Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά.

 

είμαι έτοιμος να παραγγείλω το κινητό Lenovo P770 απο το etotalk.com. ΘΑ το παραγγείλω με το etotalk mod rom γιανα είναι το κινητο ξεκλείδωτο κ root. Γιανα έχει multilanguage και googleplay store. Χρειαζομαι κατι άλλο γιανα κατεβαζω εφαρμογές?

 

Επειδή είμαι κατοχος 2 καρτών sim , μια f2go και μια whatup θα έχω προβλημα να σερφαρω στο νετ μέσω αυτών το καρτών?? Θα χρειαστούν κάποιες ρυθμίσεις?? (που θα τις βρώ?)

Επειδή δεν έχω ξαναγορασει κινητο απο εξωτερικο θα ηθελα την βοηθεια των παλιοτερων.

 

Έχει κάποιος γνώμη για το παραπάνω κινητό κ γενικά γιατα κινητά της λενοβο???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Δεν χρειάζεσαι τίποτε άλλο για να κατεβάζεις εφαρμογές. Όλα τα δίκαρτα υποστηρίζουν 3G όμως μόνο στη μία από τις 2 θέσεις για SIM.
Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά χαρακτηριστικά http://www.gsmarena.com/lenovo_p770-5140.php

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν με το καλό παραλάβεις πες μας εντυπώσεις. :) Ίσως και γω χρειαστώ δίκαρτο στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το παρειγγειλα και εγω σημερα απο το etotalk.πηρα την αποφαση να παρω το p770 επειδη ειναι μεν κινεζικο αλλα με αξιολογησεις απο ολα τα επισημα site ακομα και απο το gsmarena.com.εχει τεραστια μπαταρια και απο τα βιντεακια που ειδα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.ειναι μια μαρκα γνωστη.θα δειξει αν εκανα σωστη επιλογη.εννοειται οτι το πηρα με mod rom για να μην τρεχω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το παρειγγειλα και εγω σημερα απο το etotalk.πηρα την αποφαση να παρω το p770 επειδη ειναι μεν κινεζικο αλλα με αξιολογησεις απο ολα τα επισημα site ακομα και απο το gsmarena.com.εχει τεραστια μπαταρια και απο τα βιντεακια που ειδα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.ειναι μια μαρκα γνωστη.θα δειξει αν εκανα σωστη επιλογη.εννοειται οτι το πηρα με mod rom για να μην τρεχω.

Φίλε Σάκη, θα σου ήμουν ευγνώμων εάν μας έκανες ένα review με τη πρώτη ευκαιρία. Το έχω δει και εγώ το τηλέφωνο και η αλήθεια είναι ότι με γαργαλάει λίγο...

 

Και επίσης, εάν σε χρέωσαν στο τελωνείο κάποιους έξτρα φόρους...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο το έχω στα χέρια μου εδω κ 3 μέρες κ έχω εντυπωσιαστεί.

το πηρα rooted k unlocked απο etotalk (με ems κ δεν πληρωσα κανα φορο, μια βδομαδα εκανε ναρθει)και το κατεβασμα εφαρμογων γινεται κανονικα.

θα το δουλεψω μερικες μερες ακομα κ θα γραψω πληρες review. απο πρωτη αποψη παντως το κινητο ειναι πολυ καλο.

γενικα η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο το έχω στα χέρια μου εδω κ 3 μέρες κ έχω εντυπωσιαστεί.

το πηρα rooted k unlocked απο etotalk (με ems κ δεν πληρωσα κανα φορο, μια βδομαδα εκανε ναρθει)και το κατεβασμα εφαρμογων γινεται κανονικα.

θα το δουλεψω μερικες μερες ακομα κ θα γραψω πληρες review. απο πρωτη αποψη παντως το κινητο ειναι πολυ καλο.

γενικα η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη.

Περιμένουμε νεότερα μιας και με ενδιαφέρει και εμένα το συγκεκριμένο τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο το έχω στα χέρια μου εδω κ 3 μέρες κ έχω εντυπωσιαστεί.

