Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την VIBEUI_V2.0_1428_2_DEV_S820 εγκατεστημένη, προσπάθησα να εγκαταστήσω τη έκδοση 3.6.7 του lenovo super camera, κατεβάζοντας το ανάλογο apk από εδώ. Η συγκεκριμένη VIBE έχει προεγκατεστημένη την 3.5.6 έκδοση. Για ένα παράξενο λόγο δε μου έκανε εγκατάσταση τη νεότερη έκδοση, μου έβγαζε μήνυμα fail to install. Το ίδιο συνέβη και με την αμέσως προηγούμενη έκδοση, την 3.6.6.0151.140516, ενώ εκείνη που τελικά μπόρεσα να εγκαταστήσω είναι η 3.6.6.0116.140425.29027. Καμιά ιδέα για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στα Lenovo forums διάβασα για kitkat row έκδοση της 1.5

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το super camera το ίδιο έκανε και στο thl t11. Απεγκατεστησα την παλιά και δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Για το super camera το ίδιο έκανε και στο thl t11. Απεγκατεστησα την παλιά και δούλεψε

Έχεις δίκιο. Απεγκατέστησα τελείως την εφαρμογή και έριξα την 3.6.7 και εγκαταστάθηκε χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

μετά από πολύ διάβασμα κατάφερα και πέρασα την vibe (νομίζω την 1.0) την ευρωπαϊκή .

Αυτή τη στιγμή έχω :

Android 4.2.1

S820_ROW_S124_140404

 

Μου φαίνονται όλα οκ , να κάτσω στα αυγά μου με αυτή ή να δοκιμάσω να βάλω την 2.0; :p

Αν την βάλω τελικά , βάσει της έκδοσης που έχω τώρα να ακολουθήσω τη διαδικασία που ανέφερε πριν ο AndreasQTEK ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι η VIBE, είναι η ROW S124, η προ-VIBE κατάσταση. Η VIBE V1.0 είναι android 4.2.2 έκδοση. Με την ίδια διαδικασία περνάς και τις άλλες ROMs, απλά δε ξέρω εάν μπορείς να περάσεις τη VIBE πάνω σε ROW ROM ή εάν θα πρέπει να βάλεις κάποια κινέζικη ROM πρώτα και μετά να flash-άρεις τις VIBE μέσω CWM.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Απεγκατέστησα τελείως την εφαρμογή και έριξα την 3.6.7 και εγκαταστάθηκε χωρίς πρόβλημα.

 

Βέβαια είδα ότι εκτός από το SuperCamera kai Gallery, εγκαθιστά και μια κινεζιά η οποία δεν έχω ιδέα τι είναι, με το που πατάς στο εικονίδιο πάνω, ζητάει εγκατάσταση και ακόμα και Cancel να πατήσεις επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς το barcode scanner που είναι πακέτο με την εφαρμογή και δε μπορείς να το απεγκαταστήσεις. Εμένα δε μου ζήτησε καμία εγκατάσταση, το πάτησα και αμέσως ξεκίνησε η εφαρμογή για να σκανάρει barcodes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Με αυτόν τον οδηγό http://www.androidrookies.com/2014/07/lenovo-s820-install-vibe-ui-v15-with.html κ με τα gapps 5-31_gapps_minimal_4.4.2_signed δουλεύει κανονικά η VibeUI 1.5_1427_ST.Μόλις την πέρασα κ δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

γνωρζει καποιος αν υπαρχει εφαρμογη offline gps δωρεαν με οδηγιες πλοηγησης φωνητικες ?

μονο με τη χρηση Gps και χωρις να ειναι δεδομενα ή wifi ανοιχτο...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

γνωρζει καποιος αν υπαρχει εφαρμογη offline gps δωρεαν με οδηγιες πλοηγησης φωνητικες ?

μονο με τη χρηση Gps και χωρις να ειναι δεδομενα ή wifi ανοιχτο...

ευχαριστω

 

sygic με ελληνικη φωνητικη καθοδηγηση

Link to comment
Share on other sites

επηδει εχω ζαλισει καποιον απο εδω μεσα κ τον ευχαριστω πολυ!!! εχουμε κ λεμε.... εχω κανει κατα γραμα οτι λεει εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898 το μονο που δεν εχω κανει ειναι το Flash S120 ROW update κ το Change MODEM.IMG to V52 from VIBE ROM επισεις το εχω rootαρι με το RootGenius κ το θεμα ειναι επιδει δεν εχει ελληνικα μπορω ετσι οπως το εχω τωρα να του βαλω αυτη την ρομ deodexed_KITKAT_4.4.2_S820_ST_5 ??
Link to comment
Share on other sites

επηδει εχω ζαλισει καποιον απο εδω μεσα κ τον ευχαριστω πολυ!!! εχουμε κ λεμε.... εχω κανει κατα γραμα οτι λεει εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898 το μονο που δεν εχω κανει ειναι το Flash S120 ROW update κ το Change MODEM.IMG to V52 from VIBE ROM επισεις το εχω rootαρι με το RootGenius κ το θεμα ειναι επιδει δεν εχει ελληνικα μπορω ετσι οπως το εχω τωρα να του βαλω αυτη την ρομ deodexed_KITKAT_4.4.2_S820_ST_5 ??

