Jump to content

Lenovo A680


markdoub
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

ποια η γνώμη σας για το Lenovo A680;

lenovo-a680

Μου φαίνεται πολύ καλό για την τιμή του.

Γενικά δε βλέπω πολλά σχόλια για Lenovo. Δεν είναι αρκετά καλά; είναι ακριβά;

Link to comment
Share on other sites

Από aliexpress.com αγοράζετε;

Εξαρτάται από τον συγκεκριμένο πωλητή κάθε φορά;

Οπως το είπες Εξαρτάται από τον συγκεκριμένο πωλητή κάθε φορά .

Δές οπωσδήποτε βαθμολογία και σχόλια.

Για να πάρεις χρήμα πίσω δεν ξέρω,κάποιες διαδικασίες έχει αλλα e-bay δεν είναι.

δύο παραγγελίες έκανα και καμιά δεν ήρθε τρεις μήνες τώρα. Χάθηκε θα στο ξαναστείλω κλπ.

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά υπάρχει διαδικασία για να ζητήσεις πίσω τα λεφτά σου;

Γιατί βλέπω ότι paypal δε δέχεται...

Link to comment
Share on other sites

Οπως το είπες Εξαρτάται από τον συγκεκριμένο πωλητή κάθε φορά .

Δές οπωσδήποτε βαθμολογία και σχόλια.

Για να πάρεις χρήμα πίσω δεν ξέρω,κάποιες διαδικασίες έχει αλλα e-bay δεν είναι.

δύο παραγγελίες έκανα και καμιά δεν ήρθε τρεις μήνες τώρα. Χάθηκε θα στο ξαναστείλω κλπ.

 

 

έχεις δίκιο, e-bay δεν είναι, είναι πολύ καλύτερο, γιατί είναι ebay και paypal μαζί, κρατάει τα χρήματα και δεν τα δίνει αν δεν επιβεβαιώσεις οτι παρέλαβες ή δεν περάσουν 60 μέρες (και όχι 40)! Εάν δεν έρθει στις 60 μέρες ανοίγεις dispute και συνήθως παίρνεις τα χρήματά σου πίσω, το έχω κάνει 2 φορές. Απλά πρέπει να βρείς σωστούς πωλητές, με καλή βαθμολογία από πολλές παραγγελίες και ακόμα καλύτερα, με αξιολογήσεις και για το προιόν που θες να παραγγείλεις.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο, e-bay δεν είναι, είναι πολύ καλύτερο, γιατί είναι ebay και paypal μαζί, κρατάει τα χρήματα και δεν τα δίνει αν δεν επιβεβαιώσεις οτι παρέλαβες ή δεν περάσουν 60 μέρες (και όχι 40)! Εάν δεν έρθει στις 60 μέρες ανοίγεις dispute και συνήθως παίρνεις τα χρήματά σου πίσω, το έχω κάνει 2 φορές. Απλά πρέπει να βρείς σωστούς πωλητές, με καλή βαθμολογία από πολλές παραγγελίες και ακόμα καλύτερα, με αξιολογήσεις και για το προιόν που θες να παραγγείλεις.

Γιά μένα μακριά τι dispute να ανοίξεις όταν σε βομβαρδίζει με εμαίλ το ALLI να επικοινωνήσεις με τον πωλητή να ανεβάσει το χρονικό όριο και διάφορες μαμακίες.Εχει πολύ απάτη μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το Α630 πριν λίγες μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιήμενος. Για αυτά τα χρήματα νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή και με το παραπάνω. Το αγόρασα από minideal ήρθε με root, android market, θήκη και προστατευτικό οθόνης. Αν μπορούσα να αγοράσω κάτι τώρα θα προτιμούσα το Α680, μοιάζει πολύ καλό όντως.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

εγω παιδια το παρελαβα πριν απο λιγες μερες απο μινιντιλ....για 87 ευρω μοιαζει αρκετα καλο....σχημα τιποτα ιδιαιτερο,τετραγωνισμενο,μπαταρια καλη μου φανηκε,οθονη ικανοποιητικη σχετικα χαμηλη αναλυση και φωτεινοτητα αλλα ικανοποιητικη με πολυ καλες γωνιες θεασης(αυτο περιμενα και με ικανοποιησε)...γρηγορο χωρις κολληματακια μεχρι που ανακαλυψα το λαθος!!!