το πηρα rooted k unlocked απο etotalk (με ems κ δεν πληρωσα κανα φορο, μια βδομαδα εκανε ναρθει)και το κατεβασμα εφαρμογων γινεται κανονικα.

θα το δουλεψω μερικες μερες ακομα κ θα γραψω πληρες review. απο πρωτη αποψη παντως το κινητο ειναι πολυ καλο.

γενικα η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη.

 

απο μπαταρια να φανταστω παμε πολυ καλα ετσι?το περιμενω και εγω.μολις τωρα μου εστειλαν mail οτι το εχουν στειλει.μου εστειλαν και track number.που μπορω να το ελεγχω?η καμερα και το φλας πως ειναι?γιατι στα κινεζικα ειδικα το φλας δεν ειναι δυνατο.τα ονοματα αποθηκευονται κανονικα?κατι αλλο που να μην σου αρεσε?

Link to comment
Share on other sites

η καμερα κ το φλας ειναι αρκετα καλη.

το κινητο δεν μοιαζει για κινεζικο. με την εννοια που ξερουμε. ποιοτικα ειναι παρα πολυ καλο.

εχει πληρη ελληνικη γλωσσα . μου αρεσει παρα πολυ η λειτουργια των 2 sim. μπορεις να επιλεξεις ανα επαφη με ποια sim να καλει. Κ ξεχναμε τα σιμ1 κ σιμ2. οπου κ να βαλεις τις καρτες τις αναγνωριζει. εγω εχω μια wind free2go κ μια κοσμοτε whatsup.

μπαταρια τισ πρωτες μερες ενα 24ωρο αντεξε. αλλα τοκανα τρελη χρηση. ατελειωτες ωρες nba jam , football manager13 και σερφαρισμα.

πολυ καλο το ραδιοφωνο παιζει κ χωρις ακουστικα. (κ αυτο το δουλεψα αρκετα αυτες τις μερες)

οταν φτασω σε νορμαλ λειτουργια θασας πω ποσο αντεχει η μπαταρια.

 

το track του ems να το βλεπεις sto elta-courier

Edited by giorgosvolos2
Link to comment
Share on other sites

η καμερα κ το φλας ειναι αρκετα καλη.

το κινητο δεν μοιαζει για κινεζικο. με την εννοια που ξερουμε. ποιοτικα ειναι παρα πολυ καλο.

εχει πληρη ελληνικη γλωσσα . μου αρεσει παρα πολυ η λειτουργια των 2 sim. μπορεις να επιλεξεις ανα επαφη με ποια sim να καλει. Κ ξεχναμε τα σιμ1 κ σιμ2. οπου κ να βαλεις τις καρτες τις αναγνωριζει. εγω εχω μια wind free2go κ μια κοσμοτε whatsup.

μπαταρια τισ πρωτες μερες ενα 24ωρο αντεξε. αλλα τοκανα τρελη χρηση. ατελειωτες ωρες nba jam , football manager13 και σερφαρισμα.

πολυ καλο το ραδιοφωνο παιζει κ χωρις ακουστικα. (κ αυτο το δουλεψα αρκετα αυτες τις μερες)

οταν φτασω σε νορμαλ λειτουργια θασας πω ποσο αντεχει η μπαταρια.

 

το track του ems να το βλεπεις sto elta-courier

 

Το πακέτο τι περιλάμβανε; ακουστικά και φορτιστή κλασικά ή τον πλήρωσες τον φορτιστή; Γιατί βλέπω στο site ότι έχει φορτιστή με extra χρέωση. Εντωμεταξύ χρεώνει το original packaging και το "send it as a gift". Έλεος οι Κινέζοι..... :mad:

Link to comment
Share on other sites

η καμερα κ το φλας ειναι αρκετα καλη.

το κινητο δεν μοιαζει για κινεζικο. με την εννοια που ξερουμε. ποιοτικα ειναι παρα πολυ καλο.

