Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μην βάλεις monkey μπαταρία υπάρχει ένα μικρό ενδεχόμενο το κινητό να ξεκινήσει διαδικασία εκτόξευσης και αν είναι επιτυχής ίσως ξεπεράσει το voyager και βγει αυτό πρώτο από το ηλιακό μας σύστημα...

 

Πως θα καταλαβω οτι δεν ειναι μαιμου; Αρκει αν γραφει samsung; Απ'ότι είδα ειναι πανομοιοτυπη με αυτη που εχω τωρα. Επισης ειδα καποιες 2450 gold και αν ξερει καποιος να μου πει αν η μεγαλη αυτη διαφορα θα κανει το κινητο να θερμαινεται περισσοτερο και πιο ευκολα.

Edited by aragorn77

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως θα καταλαβω οτι δεν ειναι μαιμου; Αρκει αν γραφει samsung; Απ'ότι είδα ειναι πανομοιοτυπη με αυτη που εχω τωρα. Επισης ειδα καποιες 2450 gold και αν ξερει καποιος να μου πει αν η μεγαλη αυτη διαφορα θα κανει το κινητο να θερμαινεται περισσοτερο και πιο ευκολα.

 

Ε κοίτα αν τα mah που ψάχνεις τα βγάζει και ο κατασκευαστής, αν τα βγάζει τότε δεν έχεις θέμα. Αν ψάχνεις στο ebay απ τις 10 οι 12 μπαταρίες είναι μαϊμού οπότε ψάξε καλα.

Τέλος είσαι σε λάθος thread εδώ ρώτα.

Edited by boombastic
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

και το αποτελεσμα ποιο ηταν ? σου εδωσαν καινουριο, πηρες αποζημίωση ? να γνωριζουμε τι να κανουμε αν μας πουνε καμια *******

 

όχι καινούργια συσκευή δεν πήρα άλλα πήρα αποζημίωση 4 φορές τιμή της συσκευής + τα δικαστικά μου

+ από ότι κατάλαβα πήρε πόδι ο υπάλληλος (ο οποίος παίζει να μην φταίει κιόλας γιατί τους λένε η θα βγάλουμε τόσο τζίρο αυτών τον μήνα η απολύσεις και μειώσεις σε μισθό )

 

btw όλο αυτό με της αντιπροσωπίες (και οχι μόνο) τελευταία 3 4 χρόνια γίνονται πριν την κρίση όλα τέλεια και ωραία ήταν

 

Πάντως μην βάλεις monkey μπαταρία υπάρχει ένα μικρό ενδεχόμενο το κινητό να ξεκινήσει διαδικασία εκτόξευσης και αν είναι επιτυχής ίσως ξεπεράσει το voyager και βγει αυτό πρώτο από το ηλιακό μας σύστημα...

 

μην σου πω θα είναι το πρώτο ανθρώπινο κατασκεύασμα που θα πιάσει warp 1 :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλαβω οτι δεν ειναι μαιμου; Αρκει αν γραφει samsung; Απ'ότι είδα ειναι πανομοιοτυπη με αυτη που εχω τωρα. Επισης ειδα καποιες 2450 gold και αν ξερει καποιος να μου πει αν η μεγαλη αυτη διαφορα θα κανει το κινητο να θερμαινεται περισσοτερο και πιο ευκολα.

 

Για τι κινητό θελεις ? Κοιτα να βρεις κατι εκτος gold και τέτοια γιατι ειναο μουφα .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τι κινητό θελεις ? Κοιτα να βρεις κατι εκτος gold και τέτοια γιατι ειναο μουφα .

 

μια καλη και σωστη εταιρια για μπαταριες ειναι η anker.εχω παρει 2 μαζι με εξωτερικο φορτιστη για note 1 και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τι κινητό θελεις ? Κοιτα να βρεις κατι εκτος gold και τέτοια γιατι ειναο μουφα .

 

Ειναι για το Samsung Galaxy Sii. Το περιεργο ειναι οτι σημερα που μιλησα με την αντιπροσωπεια μου ειπε οτι η συσκευη δεν μπορει να παρει εργοστασιακα, μπαταρια μεγαλυτερης ισχυς !! Και λεω τωρα, μηπως ειναι κανενα κολπο της εταιρειας για να μην παιρνουμε μπαταριες απο αλλου? Τοτε δεν θα πουλαγαν μεγαλυτερες...

