Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Cosmote δεν υπαρχει περιπτωση παιδια...........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωχ ωχ.....θα το ψαξω... τι να προσεξω στο κντ?εν το μεταξυ αν ξερετε για την αποδοση της καμερας και περιθωρια βελτιστοποιησης παρακαλω ενημερωστε με

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις....δεν ξερω να χειριζομαι καλα τις απαντησεις οπως μαλον καταλαβατε.....πως απανταω και βλεπω ολο το διαλογο μαζι?

 

.

 

στην Ελλαδα παντως το βρισκεις μεσω skroutz απο εδω

http://vivacoltd.com/shop/lenovo-a850-plus-android-4-2-jelly-bean-1433mhz-quad-core-ips-capacitive-5-5%E2%80%B3-screen-dual-sim-card-dual-camera-official-play-store-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA/

 

το επίσημα ξέρεις τι θα πει?

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα...

 

Μόλις παρέλαβα το Α850+ μου από το minideal.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές... Δεν περίμενα τόσο καλή κατασκευή για τα λεφτά του.

Ακόμα δεν το έχω λειτουργήσει-ψάξει πολύ, παρά μόνο άλλαξα με τη μία το κινέζικο recovery poy είχε και έβαλα το τελευταίο Carliv.

(Η κάμερα, επειδή ρωτήθηκε παραπάνω, είναι αρκετά μέτρια, ικανοποιητική για να περνάς την ώρα σου, λίγο χειρότερη από το προηγούμενο κινητό μου, το Nexus S)

 

Ήθελα να κάνω μια sum-o ερώτηση...μιας και δε μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα με το Vibe rom που έχει μέσα, τι άλλες εναλλακτικές υπάρχουν, μιας και με μια γρήγορη αναζήτηση στο google, δε βρήκα και πολλά....Περισσότερο για custom vibe rom είδα να γίνεται συζήτηση.

 

υ.γ. Νομίζω πως πριν 3 μέρες το έριξαν -10$, σκέφτομαι να το πάρω και για την κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μου δινουν μεταχειρισμενο 20 ημερων το lenovo a 850+ sta 120 ευρω......τι λετε ειναι καλη τιμη?θα το παρω την τριτη....Μου λενε οτι το πηραν απο την cosmote και επειδη ειναι μεγαλο δεν τους βολευει....κοιταξα αλλα δεν το βρηκα στο site της cosmote...δεν εχει lenovo...δεν ενδιαφερομαι για παιχνιδια και να βλεπω video αλλα με ενδιαφερει η καλη αποδοση του recording video and camera photos. ειστε ευχαριστημενοι απο το κινητο? αν οχι υπαρχει καποιο προγραμμα βελτιωσης της ληψης φωτογραφιας?τι να προσεξω για να βεβαιωθω οτι το κντ ειναι ενταξει?ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.....:):):)

 

καλημερα σε ολους......εχουμε καμια απαντηση απο χρειστη του κντ για την καμερα?

συγνωμη τωρα ειδα τα προηγουμενα μνμτα...ευχαριστω πολυ για την ενημερωση

Edited by healling
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα σε ολους......εχουμε καμια απαντηση απο χρειστη του κντ για την καμερα?

συγνωμη τωρα ειδα τα προηγουμενα μνμτα...ευχαριστω πολυ για την ενημερωση

 

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου sms έχει απαγορευτεί στο forum εδώ και πολύ καιρό. Μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν γράφαμε όλοι με αυτό τον τρόπο;

 

Επίσης τα off topic μηνύματα έφυγαν, εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Αν δεν ξέρεις ποια συσκευή (αυτού του τύπου) θέλεις ή έχεις διάφορες στο μυαλό σου απευθύνσου εδώ και αν δεν ξέρεις από που θέλεις να το αγοράσεις απευθύνεσαι εδώ.

 

Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου sms έχει απαγορευτεί στο forum εδώ και πολύ καιρό. Μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν γράφαμε όλοι με αυτό τον τρόπο;

 

Επίσης τα off topic μηνύματα έφυγαν, εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Αν δεν ξέρεις ποια συσκευή (αυτού του τύπου) θέλεις ή έχεις διάφορες στο μυαλό σου απευθύνσου εδώ και αν δεν ξέρεις από που θέλεις να το αγοράσεις απευθύνεσαι εδώ.

 

Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

οκ ευχαριστω πολυ για την ενημερωση και για τις υποδειξεις, φανταζομαι ηταν αυτονοητο οτι δεν ειμαι γνωστης και για αυτο κανω λαθακια, ευχαριστω και παλι που μου τα συγχωρατε και μοε διορθωνετε:)

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ για την ενημερωση και για τις υποδειξεις, φανταζομαι ηταν αυτονοητο οτι δεν ειμαι γνωστης και για αυτο κανω λαθακια, ευχαριστω και παλι που μου τα συγχωρατε και μοε διορθωνετε:)

 

 

στο Γερμανο φυσικα κ δεν υπαρχει,Αμφιβαλλω αν καν υπαρχει στην Ελλαδα,Το πιο λογικο να σκεφτεις ειναι πως καποιος που το πηρε απο Κινα απλα θελει να το ξεφορτωθει και στα λεει ολα αυτα.Απο εκει κ περα η τιμη που στο πουλαει

ειναι ευκαιρια για αυτον.Στο δινει οσο κανει το καινουριο ισως κ λιγο παραπανω

αν δεις minideal πρεπει να ειναι γυρω στα 115 ευρω.Το μονο που γλυτωνεις εσυ ειναι

20 μερες που θα περιμενες για να ερθει συν την πιθανοτητα τελωνειου που ειναι απειροελαχιστη.Τελος για την Camera ειναι μια μετριοτητα.Σε αυτα τα λεφτα

iocean x7 hd , inew v3 ειναι ανωτερα.

Link to comment
Share on other sites

στο Γερμανο φυσικα κ δεν υπαρχει,Αμφιβαλλω αν καν υπαρχει στην Ελλαδα,Το πιο λογικο να σκεφτεις ειναι πως καποιος που το πηρε απο Κινα απλα θελει να το ξεφορτωθει και στα λεει ολα αυτα.Απο εκει κ περα η τιμη που στο πουλαει

ειναι ευκαιρια για αυτον.Στο δινει οσο κανει το καινουριο ισως κ λιγο παραπανω

αν δεις minideal πρεπει να ειναι γυρω στα 115 ευρω.Το μονο που γλυτωνεις εσυ ειναι

20 μερες που θα περιμενες για να ερθει συν την πιθανοτητα τελωνειου που ειναι απειροελαχιστη.Τελος για την Camera ειναι μια μετριοτητα.Σε αυτα τα λεφτα

iocean x7 hd , inew v3 ειναι ανωτερα.

 

αν και μου ειπαν οτι υπαρχει ελληνικη αποδειξη το ακυρωσα για να παρω ετσι και αλλιως καλυτερο με τα ιδια χρηματα οπως αυτα που μου εστειλες τους συνδεσμους.... βλεπω τωρα οτι με λιγα χρηματα παραπανω μπορω να παρω ενα πολυ καλο....εχεις να μου προτεινεις καποιο μεχρι 200 ευρω με την πιο καλη φωτο? π χ που να τραβαει καλυτερα απο τα αλλα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου, με μεγαλυτερες γωνιες κτλ....ετσι και αλλιως σε ευχαριστω πολυ για την προηγουμενη απαντηση:D

Link to comment
Share on other sites

αν και μου ειπαν οτι υπαρχει ελληνικη αποδειξη το ακυρωσα για να παρω ετσι και αλλιως καλυτερο με τα ιδια χρηματα οπως αυτα που μου εστειλες τους συνδεσμους.... βλεπω τωρα οτι με λιγα χρηματα παραπανω μπορω να παρω ενα πολυ καλο....εχεις να μου προτεινεις καποιο μεχρι 200 ευρω με την πιο καλη φωτο? π χ που να τραβαει καλυτερα απο τα αλλα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου, με μεγαλυτερες γωνιες κτλ....ετσι και αλλιως σε ευχαριστω πολυ για την προηγουμενη απαντηση:D

 

