Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://i49.tinypic.com/kyicp.jpg[/imgalign]

 

Προδιαγραφές

 

Network/Bearer and Wireless Connectivity

  • GSM, HSPA+41
  • EDGE / GPRS (850 / 900 / 1800 / 1900 MHZ)
  • HSPA+41 (850 / 900 / 1900 / 2100)
  • 802.11a/b/g/n
  • WiFi Direct
  • GAP, SSP, HSP, HFP1.5, A2DP, SPP, OPP, PBAP, MAP, AVRCP 1.3, HID
  • NFC Διαθέσιμο
  • DLNA, MHL 1.0, HDMI 2 Υποστηρίζονται
  • KIES, KIES Air Υποστηρίζεται
  • LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL

 

Οθόνη

  • HD sAMOLED
  • 16 εκατομμύρια χρώματα
  • 4,8"
  • 720 x 1280 (HD)

 

Μνήμη

  • 16 GB

 

Services and Applications

  • Samsung Apps
  • Game hub
  • ChatON
  • ActiveSync
  • Διεπιχειρησιακή συμβατότητα (B2B): Sybase / Webex / Κρυπτογράφηση συσκευής / Cisco κλπ.

 

OS

  • Android 4.1.1 (Jelly Bean)

 

Μπαταρία

  • 2100 mAh
  • Αναμονή Έως 790 Ώρες (2G) / Έως 510 Ώρες (3G) / Έως 390 Ώρες (LTE)
  • Ομιλία Έως 16 Ώρες (2G) / Έως 11 Ώρες (3G)

 

Chipset

  • Τετραπύρηνος επεξεργαστής εφαρμογών
  • Ταχύτητα CPU 1,4 GHz
  • 2 GB RAM

 

Connectors

  • USB2.0
  • 3,5 pi τετραπολικό βύσμα, Στερεοφωνικός ήχος
  • MicroSD (μέχρι 64 GB)
  • MicroSIM
  • Micro USB
  • MHL

 

Audio and Video

  • MPEG4, H.264, H.263, VC-1. DivX, VP8, WMV7 / 8, Sorenson Spark, DivX3.11
  • Αναπαραγωγή & εγγραφή σε ανάλυση Full HD (1080p)
  • Εγγραφή μέχρι 30 fps
  • MP3, AMR-NB / WB, AAC / AAC+ / eAAC+, WMA, OGG (Vorbis), FLAC, AC-3, apt-X

 

Εξωτερικές προδιαγραφές

  • 70,6 x 136,6 x 8,6 mm
  • 131 g

 

Φωτογραφική μηχανή

  • CMOS, 1,9 MP
  • Ανάλυση κάμερας 8 Megapixel (Οπίσθιας)
  • LED (1)

 

Sensors

  • Μετρητής επιτάχυνσης, Γεωμαγνητικός αισθητήρας, Αισθητήρας προσανατολισμού, RGB αισθητήρας φωτός, Βαρόμετρο

 

Location

  • Assisted GPS / GLONASS Διαθέσιμο

 

Sar

  • 0.24 W/kg (head)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσημα firmwares για το Samsung Galaxy S III LTE (I9305)

 

H διαδικάσία αλλαγής επίσημων firmware περιγράφεται αναλυτικά εδώ.

 

 

Jelly Bean Eλληνικά firmwares:

(Σε παρένθεση η ημερομηνία παραγωγής)

 

 

  • XXBLL3 Cosmote Eλληνικό firmware 4.1.2 (12 Δεκεμβρίου)
  • XXBLL5 Cosmote Eλληνικό firmware 4.1.2 (26 Δεκεμβρίου)
  • XXBMD5 Cosmote Eλληνικό firmware 4.1.2 (22 Απριλίου)
  • XXBME3 Vodafone Ελληνικό (VGR) firmware 4.1.2 (29 Mαΐου)
  • XXBME3 Cosmote Eλληνικό firmware 4.1.2 (29 Μαίου 2013)
     
     
  • XXUEML5 Cosmote Ελληνικό (COS) firmware 4.3 (12 Δεκεμβρίου 2013)

Edited by StratosGR
- Alex
Link to comment
Share on other sites

http://e-kapnisma.gr/Smileys/smileyz/hmmm.gif

 

Τελικα ερχεται επισημα στην Ελλαδα? Απο τιμουλα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα δεις κάποιες τιμές για Ελλάδα.

