Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχε υπόψιν ότι το μενού θα παραμείνει αγγλικό στη συσκευή σου. Απλά θα έχουν ελληνικά οι εφαρμογές σου και θα υποστηρίζουν το εδώ region.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχε υπόψιν ότι το μενού θα παραμείνει αγγλικό στη συσκευή σου. Απλά θα έχουν ελληνικά οι εφαρμογές σου και θα υποστηρίζουν το εδώ region.

 

το contact manager θα μπορεί να βρίσκει στα ελληνικά τις επαφές μου?

Link to comment
Share on other sites

το contact manager θα μπορεί να βρίσκει στα ελληνικά τις επαφές μου?

 

Εκτος του μενου που θα ειναι στα Αγγλικα ολα τα αλλα θα ειναι στα Ελληνικα. Δεν θα εχεις κανενα θεμα με καμια εφαρμογη οποτε ουτε με τις επαφες σου.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link για την τελευταία έκδοση IdeaFriend_v3.0.286.140630.c6ec4eb_xxhdpi.apk .

Αν πας να κάνεις upgrade δε σου βρίσκει τη νέα έκδοση για να στη κάνει install; Εμένα στο S820 έτσι αναβαθμίστηκε στην 3.0

 

Επίσης έκανα update το SNAPit στην 3.6.7 μέσα απο την εφαρμογή και μου εμφάνισε παράλληλα και μια κινεζιά barcode scanner που δεν ξέρω πως να τη στείλω.

Πάτησες το Check for new version μέσα από το Snap It και σου έφερε την 3.6.7; Εγώ στο S820 με official VIBE V2.0 έχω την 3.5.6.0696.140604 και μου λέει ότι είναι η τελευταία έκδοση. Μόνο αν κατεβάσω το apk της 3.6.7 και το ρίξω μέσα θα μπει η νέα έκδοση. Το barcode scanner πρέπει να είναι πακέτο με το snap it και να μη βγαίνει μόνο αυτό.

 

Και μιας και μιλάμε για το Snap It, τι σημαίνει αυτό που αναφέρεται στα apk στο xda: with the call/sms/contact etc permissions removed; Τι ακριβώς permissions είναι αυτά που έχουν αφαιρεθεί; Ποιο apk θα πρέπει να βάζω, αυτό με τα permissions ή χωρίς; Ποια η διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μιας και μιλάμε για το Snap It, τι σημαίνει αυτό που αναφέρεται στα apk στο xda: with the call/sms/contact etc permissions removed; Τι ακριβώς permissions είναι αυτά που έχουν αφαιρεθεί; Ποιο apk θα πρέπει να βάζω, αυτό με τα permissions ή χωρίς; Ποια η διαφορά;

 

Πρακτικά καμία διαφορά. Έχει να κάνει με τα permissions της κάθε εφαρμογής και αυτός που την πείραξε τα αφαίρεσε γιατί κρίνει ότι δεν χρειάζονται και δεν επηρεάζει τη λειτουργία της εφαρμογής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=2500

Post # 2504

For more convenient use of scripts placed in the archives:

XX_flash_twrp_recovery_K910SS.bat - for firmware recovery if unlocked (unlock) the bootloader (fastboot).

XX_flash_twrp_recovery_K910SS_dd.bat - for firmware recovery with zalochenny (lock) loader (fastboot), but with the rights of Root.

XX_run_twrp_recovery_K910SS.bat - for a single run recovery with unlocked (unlock) loader (fastboot), without flashing.

Where XX - version of Android.

 

Κάτι αρχίζει να γίνεται ...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Προχθές κάποια στιγμή κρασαρε η οθόνη. Το κινητό λειτουργούσε, με παίρναν τηλέφωνο, χτυπούσε κανονικά αλλά η οθόνη δεν άναβε με τίποτα. Δεν μπορούσα ούτε να το κλείσω ούτε να το απενεργοποιήσω. Το κουμπί on-off όσο και αν το πατούσα δεν λειτουργούσε. Μετά από κάποιες ώρες και αφού κράτησα για περίπου 15-20 δεύτερα το κουμπί απενεργοποιησης συνέχει πατημένο, τελικά έκλεισε και ξανάνοιξε η οθόνη κανονικά. Από τι μπορεί να το έκανε αυτό; Γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να πάρω αυτό έναντι του Xiaomi Mi3?

 

Αν θες δίκαρτο ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προχθές κάποια στιγμή κρασαρε η οθόνη. Το κινητό λειτουργούσε, με παίρναν τηλέφωνο, χτυπούσε κανονικά αλλά η οθόνη δεν άναβε με τίποτα. Δεν μπορούσα ούτε να το κλείσω ούτε να το απενεργοποιήσω. Το κουμπί on-off όσο και αν το πατούσα δεν λειτουργούσε. Μετά από κάποιες ώρες και αφού κράτησα για περίπου 15-20 δεύτερα το κουμπί απενεργοποιησης συνέχει πατημένο, τελικά έκλεισε και ξανάνοιξε η οθόνη κανονικά. Από τι μπορεί να το έκανε αυτό; Γνωρίζει κανείς;

 

Μου έχει τύχει και εμένα χθες σήμερα δουλεύοντας το sygic. Καμία απόκριση, μόνο με πατημα του on/off για κάποια δεύτερα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom είσαι;

έχω παλιά ρομ το έχουμε ξαναπεί, αλλά είμαι και σκράπας για να την αλλάξω.

Προφανώς είναι από τη ρομ ή μπορεί και λόγω υπερθερμανσης;

 

Viberom v1 1407 2 ST K910.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=2500

Post # 2504

For more convenient use of scripts placed in the archives:

XX_flash_twrp_recovery_K910SS.bat - for firmware recovery if unlocked (unlock) the bootloader (fastboot).

XX_flash_twrp_recovery_K910SS_dd.bat - for firmware recovery with zalochenny (lock) loader (fastboot), but with the rights of Root.

XX_run_twrp_recovery_K910SS.bat - for a single run recovery with unlocked (unlock) loader (fastboot), without flashing.

Where XX - version of Android.

 

Κάτι αρχίζει να γίνεται ...

 

Με αυτό έβγαλε κανείς άκρη σε locked bootloader rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V2.0_1431_6_DEV_K910_NK_W_66FC_RR

New DEV version of RR in the end denotes Root and Recovery.

TWRP sewn. Bootloader unlocked. Firmware prepared Master lie (Google Translation!!!)

Οι Ρώσοι έχουν ετοιμάσει ROMS με unlocked bootloader και TWRP recovery.

Ας ελπίσουμε ο baralajbi να κάνει κάτι γιαυτό.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με τις σιμ? οταν βαλω την ιδια καρτα στην πρωτη σλοτ μου το αναγνωριζει κανονικα ενω αν την βαλω στη 2η δε μου αναγνωρζει την σιμ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχει κανεις θεμα με τις σιμ? οταν βαλω την ιδια καρτα στην πρωτη σλοτ μου το αναγνωριζει κανονικα ενω αν την βαλω στη 2η δε μου αναγνωρζει την σιμ

 

Άλλη SIM σου διαβάζει το εν λόγω slot;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον είσαι άτυχος και μιλάμε για hardware πρόβλημα. Καλό βέβαια θα ήταν να δοκιμάσεις και κάποια άλλη rom αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλα δουλευε κανονικα πριν....

 

Θεωρείς ότι είναι πολύ δύσκολο να χαλάσουν τα pins από τη βάση της διπλής SIM που μπαίνει φορετή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...