 

δε δουλευει καλα ο αισθητηρας autorotation...οταν παω να παιξω ενα ραλακι φευγει απευθειας στα χωραφια....οταν το κουνησω εντονα και αποτομα κανει μια διαφοροποιηση των τιμων του αισθητηρα προφανως και γυρναει πχ ο internet explorer στο rotation,ενταξει για να παιξεις παιχνιδι δεν υπαρχει περιπτωση...θα κανω μια αλλαγη ρομ αν βρω κιολας αλλα ταχω παρει στην κρανα

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια το παρελαβα πριν απο λιγες μερες απο μινιντιλ....για 87 ευρω μοιαζει αρκετα καλο....σχημα τιποτα ιδιαιτερο,τετραγωνισμενο,μπαταρια καλη μου φανηκε,οθονη ικανοποιητικη σχετικα χαμηλη αναλυση και φωτεινοτητα αλλα ικανοποιητικη με πολυ καλες γωνιες θεασης(αυτο περιμενα και με ικανοποιησε)...γρηγορο χωρις κολληματακια μεχρι που ανακαλυψα το λαθος!!!

 

δε δουλευει καλα ο αισθητηρας autorotation...οταν παω να παιξω ενα ραλακι φευγει απευθειας στα χωραφια....οταν το κουνησω εντονα και αποτομα κανει μια διαφοροποιηση των τιμων του αισθητηρα προφανως και γυρναει πχ ο internet explorer στο rotation,ενταξει για να παιξεις παιχνιδι δεν υπαρχει περιπτωση...θα κανω μια αλλαγη ρομ αν βρω κιολας αλλα ταχω παρει στην κρανα

 

Ψάξε στο needrom, μπορεί να έχει καμια official rom, να την βαλεις και να είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εγω παιδια το παρελαβα πριν απο λιγες μερες απο μινιντιλ....για 87 ευρω μοιαζει αρκετα καλο....σχημα τιποτα ιδιαιτερο,τετραγωνισμενο,μπαταρια καλη μου φανηκε,οθονη ικανοποιητικη σχετικα χαμηλη αναλυση και φωτεινοτητα αλλα ικανοποιητικη με πολυ καλες γωνιες θεασης(αυτο περιμενα και με ικανοποιησε)...γρηγορο χωρις κολληματακια μεχρι που ανακαλυψα το λαθος!!!

 

δε δουλευει καλα ο αισθητηρας autorotation...οταν παω να παιξω ενα ραλακι φευγει απευθειας στα χωραφια....οταν το κουνησω εντονα και αποτομα κανει μια διαφοροποιηση των τιμων του αισθητηρα προφανως και γυρναει πχ ο internet explorer στο rotation,ενταξει για να παιξεις παιχνιδι δεν υπαρχει περιπτωση...θα κανω μια αλλαγη ρομ αν βρω κιολας αλλα ταχω παρει στην κρανα

 

Κι εγώ φίλε μου αγόρασα το ίδιο τηλέφωνο από το minideal και έχω το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!!!

Τι στο @#$% συμβαίνει ; Μήπως τα προμηθεύονται ελαττωματικά ή είναι απλά κακή η ROM ;

Το δικό μου έχει και κάποια άλλα θέματα που τα ανακάλυψα στην πορεία όπως :

- Δεν rootάρεται με κανέναν τρόπο (δεν το ζήτησα rooted από το minideal , μεγάλη χαζομάρα μου....).

- Δεν δουλεύει η επιλογή system update (βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή σταμάτησε)

- Μου βγάζει κάποια κινέζικα shortcut μετά από αναβάθμιση του Lenovo Launcher (ψιλά γράμματα)

 

Βρήκες κάποια λύση , ή κάποια άλλη Rom ;

Θέλω να το ψάξω κι εγώ ,άλλα δεν προλαβαίνω αυτή την περίοδο .