εχει πληρη ελληνικη γλωσσα . μου αρεσει παρα πολυ η λειτουργια των 2 sim. μπορεις να επιλεξεις ανα επαφη με ποια sim να καλει. Κ ξεχναμε τα σιμ1 κ σιμ2. οπου κ να βαλεις τις καρτες τις αναγνωριζει. εγω εχω μια wind free2go κ μια κοσμοτε whatsup.

μπαταρια τισ πρωτες μερες ενα 24ωρο αντεξε. αλλα τοκανα τρελη χρηση. ατελειωτες ωρες nba jam , football manager13 και σερφαρισμα.

πολυ καλο το ραδιοφωνο παιζει κ χωρις ακουστικα. (κ αυτο το δουλεψα αρκετα αυτες τις μερες)

οταν φτασω σε νορμαλ λειτουργια θασας πω ποσο αντεχει η μπαταρια.

 

το track του ems να το βλεπεις sto elta-courier

 

φιλε χαιρομαι πολυ που βγηκε καλο το κινητο γιατι ημουν απο τους πρωτους που το παρειγγειλαν και ειχα ενα αγχος μηπως δεν εκανα καλη επιλογη.απο σερωιψε προφανως δεν θα μας καλυπτει η ελληνικη lenovo e?το wfi καλο?δεν ξερω τι αλλο να ρωτησω βασικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κι από εμένα. Το λάτρεψα το κινητό. Ήμουν μεταξύ αυτού και του S890 αλλά με κέρδισε αυτό λόγω του 802.11n (που δεν το υποστηρίζει το S890) και κυρίως λόγω της μπαταρίας. Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Όσο σας έβγαλε το site την τιμή στο τέλος με τα μεταφορικά, τόσο πληρώσατε τελικά; Υπήρχε κάποιο πρόβλημα με επιπλέον χρέωση λόγω φόρου; Τι εννοούνε όταν λένε "no word no box" στο βάζουν σε ένα σακούλι για να μοιάζει με κάτι άλλο μην υπάρχει πρόβλημα στο τελωνείο; Εσείς που το παραγγείλατε πώς το πήρατε, στην original συσκευασία ή σκέτο;

 

Να σας πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο, επειδή θα ανοιχτεί που θα ανοιχτεί για να περαστεί η mod rom μη μου φτάσει και σε κακό χάλι. Θα ήθελα την original συσκευασία (και ας πληρώσω κάτι παραπάνω) αλλά να μην πληρώσω γι 'αυτό το λόγο πολλά παραπάνω σε φόρους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κι από εμένα. Το λάτρεψα το κινητό. Ήμουν μεταξύ αυτού και του S890 αλλά με κέρδισε αυτό λόγω του 802.11n (που δεν το υποστηρίζει το S890) και κυρίως λόγω της μπαταρίας. Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Όσο σας έβγαλε το site την τιμή στο τέλος με τα μεταφορικά, τόσο πληρώσατε τελικά; Υπήρχε κάποιο πρόβλημα με επιπλέον χρέωση λόγω φόρου; Τι εννοούνε όταν λένε "no word no box" στο βάζουν σε ένα σακούλι για να μοιάζει με κάτι άλλο μην υπάρχει πρόβλημα στο τελωνείο; Εσείς που το παραγγείλατε πώς το πήρατε, στην original συσκευασία ή σκέτο;

 

Να σας πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο, επειδή θα ανοιχτεί που θα ανοιχτεί για να περαστεί η mod rom μη μου φτάσει και σε κακό χάλι. Θα ήθελα την original συσκευασία (και ας πληρώσω κάτι παραπάνω) αλλά να μην πληρώσω γι 'αυτό το λόγο πολλά παραπάνω σε φόρους.

 

το no word box είναι ιδιο με το origonal απλά δε γράφει τίποτα πάνω του.όσο γράφει τόσο πληρώνεις,εκτός και αν έχει μεταφορικά οπότε η συνολική τιμή ανεβαίνει στο τέλος!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια το σκέφτομαι και εγώ για το συγκεκριμενο κινητό.

