Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θέλω ν αγοράσω το παραπάνω κινητό.

Το πρόβλημα είναι ότι δν ξέρω από πιο μαγαζί.

Ένα site που έγραφε την αξιοπιστία των "μαγαζιών" πιο ήταν;

Το έχω βρει σε καλή τιμή από αυτά τα δύο site

http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-A660-Android4-0-MTK6577-Dual-core-1G-3-proof-phone-3G-cellphone-Dual-SIM/412402_638489682.html

 

Tι λέτε από που να το αγοράσω;

 

Τελικά το παρείγγηλα από minideal.net μου βγήκε 100,60€ με δωρεάν SingaporePost μία ζελατίνα κ μία θήκη σιλικόνης.

 

CPU: MTK6577 ARMv7 Cortex-A9 Dual-core 1.0GHz

GPU: PowerVR SGX531 Ultra

OS Android V4.0 ICS (έρχεται ροοταρισμένο με CMW)

RAM : 512MB / ROM : 4GB eMMC

MAX supports 32GB Class 12 Micro SD Memory Card (TF-Card)

Size 125 x 65.25 x 10.55 mm

Weight 138.1g with battery

Screen 4.0" WVGA, 480 x 800, 16M Colors,(~233 ppi pixel density)

Capacitive Multi Touch Screen / Gorilla Glass

Network: Dual Sim, supports W+G / G+G

2G:GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

3G:WCDMA/HSPA/HSPA+: 2100MHz

SAR: 0.446W/kg

GPS: Built In GPS & A.GPS

Connection: Bluetooth with EDR & A2DP

Wi-Fi : IEEE 802.11 b/g/n, supports Wi-Fi hotspot

micro USB 2.0

Camera: Dual Camera

Back 5.0 mega pixel / Auto Focus

Front 0.3 mega pixel

Support to shoot 3GP 720P (1280x720) with sound, Max 30 mins.

Sensor: Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Megnetic Sensor

Radio FM

Video: AVI, MP4, FLV, 3GP, MOV, ASF, MPEG, RMVB, H.263, H.264, etc.

Audio: MP3, AAC, WAV, etc. / 3.5 mm Audio Jack

Special function: G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, Schedule Power on/off, e-Compass, IP67, Water Proof, Dust Proof, Scrach Proof

Package Includes:

- Li-ion Batteries 1500mAh x 1

- Earphone / 3.5 mm Audio Jack

- USB Cable

- Charger

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παραλάβεις πες μας εντυπώσεις. Αδιάβροχο και με 100€ δεν υπάρχει!!!!

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν έχει καλή μπαταρία, σχετικά μικρή χωρητικότητα, και γιαυτό τον λόγω το απόρριψα. Τώρα εαν δεν ισχύει να μας το πει ο φίλος foreno μολις τα παραλάβει και το δουλέψει, τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ καλά σε σχέση με την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες παρέλαβα το κινητό, θα γράψω κάποιες πρώτες εντυπώσεις.

 

Κατασκευαστικά είναι πραγματικά καταπληκτικό, το πίσω καπάκι βγαίνει πολύ δύσκολα αδιάβροχο γαρ.;)

Το GPS που εμένα προσωπικά με έκαιγε είναι άριστο, κλείδωνα εύκολα έντεκα δορυφόρους.Υπάρχει κ A-GPS αν κ δν νομίζω να χρειαστεί.:p

Ο dual core επεξεργαστής κάνει φοβερή δουλειά, δεν κολλάει πουθενά.Δοκιμή με το RealRacing3 ήταν άψογο κ τα γραφικά πάρα πολύ καλά.

Πάμε κ στα μείον τώρα...η οθόνη αν κ 233ppi όσες κ το galaxy s που έχω, είναι μία κλάση κάτω όχι τίποτε το τρομερό αλλά όπως ξέρετε η οθόνη του S δν παίζεται.Η κάμερα πάλι σε σύγκριση με το S είναι ένα κλικ κάτω.Έχεις όμως μία γαμάτη ρύθμιση φωτογραφίες που που βγάζει κυκλικά καρέ σε μία φωτογραφία ακόμα κ εν κίνηση.Έμεινα με το στόμα ανοιχτό μόλις το είδα.Ούτε στο S3 δν υπάρχει αυτή η ρύθμιση.

Μέσα στο νερό ακόμα δν το δοκίμασα αλλά όπως δείχνει η κατασκευή του είναι όντως αδιάβροχο.

Αυτά προς το παρών:)

Link to comment
Share on other sites

το menu είναι στα ελληνικά?η μπαταρία πόσο κρατάει?

 

Ναι είναι.

Ακομα δεν μπορω να πω σιγουρια αλλά περιπου μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι.

Ακομα δεν μπορω να πω σιγουρια αλλά περιπου μια μέρα.

μια μέρα λίγο δεν είναι;αξιζει τα λεφτα του τι λες να το παραγγείλω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια μέρα λίγο δεν είναι;αξιζει τα λεφτα του τι λες να το παραγγείλω?