Στα 638€ είναι προς το παρόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν το αλλαζω το s3 μου.:happy: Δεν πιστευω οτι υστερει καπου ωστε να πω ειναι αξιζει αλλαγη. Το LTE δυκτυο λιγο μου τραβα το ενδιαφερον μιας και στην επαρχεια θααααααααααα αργησει να ερθει.. :p

 

Παντως θα ηθελα να το δω απο κοντα.

Σε ευχαριστω πολυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Flaming posts για την Samsung που εβγαλε πρωτα το i9300 και μετα απο λιγο καιρο το i9305 θα ερθουν σε 3,2,1...
Link to comment
Share on other sites

Flaming posts για την Samsung που εβγαλε πρωτα το i9300 και μετα απο λιγο καιρο το i9305 θα ερθουν σε 3,2,1...

 

Λογικο δεν ειναι..?? Ναι αγοραζεις ενα κινητο και μεσα σε ενα x διαστημα να βγαινει το ιδιο με plus specs στην ιδια τιμη?

Βγαλτο απο την αρχη να παει σιχτιρι!! Δειχνει οτι δεν σεβεται τους πελατες της και μετα αφηνουν υπονοουμενα για το μηλο... :p

Link to comment
Share on other sites

στις προδιαγραφες...

ειναι HSPA+41 και οχι 21...

 

επισης βρισκεται σε τρια χρωματα

 

Γκρι (t Mobile)

ασπρο (vodafone)

onyx black (no brand μαλλον)

 

Το κινητο εχει καλυτερο σημα απο το S3 και αυτο φαινεται στην καθημερινοτητα.

Επισης εκει που στο S3 εχουμε 700ΜΒ used ram εδω με ιδιες εφαρμογες και καποιες αλλες παω στα 1150 περιπου με διαθεσιμα 1750

 

ενα ομορφο κολπακι που εχουν κανει ειναι με την φωτηνοτητα.

Τωρα ακομα και αν την εχεις βαλει στο αυτοματο μπορεις κανοντας swype στην notification bar να την αλλαξεις...ενω παραμενει αυτοματη!

αυτο το εχει και το ΝΟΤΕ2 αν δεν κανω λαθος.

 

επισης η οθονη μου φαινεται καλυτερη...με καλυτερη φωτεινοτητα,δεν εχει ιδιο display με το S3

 

Οταν ανοιγεις dialer /contacts ειναι ακαριαιο γιατι απλα δεν κλεινουν ποτε.

εχει πολλες επιλογες στο δικτυο

http://img.tapatalk.com/0e2df0d2-4870-7200.jpg

 

συκριτικα με ενα S3...

ιδιος server/παροχος./μερος/ ωρα

https://www.dropbox.com/s/d6c1cmtqnd70oqx/Screenshot_2012-10-26-21-15-30.png

https://www.dropbox.com/s/u0ojzj53i2dv7oi/Screenshot_2012-10-26-21-17-25.png

 

το κινητο δεν το εχω αγορασει ετυχε να το περιεργαστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημητρη ευπροσδεκτες οι προσθηκες στο 9305 αλλα δεν ειναι κοροιδια ως προς τους αλλους παλιους κατοχους?? :confused: Τι θεωρεις?
Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημητρη ευπροσδεκτες οι προσθηκες στο 9305 αλλα δεν ειναι κοροιδια ως προς τους αλλους παλιους κατοχους?? :confused: Τι θεωρεις?

 

θα σου απαντησω.

Το LTE που ειναι η σημαντικη διαφορα,αλλο αν εμας μας ενδιαφερουν πολυ και τα 2GB ραμ, ειναι διαθεσιμο στις χωρες που το κινητο ειναι διαθεσιμο...και μιλαω κυριως για Γερμανια.

 

Οχι τυχαια δεν το βρισκεις πουθενα αλλου στην Ευρωπη.

Ειμαι στην περιοχη Εμιλια στην Ιταλια και πολλες φορες δεν εχω καν 3G...ποσο μαλλον LTE!!! :lol:

Δεν μιλαω για Κερκυρα....ποτε δεν εχω 3g...

 

αρα ειναι ενα πολυ ειδικο τηλεφωνο που απευθuνεται σε χρηστες που δεν θελουν να φλασαρουν (δεν εχει μεγαλη υποστηριξη απο το xda) ενω ισως ,λογω 2GB και μια και γεννηθηκε με JB ,παρει και το KLP,το οποιο πιστευω θα παρει και το S3 gsm.(λεω ισως γιατι ειναι ειδικο τηλεφωνο με μικρες πωλησεις)

 

απο την αλλη ειναι μακροπροθεσμα πιο ολοκληρωμενη επιλογη αλλα παλι αν σε καποιον δεν αρεσει να εχει τις τελευταιες αναβαθμισεις και fw.

Μην ξεχνας επισης τον παραγοντα τιμη...440Ε περιπου το S3 πλεον ενω αυτο δεν βρισκεται κατω απο 550Ε πουθενα...

 

Για μενα επομενως δεν εκανε κατι κακο η Σαμμυ...απλα σε συγκεκριμενες αγορες, Αυστρια, Αυστραλια, Σουηδια, Γερμανια που εχουν LTE εχει δωσει και μια αλλη επιλογη.

Μην ξεχνας το LTE θελει πολυ ακομα για να περπατησει και να εισαι σιγουρος δεν θα ειναι φθηνο...

 

αρα για μενα η επιλογη μου ειναι το απλο S3 ;)

 

εκτος αν βρω αυτο κατω απο 450Ε :lol:

οχι απλα δυσκολο αλλα απιθανο...

Edited by Superuser

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω.

Το LTE που ειναι η σημαντικη διαφορα,αλλο αν εμας μας ενδιαφερουν πολυ και τα 2GB ραμ, ειναι διαθεσιμο στις χωρες που το κινητο ειναι διαθεσιμο...και μιλαω κυριως για Γερμανια.

 

Οχι τυχαια δεν το βρισκεις πουθενα αλλου στην Ευρωπη.

Ειμαι στην περιοχη Εμιλια στην Ιταλια και πολλες φορες δεν εχω καν 3G...ποσο μαλλον LTE!!! :lol:

Δεν μιλαω για Κερκυρα....ποτε δεν εχω 3g...

 

αρα ειναι ενα πολυ ειδικο τηλεφωνο που απευθuνεται σε χρηστες που δεν θελουν να φλασαρουν (δεν εχει μεγαλη υποστηριξη απο το xda) ενω ισως ,λογω 2GB και μια και γεννηθηκε με JB ,παρει και το KLP,το οποιο πιστευω θα παρει και το S3 gsm.(λεω ισως γιατι ειναι ειδικο τηλεφωνο με μικρες πωλησεις)

 

απο την αλλη ειναι μακροπροθεσμα πιο ολοκληρωμενη επιλογη αλλα παλι αν σε καποιον δεν αρεσει να εχει τις τελευταιες αναβαθμισεις και fw.

Μην ξεχνας επισης τον παραγοντα τιμη...440Ε περιπου το S3 πλεον ενω αυτο δεν βρισκεται κατω απο 550Ε πουθενα...

 

Για μενα επομενως δεν εκανε κατι κακο η Σαμμυ...απλα σε συγκεκριμενες αγορες, Αυστρια, Αυστραλια, Σουηδια, Γερμανια που εχουν LTE εχει δωσει και μια αλλη επιλογη.

Μην ξεχνας το LTE θελει πολυ ακομα για να περπατησει και να εισαι σιγουρος δεν θα ειναι φθηνο...

 

αρα για μενα η επιλογη μου ειναι το απλο S3 ;)

 

εκτος αν βρω αυτο κατω απο 450Ε :lol:

οχι απλα δυσκολο αλλα απιθανο...

 

Mε καλυψες με τα επιχειρηματα σου. :p

 

Το μονο που εχω να πω: θα ερθει και η στυριξη απο το xda για το φλασαρισμα. σιγα μην αφησουν τετοιο διαμαντι να παει χαμενο. ;) Απλα τωρα εσκασε απο το αυγο του. :p

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω.

Το LTE που ειναι η σημαντικη διαφορα,αλλο αν εμας μας ενδιαφερουν πολυ και τα 2GB ραμ, ειναι διαθεσιμο στις χωρες που το κινητο ειναι διαθεσιμο...και μιλαω κυριως για Γερμανια.

 

Οχι τυχαια δεν το βρισκεις πουθενα αλλου στην Ευρωπη.

Ειμαι στην περιοχη Εμιλια στην Ιταλια και πολλες φορες δεν εχω καν 3G...ποσο μαλλον LTE!!! :lol:

Δεν μιλαω για Κερκυρα....ποτε δεν εχω 3g...

 

αρα ειναι ενα πολυ ειδικο τηλεφωνο που απευθuνεται σε χρηστες που δεν θελουν να φλασαρουν (δεν εχει μεγαλη υποστηριξη απο το xda) ενω ισως ,λογω 2GB και μια και γεννηθηκε με JB ,παρει και το KLP,το οποιο πιστευω θα παρει και το S3 gsm.(λεω ισως γιατι ειναι ειδικο τηλεφωνο με μικρες πωλησεις)

 

απο την αλλη ειναι μακροπροθεσμα πιο ολοκληρωμενη επιλογη αλλα παλι αν σε καποιον δεν αρεσει να εχει τις τελευταιες αναβαθμισεις και fw.

Μην ξεχνας επισης τον παραγοντα τιμη...440Ε περιπου το S3 πλεον ενω αυτο δεν βρισκεται κατω απο 550Ε πουθενα...

 

Για μενα επομενως δεν εκανε κατι κακο η Σαμμυ...απλα σε συγκεκριμενες αγορες, Αυστρια, Αυστραλια, Σουηδια, Γερμανια που εχουν LTE εχει δωσει και μια αλλη επιλογη.

Μην ξεχνας το LTE θελει πολυ ακομα για να περπατησει και να εισαι σιγουρος δεν θα ειναι φθηνο...

 

αρα για μενα η επιλογη μου ειναι το απλο S3 ;)

 

εκτος αν βρω αυτο κατω απο 450Ε :lol:

οχι απλα δυσκολο αλλα απιθανο...

 

Νομίζω αυτό πρέπει να γίνει το πρώτο post του thread ! Εξαιρετικά σωστά κατά την γνώμη μου όλα όσα έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι δεν θα εχει την ιδια υποστηριξη απο το xda?

Νομιζω πως ολα τα mods/roms κλπ θα κανουν γιατι ειναι η ιδια συσκευη (τα 2gb ram δε λενε κατι).

Μπορει απλα να θελει μια μικρη διαμορφωση στους kernels του i9300 για την υποστηριξη lte.

Αυτο πιστευω γιατι μου φαινεται λογικο. Αν δεν ειναι ετσι τα πραγματα ενημερωστε μας :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν οι roms .mods του απλού s3 στο I9305, και προς το παρών δεν εχει αρκετή υποστηρίξει .....ίσως γιατί ειναι νωρίς ακόμα .

Αν και δεν νομίζω να κάνει και πολλά σε αυτο το θεμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρίς ακόμα.

Για μένα τα 2gb σε αυτή την συσκευή μάλλον ειναι απαραίτητα,είχα φτάσει το i9300 μου σε σημείο που να χέι αρκετά lags με τόσο φορτωμα,μέχρι και το one x μου σκρολαρε καλύτερα,κι έτσι το ξεφορτωθηκα.

Το i9305 καλό αλλα οχι και τόσο καλο ώστε να πληρώσω τόσο χρήμα,σύντομα θα πάρει κατηφόρα η τιμη του,Samsung ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To 9305 βγήκε ~6 μήνες μετά το 9300. Προσέθεσε κάποια πράγματα αλλά και αρκετά Ευρώ στην τιμή.

Δεν μπορώ να βρώ κάτι μεμπτό. Αν δεν το έκανε αυτό η Samy θα έμενε εκτός LTE αγοράς στην Ευρώπη.

Ποιες είναι οι εναλλακτικές που είχε; Να βγάλει το κινητό με άλλο σχήμα και όνομα; Ή να μην βγάλει κάτι σχετικό καθόλου;

 

Δεν έχουμε πάρει δαγκωμένο μήλο. Μόνο αυτοί παρουσίαζαν μία συσκευή τον χρόνο. Αν και αυτό άλλαξε με το ipad στο...πεντάμηνο και είδατε τι κράξιμο έφαγαν!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω.

