Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να έχουν κάνει καμμιά βλακεία από το μαγαζί που το πήρες και κάτι να μην κάθεται σωστά, προτείνω να ακολουθήσεις την προτροπή του Αντρέα και φλασάρισε τη σταθερή μαμά ρομ που δίνει, ώστε μετά να περάσεις στη δική του ρομ χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Το εβαλα αλλα και παλι δεν εχω αναγνωριση με την Cosmote.

Χρειαζεται καποια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχουν κάνει καμμιά βλακεία από το μαγαζί που το πήρες και κάτι να μην κάθεται σωστά, προτείνω να ακολουθήσεις την προτροπή του Αντρέα και φλασάρισε τη σταθερή μαμά ρομ που δίνει, ώστε μετά να περάσεις στη δική του ρομ χωρίς πρόβλημα.

 

Το δοκιμασα και αυτο αλλα τζιφος :(

Κατι παιζει που δεν παει το μυαλο μου, δεν εξηγειται αλλιως, και λογικα πρεπει να ειναι κατι απλο :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Αγόρασα από minideal lenovo s750 και σήμερα παρατήρησα στον file manager το εξής sdcard0(1.20/1.64 gb).Είναι σωστό?

Κανονικά δεν έπρεπε να είναι κοντά στα 4 gb?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Αγόρασα από minideal lenovo s750 και σήμερα παρατήρησα στον file manager το εξής sdcard0(1.20/1.64 gb).Είναι σωστό?

Κανονικά δεν έπρεπε να είναι κοντά στα 4 gb?

 

Ναι, τα νούμερα είναι λογικά. Ωστόσο υπάρχει τρόπος να μεγαλώσεις τον εσωτερικό χώρο με τον παρακάτω οδηγό...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το cwm recovery για το lenovo s750, το ανέβασα πάλι.

recovery.img

 

Καλημέρα, ψάχνω και εγώ το cwm για να το περάσω με mobile uncle tools αλλά το παραπάνω λινκ έχει λήξει, και από την αναζήτηση που έχω κάνει βρίσκω συνεχώς ληγμένα λινκ.... το έχει κανένας πρόχειρο;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο εδω και 2 μηνες που εχω την rom του Ιταλου δουλευει καλα εκτος απο ενα προβλημα που κανει τελευταια.

Μερικες φορες οταν δεχεται εισερχομενη κληση μετα το πρωτο κουδουνισμα το τηλ. κλεινει οχι restart.

Πρεπει εγω να το ανοιξω ζηταει pin και τις περισσοτερες φορες μετα το δευτερο pin ξανακλεινει, για να μην κλεισει πρεπει να βγαλω την μπαταρια η να το βαλω στην φορτισει.

Εχει κανεις λυση για αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησε κανένας παράσιτα σε κλίση μεταξύ 2 s750?

 

Επικοινώνησα με τους Κινέζους στο Minideal τελικά είναι πρόβλημα τής ROM τους. Έχουν το ίδιο πρόβλημα και στα S820.

Η λύση είναι άλλη ROM.Έβαλα του Ιταλού από XDA και το πρόβλημα λυθηκε

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι με την ρομ του minideal και δεν βλεπω καποιο προβλημα.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν βελτιωνεται η καμερα με την ρομ του ιταλου,εαν ειναι να την βαλω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω και εγώ το cwm για να το περάσω με mobile uncle tools αλλά το παραπάνω λινκ έχει λήξει, και από την αναζήτηση που έχω κάνει βρίσκω συνεχώς ληγμένα λινκ.... το έχει κανένας πρόχειρο;

 

Βρήκα αυτό εδώ.

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Screen protectors ψάχνω. Πήρα κάποια από το ebay και δεν ταιριάζουν ακριβώς, τραγικό..! Έχει κανείς τίποτα δοκιμασμένο?
Link to comment
Share on other sites

Screen protectors ψάχνω. Πήρα κάποια από το ebay και δεν ταιριάζουν ακριβώς, τραγικό..! Έχει κανείς τίποτα δοκιμασμένο?

 

 

εγω φιλε μου αυτες εχω παρει

http://www.ebay.com/itm/8X-New-Clear-LCD-Screen-Protector-Cover-Film-lenovo-S750-/351083451145?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item51be345309

 

ταιριαζουν μια χαρα,εχει τρυπα για την καμερα ,δεν εχουν τελεια ποιοτητα δλδ χαραζονται εαν βαλεις το κινητο στην τσεπη με τα κλειδια η αιχμηρα αντικιμενα,αλλα οκ αλλαζεις ζελατινα και εισαι παλι καινουργιος.

εγω πχ εχω παρει πακετο 6 και σε ενα χρονο εχω αλλαξει 2(στην τελικη για την τιμη τους μια χαρα ειναι).

τωρα εαν εχει παρει καποιος κατι ποιο ανθεκτικο ας μας πει.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω λίγο μπας και μας πει κανείς καμία που να μην χαράζεται και πανεύκολα, και μετά βλέπω... Σε ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα περιμένω λίγο μπας και μας πει κανείς καμία που να μην χαράζεται και πανεύκολα, και μετά βλέπω... Σε ευχαριστώ! :)

 

Μόνο το tempered glass θα κάνει τη διαφορά πλέον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το tempered glass θα κάνει τη διαφορά πλέον.

 

Ουάου, δεν τα ήξερα αυτά..! Πολλά λεφτά για screen protector βέβαια, αλλά αν κάνει τα μισά από αυτά που λέει, είναι τζάμπα...

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι ξεχάστε τα screen protectors Για το συγκεκριμένο κινητό... Είναι ΑΧΡΗΣΤΑ. Μετά από οχτώ μήνες βαριάς χρήσης με το συγκεκριμένο κινητό... Η οθόνη Δεν έχει ούτε μια γρατζουνιά. Και όταν λέμε βαριά χρήση το εννοούμε. Καθημερινά στη τσέπη με κλειδιά, ψιλά κτλ. 5-6 πτώσεις γερές.Από την πρώτη στιγμή δεν έβαλα ζελατίνα μιας και τις Δωρεάν Κατά λάθος τις πέταξα. Για ποιο λόγο λοιπόν να χάσετε μέρος της ποιότητας της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω δει s750 που οι κάτοχοι τους μετάνιωσαν πολύ που δεν έβαλαν προστασία οθόνης.

 

Για σας Και πάλι εγώ εχω 10 μήνες περίπου το τηλέφωνο και δεν έχει κανένα θέμα η οθόνη του είναι πραγματικά gorilla 2!:)

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι με την ζελατινα του το κινητο οταν εχει χαρακιες απλα βαζεις αλλη,για ποιο λογο να το ρισκαρεις?

εκτος εαν καποιος το εχει σε δουλεια γραφειου τοτε ας το εχει ετσι.

το δικο μου μπορει να ακουμπησει με εργαλεια -βιδες και διαφορα σκληρα αντικειμενα και δεν θα ηθελα να το εχω με χαρακια.

παντος αυτο που βλεπω ειναι οτι καναμε πολυ καλη επιλογη :happy:,αλλα απο την αλλη ειναι και η μοναδικη επιλογη που υπαρχει για αδιαβροχο κινητο.:shifty:

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...