Jump to content

Πρόβλημα με Outlook & Outlook Express


kostas-k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πάω αν ανοίξω το Outlook & το Outlook Express κάνουν πολύ ώρα να ανολιξουν και ψιλοκολάει ο υπολογιστής.

Ξέρει κανείς καμιά λύση??

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βγάλει-απενεργοποιήσει τον Messenger, ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.tweakxp.com/display.aspx?id=108

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μια και λέμε γι'αυτά... να ρωτήσω κάτι. Υποτίθεται ότι μετά το sp1 μπορείς να κάνεις Unistall τον messenger. Αλλά ακόμα και έτσι όταν ενοίγεις το Οutlook Εxpress ανοίγει κι αυτός. Δεν υπάρχει τρόπος να τον στείλω μια και καλή; Δεν χρησιμοποιώ το ΟΕ αλλά έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα αυτή η κατάσταση. Είδα το tweakxp αλλά οι αλλαγές στη registry που αναφέρει είναι για μηχανήματα χωρίς το sp1. Κατά τα άλλα περιγράφει κάτι που έχω κάνει ήδη, από το add/remove δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις τελείως το MSN πήγαινε στο Start-->Run... και γράψε αυτό:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Έτσι θα φύγει μια για πάντα!

 

Το ίδο θέμα είχα δημιουργήσει κι εγώ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3432&highlight=messeger

Link to comment
Share on other sites

mporeis na stileis ton messenger men alla an baleis ton mesenger 6.0 ti ginete???

ksanabainei kai o pallios??

giati egatestisa ton 6.0 alla tora sto pc mo exo kai tous dio!!!

http://www.scuba-babes.com/forum/data/503/14fa_fcabwetsuit-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις βγάλει τον windows messenger με τον παραπάνω τρόπο δεν ξαναμπαίνει!

Βέβαια θα ανοίγει και ο MSN messenger μαζί με το Oulook (express) εκτός αν κάνεις την γνωστή διαδικασία... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τον MESSENGER μάλλον. Όποτε έχω ανοιχτό τον internet explorer σε τυχαία χρονικά διαστήματα βγάζει κάτι μηνύματα που στη γραμμή τίτλου λένε msn με απίστευτα ηλίθιες διαφημίσεις κάτι τρομερά ενοχλητικό

Τον messenger τον είχα "ξηλώσει" με την εντολή που δώστατε παραπάνω.

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα τον messeger 4.7 με τον παραπάνω τρόπο και έβαλα τον 6.0.

Αυτός αν θέλω βγαίνει με uninstall.Και είναι και καλύτερος,απλά μου την έπαιζε να έχω και τους δύο!

Link to comment
Share on other sites

Για να δείτε καλύτερα τι ακριβώς είναι επισυνάπτω ένα screenshot.

 

Επίσης παρατήρησα ότι ανοίγει ακόμα και όταν δεν έχω ανοιχτό τον internet explorer. :(

 

Έχω εγκατεστημένα το ad-aware 6 και το τρέχω και το αναβαθμίζω συχνά, και το norton antivirus + firewall που επίσης αναβαθμίζω.

 

Ο messenger είχε βγει επιτυχώς από το σύστημα τώρα δε καταλαβαίνω τι δουλεία έχει αυτό... :mad: :mad:

 

Όποιος μπορεί παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί είναι κάτι πραγματικά πολύ ενοχλητικό και δε συνέβαινε καθόλου παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ο γνωστός mesenger, αλλά το meesaging service των XP που χρησιμοποιείται για την ανταλλαγή μηνυμάτων σε LAN's.

Eίναι ένα νέο και πολύ εκνευριστικό είδος spamming. Αν δεν χρειάζεσαι το συγκεκριμένο service μπορείς να ορίσεις να μην τρέχει καθόλου στην εκκίνηση των XP.

Το είχα κι εγώ για ένα διάστημα αυτό το πρόβλημα αλλά σταμάτησε έτσι ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Δεν είναι ο γνωστός mesenger, αλλά το meesaging service των XP που χρησιμοποιείται για την ανταλλαγή μηνυμάτων σε LAN's.

Eίναι ένα νέο και πολύ εκνευριστικό είδος spamming. Αν δεν χρειάζεσαι το συγκεκριμένο service μπορείς να ορίσεις να μην τρέχει καθόλου στην εκκίνηση των XP.

Το είχα κι εγώ για ένα διάστημα αυτό το πρόβλημα αλλά σταμάτησε έτσι ξαφνικά.

 

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ από που ακριβώς το απενεργοποιώ; :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

start->run και γράφεις services.msc

Διπλοκλικάρεις το messenger από τη λίστα και στο startup type βάζεις disabled

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

start->run και γράφεις services.msc

Διπλοκλικάρεις το messenger από τη λίστα και στο startup type βάζεις disabled

 

 

Να σαι καλά! :) :) Με σώζεις από ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα!

Μόλις το έκανα και λογικά πιστέβω ότι θα σταματήσει.

 

Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kostas@sl45i

 

Να σαι καλά! :) :) Με σώζεις από ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα!

Μόλις το έκανα και λογικά πιστέβω ότι θα σταματήσει.

 

Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ :) :)

 

 

Εκτός από τον Messenger είναι και η υπηρεσία Alerter. Κάνε τη disable και αυτή :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα. θα ήθελα αν μπορείτε τα φώτα σας γιατί είμαι λίγο ψιλοασχετος. Χτες μέσα στην χαρά μου πάτησα yes στα free smiles των windows.E! λέω αφού είναι των windows ok.Τώρα ότι και αν ανοίξω μου βγαίνει μια μπάρα σε κιτρινακι που έχει ότι έχει σχέση η σελίδα που είμαι και κάποια άλλα πράγματα. πχ unwired –nokia siemens –search-mail ktl βγαίνει και στο outlook με εικόνες smiles κτλ

Αυτό λέγετε hotbar και δεν μπορώ να το κάνω uninstall . Καμία ιδέα????????thanks

Link to comment
Share on other sites

Των Windows είναι σίγουρα αυτά τα "free smiles"?? Δεν τα ξέρω αλλά φοβάμαι πως όχι... (εκτός κι αν μιλάς για κάτι σχετικό με msn messenger)

Μήπως να έψαχνες το PC σου με τα Spybot και Adaware? (τα οποία μπορείς να κατεβάσεις ρίχνοντας μια ματιά εδώ)

Link to comment
Share on other sites

Mporeite na moy peite pos mporo na kseklidoso ta attached files?

Moy stelnoyn email me synimena arxeia kai den mporo na ta diabaso. