Jump to content

Playstation 2 vs. Xbox


zaf123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι διαξιφισμοί προορίζονται για τη σύγκριση κινητών, δικτύων και υπηρεσιών. Για άλλες συσκευές οι συγκρίσεις γίνονται στα αντίστοιχα forums.

Το forum για τις παιχνιδιμηχανές είναι το Digital Gadgets και το θέμα μεταφέρεται εκεί :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον zaf123

 

σκεφτομαι να αγορασω καποιο απο τα δυο και η βοηθεια σας θα ηταν πολυτιμη....ακουω γνωμεσ.....

 

 

Φίλε το ίδιο δίλημμα αντιμετώπισα την άνοιξη, και τελικά αγόρασα το PS2. Το XBOX φυσικά είναι ανώτερο τεχνολογικά από το PS2 (και πιο φθηνό) αλλά αυτό που με έκανε να πάρω την τελική απόφαση είναι η ποικιλία των παιχνιδιών. Για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον, θεωρώ οτι το PS2 σου δίνει πολλές περισσότερες επιλογές έχοντας μια πιο πλούσια ποικιλία.

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και να παρεις καλο ειναι. Ειμαι πιο πολυ υπερ του Χ box.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

XBOX χωρις να το σκεφτεσαι καμμια σχεση οι δυνατοτητες του ενος μηχανηματος με του αλλου οσο για παιχνιδια τωρα πλεον οτι βγαινει για το ενα βγαινει και για το αλλο συνηθως.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Το Xbox θα πω και εγώ. Είχα και το PS2 (λίγο καιρό αφού κυκλοφόρησε το πήρα) και είναι πολύ καλό και αυτό.

Το Xbox όμως έχει αρκετά υπερ, όπως είναι ο σκληρός δίσκος και η ενσωματωμένη κάρτα δικτύου.

Σε κάποια παιχνίδια που πήρε το PS2 όπως το Splinter Cell, η διαφορά είναι υπέρ του Xbox (φωτοσκιάσεις π.χ.)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανάμεσα από αυτά τα δύο είμουνα.Αλλά αποφάσισα να πάρω xbox.Είναι πολύ καλύτερο από το playstation.Εέχει και το πλεονεκτήματα που αναφέρει ο florinaperis αλλά είναι και πιο φθηνό.Από το μάκρο ένα φιλαράκι μου είπε ότι κάνει 150 euro.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγνοείτε το gamecube; Έχει φοβερά παιχνίδια για κάθε κατηγορία. Δεν έχει την ποσότητα των άλλων δυο, αλλά δε νομίζω ότι έχει κανείς σκοπό να παίζει πάνω από 5 παιχνίδια το μήνα, οπότε και από ποσότητα το gamecube σε καλύπτει, ενώ από ποιότητα δεν παίζεται.

Τώρα κάνει μόνο 99ευρώ και ήρθε στην Ελλάδα η σειρά player's choice, με μερικά κορυφαία παιχνίδια σε χαμηλή τιμή.

Ο μόνος λόγος για να μην πάρεις καν υπόψη το gamecube είναι αν έχεις σκοπό να παίζεις πειρατικά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι το X-BOX είναι ανώτερης τεχνολογίας και είναι καλύτερο στις ταινίες. Εγώ όμως προτίμησα το PS2 γιατί έχει πολύ περισσότερους τίτλους παιχνιδιών (πράγμα που φαίνεται και στα DVD club)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'ολα όσοι ψήφισαν το Έξμποξ να γράψουν 100 φορές για τιμωρία: "Ορκίζομαι πως δεν θα ξαναγοράσω πρωτότυπο προϊόν της Μάικροσοφτ" :p :p

Σοβαρά τώρα, διαβάζω το φυλλάδιο του πλαισίου που παίζει στο σημερινό κυριακάτικο τύπο κι οι τιμές είναι:

Έξ-μποξ 168€

Πλέηστέησον2 194€

Οι τιμές είναι χωρίς φάπα 18% ασφαλώς αλλά μη βιάζεστε να βγάλετε το 1ο φθηνότερο, η διαφορά μεταξύ τους είναι όσο κάνει περίπου και το ντιβιντί κιτ της Μάικροσοφτ, τ'οποίο πωλείται ΧΩΡΙΑ και χωρίς αυτό δε μπορεί να παίξει ταινίες.