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για το Samsung Galaxy Sii. Το περιεργο ειναι οτι σημερα που μιλησα με την αντιπροσωπεια μου ειπε οτι η συσκευη δεν μπορει να παρει εργοστασιακα, μπαταρια μεγαλυτερης ισχυς !! Και λεω τωρα, μηπως ειναι κανενα κολπο της εταιρειας για να μην παιρνουμε μπαταριες απο αλλου? Τοτε δεν θα πουλαγαν μεγαλυτερες...

 

Η μεγαλύτερη official Samsung μπαταρία για s2 είναι 2000 πάντως..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για το Samsung Galaxy Sii. Το περιεργο ειναι οτι σημερα που μιλησα με την αντιπροσωπεια μου ειπε οτι η συσκευη δεν μπορει να παρει εργοστασιακα, μπαταρια μεγαλυτερης ισχυς !! Και λεω τωρα, μηπως ειναι κανενα κολπο της εταιρειας για να μην παιρνουμε μπαταριες απο αλλου? Τοτε δεν θα πουλαγαν μεγαλυτερες...

 

Εχω ακούσει καλα λόγια στο νετ για τις Polarcell Γερμανικές μπαταρίες.

Κοίτα μία εδώ το λινκ : http://www.ebay.com/itm/PolarCell-Akku-Samsung-GT-i9100-Galaxy-S2-II-EB-F1A2GBU-/390339914638?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item5ae2126b8e

 

Ειναι 1800 ma.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε το τηλ. της smartec ;

 

Google for ever

 

Smartec Α.Ε.

Φειδιππίδου 7, Χαϊδάρι

T.K. 12461

Tηλ: 210 58 20 000

Fax: 210 58 20 030

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Εχω ενα e2252. Στο ebay ψαχνω προσοψη και οθόνη αλλα γιοκ.