 

Από παιχνίδια πως παει? Βλέπω το κινέζικο έχει gpu PowerVR SGX531 και πιστεύω πως δεν ειναι αρκετή. Τί λέτε?

 

Πόσο ελεύθερο χώρο έχει για εφαρμογές???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως μπορούν να μας ενημερώσουν τα παιδιά που το πήραν πριν από λίγο καιρό για τις εντυπώσεις τους; Παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία του; Έχει κάποιο πρόβλημα κατά τη λειτουργία του με τις 2 sim; Bluetooth, GPS, Wi-Fi λειτουργούν όλα απροβλημάτιστα; Μετά από τόσες μέρες τι λέει από μπαταρία;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τοσο καιρο που εχω μπορω να πω τα εξης. το κινητο απο θεμα επεξεργαστη κ ραμ ειναι αψογο. δεν κολλαει πουθενα. κ σε διαφορα παιχνιδια που παιζω δεν εχει προβλημα(νβατζαμ,φιφα, νιτνφορσπιντ) για τις εφαρμογες εγω τις εχω βαλει ολες στην καρτα sd που πηρα 8gb. το κινητο εσωτερικη μνημη εχει λιγοτερη(3-4gb). wifi κ bluetooth ειναι αψογο. στο gps βλεπω ενα προβλημα στο οτι μερικες φορες δεν μου πιανει σημα. δεν το πολυ εχω δουλεψει το gps γιανα σας δωσω μια σιγουρη απαντηση.

αλλα σε θεμα εφαρμογων κ ιντερνετ που δουλευω ειναι τρομερα ευχαριστημενος.

οσο για το θεμα dual sim επειδη δουλευω εδω κ πολλα χρονια κινητα με dual sim , ειναι οτι καλυτερο εχει πεσει στα χερια μου.

γιατο θεμα μπαταριας στην χειροτερη περιπτωση (πολυ χρηση παιχνιδιων,ραδιοφωνο,νετ κλπ) να σας κρατησει 1,5 μερα και στην καλυτερη (χρηση μονο τηλ) 3 μερες.

παιδια μην το πολυψαχνετε το κινητο ειναι πολυ ποιοτικο. αξιζει με το παραπανω τα 230 ευρω που δωσα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει κι εγώ. Ξεκίνησε πριν τις κινέζικες αργίες (ελπίζω δηλ). Δεν μπορώ να βρω πληθώρα επιλογών για θήκη μεταφοράς δυστυχώς. Με βολεύουν οι δερμάτινες σαν βιβλίο αλλά τίποτε δεν βρήκα στο ebay. Έχει βρει κάποιος άλλος κάτι σχετικό;
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα. Από το etotalk.com μπορεί να γίνει παραγγελία να φορτωθεί άλλη rom που έχει και ελληνικά. Το είδα κι αλλού πολυγλωσσικό αλλά δεν θυμάμαι που:(
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

...στο gps βλεπω ενα προβλημα στο οτι μερικες φορες δεν μου πιανει σημα. δεν το πολυ εχω δουλεψει το gps γιανα σας δωσω μια σιγουρη απαντηση.

 

Καλησπέρα και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Τι εννοείς δεν έχει σήμα; Καθυστερεί να κλειδώσει ή εκεί που δουλεύει ξαφνικά χάνει το σήμα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Τι εννοείς δεν έχει σήμα; Καθυστερεί να κλειδώσει ή εκεί που δουλεύει ξαφνικά χάνει το σήμα;

Ευχαριστώ

 