 

To φλάσαρα τελικά χθες με μια ROM που βρήκα στο needrom.com

Διορθώθηκε λίγο το θέμα με το auto rotation άλλα όχι τελείως .

Στα υπόλοιπα ,μπήκανε κάποιες καινούργιες εφαρμογές άλλα και

κάποια καινούργια λαθάκια (Δεν rootάρεται με τίποτε ).

Μάλλον θα περιμένω να βρω την European stock Rom για να είμαι

σίγουρος , αν και στο Αγγλικό νομίζω site της Lenovo ,

το τηλέφωνο το δείχνει και με μπροστινή

κάμερα 0.3 Mp ενώ το δικό μου δεν έχει καθόλου μπροστά .

Μάλλον αγοράσαμε beta κινητά $$@!^$^&^(! .

Edited by kino42
Εμπειρία μετά το φλασάρισμα ROM
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό πακέτο. Ήμουν έτοιμος να το πάρω παρόλο που δεν έχει φλας στην κάμερα (μη γελάτε, μου χρειάζεται σα φακός). Βλέπω όμως τα προβλήματα και το ξανασκέφτομαι...
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε μου αγόρασα το ίδιο τηλέφωνο από το minideal και έχω το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!!!

Τι στο @#$% συμβαίνει ; Μήπως τα προμηθεύονται ελαττωματικά ή είναι απλά κακή η ROM ;

Το δικό μου έχει και κάποια άλλα θέματα που τα ανακάλυψα στην πορεία όπως :

- Δεν rootάρεται με κανέναν τρόπο (δεν το ζήτησα rooted από το minideal , μεγάλη χαζομάρα μου....).

- Δεν δουλεύει η επιλογή system update (βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή σταμάτησε)

- Μου βγάζει κάποια κινέζικα shortcut μετά από αναβάθμιση του Lenovo Launcher (ψιλά γράμματα)

 

Βρήκες κάποια λύση , ή κάποια άλλη Rom ;

Θέλω να το ψάξω κι εγώ ,άλλα δεν προλαβαίνω αυτή την περίοδο .

 

To φλάσαρα τελικά χθες με μια ROM που βρήκα στο needrom.com

Διορθώθηκε λίγο το θέμα με το auto rotation άλλα όχι τελείως .

Στα υπόλοιπα ,μπήκανε κάποιες καινούργιες εφαρμογές άλλα και

κάποια καινούργια λαθάκια (Δεν rootάρεται με τίποτε ).

Μάλλον θα περιμένω να βρω την European stock Rom για να είμαι

σίγουρος , αν και στο Αγγλικό νομίζω site της Lenovo ,

το τηλέφωνο το δείχνει και με μπροστινή

κάμερα 0.3 Mp ενώ το δικό μου δεν έχει καθόλου μπροστά .

Μάλλον αγοράσαμε beta κινητά $$@!^$^&^(! .

 

οχι φιλε μου δεν ασχοληθηκα τελειως....ηταν να το γυρισω πισω αλλα ο απο μηχανης θεος,η μανα μου μου εδωσε το επισης καινουριο thl t5 για να χω διαθεσιμοτητα κ της το ανταλλαξα με το λενοβο......το ερωτημα της ηταν αν μπορει να παιζει candy crash saga οποτε ολα καλα,γιατι βαριομουν τελειως να το στειλω πισω....σημειωνω οτι τελικα η μπαταρια ειναι καλυτερη και απο zte v967s ..αργει να φορτισει αλλα στο κατεβασμα μουλαρωνει....γενικα περα απο αυτο θαταν τελεια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Φαινεται πολυ καλο κινητο. Αν δε λυθει συντομα αυτο το προβλημα με αισθητηρα autorotation θα παρω το ZTE V818.

 

εκτος το προβλημα που αναφερεται πως ειναι το κινιτο,θελω να το παρω απο το το2c στα 68 ευρω(εκτος απο τα παιχνιδια θα εχω αλλο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...