Ένηγουεη, εγώ ψηφίζω υπέρ του Πλέηστέησον μόνο και μόνο επειδή στο Έξμποξ δεν υπάρχει το Προ Εβολούσιον Σόκερ, ειδικά τώρα που βγήκε το 3 το πσ2 θα ξαναπάρει φωτιά... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον william blake

 

Playstation, το Xbox ειναι υπολογιστης οχι κονσολα

 

 

 

Ε και;;

 

Για βάλε στο ps2 να παίξει μια ταινία divx...

 

Ο φίλος που γράφει εδώ προφανώς ξέρει απο υπολογιστές, οπότε θα ξέρει την φιλοσοφία.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

αν αγοραζει καποιος κονσολα για να βλεπει divx τοτε οκ, αλλα υποτιθεται οτι σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια
http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον william blake

 

αν αγοραζει καποιος κονσολα για να βλεπει divx τοτε οκ, αλλα υποτιθεται οτι σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια

 

 

Ναι αλλά παίρνεις που παίρνεις κάτι, γιατί να μην τα κάνει όλα;

 

Αν εσένα σου διναν ένα DVD player που παίζει και mp3, και ένα που δεν παίζει, εσύ ποιο θα διάλεγες;;; (ειδικά αν σου λεγαν οτι αυτό που παίζει και mp3 θα βγάζει καλύτερη ποιότητα εικόνας απο το άλλο)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

σωστα το ΧΒΟΧ συνδυαζει τα παντα νομιζω δεν πρεπει να μπαινει συγκριση αναμεσα τους ας βγει το playstation3 και συζηταμε τοτε.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

xbox rulezzzzzzzzzzzzzzz
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον David

 

Ναι αλλά παίρνεις που παίρνεις κάτι, γιατί να μην τα κάνει όλα;

 

Αν εσένα σου διναν ένα DVD player που παίζει και mp3, και ένα που δεν παίζει, εσύ ποιο θα διάλεγες;;; (ειδικά αν σου λεγαν οτι αυτό που παίζει και mp3 θα βγάζει καλύτερη ποιότητα εικόνας απο το άλλο)

 

 

 

 

 

δηλαδη το xbox παιζει και divx????

πως γινεται αυτο??μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση και να βαζουμε τους καινουριους codec???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kapoioi epipolaioi bgazoun siberasmata tou stil to XBOX einai kalitero epeidi exei kalitero hardware. Kanete megalo lathos an krinete me toso xaza kritiria.

To XBOX einai proto se dinatotites sta xartia, afou to Gamecube stin praksi apodidei kalitera. Ta paixnidia tou XBOX den einai prototipa kai den apoteloun logo agoras konsolas afou den iparxoun polla exclusives peran ligon eksaireseon (Fable, Ninja Gaiden, Sudeki).

Se poikilia titlon to PS2 einai makran proto afou kaliptei ola ta gousta.

Bebaia nai se hardware einai teleutaio omws kaliptei tis apaitiseis kai tou pio apaititikou gamer. Telos to GC einai i mesi lisi prosferodas kai tromero hardware kai poli kala games.

Me liga logia pisteuo pos to XBOX einai makran teleutaio kai auto epeidi fernei poli se PC (Microsoft blepete). O xoros tou console gaming anikei paradosiaka stous Iaponezous kai tha sinexisei na anikei opos ola deixnoun.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τα πραγματα ειναι πιο απλα δηλαδη το PS2 απευθυνετε σε χρηστες που εναι ικανοποιημενοι να παιζουν καποιο παιχνιδακι και αυτο ειναι ολο ενω το ΧΒΟΧ σε χρηστες πιο απαιτητικους που δεν αρκουνται σε μικροπραγματα.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gboy

.... μικροπραγματα.

 

 

φανταζομαι οτι μιλας για το μεγεθος γιατι σε τιποτε αλλο το ps2 δεν ειναι μικρο

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος προτείνω ps2 λόγω παιχνίδιών κυρίως.

Πάντος περίμενε(τε) μέχρι τα χριστούγεννα γιατί αναμένεται μίωση ισάξια με του gamegube. :whistle:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον william blake

 

φανταζομαι οτι μιλας για το μεγεθος γιατι σε τιποτε αλλο το ps2 δεν ειναι μικρο

 

ναι δικιο εχεις ειναι σαν να συγκρινουμε ενα FIAT με μια MERCENTES τοσο μικρη διαφορα δυναμικοτητας :D

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...