Jump to content

Ναργιλές (Τα πάντα σχετικά μ' αυτόν)


BET_ON_ME
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο topic παρακαλώ να μην υπάρχουν υπόνοιες για οποιοδήποτε είδος καπνού πέραν αυτών με γεύσεις!:)

 

Εδώ κ καιρό σκέφτομαι να αγοράσω ένα ναργιλέ.Θα ήθελα όποιος γνωρίζει σχετικά με καταστήματα ΘΕΣ/ΝΙΚΗ κατά κύριο λόγο κ ΑΘΗΝΑ που πουλάνε καλούς ναργιλέδες να τα παραθέσουν...

 

Επίσης οποιοσδήποτε έχει να πει κάτι σχετικό με τους ναργιλέδες ευπρόσδεκτος..όπως πχ αν μετράει το μέγεθος του ναργιλέ(του σωλήνα..)...διαδικασία σχετικά με το άναμα του..(μέχρι ποιο σημείο το νερό..τρυπούλες μικρές πάνω κτλ..)αγαπημένες γεύσεις..τιμές..κ το πιο σημαντικό απ'όλα προμηθευτές λιανικής πώλησης κ ναργιλέδων καθώς κ καπνού κ καρβουνακίων!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κλασσική γευση είναι το μήλο. και αυτή έχω κάνει τις περισσότερες φορές.

σου προτείνω να βάζεις μέσα στο νερό μια καραμέλλα ούζου. δίνει γεύση γλυκάνισου στον καπνό.

Τωρα λεπτομέριες σχετικά με το ύψος του νερού δεν μπορώ να σου πω μιας και πάντα το βάζει άλλος.όσο για τις τρυπίτσες καλό είναι στο αλουμινόχαρτο να υπάρχουν 4-5 περιμετρικά για να πέρνει αέρα το καρβουνάκι.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα αντι για νερό,ούζο μόνο.γεύσεις έχει μήλο,φράουλα,μπανάνα, βανίλια κτλ κτλ

καλό μέρος για αγορά καθώς και για οτιδήποτε extra το taj mahal αμπελόκηπους.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα αντι για νερό,ούζο μόνο.γεύσεις έχει μήλο,φράουλα,μπανάνα, βανίλια κτλ κτλ

καλό μέρος για αγορά καθώς και για οτιδήποτε extra το taj mahal αμπελόκηπους.

 

Στο taj mahal είχα δοκιμάσει με μήλο...θεϊκό!! :blink: :blink:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κανένα μαγαζί προς Θεσσαλονίκη μεριά δεν έχει κανείς υπόψιν του?Ή έστω κάποιο τηλέφωνο ή site από κάποιο μαγαζί Αθήνα που να πουλάει εγγυημένους(όσον αφορά την λειτουργία)ναργιλέδες?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν εύκολο να γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένοι..?Π.χ "κοντά στην αμφιθέας..κάπου στους αμπελόκηπους.."το ακριβώς το γνωρίζει κάποιος?να ξέρουμε απο που να αγοράσουμε ναργιλέ της προκοπής να μην μας βγει "πατάτα":)Δεκτές κ προτάσεις για αγορά ναργιλε από ξένη χώρα(ΑΙΓΥΠΤΟ,ΣΥΡΙΑ,ΤΟΥΡΚΙΑ)αρκεί όποιος προτείνει κάτι τέτοιο να ξέρει από που ακριβώς!ευχαριστώ όσους παίρνουν μέρος στην συζήτηση
Link to comment
Share on other sites

amfi8eas προς παραλια-βρισκει εναν καθετο λεωφοριοδρομο Αγ.βαρβαρας σε μερικα μετρα δεξια υπαρχει το μαγαζι με ναργιλεδες απ εξω...(δεν ειπα πριν γιατι ειπες οτι θες κυριως απο Θεσ/κη)

δεν νομιζω να εχει σημασια απο που θα παρεις ναργιλε ωστε να σ βγει πατατα οπως λες δεν ειναι κατι δυσκολο η δημιουργια τ...

Link to comment
Share on other sites

ένα hint για τους λάτρεις του Αργιλέ ή Ναργιλέ.Είχα δοκιμάσει πρίν κάποια χρόνια στην Τυνησία σε μια απο τις νότιες περιοχές.Αντί για τα κλασσικά μεγάλα καρβουνάκια χρησιμοποιούσαν την φλούδα απο τους φοίνικες που βρίσκονται στον κορμό του δέντρου ακριβώς στο σημείο απ'οπου κόβουν τα μεγάλα φυλλώματα.Στην ερώτηση που έκανα και φυσικά διαπίστωσα ήταν πως κρατάει περισσότερη ώρα η θράκα και έχει πολύ ποιό σταθερή απόδοση απ'οτι τα συνηθισμένα καρβουνάκια που καίγονται απότομα και φυσικά δεν χρειάζοντα αλουμινόχαρτα.Σε ποσότητα για ένα άτομο έβαζαν περίπου 1-2 κουταλιές του γλυκού απο καπνό

Φράουλα και μήλο τα πλέον διαδεδομένα.Τον καπνό δεν τον καταπίνεις αλλά παίζεις με την γλώσσα όπως ισχύει και στα πούρα και την πίπα.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Egw exw nargile spiti!!!:p

Pige propersu h mana m k o pateras mou kwnstantinoupoli k feran!!

Milo k vanilia ta span!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα

 

Έχω να σας παραθέσω 2 links που είχα βρει ψάνχωντας και εγώ για καπνούς, φιλτράκια, καρβουνάκια κτλπ.Το ένα link αναφέρεται σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης και το δεύτερο σε μαγαζί της Αθήνας.Να προσθέσω ότι δεν έχω πάει στο μαγαζί της Αθήνας αλλά όταν πάω θα σας ενημερώσω.

 

Επίσης έχω να σας προτείνω να δοκιμάσετε καπνό με γέυση τριαντάφυλλο (είναι super) και κεράσι.Όσον αφορά το νερό στο μπουκάλι καλό είναι να καλύπτει γύρω στο ένα δάχτυλο τον σωλήνα που καταλήγει στον λουλά (το κεραμικό δοχείο που μπαίνει ο καπνός).Λένε πως όσο περισσότερο νερό βάζεις τόσο ποιο βαρύς γίνεται ο ναργιλές.

 

Όσο για τις τρύπες στο αλουμινόχαρτο εγώ κάνω 6-7 τρύπες με οδοντογλυφίδα έτσι ώστε να καλύπτονται από το καρβουνάκι.

 

Σας παραθέτω και τα links για τα μαγαζία σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα

 

Θεσσαλονίκη

 

Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

apo kwnstantinoupoli eixa parei egw, einai arketa megalos.

 

2-3 fores exoume kanei.

 

vazame kai ouzo mesa, i ligi vodka.

oxi tromeri diafora.

to ouzo edeine mia wraia geusi.

 

kapno exw mpanana, sympathitikos, exw kanei kai milo (aksizei)

 

karnounaki me alouminoxarto kai merikes trypes me odontoglyfida panw.

 

auta :)

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

καπνοί για ναργιλέ σε 23 διάφορετικές γεύσεις τύπου (El Nakhla) περιλαμβάνοντας : μήλο, φράουλα, μπανάνα, κεράσι, φρούτα του δάσους, πεπόνι, σταφύλι, ροδάκινο, βερίκοκο, πορτοκάλι, μανταρίνι, μανγκο, λεμόνι, ούζο, φυστίκι, βανίλια, καραμέλα, μέντα, αραβικός, καφές, καπουτσίνο, κολα, φυσικό
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ωραία. κανουμέ ναργιλέ. Καμιά αρνητική διάσταση ξέρετε?

καμιά παρενέργεια μετά ή τιποτα τέτοιο?

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πιο ελαφρυς και απο το τσιγαρο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. κανουμέ ναργιλέ. Καμιά αρνητική διάσταση ξέρετε?

καμιά παρενέργεια μετά ή τιποτα τέτοιο?

 

Βασικά ζαλίζει αρκετά άμα δεν είσαι συνηθισμένος στον καπνό και μαστουρώνεις αγρια... :lol:

 

Εμενα μ'αρεσει το μάνγκο και καραμέλα στον ναργιλέ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ζαλίζει αρκετά άμα δεν είσαι συνηθισμένος στον καπνό και μαστουρώνεις αγρια... :lol:

 

Εμενα μ'αρεσει το μάνγκο και καραμέλα στον ναργιλέ

 

Μου τα'λεγαν και δεν τους πίστευα...

 

Μέχρι που πάμε στο Ταμάμ και τα βλέπω όλα!!! Είχε γεύση φράουλας και ήταν πολύ καλό! Μετά από καμιά 10αριά τζούρες δεν μπορούσα να περπατήσω αν δεν με κράταγε άλλος! Δεν σταμάτησα όμως και συνέχισα κανονικά...

 

Στο σπίτι γύρισα φλοκάτη :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω!

Αλλα μονο απο περιεργεια!

Δεν καπνιζω. Θα με ζαλισει? Θα εχω...προβληματα μεχρι να παω σπιτι(:p)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω!

Αλλα μονο απο περιεργεια!

Δεν καπνιζω. Θα με ζαλισει? Θα εχω...προβληματα μεχρι να παω σπιτι(:p)

 

Αν δεν καπνίζεις το πιο πιθανό είναι ναι. Εγώ που καπνίζω ένα τσιγάρο στους 2 μήνες (μόνο αν έχω σπαστεί) και σου λέω αλλού πατούσα κι αλλού βρισκόμουν!

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Στο Βολο παντως υπαρχουν αρκετα μαγαζια ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια βολτα στο Μοναστηρακι και θα βρεις οσους θες!!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...