Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

H Lenovo ανακοίνωσε το Lenovo K900, ένα νέο smartphone που έρχεται με Gorilla Glass στο μπροστινό τμήμα και αλουμινένια «πλάτη» με ειδικό φινίρισμα. Η οθόνη της συσκευής που έκανε ντεμπούτο στο CES 2013 είναι 5.5 ιντσών, υποστηρίζει ανάλυση 1920x1080 pixels και το βάρος του κινητού φτάνει τα 172 γραμμάρια. Στο εσωτερικό το βρίσκεται ένας Intel Atom Z2580 με δύο πυρήνες χρονισμένος στο 1.2GHz.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/10219/lenovok900.jpg

 

H προσφερόμενη μνήμη αγγίζει τα 2GB, ενώ στο πίσω μέρος υπάρχει μια κάμερα με αισθητήρα Sony Exmor BSI στα 13MP. Η κυκλοφορία του έχει επιβεβαιωθεί για Κίνα και ΗΠΑ και μένει να δούμε αν θα το πετύχουμε και στα μέρη μας…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ ομορφο τηλεφωνο,ποσο θα κοστιζει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν προβλέπεται για Ευρώπη :(

 

εδώ πάντως λέει για 2Ghz intel atom clover trail

 

και εδώ λέει για 1.8

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ας μην ήταν Intel :)

Εννοώ ότι φαίνεται σαν ένα κορυφαίο τηλέφωνο που του λείπει ο κορυφαίος επεξεργαστής (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ας μην ήταν Intel :)

Εννοώ ότι φαίνεται σαν ένα κορυφαίο τηλέφωνο που του λείπει ο κορυφαίος επεξεργαστής (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια)

 

Τι λες τώρα,εδώ το Motorola razr xt 860 με Intel inside και με ένα μόλις πυρήνα και έπαιζε στα ίσα με τα υπόλοιπα τέρατα,νομίζω άλλος έχει το όνομα κι άλλος την χάρη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
2πύρηνο στα 2.0Ghz δεν σας φτάνει;

:)

 

Μια χαρά είναι. Το ερώτημα είναι, θα έχει τη κατάλληλη υποστήριξη από xda ή μπα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Το ερώτημα είναι, θα έχει τη κατάλληλη υποστήριξη από xda ή μπα.

 

Αυτό περιμένω να δω και εγώ, αν είναι και Οκ από θέμα rom και μπαταρίας θα είναι ο υποψήφιος αντικαταστάτης του P770 μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Έχει καταλάβει κανείς εάν είναι 4G ή όχι!?

Εδώ γράφει ότι είναι, ενώ εδώ γράφει ότι δεν είναι! :confused:

Στο site της εταιρείας εάν κατάλαβα καλά λέει ότι είναι!? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς εάν είναι 4G ή όχι!?

Εδώ γράφει ότι είναι, ενώ εδώ γράφει ότι δεν είναι! :confused:

Στο site της εταιρείας εάν κατάλαβα καλά λέει ότι είναι!? :confused:

 

Όχι φίλε μου δεν είναι 4G!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς εάν είναι 4G ή όχι!?

Εδώ γράφει ότι είναι, ενώ εδώ γράφει ότι δεν είναι! :confused:

Στο site της εταιρείας εάν κατάλαβα καλά λέει ότι είναι!? :confused:

 

μπες στη lenovo Κινας για να μαθεις την αληθεια.

Στα σαιτ ο καθενας οτι θελει λεει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σημερα καθως χαζευα διαφορα σχιστοματικα κινητα,επεσε στο βλεμα μου το Κ900 και επαθα πλακα.Φαινεται πολυ καλο αν και εχει μερικα πραγματα που με χαλανε (ενσωματωμενη μπαταρια,μια καρτα sim,μικρη μπαταρια).To εχει παρει μηπως κανενας να μας πει γνωμες?Δυστυχως βλεπω οτι η τιμη του παραμενη μεγαλη παρολο που ειναι αρκετους μηνες στην αγορα,πραγμα που με κανει να βλεπω και προς αλλους ανταγωνιστες που θα φερουν πιο δυνατα μοντελα (βλεπε xiaomi MI3).
Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 5 μερες το εχω στα χερια μου...παιδια ειναι πανεμορφο....απιστεφτα λεπτο κ ελαφρυ για το μεγεθος του..το οποιο ειναι μεγαλο..αλλα,πολυ μεγαλο υψος αλλα αρκετα στενο..δουλεβει με ενα δαχτηλο ανετα...η μπαταρια με 24 ωρες ανοιχτο 3g,πολυ σερφινγκ εβγαλε 19 ωρες..με 3 % μπαταρια φορτησε φουλ σε 3 ωρες κ κατι.η καμερα τι να πω για εμενα καλη...πιανει πολυ καλο σημα...τοσο που δεν μπορει να ειναι αληθηνο..εχει κανονηκα ελληνικα του adroid k playstoe ktlp..