Νομίζω οτι δεν μπορείς να την βάλεις.Πρέπει πρώτα να περάσεις την κινέζικη ROM κ μετά αυτή που θέλεις.Αν κάνω λάθος ας διορθώσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι οταν περναω κινεζικη ρομ δεν ανοιγει το κιν. ενω με το που θα περασω μια row ανοιγει κανονικα?? :mad::mad::mad:

 

Με flash tool περνας την κινεζικη;πρεπει να περασεις την κινεζικη official s141 απο needrom κ μετα βαζεις η την aosp που αναφερεις πιο πανω η καποια vibe

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει αυτή την original θήκη που πάει πακέτο με το πίσω καπάκι της μπαταρίας. Όταν άνοιγα το εμπρός κάλυμμα, άναβε αυτόματα και η οθόνη, ενώ όταν το έκλεινα, έσβηνε. Μετά από λίγο καιρό τοποθέτησα αυτή εδώ της Nillkin αλλά (χωρίς να πειράξω τίποτα στις ρυθμίσεις) δε λειτουργεί ο σένσορας και δεν ανάβει/σβήνει την οθόνη όταν ανοίγω/κλείνω το εμπρός κάλυμμα. Υπάρχει κάτι που πρέπει να επιλέξω για να λειτουργεί όπως πριν;
Link to comment
Share on other sites

ναι με flash tool την περναω αλλα με το που θα περασει σταματαει να ανοιγει....

 

Δεν μου εχει ξανατυχει αυτο.Εφοσον λειτουργει με row για προσπαθησε να περασεις την κινεζικη χωρις να φλασαρεις τα preloader κ MBR.ξετικαρε απο το flash tool αυτα τα 2 κ πατα download(παντα τσεκαρισμενο το DA DL with checksum).να δεις αν στην περασει ετσι κ αν ανοιξει μετα

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα μια συσκευη απο το minideal ετοιμο στα ελληνικα...υπαρχει περιπτωση να υπαρχει καμια εφαρμογη μεσα που να μου κλεβει αρχεια και να δινεται προσβαση σε αλλους???
Μετά από σχεδόν 3 χρόνια,πάλι πίσω!!
Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει αυτή την original θήκη που πάει πακέτο με το πίσω καπάκι της μπαταρίας. Όταν άνοιγα το εμπρός κάλυμμα, άναβε αυτόματα και η οθόνη, ενώ όταν το έκλεινα, έσβηνε. Μετά από λίγο καιρό τοποθέτησα αυτή εδώ της Nillkin αλλά (χωρίς να πειράξω τίποτα στις ρυθμίσεις) δε λειτουργεί ο σένσορας και δεν ανάβει/σβήνει την οθόνη όταν ανοίγω/κλείνω το εμπρός κάλυμμα. Υπάρχει κάτι που πρέπει να επιλέξω για να λειτουργεί όπως πριν;

 

Δεν είμαι σίγουρος για τις ρυθμίσεις, μπορείς όμως να εγκαταστήσεις αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=it.android.smartscreenoff. Κάνει ακριβώς τη δουλειά που θέλεις.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

επειδή με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη συσκευή θέλω να ρωτήσω ποια η διαφορά ανάμεσα στα παρακάτω και ποια πρέπει να πάρω :

http://www.ebay.com/itm/4-7White-Android-4-2-Dual-SIM-Card-Dual-Standby-MP4-WIFI-GPS-Lenovo-S820-US-WF-/111424074268?pt=Cell_Phones&hash=item19f164721c

http://www.ebay.com/itm/White-Android4-2-GSM-3G-Dual-SIM-Card-Dual-Standby-MP4-WIFI-GPS-Lenovo-S820-USCB-/321478998106?pt=Cell_Phones&hash=item4ad9a4385a

http://www.ebay.com/itm/New-Android-4-2-GSM-WCDMA-3G-MTK6589-1-2GHz-MP4-WIFI-GPS-Cell-Phone-Lenovo-S820-/231284948280?pt=Cell_Phones&hash=item35d9a83d38

 

Επίσης η λειτουργία των δύο καρτών sim είναι εύκολη ; πρέπει να προσέξω κάτι ; με ενδιαφέρει πολύ το dual sim.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να επιλέξεις ιντερνετικά καταστήματα δοκιμασμένα και αξιόπιστα για να κάνεις την αγορά σου. Minideal, Vickmall, Merimobiles, pandawill είναι κάποια από αυτά με τιμές για το συγκεκριμένο από 110-115 ευρώ συμπεριλαμβανομένων και των μεταφορκών εξόδων. Τα συγκεκριμένα που βάζεις προσωπικά δε μου γεμίζουν το μάτι...

 

Η λειτουργία του dual sim είναι πανεύκολη και απροβλημάτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...