 

τα λεφτά του τα αξίζει κ με το παραπάνω

Με λίγη χρήση από 100% στις 8 το πρωί τώρα έχει 78%.

Την περιμένα καλύτερη την μπαταρία αλλά δν μ ενοχλει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτά του τα αξίζει κ με το παραπάνω

Με λίγη χρήση από 100% στις 8 το πρωί τώρα έχει 78%.

Την περιμένα καλύτερη την μπαταρία αλλά δν μ ενοχλει τόσο.

 

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες

δεν περιμενα οθονη επιπεδου galaxy s

με ενδιαφερει αν γρατζουνιεται και αν αντεχει στα χτυπηματα

 

ποσο καιρο απο παραγγελια σε παραδοση

 

σκεφτομαι να το παραγγειλω

 

 

ειναι rooted ?

 

unlocked ειναι σιγουρα

 

αν βρηκες η αν σκεφτεσαι να βαλεις καμια cooked rom

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες

δεν περιμενα οθονη επιπεδου galaxy s

με ενδιαφερει αν γρατζουνιεται και αν αντεχει στα χτυπηματα

 

ποσο καιρο απο παραγγελια σε παραδοση

 

σκεφτομαι να το παραγγειλω

 

 

ειναι rooted ?

 

unlocked ειναι σιγουρα

 

αν βρηκες η αν σκεφτεσαι να βαλεις καμια cooked rom

 

Σε 8 μερες έφτασε Ελλαδα

Απο βιντεακια στο youtube φαίνεται να αντέχει γρατσουνιές κ χτυπηματα.Πολύ καλοκατασκευασμενο + gorilla glass.

Ηρθε ρουταρισμενο κ φυσικά ξεκλειδωτο.

Δεν θα περάσω αλλη rom γιατί παει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος τελικά το κινητό είναι αδιάβροχο? γτ με ενδιαφέρει αν είναι.

 

H κατασκευή του δείχνει ότι είναι αδιάβροχο.Έχω μία αδιάβροχη Olympus ψηφιακή κ το κινητό έχει αντίστοιχα λαστιχάκια. Δν το τέσταρα γιατί δν υπάρχει λόγος.

Δς βιντεάκια στο youtube το τεστάρουν κάποιοι Ρώσσοι σε θάλασσα κτλ.

 

Να σημειώσω ότι μετά τα πρώτα φορτίσματα η διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί αισθητά.

Μέσος όρος διάρκειας 2 μέρες

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

H κατασκευή του δείχνει ότι είναι αδιάβροχο.Έχω μία αδιάβροχη Olympus ψηφιακή κ το κινητό έχει αντίστοιχα λαστιχάκια. Δν το τέσταρα γιατί δν υπάρχει λόγος.

Δς βιντεάκια στο youtube το τεστάρουν κάποιοι Ρώσσοι σε θάλασσα κτλ.

 

Να σημειώσω ότι μετά τα πρώτα φορτίσματα η διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί αισθητά.

Μέσος όρος διάρκειας 2 μέρες

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Γενικά είσαι ευχαριστημένος? Η μπαταρία κρατάει δύο μέρες με τι χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είσαι ευχαριστημένος? Η μπαταρία κρατάει δύο μέρες με τι χρήση?

 

Με μέτρια χρηση λίγο ίντερνετ κάνα παιχνιδακι κ καποιες κλήσεις.

Ναι είμαι ευχαριστημένος πολλά συν σε απόδοση τιμή κ κατασκευη.Δεν έχω κάποιο αρνητικό ίσως λίγο μεγαλύτερη διαρκεια στην μπαταρια θα ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Με μέτρια χρηση λίγο ίντερνετ κάνα παιχνιδακι κ καποιες κλήσεις.

Ναι είμαι ευχαριστημένος πολλά συν σε απόδοση τιμή κ κατασκευη.Δεν έχω κάποιο αρνητικό ίσως λίγο μεγαλύτερη διαρκεια στην μπαταρια θα ήθελα.

 

Ωραία φίλος σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. Μάλλον θα το παραγγείλω και εγώ γτ δεν βρίσκω άλλο αδιάβροχο με μεγάλη οθόνη. Μία τελευταία ερώτηση. Από ποιο σαιτ το παράγγγειλες? και το ζήτησε με ποιες αλλαγές? root? multilanguage? κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε θελω κι εγω να το παραγγειλω απο minideal.πρεπει να προσεξω κατι για να εχει ελληνικα γιατι μου ειπαν απο το chat του minideal οτι αν δεν εχει τη γλωσσα στη φοτο δεν την εχει.μπορεις να στειλεις ενα λινκ ποιο πηρες εσυ γιατι βλεπω εχει δυο μεσα με αλλη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα αυτό ακριβώς http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

με δωρεάν Singpost μία θήκη κ μία ζελατίνα.

