Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο την έκπτωση που πήρες γι'αυτούς τους 3 μήνες.

 

οχι δεν ισχυει αυτο που λες παρ οτι βεβαια εχεις ενA δικαιο.στο συμβολαιο αναφερεται κατι τετοιο σαν ορος αλλα στην πραξη δεν ισχυει!!!!!(ε ξερεις τωρα:WIND:lol:)

οποτε προχωρας κανονικα με αιτηση φορητοτητας

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ισχυει αυτο που λες παρ οτι βεβαια εχεις ενA δικαιο.στο συμβολαιο αναφερεται κατι τετοιο σαν ορος αλλα στην πραξη δεν ισχυει!!!!!(ε ξερεις τωρα:WIND:lol:)

οποτε προχωρας κανονικα με αιτηση φορητοτητας

 

Βασικα εχω μπερδευτει.Πηγα σημερα στο καταστημα της Γουιντ και αρχικα μου ειπε ο ενας υπαληλος οτι πρεπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσο (50 €) που θα το επαιρνα συνολικα σαν εκπτωση παγιου . Στο καπακι ρωταω κ εναν ακομα του μαγαζιου και μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω το ποσο των 3 μηνων....Τελος πηρα το 1260 και μου ειπαν οτι δεν πρεπει να πληρωσω τιποτα !!!!!

ελεος !!!!!!!!!!!!!!!!

τι ισχυει τελικα ?????

και σχετικα με το συμβολαιο ΚΙΟΥ και εκει δεν εχουν ιδεα τι γινεται....

Παντως δεν θα επρεπε να υπαρχει προβλημα για φορητοτητα απο Γουιντ σε ΚΙΟΥ ...οπως φαινεται και απο το σαητ της Κιου , υπαρχει ατυη η δυνατοτηα (φορητοτηα απο συνδεση γουιντ σε συμβολαιο κιου)

 

Τι ισχυει τελικα ρε παιδια!!!????:p

Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον έχεις πάρει την επιδότησή σου σε μορφή έκπτωσης στο πάγιο του κάθε μήνα δεν χρειάζεται να πληρώσεις τίποτα! Μπορείς να κάνεις φορητότητα οποιαδήποτε στιγμή.

 

Αυτό το έχω διαβάσει και εδώ στο φόρουμ και επίσης μου το είπαν όταν πριν κάποιους μήνες πήγα στο κατάστημα της Wind και έκανα ανανέωση του συμβολαίου μου παίρνοντας την επιδότηση σαν έκπτωση στο μηνιαίο πάγιο του λογαριασμού μου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω μπερδευτει.Πηγα σημερα στο καταστημα της Γουιντ και αρχικα μου ειπε ο ενας υπαληλος οτι πρεπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσο (50 €) που θα το επαιρνα συνολικα σαν εκπτωση παγιου . Στο καπακι ρωταω κ εναν ακομα του μαγαζιου και μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω το ποσο των 3 μηνων....Τελος πηρα το 1260 και μου ειπαν οτι δεν πρεπει να πληρωσω τιποτα !!!!!

ελεος !!!!!!!!!!!!!!!!

τι ισχυει τελικα ?????

και σχετικα με το συμβολαιο ΚΙΟΥ και εκει δεν εχουν ιδεα τι γινεται....

Παντως δεν θα επρεπε να υπαρχει προβλημα για φορητοτητα απο Γουιντ σε ΚΙΟΥ ...οπως φαινεται και απο το σαητ της Κιου , υπαρχει ατυη η δυνατοτηα (φορητοτηα απο συνδεση γουιντ σε συμβολαιο κιου)

 

Τι ισχυει τελικα ρε παιδια!!!????:p

 

σου λενε βλακειες!ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!

Βεβαια για να λεμε ακριβως την αληθεια σαν ορος στο συμβολαιο της ανανεωσης σου υπαρχει (ειναι προτυπωμενος ορος ) ομως δεν εφαρμοζεται.στο λεω γιατι το εχω κανει. Να σου πω κι ενα κολπακι να πειστεις?

Πηγαινε σε ενα καταστημα και κανε το εξης σεναριο:

Γεια σας επειδη εχω κανει αιτημα φορητοτητας στην COSMOTE θα ηθελα να ενημερωθω για το ποσο που θα μου ζητηθει πισω οταν θα φυγω απο το δικτυο της WIND. Επειδη βεβαια μπορει να πεσεις σε στουρναρι και σου πει καμμια μ***** :X αλλαξε το σεναριο και πες ωραια ΑΝ εκανα διακοπη τι θα εδινα πισω!