παρελαβα επιτελους κ εγω τα 2 lenovo P770.περασαν απο το τελωνειο θεσσαλονικης κ πληρωσα 50 ευρω κ για τα δυο μαζι ευτυχως.οσον αφορα το κινητο τωρα...δεν εχει καμια σχεση με κινεζικο προιον.εχει τρομερη ποιοτητα κατασκευης.η καμερα του παρολο που δεν ειναι 8αρα ειναι παρα πολυ καλη οπως κ το φλας πολυ δυνατο.wi-fi δουλευει αψογα.βρισκει τα παντα.το σημα ειναι οπως κ στα προηγουμενα κινητα που ειχα.ποιοτητα συνομιλιας τελεια οπως επισης κ το ηχειο.παιζει ραδιο χωρις ακουστικα κ δεν εχει καποιο θεμα με το bluetooth.πολυ γρηγορη αποκριση η οθονη χωρις κανενα κολλημα.το εχω παρει απο etotalk me mod rom οποτε εχει ελληνικο μενου εκτος απο καποια υπομενου.εχω το παρειγγειλα με χαρτες ndrive κ υποτιθεται οτι επρεπε να εχει κ ελληνικους χαρτες.οταν μπαινω στην εφαρμογη μου ζηταει να τους αγορασω.δεν ξερω μηπως δεν κανω κατι καλα αλλα μουφαινεται οτι to gps εχει ενα θεματακι.εκτος αν δεν κανω κατι καλα.το a-gps λειτουργει με τα δεδομενα μεσω 3g ετσι δεν ειναι?οπως κ το google maps?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω γινόμαστε πολλοί με P770 στη Θεσσαλονίκη! Παρέλαβα κι εγώ σήμερα χωρίς τελωνεία και λοιπά παρατράγουδα μέσω EMS από Etotalk. Καλές πρώτες εντυπώσεις. Συγκρίνω με το Samsung Galaxy S που έχω σχεδόν έναν χρόνο. Η οθόνη σαφώς υπολείπεται του Samsung αλλά δεν είναι κακή. Δεν βγήκα ακόμη έξω αλλά και να έβγαινα έβρεχε οπότε δεν θα το έβγαζα. Πέρασα και τις 2 Sim έκανα κλήσεις, τράβηξα φωτογραφίες κτλ Όλα καλά φαίνονται. Τώρα προσπαθώ να συμμαζέψω τα περιττά προγράμματα που έχει μέσα. Εκεί θα χρειαστώ μάλλον τη βοήθειά σας ή την βοήθεια του πωλητή. Το GPS Θα δοκιμαστεί αργότερα το βράδυ και θα ενημερώσω γιατί βλέπω παραπάνω ερωτήματα.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω γινόμαστε πολλοί με P770 στη Θεσσαλονίκη! Παρέλαβα κι εγώ σήμερα χωρίς τελωνεία και λοιπά παρατράγουδα μέσω EMS από Etotalk. Καλές πρώτες εντυπώσεις. Συγκρίνω με το Samsung Galaxy S που έχω σχεδόν έναν χρόνο. Η οθόνη σαφώς υπολείπεται του Samsung αλλά δεν είναι κακή. Δεν βγήκα ακόμη έξω αλλά και να έβγαινα έβρεχε οπότε δεν θα το έβγαζα. Πέρασα και τις 2 Sim έκανα κλήσεις, τράβηξα φωτογραφίες κτλ Όλα καλά φαίνονται. Τώρα προσπαθώ να συμμαζέψω τα περιττά προγράμματα που έχει μέσα. Εκεί θα χρειαστώ μάλλον τη βοήθειά σας ή την βοήθεια του πωλητή. Το GPS Θα δοκιμαστεί αργότερα το βράδυ και θα ενημερώσω γιατί βλέπω παραπάνω ερωτήματα.

 

φιλε να σε ρωτησω κατι μηπως ξερεις...οταν γραφεις sms η οθονη κανει αυτοματη περιστροφη?γιατι εμενα δεν κανει.ειναι καποια ρυθμιση?κ επισης μεχρι ποσους χαρακτηρες ειναι to sms?γιατι εμενα ξεκιναει με 160 αλλα οταν παω να γραψω ελληνικα γινεται κατευθειαν με 60 χαρακτηρες το sms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...