στο φως της ημερας θα εισαι οκ,Τωρα αν εισαι τοσο ψαγμενος και θελεις και συνθηκες χαμηλου φωτισμου και γωνιες κ τα σχετικα αρχιζεις και το μπλεκεις το θεμα.Δεν ειναι φωτογραφικη μηχανη ,κινητο ειναι κ μαλιστα κινεζικο...μηπως δηλαδη αρχιζεις και ζητας πολλα πραγματα απο ενα κινεζικο κινητο.Εγω πχ απο το ιοcean x7 ειμαι πολυ ικανοποιημενη ,Σε συνθηκες ημερας μπορει να βγαλει κ αριστες φωτο.Τωρα το βραδυ μπορει να βγαλει και καλες ,μπορει και μετριες ,μπορει κ πολυ μετριες..Αλλα ειναι σε γνωση μου οτι φοραει κινεζικο φακο,με κινεζικα led ,ειναι κ 5"ΗD οθονη και ολο αυτο το πακετο κανει μονο 125 ευρω...Απο εκει κ περα κ 200 ευρω να δωσεις δε νομιζω να βρεις αυτο το σουπερ που ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το google maps έκδοση 8.2.0 και δουλεύει δεν κρασάρει.

Λογικά θα σας ζητήσει update όσοι έχετε παλαιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

@johnlotos2

 

ευχαριστούμε! είχα βάλει με κόλπο την έκδοση 8.0 η οποία χθες δε μου λειτούργησε!!!! Αλλά επιβεβαιώνω ότι η 8.2 λειτουργεί λίγο που τη δούλεψα!

 

@kidonakisg

 

Το θέμα του OC είναι πάντα ένα αγαπημένο θέμα σε φόρουμ τεχνολογίας με υπέρμαχους και πολέμιους! Εγώ είμαι ντεμί... δεν έκανα ποτέ OC τους υπολογιστές μου (επεξεργαστές, μνήμες, κάρτες γραφικών), αλλά το Raspberry Pi που έχω του άλλαξα τα φώτα και πετάει! Υπήρχε λόγος όμως: ενώ στους Η/Υ η ταχύτητα που θα αποκτούσαν ήταν αμελητέα και δυσανάλογη με τον κίνδυνο να κάψω κάτι ή να μικρύνει ο χρόνος ζωής των συσκευών, το Pi έγινε πιο λειτουργικό ως media player! Στο a850+ δεν πιστεύω ότι το OC θα ωφελήσει ήδη σε κάτι την απόκριση του κινητού που είναι "απόλαυση". Βέβαια εγώ δεν τρέχω παιχνίδια ή εφαρμογές που απαιτούν πολύ επεξεργαστική δύναμη, οπότε το κάτι παραπάνω εμένα θα μου ήταν αχρείαστο! Αλλά εάν βρεις τρόπο να συνδέσουμε με επιτυχία πληκτρολόγια, ποντίκια κα περιφερειακά, οι συμβουλές σου ευπρόσδεκτες! Μειώνεται η φορητότητα βέβαια της συσκευής και γι' αυτό εγώ μάλλον θα πάω σε πληκτρολόγιο bluetooth από το ebay! Καμιά καλή ιδέα; Ήδη φλερτάρω με ένα joypad :-P για κάνα mario kart ή super mario bross σε SNES ή N64!!! boys and their toys :-P

 

K.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο playstore και κατεβαζω καμια εφαρμογή τοτε απο μονο του μου κανει update και σε αλλες που έχω. Που υπάρχει η ρυθμίσει να μη κανει αυτόματες ενημερωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..πριν δυο μέρες έφτασε στα χέρια μου το συγκεκριμένο τηλ..εκ πρώτης Ματίας αυτές της δυο μέρες έχω αρκετά καλά να πω .το μόνο που με προβληματίζει ειναι ότι έκλεισε δυο φορές και άνοιξε μόνο του.τι λέτε να παίζει?το τηλ ειναι μαμά όπως το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο playstore και κατεβαζω καμια εφαρμογή τοτε απο μονο του μου κανει update και σε αλλες που έχω. Που υπάρχει η ρυθμίσει να μη κανει αυτόματες ενημερωσεις.

 

ανοίγεις το playstore, πατάς πάνω δεξιά (έχει 3 γραμμές οριζόντιες), πηγαίνεις στις ρυθμίσεις και επιλέγεις "χωρις αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ανοιξα και ενα θεμα με την ερωτηση μου, sorry αν ειναι off topic αλλα θα τη δουν περισσοτερα ατομα εδω!

Ενας φιλος μου εχει παραγγειλει απο καποιο ξενο site το lenovo a850i, 5,5 ιντσων.

Εν' τω μεταξυ δεν ειναι εχει πολυ εμπειρια πανω σε smartphone αλλα απ' οτι καταλαβε απ' την περιγραφη μαλλον δε θα εχει ελληνικη γλωσσα!!