η φορητοτητα σου παιζει κανονικα παντως συμφωνα με τους ορους που ισχυουν για ολες τις εταιρειες

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είμαστε χρήστες του παλιού και καλού απο ότι φαίνεται wind 1, γνωρίζεται αν υπάρχουν αλλαγές στο τρόπο χρέωσεης, στον ελάχιστο χρόνο ομιλίας κ.τ.λ ?

 

Θεωρητικά, ισχύει και για εμάς η ελάχιστη χρέωση των 45", όμως στον τελευταίο λογαριασμό (μέχρι αρχές 11ου) που ήρθε, δεν συνέβη αυτό. Οπότε μέχρι στιγμής μόνο το κόστος των SMS έχει αυξηθεί.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Από 5 νοεμβρίου ισχύουν τα 45 δευτερόλεπτα στην WIND
Link to comment
Share on other sites

σου λενε βλακειες!ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!

Βεβαια για να λεμε ακριβως την αληθεια σαν ορος στο συμβολαιο της ανανεωσης σου υπαρχει (ειναι προτυπωμενος ορος ) ομως δεν εφαρμοζεται.στο λεω γιατι το εχω κανει. Να σου πω κι ενα κολπακι να πειστεις?

Πηγαινε σε ενα καταστημα και κανε το εξης σεναριο:

Γεια σας επειδη εχω κανει αιτημα φορητοτητας στην COSMOTE θα ηθελα να ενημερωθω για το ποσο που θα μου ζητηθει πισω οταν θα φυγω απο το δικτυο της WIND. Επειδη βεβαια μπορει να πεσεις σε στουρναρι και σου πει καμμια μ***** :X αλλαξε το σεναριο και πες ωραια ΑΝ εκανα διακοπη τι θα εδινα πισω!

η φορητοτητα σου παιζει κανονικα παντως συμφωνα με τους ορους που ισχυουν για ολες τις εταιρειες

Εχεις δικαιο τελικα.....Χαζομάρες λενε στα καταστηματα γουινωτ.Παλι πηρα τηλεφωνο στο 1260 και μου λενε οτι δεν θα πληρωσω τιποτα....

Σχετικα παντως με την φορητοτητα απο συμβολαιο γουιντ σε κιου,ολοι μου λενε οτι δεν γινεται.Πρεπει λεει να το κανω πρωτα καρτα και μετα συμβολαιο κιου....

τι να κανω τελικα?

Να κανω αιτηση μεσα απο το σαητ της κιου ????

Link to comment
Share on other sites

Από 5 νοεμβρίου ισχύουν τα 45 δευτερόλεπτα στην WIND

 

Αυτό ισχύει ως ελάχιστος χρόνος χρέωσης ή αν π.χ. μιλήσεις 46 δευτερόλεπτα, θα σου χρεώσουν ενάμιση λεπτό;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. αν μιλήσεις 46 δεύτερα, θα χρεωθείς 46 δεύτερα...αν μιλήσεις όμως 10 δεύτερα , θα χρεωθείς 46.
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιο τελικα.....Χαζομάρες λενε στα καταστηματα γουινωτ.Παλι πηρα τηλεφωνο στο 1260 και μου λενε οτι δεν θα πληρωσω τιποτα....

Σχετικα παντως με την φορητοτητα απο συμβολαιο γουιντ σε κιου,ολοι μου λενε οτι δεν γινεται.Πρεπει λεει να το κανω πρωτα καρτα και μετα συμβολαιο κιου....

τι να κανω τελικα?

Να κανω αιτηση μεσα απο το σαητ της κιου ????

 

Καλα ρε παιδακι ολοι πανω σου πεφτουν?????:lol::blink:

χανεις 2 μηδεν απο τα αποδυτηρια!!!χαχαχαχα!

εννοειται οτι γινεται ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΣ ΤΟΥΣ!

Να τους τα γραψουμε δηλαδη?οκ

Μπορουν να γινουν οι ακολουθες φορητοτητες αριθμων:

απο CU σε:

WIND F2G,Q-CARD,COSMOCARTA,FROG κτλ ..................................................ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται φορητότητα από συμβόλαιο WIND σε συμβόλαιο με όρους Q, για τον απλούστατο λόγο ότι το συμβόλαιο με όρους Q ανήκει στην WIND και όχι στην Q .
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδακι ολοι πανω σου πεφτουν?????:lol::blink:

χανεις 2 μηδεν απο τα αποδυτηρια!!!χαχαχαχα!

εννοειται οτι γινεται ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΣ ΤΟΥΣ!

Να τους τα γραψουμε δηλαδη?οκ

Μπορουν να γινουν οι ακολουθες φορητοτητες αριθμων:

απο CU σε:

WIND F2G,Q-CARD,COSMOCARTA,FROG κτλ ..................................................ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!:lol::lol:

χαχαχχχχααααα:D

ασε φιλε, εχω παθει την πλακα μου.Τελικα εκανα αιτηση στο σαητ της κιου, εδωσα και μαηλ αλλα δεν μου εχει ερθει καμια επιβεβαιωση ακομα....περιμενω!

θα δειξει !!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

 

Δεν γίνεται φορητότητα από συμβόλαιο WIND σε συμβόλαιο με όρους Q, για τον απλούστατο λόγο ότι το συμβόλαιο με όρους Q ανήκει στην WIND και όχι στην Q .

 

Παντως και σε καταστημα γουιντ που πηγα μου ειπαν οτι ειναι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ Q !!!!

Μου λενε οτι δεν εχει σχεση με γουιντ....δλδ δεν ειναι συμβολαιο γουιντ αλλα κιου !!!!!!:lol:

ειληκρινα δεν ξερω, αλλα απ οτι καταλαβα ουε και οι ιδιοι...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παντως και σε καταστημα γουιντ που πηγα μου ειπαν οτι ειναι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ Q !!!!

Μου λενε οτι δεν εχει σχεση με γουιντ....δλδ δεν ειναι συμβολαιο γουιντ αλλα κιου !!!!!!:lol:

ειληκρινα δεν ξερω, αλλα απ οτι καταλαβα ουε και οι ιδιοι...:rolleyes:

 

παιδια γινεται απο συμβολαιο wind να πας σε συμβολαιο q. ρωτησα σημερα σε καταστημα γουιντ και μου ειπανε γινεται

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά, ισχύει και για εμάς η ελάχιστη χρέωση των 45", όμως στον τελευταίο λογαριασμό (μέχρι αρχές 11ου) που ήρθε, δεν συνέβη αυτό. Οπότε μέχρι στιγμής μόνο το κόστος των SMS έχει αυξηθεί.

 

Έχω την εντύπωση ότι στο Wind1 εξακολουθεί να ισχύει χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο. Αν κοιτάξετε τις χρεώσεις εδώ

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1294

θα παρατηρήσετε ότι σε όλα τα προγράμματα αναφέρεται ελάχιστος χρόνος χρέωσης τα 45 δευτερόλεπτα (που σημαίνει ότι οι πίνακες χρεώσεων έχουν ενημερωθεί) εκτός από τα Wind1, Wind Call και Wind 0-5.

 

Αύριο θα περάσω από κάποιο Wind μαγαζί να ρωτήσω και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σε καρτοσυμβολαιο μπορω να ενεργοποιησω το adsm ?

Και μπορω να το χρησιμοποιω κανονικα απο το lg arena ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το 1260 και επιβεβαίωσα αυτό που έγραψα δυο posts παραπάνω: Στο WIND1 δεν ισχύει ο ελάχιστος χρόνος των 45 δευτερολέπτων. Γιούπι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται φορητότητα από συμβόλαιο WIND σε συμβόλαιο με όρους Q, για τον απλούστατο λόγο ότι το συμβόλαιο με όρους Q ανήκει στην WIND και όχι στην Q .

Τι κάρτα sim δίνουν για τα συμβόλαια Q; Την κάρτα wind των συμβολαίων ή κάρτα της Q;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτα sim δίνουν για τα συμβόλαια Q; Την κάρτα wind των συμβολαίων ή κάρτα της Q;

Q uSim 64k (σύμφωνα με τον Kostas_Falcon).. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ενδιαφέρομαι να μεταφερθώ σε ένα τέτοιο πρόγραμμα, για να καταργήσω επιτέλους τις 2 συσκευές!! Από όσο έχω κοιτάξει όμως η wind δεν έχει αντίστοιχα προγράμματα με cosmote και vodafone. Πέρα από το wind XL που είναι πολύ μεγάλο, τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες και ιδιαίτερα ακριβό. Υπάρχει σκέψη να βγάλει κάτι παρόμοιο; Αξίζει να περιμένω;

 

Το πρόβλημα είναι ότι μαζί με τη δικιά μου φορητότητα σε άλλη εταιρεία (μάλλον cosmote γιατί το σήμα της voda είναι για κλάματα) πρέπει να μεταφερθούν και 2-3 καρτοκινητά, που τόσο καιρό βολευόμασταν με το F2G...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ενδιαφέρομαι να μεταφερθώ σε ένα τέτοιο πρόγραμμα, για να καταργήσω επιτέλους τις 2 συσκευές!! Από όσο έχω κοιτάξει όμως η wind δεν έχει αντίστοιχα προγράμματα με cosmote και vodafone. Πέρα από το wind XL που είναι πολύ μεγάλο, τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες και ιδιαίτερα ακριβό. Υπάρχει σκέψη να βγάλει κάτι παρόμοιο; Αξίζει να περιμένω;

 

Το πρόβλημα είναι ότι μαζί με τη δικιά μου φορητότητα σε άλλη εταιρεία (μάλλον cosmote γιατί το σήμα της voda είναι για κλάματα) πρέπει να μεταφερθούν και 2-3 καρτοκινητά, που τόσο καιρό βολευόμασταν με το F2G...

Προς το παρόν, κάπως αντίστοιχα είναι τα MAX που δίνουν πολλές κλήσεις σε wind και σταθερά...

 

Επίσης κάτι άλλο, σήμερα πήγα σε κατάστημα wind για να ακυρώσω δύο συνδέσεις και μου είπαν ότι πλέον για να ακυρώσω πρέπει προηγουμένως να καλέσω το 1216 για να πάρω έναν κωδικό και στη συνέχεια να κάνω την αίτηση στο κατάστημα! Πρέπει να δίνουμε πλέον και εξηγήσεις στη wind λοιπόν, για ποιο λόγο θέλουμε να διακόψουμε τη σύνδεσή μας...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το 1216; Μόλις πήρα και άκουσα "Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρετήσης Πελατών της Wind".. Τι διαφορά έχει από το 1260; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο, σήμερα πήγα σε κατάστημα wind για να ακυρώσω δύο συνδέσεις και μου είπαν ότι πλέον για να ακυρώσω πρέπει προηγουμένως να καλέσω το 1216 για να πάρω έναν κωδικό και στη συνέχεια να κάνω την αίτηση στο κατάστημα! Πρέπει να δίνουμε πλέον και εξηγήσεις στη wind λοιπόν, για ποιο λόγο θέλουμε να διακόψουμε τη σύνδεσή μας...

 

Ακριβως ετσι ειναι και στον Κοσμοτε (καιρο τωρα)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, κάπως αντίστοιχα είναι τα MAX που δίνουν πολλές κλήσεις σε wind και σταθερά...

 

Επίσης κάτι άλλο, σήμερα πήγα σε κατάστημα wind για να ακυρώσω δύο συνδέσεις και μου είπαν ότι πλέον για να ακυρώσω πρέπει προηγουμένως να καλέσω το 1216 για να πάρω έναν κωδικό και στη συνέχεια να κάνω την αίτηση στο κατάστημα! Πρέπει να δίνουμε πλέον και εξηγήσεις στη wind λοιπόν, για ποιο λόγο θέλουμε να διακόψουμε τη σύνδεσή μας...

 

αυτο που λες το ακουσα κατα τυχη οταν πηγα σε καταστημα για να ενεργοποιησω καποια καρτοκινητα. ηταν ενας μεσηλικας που δεν καταλαβαινε και πολλα πολλα, και με μια χαρα του λεει η υπαλληλος δεν μπορει να γινει η διακοπη αν δεν παρετε τηλεφωνο για να σας δωσουν κωδικο, πηρε ο ανθρωπος και ποιος ξερει τι του λεγανε και αρχισε να ουρλιαζει μεσα στο μαγαζι. μετα εφυγα και δεν ξερω την συνεχεια. εμενα μου μοιαζει σαν τελευταια γραμμη αμυνας, που σου λενε 1002 χαζα για να σου αλλαξουνε γνωμη να μην διακοψεις την συνδεση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης κάτι άλλο, σήμερα πήγα σε κατάστημα wind για να ακυρώσω δύο συνδέσεις και μου είπαν ότι πλέον για να ακυρώσω πρέπει προηγουμένως να καλέσω το 1216 για να πάρω έναν κωδικό και στη συνέχεια να κάνω την αίτηση στο κατάστημα! Πρέπει να δίνουμε πλέον και εξηγήσεις στη wind λοιπόν, για ποιο λόγο θέλουμε να διακόψουμε τη σύνδεσή μας...

 

Αυτο δεν ειναι κακο γιατι προφανως το εκαναν για να σου κανουν προσφορα ωστε να μη διακοψεις τη συνδεση ;)

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, κάπως αντίστοιχα είναι τα MAX που δίνουν πολλές κλήσεις σε wind και σταθερά...

 

Τα οποία είναι όμως τελείως άχρηστα προγράμματα γιατί πρέπει να μιλάς αποκλειστικά ενδοεταιρικά. Εν αναμονή λοιπόν, να βγάλουν κάτι τύπου Unlimited. Ελπίζω να υπάρχει κάποια τέτοια σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...