinita pernane tin ekdwsi logismikou .... ts ts ts)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

D900 3 evdomadwn.. Mou etrwge th mpataria se ligotero apo mera kai kolouse merikes fores thn wra pou eperne video.. To phga gia anava8mish.. Thn epomenh mera mou eipan oti einai plaketa .. KAI 2,5 EVDOMADES TO PERIMENW KAI AKOMA DEN EXEI ER8EI TO ANTALLAKTIKO:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: Aparadekth h samsung... Hmarton dhladh to d900 einai.. den einai kanena pou bghke xtes.. Poso duskolo einai na exoun merikes plaketes parakata8hkh???????????:ninja:
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...