Θα ρωτήσω και απο κει μεριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βγαινω λιγο εκτος θεματος αλλα η συμπεριφορα μια εταιριας απεναντι στον πελατη ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας για πολλους καταναλωτες. Περυσι τον Αυγουστο αγορασα ενα Samsung Galaxy S III και απο την πρωτη ερα μου εμφανισε το εξης προβλημα: οταν θερμαινεται λιγο κανει reboot. Στις αρχες το προβλημα δεν ηταν καθολου εντονο, μιας και εκτος του οτι θερμαινοταν πολυ μεχρι να το κανει, γινοταν και πολυ σπανια. Μεσα στον Οκτωβριο-Νοεμβριο μου εσπασε η οθονη και αναγκαστηκα να το παω στο service της εταιριας στα Χανια. Και τα δυο προβληματα τα εντοπισα στους αντιπροσωπους. 1-1,5 μηνα μετα (για μια σπασμενη οθονη) το κινητο επεστρεψε με νεα οθονη και με λιγοτερες απο το κανονικο βιδες (πιθανη παραλειψη). Το προβλημα με τα reboot εκτοτε ενταθηκε και εφτασε σε σημειον οπου το κινητο επεφτε σε σειρα απο reboot για 5 λεπτα ή μεχρι να αποφασισει οτι ηρθε η ωρα να λειτουργησει μονο και μονο επειδη ανοιγα τον browser ή καποια εφαρμογη για πανω απο 5 λεπτα. Του εκανα ενα factory reset και τιποτα δεν αλλαξε οποτε αποφασισα οταν θα γυρνουσα στον τοπο μονιμης κατοικιας μου να το αφησω στο service της Πατρας. Ετσι και εγινε πριν 15 μερες οπου μετα απο την μονοωρη διαδικασια που ακολουθειται, στο κινητο εγινε ενα software upgrade & διαγραφη ολων των αρχειων και μου επεστραφη. 20 λεπτα περασαν μεχρι να υποτροπιασει. Αμεσως το επεστρεψα στο καταστημα απο οπου εσταλη Αθηνα. Μετα απο μπαραζ τηλεφωνηματων και στην αντιπροσωπεια της Αθηνας (80-111-SAMSUNG) και στο καταστημα της Πατρας, το κινητο μου επεστρεψε παλι με ενα software upgrade και τιποτα παραπανω, ενω οι τεχνικοι στην Πατρα μου ειχαν πει οτι θελει αντικατασταση και αφου εγω ειχα μεταφερει την αποψη στην εταιρια. Φυσικα το προβλημα δεν λυθηκε και παλι μιση ωρα αργοτερα ξαναεμφανιστηκε. Η Samsung βλεπετε συνεργαζεται με 2 εταιριες που κανουν service στις συσκευες της, τις Arvato & Smartech. Αυτο που συμπερανα εγω ειναι οτι η ιδια η εταιρια δεν εχει **καμια** επικοινωνια περαν ενος mail με αυτες. Η συσκευη δεν φαινεται να εχει παει ποτε για επισκευη με σπασμενη οθονη, ενω για να συνεννοηθω επρεπε να παιρνω απειρα τηλεφωνα απο τη μια εταιρια στην αλλη και μετα στο καταστημα της Πατρας για να δω τι απεγινε το κινητο μου. Αφου μετα την επιστροφη απο τις 15 ημερες διακοπες που εκανε η συσκευη επεστραφη παλι στην Πατρα οι εργαζομενοι εκει με παροτρυναν να παρω τηλεφωνο στην εταιρια επι τοπου. Πληρως αγανακτισμενος, το μονο που καταφερα ηταν να μου πουν οτι θα με παρει τηλεφωνο **καποια στιγμη** ο προισταμενος, ισως την Παρασκευη ισως την Δευτερα ισως σε μια ωρα ή επι λεξει **οποτε αυτος γουσταρει** γιατι **δεν μιλαει με οποιον να 'ναι** και **μπορει να κανει διαλειμμα ή να τρωει** οπως μου ειπε το ατομο με το οποιο μιλησα στο τηλεφωνικο κεντρο. Μαλιστα μου ειπαν να ξανασταλει η συσκευη στην Αθηνα και οταν ρωτησα ποιος μου λεει εμενα οτι θα γινει αντικατασταση ή οντως επισκευη αυτη την φορα, αλλο ατομο απο το τηλεφωνικο κεντρο της εταιριας μου απαντησε **Κανεις. Παλι στο service θα παει και οτι γινει**. Αποτελεσμα? Αγορασα ενα κινητο προς 669 ευρω πριν 12 μηνες και τους 2 μηνες απο αυτους κοβει βολτες και κανει διακοπες σε 3 διαφορετικες πολεις ενω, στην παρουσα φαση συμβιβαζομαι με κατι που πληρωσα και υπολειτουργει χωρις να βλεπω λυση στα προβληματα που παρουσιαζει. Κατα την διαρκεια αυτη οχι μονο η εταιρια δεν μου παρειχε αλλη συσκευη για να εξυπηρετω τις αναγκες μου αλλα οι εκπροσωποι της μου απαντουσαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι. Η απαθεια, το θρασος αλλα και η ελλειψη οργανωσης που παρατηρουσα καθε φορα που ερχομουν σε επαφη με εναν αντιπροσωπο της εταιριας (τουλαχιστον οι εργαζομενοι στο καταστημα της Πατρας ηταν φιλικοι και εδειχναν κατανοηση) αλλα και ο ωχαδερφισμος που κατ' εμε ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ, με εκανε να μετανοιωσω για την αγορα μου και να κουραστω οσο δεν παει με την ολη διαδικασια. Φιλικη συμβουλη σε ολοις οσους σκεφτονται να αγορασουν μια νεα συσκευη: Προσοχη. Αλιμονο σε οποιον μπλεξει οπως εγω.

 

εταιρος καταναλωτης.

Link to comment
Share on other sites

Δε βγαινεις καθολου εκτος θεματος.

Καλο ειναι αυτα να δημοσιοποιουνται και να λεγονται για να βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.

Καλη τυχη την επομενη φορα που θα παρεις κινητο ευχομαι

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπρεπε από την αρχή να το στείλεις μόνος σου στην Αθήνα χωρίς να πάλευες με μεσάζοντες που σε καθυστερούσαν...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι παντα εφικτο αυτο μιας και μενω 3 ωρες μακρια απο την Αθηνα στην καλυτερη των περιπτωσεων ή 9+ στη χειροτερη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να το πας μόνος σου.

Παίρνεις τηλέφωνο και το στέλνεις με κουριερ...

 

Έτσι κάνουμε όλοι όσοι είμαστε εκτός Αθήνας. (γενικά εννοώ)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχει καποιος αποψη για τη smartec?...πηγα το ativ s επειδη οταν το εβαζα να φορτισει ανοιγε μονο του,....οι ανθρωποι το κρατησαν 2 ημερες επειδη δεν ηξεραν τι ειναι και εστειλαν μηνυμα στην samsung και περιμεναν απαντηση.....οταν μπηκα στο forum ειδα οτι ειναι γνωστο σε παρα πολυ κοσμο οτι αυτο συμβαινει με ολα τα windows phones.....ειναι δυνατον να μην το γνωριζαν αυτο στη smartec?.........επισης ειδα και ενα μικρο χτυπηματακι στο πλαισιο και μια μικρη αμυχη στην οθονη που παρα πολυ δυσκολα μπορεις να τη διακρινεις αλλα δεν ασχοληθηκα καθολου με αυτα..... Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα S3 mini το οποίο πήρε υγρασία στο βύσμα φόρτισης και τα έχει παίξει.

Πού μπορώ να το στείλω για service;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχει καποιος αποψη για τη smartec?...πηγα το ativ s επειδη οταν το εβαζα να φορτισει ανοιγε μονο του,....οι ανθρωποι το κρατησαν 2 ημερες επειδη δεν ηξεραν τι ειναι και εστειλαν μηνυμα στην samsung και περιμεναν απαντηση.....οταν μπηκα στο forum ειδα οτι ειναι γνωστο σε παρα πολυ κοσμο οτι αυτο συμβαινει με ολα τα windows phones.....ειναι δυνατον να μην το γνωριζαν αυτο στη smartec?.........επισης ειδα και ενα μικρο χτυπηματακι στο πλαισιο και μια μικρη αμυχη στην οθονη που παρα πολυ δυσκολα μπορεις να τη διακρινεις αλλα δεν ασχοληθηκα καθολου με αυτα.....

 

να σε ρωτησω κατι αλλο,απο που το πηρες?

και για να κανω γενικη την ερωτηση,επειδη δεν εχω παρει ποτε απο skroutz,ισως παρω το ativ s, απο το Open365 αν (χτυπα ξυλο) χρειαστω κατι,το παω κατεθυειαν σμαρτεκ?η συνενοουμε με το μαγαζι και το πανε αυτοι?να πω οτι ειμαι απο ηρακλειο κρητης οποτε οτι γινει θα ειναι ταχυδρομικος. ευχαριστω και συγνωμη για την ενδεχομενος χαζη ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Στην Smartec.

 

Ποια η διαδικασία;

Το πακετάρω και το στέλνω με courrier κατευθείαν και με καλούν αυτοί για λεπτομέρειες ή επικοινωνώ πρώτα και μετά το αποστέλλω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνείς μαζί τους για να σου πουν τη διαδικασία.

Βέβαια μπορείς να δεις αν υπάρχει κάποιο εξουσιοδοτημένο Service στην περιοχή που είσαι για να μην το στέλνεις Αθήνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνείς μαζί τους για να σου πουν τη διαδικασία.

Βέβαια μπορείς να δεις αν υπάρχει κάποιο εξουσιοδοτημένο Service στην περιοχή που είσαι για να μην το στέλνεις Αθήνα.

 

Βρήκα 2 service points στη Θεσσαλονική.

Θα κάνω μία προσπάθεια αύριο να επικοινωνήσω και με τους 2 και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα 2 service points στη Θεσσαλονική.

Θα κάνω μία προσπάθεια αύριο να επικοινωνήσω και με τους 2 και βλέπουμε.

 

Aπό προσωπική πείρα στειλ'το στη smartec.

Link to comment
Share on other sites

Aπό προσωπική πείρα στειλ'το στη smartec.

 

Προσπαθώ να βρω εμπειρίες πελατών τόσο από την smartec όσο και από την microtech.

Μέχρι στιγμής έχω βρει και θετικές και αρνητικές αναφορές και για τα δύο.

Είμαι διστακτικός να το στείλω κάπου κατευθείαν χωρίς να το ψάξω διότι φοβάμαι μην φάω φόλα.

Θα το ψάξω ακόμη λίγο και θα το στείλω όπως και να έχει σε ένα από τα δύο και ότι βρέξει ας κατεβάσει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...