Πολυ ωραιες εφαρμογες...παει σφερα...

Αυτα ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 5 μερες το εχω στα χερια μου...παιδια ειναι πανεμορφο....απιστεφτα λεπτο κ ελαφρυ για το μεγεθος του..το οποιο ειναι μεγαλο..αλλα,πολυ μεγαλο υψος αλλα αρκετα στενο..δουλεβει με ενα δαχτηλο ανετα...η μπαταρια με 24 ωρες ανοιχτο 3g,πολυ σερφινγκ εβγαλε 19 ωρες..με 3 % μπαταρια φορτησε φουλ σε 3 ωρες κ κατι.η καμερα τι να πω για εμενα καλη...πιανει πολυ καλο σημα...τοσο που δεν μπορει να ειναι αληθηνο..εχει κανονηκα ελληνικα του adroid k playstoe ktlp..

Πολυ ωραιες εφαρμογες...παει σφερα...

Αυτα ως τωρα.

 

Αδελφε,μου εβαλες φωτιες τωρα.Κι εμενα μου αρεσει πολυ σα συσκευη (αν και δεν την εχω δει live) αλλα με φρεναρει η τιμη του.Αν επιτρεπεται ποσο το πηρες και απο ποιο μαγαζι?Ειχα διαβασει οτι στο antutu ειχε βγαλει πολυ καλο σκορ.Ισχυει?Απο οθονη τι λεει?Στον ηλιο βλεπεις καθαρα?Σε normal χρηση (λιγο internet-wifi-παιχνιδια-κλησεις) εχεις δοκιμασει να δεις ποσο σε βγαζει η μπαταρια?Μου φαινεται μικρη η χωρητικοτητα της για το μεγεθος του κινητου.Αν μπορουσες να ανεβασεις και καμια φωτο του κινητου θα ηταν super.

Ελεγα να κανω υπομονη μεχρι τα χριστουγεννα μπας και πεσει καθολου η τιμη του,αλλα απο οτι βλεπω,απο τη στιγμη που βγηκε στην αγορα μεχρι και σημερα,δεν εχει πεσει και πολυ.

Edited by mitsoschios
Link to comment
Share on other sites

Απο το merrimobiles 427 euro με μια εκπτωση που μου εκαναν...με νορμαλ χρηση σαββατοκυριακο μου κρατησε 35 ωρες...για τον ηλιο δεν μπορω να σου πω γιατι εχει ολο συννεφια..:-) με το experia z tou adelfou mou πολυ καλυτερο με το s4 του ξαδελφου πολυ πολυ ωραιο αλλα το το 4 εχει πολυ εντονα χρωματα αλλα δεν ειναι τοσο φωτηνο σαν το λενοβο μηλαμε ειναι φακος σε τερμα φωτηνοτητα!!
Link to comment
Share on other sites

Απο το merrimobiles 427 euro με μια εκπτωση που μου εκαναν...με νορμαλ χρηση σαββατοκυριακο μου κρατησε 35 ωρες...για τον ηλιο δεν μπορω να σου πω γιατι εχει ολο συννεφια..:-) με το experia z tou adelfou mou πολυ καλυτερο με το s4 του ξαδελφου πολυ πολυ ωραιο αλλα το το 4 εχει πολυ εντονα χρωματα αλλα δεν ειναι τοσο φωτηνο σαν το λενοβο μηλαμε ειναι φακος σε τερμα φωτηνοτητα!!

 

Πανω που πηρα παλι τη χαρα,μου κόπηκε αποτομα απο τη τιμη:(!427€ ειναι πιστευω πολλα για κινητο και ποσο μαλλον για κινεζο.Βεβαια τη lenovo την εχω πολυ ψηλα σε εκτίμηση μιας και δεν εχω ακουσει παραπονα.Ας ελπισουμε οτι θα πεσει η τιμη του αφου ετοιμαζεται και ο διαδοχος (αν και θα καθυστερισει).Γενικα ειναι γρηγορο?Εχει τιποτα κολληματα?Το GPS τι λεει? Αν μπορεσεις ανεβασε καμια φωτο να το χαλβαδιασουμε κι εμεις :p

 

Ετοιμος ο διαδοχος του Κ900 http://gsminsider.com/2013/09/lenovo-vibe-z-lenovo-k910-hands-on/

 

Τουμπανο αλλα μεχρι να βγει στην αγορα εχει μελλον η υποθεση:O

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...