Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Νομιζω έχει πιάσει. ...σβηνοντας το +30.....ευχαριστώ πολυυυυ......για τις φωτογραφίες των επαφών δ έχεις καμία πρόταση ε;

 

Προφανώς έχεις cosmote. Σε Vodafone / Wind, είναι απαραίτητο το +30 για την αναγνώριση της επαφής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι κοσμοτε έχω.....

Για τις φωτογραφίες δ απαντάει κανείς κ ανησυχω!!! Μάλλον θα τις βλέπω σε μικρογραφία στην τεραστια οθόνη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μόλις σήμερα μου ήρθε η συσκευή από merimobiles, κατευθείαν flasαρω τη ευρωπαϊκη ρομ, μέχρι στιγμής όλα καλά, αλλά όταν πάω να πάρω τηλέφωνο δεν παίρνει και όταν με παίρνει κάποιος δείχνει ότι είναι κλειστό ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και δείχνει κανονικά vodafone.gr, μήπως ξέρει κανείς τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλη rom.

 

έχεις καμία καλή να προτείνεις; αν έχεις και αν λινκ θα με βοηθούσες πάρα πολύ.Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πριν αλλαξεις ρομ μπες στο κοπο και δες αν στις ρυθμισεις σου υπαρχουν τα δυο imei του κινητου σου.αν δεν υπαρχουν τοτε πρεπει να τα ξαναπερασεις.αν υπαρχουν τοτε μονο αλλαξε ρομ
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως είχαν χαθεί τα imei και φλασαρωντας αλλη Ρομ ακόμα και την εργοστασιακή δεν διορθώνεται το πρόβλημα. Δοκίμασα πολλους τρόπους ψάχνοντας στο Google για επαναφορά του imei τελικά τα κατάφερα ,μετα απο ωρες, ακολουθώντας τις οδηγίες από ένα βίντεο στο youtube που ήταν συγκεκριμένα για το lenovo a850+.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως είχαν χαθεί τα imei και φλασαρωντας αλλη Ρομ ακόμα και την εργοστασιακή δεν διορθώνεται το πρόβλημα. Δοκίμασα πολλους τρόπους ψάχνοντας στο Google για επαναφορά του imei τελικά τα κατάφερα ,μετα απο ωρες, ακολουθώντας τις οδηγίες από ένα βίντεο στο youtube που ήταν συγκεκριμένα για το lenovo a850+.

 

Ναι φίλε,αλλά βάλε και το βίντεο εδώ μήπως το χρειαστεί κάποιος...:O

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει 2 καρτες SIM Wind+Cosmote

 

Αλλα δεν μπορω να βρω τις επαφες μου,παταω contacts και δεν μου βγαζει τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης ποια καρτα μνημης προτεινετε να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

A850+ VanillaAoSpRev2.7 το τηλέφωνο σε άλλη διάσταση
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

A850+ VanillaAoSpRev2.7 το τηλέφωνο σε άλλη διάσταση

 

Για δωσε παραπανω info. Καλυτερη μπαταρια,πιο γρηγορο?

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε παραπανω info. Καλυτερη μπαταρια,πιο γρηγορο?

Καλά για την μπαταρία δεν είμαι ο κατάλληλος να μιλήσω μιας και με την χρήση που του κάνω με το ζόρι βγάζει 2 μέρες.

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο με όλη την σημασία της λέξεως μέχρι που με διπλό ταπ κλίνει η οθόνη, ταχύτατο ιδικά στο νετ, και με μια ρομ στα 240 ΜΒ χωράει τα πάντα στην μνήμη. Προσοχή μόνο αν την κατεβάσει κάποιος για εγκατάσταση να κατεβάσει την 2,7 και όχι την 2,6 που είναι ποιο βαριά και τουλάχιστον σε εμένα δεν δούλεψε το gps.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια. εγω ακομα το περιμενω να ερθει. μολις το παραλαβω με το καλο θα αρχισω τα πειραγματα...χαλαρα βεβαια γιατι ειμαι και αμπαλος...
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε παραπανω info. Καλυτερη μπαταρια,πιο γρηγορο?

 

Συμφωνώ κι εγώ, αυτή η ROM είναι ό,τι χρειαζόταν αυτό το τηλέφωνο.

 

Περισσότερα εδώ: [ROM] [Lenovo A850+/A850p] VanillaAoSpRev2.7

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ, αυτή η ROM είναι ό,τι χρειαζόταν αυτό το τηλέφωνο.

 

Περισσότερα εδώ: [ROM] [Lenovo A850+/A850p] VanillaAoSpRev2.7

Περναει και με flashtool όπως όλες οι αλλες ,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Περναει και με flashtool όπως όλες οι αλλες ,σωστα?

 

Δεν ξέρω, αλλά περνάει σίγουρα με custom recovery και εγκατάσταση από την sdcard,

κανονικά δηλαδή όπως οι περισσότερες ROM που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

Περναει και με flashtool όπως όλες οι αλλες ,σωστα?

Μόνο μέσω recovery

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη έχετε πάρει για το θηρίο?

Εγω ψάχνω σαν αυτη με ανοιγμα μπροστά αλλα σε μαυρο χρώμα

http://www.tvc-mall.com/details/Dark-Blue-MOFI-for-Lenovo-A850-Table-Talk-Style-Window-Flip-Leather-Case-w-Stand-MLC-A850PLUS-01D/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το κινητό μου τρώει πολλά κολλήματα, μπορείτε να κάνετε ένα πολύ σύντομο οδηγό για την ρομ που ανεβάσατε; τι άλλο πρέπει να κατεβάσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το κινητό μου τρώει πολλά κολλήματα, μπορείτε να κάνετε ένα πολύ σύντομο οδηγό για την ρομ που ανεβάσατε; τι άλλο πρέπει να κατεβάσω?

Χρειάζεται recovery για την εγκατάσταση του αν χρειαστεί θα βρεις σε προηγούμενα ποστ.

Κατέβασε την rom και βάλε το zip που θα κατέβει στην κάρτα sd (για ευκολία στον φάκελο Android εκτός αν φορμάρεις την κάρτα οπότε το βάζεις χύμα), κάνεις επανεκκίνηση σε recovery mode, πρώτα από όλα full wipe, μετά πας εγκατάσταση από sd και επιλέγεις την διαδρομή που έχεις αποθήκευση το zip αρχείο που κατέβασες, κλικ στο αρχείο και περιμένεις να το εγκαταστήσει, δεν θέλει πάνω από 5 λεπτά, καλή επιτυχία.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται recovery για την εγκατάσταση του αν χρειαστεί θα βρεις σε προηγούμενα ποστ.

Κατέβασε την rom και βάλε το zip που θα κατέβει στην κάρτα sd (για ευκολία στον φάκελο Android εκτός αν φορμάρεις την κάρτα οπότε το βάζεις χύμα), κάνεις επανεκκίνηση σε recovery mode, πρώτα από όλα full wipe, μετά πας εγκατάσταση από sd και επιλέγεις την διαδρομή που έχεις αποθήκευση το zip αρχείο που κατέβασες, κλικ στο αρχείο και περιμένεις να το εγκαταστήσει, δεν θέλει πάνω από 5 λεπτά, καλή επιτυχία.

εχμ διάβασα πως recovery γίνεται πατώντας power + volume down ή volume up μετά από reboot

το έκανα και τώρα μου έχει μια λίστα με 8 επιλογές και όλες είναι στα κινέζικα

τι να κάνω; :O

έπρεπε να έχω βρει ένα αγγλικό recovery; υπάρχει τέτοιο πράγματα (δεν έχω ξαναπεράσει rom)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...