Το LTE που ειναι η σημαντικη διαφορα,αλλο αν εμας μας ενδιαφερουν πολυ και τα 2GB ραμ, ειναι διαθεσιμο στις χωρες που το κινητο ειναι διαθεσιμο...και μιλαω κυριως για Γερμανια.

 

Οχι τυχαια δεν το βρισκεις πουθενα αλλου στην Ευρωπη.

Ειμαι στην περιοχη Εμιλια στην Ιταλια και πολλες φορες δεν εχω καν 3G...ποσο μαλλον LTE!!! :lol:

Δεν μιλαω για Κερκυρα....ποτε δεν εχω 3g...

 

αρα ειναι ενα πολυ ειδικο τηλεφωνο που απευθuνεται σε χρηστες που δεν θελουν να φλασαρουν (δεν εχει μεγαλη υποστηριξη απο το xda) ενω ισως ,λογω 2GB και μια και γεννηθηκε με JB ,παρει και το KLP,το οποιο πιστευω θα παρει και το S3 gsm.(λεω ισως γιατι ειναι ειδικο τηλεφωνο με μικρες πωλησεις)

 

απο την αλλη ειναι μακροπροθεσμα πιο ολοκληρωμενη επιλογη αλλα παλι αν σε καποιον δεν αρεσει να εχει τις τελευταιες αναβαθμισεις και fw.

Μην ξεχνας επισης τον παραγοντα τιμη...440Ε περιπου το S3 πλεον ενω αυτο δεν βρισκεται κατω απο 550Ε πουθενα...

 

Για μενα επομενως δεν εκανε κατι κακο η Σαμμυ...απλα σε συγκεκριμενες αγορες, Αυστρια, Αυστραλια, Σουηδια, Γερμανια που εχουν LTE εχει δωσει και μια αλλη επιλογη.

Μην ξεχνας το LTE θελει πολυ ακομα για να περπατησει και να εισαι σιγουρος δεν θα ειναι φθηνο...

 

αρα για μενα η επιλογη μου ειναι το απλο S3 ;)

 

εκτος αν βρω αυτο κατω απο 450Ε :lol:

οχι απλα δυσκολο αλλα απιθανο...

Το κακο που εκανε η samsung ηταν που δεν εβαλε στο απλο s3 2gb ram.Για το 4G δε θα διαφωνισω οτι απευθεινεται σε λιγους αυτη την εποχη.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο πωλειται στην αγγλια με συνδεση LTE. Αυτη την στιγμη τα πακετα LTE ειναι 10 λιρες το μηνα πιο ακριβα απο τα στανταρντ πακετα επηδει ειναι μονο ενας ο παροχεας και ανεβαζει τις τιμες. Σε 10 μηνες οι τιμες θα πεσουν σε λογικες τιμες οταν μπουν στο παχνιδι και οι αλλοι παροχεις.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Το LTE με αφήνει παγερά αδιάφορο μόνο το 1γ παραπάνω με ενδιαφερει.Οχι ώμος τόσο ώστε να πληρώσω καμιά 200ε παραπάνω για να κάνω την αλλαγη.Προτιμώ να περιμενω μερικούς μήνες για το 4.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχίσουμε στα περί κινητού.το πήρα εχθές,σε μαύρο.μετα απο χρονια iPhone μου φαίνεται να εχω όλον τον κόσμο στα χέρια μου.για να μην πω γαλαξια.:lol:απίστευτη ποιότητα.η Ταχύτητα οταν είσαι στον δρόμο με 3G ειναι απλα φοβερή.
Link to comment
Share on other sites

...εαν έχω καταλάβει καλά, στην καινούργια έκδοση, το I9305, ΔΕΝ υποστηρίζει ραδιόφωνο.... σωστά?

μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος....

..και εαν όντως δεν έχει ράδιο...:!: δεν είναι μεγάλη μακακία..?:X

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει Ραδιόφωνο ίσως μου περάσει η τσατιλα που βγάλανε S3 με καλύτερη μνήμη.

Μου είναι απαραίτητο το ράδιο .

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν εχει ράδιο το λέει και στα σπεκς....πω πω το ξενερωμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...