 

Αυτό αναφέρει κ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα απολύτως.

this model will be rooted and install google play before sending

 

 

Όλα είναι όπως γράφει έχει Ελληνικά κ ρουταρισμένο.

Είχα επικοινωνήσει μαζί τους πριν την παραγγελία κανένα πρόβλημα, άριστη συσκευασία κ γρήγορη αποστολή.

 

Καλές αγορές παίδες, θα το καταευχαριστηθείτε:D

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα αυτό ακριβώς http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

με δωρεάν Singpost μία θήκη κ μία ζελατίνα.

 

Αυτό αναφέρει κ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα απολύτως.

this model will be rooted and install google play before sending

 

 

Όλα είναι όπως γράφει έχει Ελληνικά κ ρουταρισμένο.

Είχα επικοινωνήσει μαζί τους πριν την παραγγελία κανένα πρόβλημα, άριστη συσκευασία κ γρήγορη αποστολή.

 

Καλές αγορές παίδες, θα το καταευχαριστηθείτε:D

 

 

με τα κουπονια τι παιζει και που μπορω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Για το αδιάβροχο του πράγματος, στο minideal αναφέρει πως έχει IP67.http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

Αυτό το 67 πρακτικά σημαίνει πως 6: Δεν μπαίνει καθόλου σκόνη και το 7:δεν μπαίνει νερό σε παροδικό εμβατισμό υπό δοσμένη πίεση και χρόνο.Πιο συγκεκριμένα για διάρκεια 30 λεπτών βύθιση σε βάθος ενός :X μέτρου από τον πάτο της συσκευής και 15 εκατοστών από το πάνω της μέρος.

 

Ελπίζω να σας κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Για το αδιάβροχο του πράγματος, στο minideal αναφέρει πως έχει IP67.http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

Αυτό το 67 πρακτικά σημαίνει πως 6: Δεν μπαίνει καθόλου σκόνη και το 7:δεν μπαίνει νερό σε παροδικό εμβατισμό υπό δοσμένη πίεση και χρόνο.Πιο συγκεκριμένα για διάρκεια 30 λεπτών βύθιση σε βάθος ενός :X μέτρου από τον πάτο της συσκευής και 15 εκατοστών από το πάνω της μέρος.

 

Ελπίζω να σας κάλυψα.

 

Την πιστοποίηση ip67 νομίζω (που έχει και το motorola defy mini) σημαίνει ΚΑΙ shockproof ΚΑΙ waterproof ΚΑΙ dustproof.

 

Έχω βρει αυτό το κινητό σε τιμή 13 ευρώ στο internet. Ο πωλητής έχει 99.3% positive feedback και έχουν αγοράσει κι άλλα άτομα. Να το αγοράσω;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Την πιστοποίηση ip67 νομίζω (που έχει και το motorola defy mini) σημαίνει ΚΑΙ shockproof ΚΑΙ waterproof ΚΑΙ dustproof.

 

Έχω βρει αυτό το κινητό σε τιμή 13 ευρώ στο internet. Ο πωλητής έχει 99.3% positive feedback και έχουν αγοράσει κι άλλα άτομα. Να το αγοράσω;

 

Στο ebay λογικά λες.Μόλις το παραγγείλεις την επόμενη μέρα ο πωλητής δν θα υπάρχει κ θα αρχίσεις να στέλνεις μηνύματα για να σου γυρίσουν τα λεφτά πίσω απ το resolution center.

Μην μπαίνεις καν στον κόπο είναι μούφα 100%

Link to comment
Share on other sites

Τα 512Mb μνημης δεν ειναι ελαχιστα;

 

Εμενα μου κανουν πολυ λιγα.Δεν τρωει κολληματα δηλαδη το κινητο εξαιτιας της μνημης;

 

Δν εχει κολλησει ουτε ελαχιστα οσο κ αν το εχω φορτωσει.

Tango Skype SportsTracker Navigon RealRacing3 κτλ, ολα απροβληματιστα.

Εχω μεινει καταευχαριστημενος αλλα εχει κ καλυτερο...σημερα πηγα θαλασσα κ ξεχασα να παρω την αδιαβροχη ψηφιακη οποτε δοκιμασα το κινητο.Περιπου εικοσι λεπτα συνεχομενα κατω απ το νερο πηγε μεχρι 1,5 μετρο βαθος τραβηξα βιντεο κ φωτογραφιες.Οταν βγηκα μου επεσε στην αμμο κ γεμισε παντου επειδη ηταν βρεγμενο.Λεω παει θα εκανε χαρακιες δν θα βγαινει κ η αμμος αλλα παραδοξως το βουτηξα στο νερο κ καθαρισε απο παντου η αμμος κ δν ειχε την παραμικρη γρατσουνια.

Το βιντεο κ οι φωτο που τραβηξα παρα πολυ καλες ποιοτηκα.

Δν εχω να προσθεσω κατι αλλο πιο value for money κινητο δν νομιζω να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...