Jump to content

προβλημα με κουμπια laptop toshiba satellite a300


unforgiven21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας, λοιπον εχω ενα toshiba a300 laptop και σημερα οταν τον ανοιξα δεν εγραφε το γραμμα ''G'' και ''S''...δηλαδη μολις το παταγα προχωρουσε ο κειμενογραφος ενα διαστημα αλλα δε φαινοταν το γραμμα...πουθενα ουτε στο ιντερνετ ουτε στο word...και δεν τον ειχα κανει κατι προηγουμενος..εκανα εκκαθαριση registry και με ccleaner...παλι τιποτα...καμια λυση σας παρακαλω;;;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε για αρχη με εξωτερικο πληκτρολογιο εαν γραφονται αυτα τα γραμματα..

Μετα βλεπουμε,εαν γραφονται δοκιμαζεις να καθαρισεις το πληκτρολογιο,αλλα με παραξενευει που λες οτι ο κειμενογραφος προχωραει χωρις να γραφει το γραμμα.

Καντο κ βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη πληκτρολογιου..

Συνηθως ειναι πολυ ευκολο να αλλαχτει και αν ψωνισεις απο ebay ερχεται κ σχετικα φθηνα,αν ψαχτεις λιγο.

Συνηθως τα βρισκω γυρω στα 15 ευρω,αλλα κοιτα και στο scroutz.

Link to comment
Share on other sites

και ποιος το αλλαζει φιλε;;;εγω δε ξερω...

 

μπορεις φιλε να ψαξεις να μου βρεις ενα ;;κοιταω για toshiba a300 και λεει 40 ευρω...υπαρχει φθηνοτερο;;μπορω να βαλω απο αλλο toshiba που κανει 15 ευρω;;φιλε αν μπορεις βοηθησε με....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου βρω,αλλα πρεπει να βρεις καποιον να στο αλλαξει,εαν δεν πιανουν τα χερια σου.

Κοιτα κανα βιντεακι στο youtube, disassemble toshiba a300 και πες μου αν σου φαινεται δυσκολο.

Οι τιμες τοσο παιζουν,δεν ξερω αν θα κανει απο καποιο αλλο μοντελο της toshiba,δε θα το ρισκαρα.

Μπορεις να παρεις κ απο ebay με πολυ χαμηλοτερες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Μη σε προβληματίζει η αλλαγή.Είναι πανεύκολη.να φανταστείς εγώ που δεν πιάνουν τα χέρια μου έχω βγάλει δύο φορές το δικό μου για καθάρισμα με οδηγίες από YouTube.
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δοκιμασες αλλο πληκτρολογιο και δουλεψε,πιστευω οτι ειναι θεμα πληκτρολογιου.

Αλλα δεν ειμαι κ μεσα στο λαπτοπ σου,για να ξερω..

Ας πει κ κανας αλλος :P

Link to comment
Share on other sites

φιλε να σου πω κατι ακομα ,επισης επειδη εχω 2 windows στον υπολογιστη ενα σε καθε partition , τα 2 αυτα κουμπια δε δουλευουν ουτε στα δευτερα windows...αρα;;
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,η θα χρησιμοποιεις εξωτερικο πληκτρολογιο,η ψαξε στο αγγλικο ebay και τσιμπα το φθηνα,κανα 5ρι μερες θα κανει να ερθει..

 

Tωρα που το εψαξα προχεια,δε βρηκα τιποτα της προκοπης στο ebay.

Εαν δεν καταληξεις καπου,παρτο απο το ebw με 40..

εκτος κ αν εχεις καποιον γατο ηλεκτρονικο και μπορεσει να στο φτιαξει με λιγοτερα,αλλα θα ειναι παλι ενα επισκευασμενο πληκτρολογιο που ( πιθανοτατα ) κοστισε 30 ευρω.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

1)το να δωσω 40 ευρω και να μην γινει τιποτα δεν λεει...επιπλεον σημερα εβαλα δοκιμαστικα τα linux ubuntu wubi δηλαδη 12.10 ,και παλι δε δουλευπυνε τα κουμπια;;οποτε βγαινει τιποτα απο αυτο;;

2)για το e-bay δεν εχω πιστωτικη ρε φιλαρακο..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ανοίξεις το πληκτρολόγιο και να το καθαρίσεις. Υπάρχουν βίντεο στο youtube. Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο απλώς θέλει λίγο προσοχή με τα καλώδια. Στο δικό μου satelite (άλλο μοντέλο) πατούσα ένα συγκεκριμένο γράμμα π.χ Τ και αυτό έγραφε δυο άλλα γραμματα διπλανά π.χ ΡΡ Τρία τέσσερα πλήκτρα ήταν έτσι. Το άνοιξα, το καθάρισα με μπατονέτα και έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες σταματησε τα δουλευει και το ''Γ''...?

 

ρε παιδια σταματησε να δουλευει αλλα με προβληματιζει γιατι κουνιεται ο κειμενογραφος αφηνει κενο δηλαδη μονο που δε γραφει το γραμμα και αυτο το κανει σε 3 διαφορετικα λειτουργικα συστηματα...

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

μου το ειπε και ενας φιλος μου αυτο..γιατι να το κανω;;αφου μολις τα παταω αυτα τα κουμπια αφηνουνε κενο...αλλα δεν γραφουνε το γραμμα, πραγμα που σημαινει οτι τραβανε ρευμα...

 

παιδιαααα καλα νεα εφτασααααν...λοιπον μετα απο 4 ωρες που σκεφτομουνα..τελικα το αποφασισα...πατησα μπουνια το πληκτρολογιο αο την αριστερη μερια..και ξαφνικα διαπιστωνω οτι δουλευει και το Γ και το Δ και το Σ....χαχα...δε μποεριτε να φανταστειτε χαρα που πηρα...επομενως τωρα ειναι οκ ολα....μπορουμε να καταλαβουμε τι φταιει;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ηθελε ενα χαδι φροντιδας:lol:

Καμια φορα η μονη λυση ειναι να κτυπησεις κατι και αυτο για ενα παραξενο λογο επανερχεται. Μετα σου λενε η μαγεια δεν υπαρχει. Να που υπαρχει το μαγικο αγγιγμα.

Το ιδιο προβλημα με το λαπτοπ μου αντιμετωπιζω και εγω. Του εδωσα και εγω δυο τρις αλλα δεν συγκινειτε... εισαι τυχερος...

Link to comment
Share on other sites

δλδ απο τοσες συμβουλες που σου δωσαμε,εσυ κατεληξες να του ριξεις μπουνια?

μην ξανανοιξεις θεμα ομως αν παθει παλι τιποτε το λαπτοπ σου.

τυχερος ησουν που εφτιαξε κ ακομα πιο τυχερος που δεν εκανες χειροτερη ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξε ο ανθρωπος. Ποσο να τον βασανιζει??? Τον καταλαβαινω απολυτα. Ειναι σπαστικο να θες να γραψεις κατι και να μην ανταποκρινεται το πληκτρο. Το ανεχεσε μια,δυο, τρεις φορες αλλα αντε, εχουμε και τα ορια μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...