Μπορουμε με καποιο τροπο να περασουμε ελληνικη γλωσσα;

Ή θα πρεπει να φλασαρουμε καποια αλλη rom που θα εχει;

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ανοιξα και ενα θεμα με την ερωτηση μου, sorry αν ειναι off topic αλλα θα τη δουν περισσοτερα ατομα εδω!

Ενας φιλος μου εχει παραγγειλει απο καποιο ξενο site το lenovo a850i, 5,5 ιντσων.

Εν' τω μεταξυ δεν ειναι εχει πολυ εμπειρια πανω σε smartphone αλλα απ' οτι καταλαβε απ' την περιγραφη μαλλον δε θα εχει ελληνικη γλωσσα!!

Μπορουμε με καποιο τροπο να περασουμε ελληνικη γλωσσα;

Ή θα πρεπει να φλασαρουμε καποια αλλη rom που θα εχει;

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!

 

 

Με μια αλλη rom καλυτερα θα ελεγα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με μια αλλη rom καλυτερα θα ελεγα.

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση!

Εχουμε μηπως καποιον οδηγο για φλασαρισμα rom σε lenovo;

Και αν γνωριζουμε απο που να κατεβασουμε rom; Καποιο link ισως!

Σας ευχαριστω και παλι παιδια......

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση!

Εχουμε μηπως καποιον οδηγο για φλασαρισμα rom σε lenovo;

Και αν γνωριζουμε απο που να κατεβασουμε rom; Καποιο link ισως!

Σας ευχαριστω και παλι παιδια......

 

Δες μέχρι 7-8 σελίδες πίσω, έχουν απαντηθεί αυτά που ρωτάς

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

στην Ελλαδα παντως το βρισκεις μεσω skroutz απο εδω

http://vivacoltd.com/shop/lenovo-a850-plus-android-4-2-jelly-bean-1433mhz-quad-core-ips-capacitive-5-5%E2%80%B3-screen-dual-sim-card-dual-camera-official-play-store-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA/

 

Πάάάάάρα πολύ ακριβά το πουλάνε. Διπλάσια τιμή από τα κινεζομάγαζα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάάάάάρα πολύ ακριβά το πουλάνε. Διπλάσια τιμή από τα κινεζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

 

Πάάάάάρα πολύ ακριβά το πουλάνε. Διπλάσια τιμή από τα κινεζομάγαζα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάάάάάρα πολύ ακριβά το πουλάνε. Διπλάσια τιμή από τα κινεζομάγαζα.

 

Σε καμια περιπτωση δρν αγοραζεςι σε αυτην την τιμη............υπερβολικσ μργσλη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχω ενα θεματακι με τις επαφές μου.....οι μισές είναι περασμένες με +30 οι αλλες σκέτες.....694......

Κ το τηλέφωνο κανει οτι θέλει.....δ ανανωριζει πολλές επαφες την ωρα που με καλούν..... Το ιδιο κ στα μηνύματα.

Έχω να εμφανίζει με 7bit.για να μην έχω πρόβλημα πρέπει να τις περάσω όλες χωρίς το +30???

Και κάτι άλλο......η φωτογραφία επαφής εμφανιζεται τραγικά μικρή κατά την διάρκεια της κλήσης.... Πειτε μου σας παρακαλώ πως αυτό διορθώνεται!!!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχω ενα θεματακι με τις επαφές μου.....οι μισές είναι περασμένες με +30 οι αλλες σκέτες.....694......

Κ το τηλέφωνο κανει οτι θέλει.....δ ανανωριζει πολλές επαφες την ωρα που με καλούν..... Το ιδιο κ στα μηνύματα.

Έχω να εμφανίζει με 7bit.για να μην έχω πρόβλημα πρέπει να τις περάσω όλες χωρίς το +30???

Και κάτι άλλο......η φωτογραφία επαφής εμφανιζεται τραγικά μικρή κατά την διάρκεια της κλήσης.... Πειτε μου σας παρακαλώ πως αυτό διορθώνεται!!!!

Ευχαριστώ

 

Για το +30 κατέβασε το number fixer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο.....ωστόσο δ δουλεύει.....μου γράφει "0 numbers are fixed"

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ....ας πούμε έβγαλα μια άκρη.....τι μου προτεινεις;να προσθέσω το +30 σε όλες; η να το αφαιρεσω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...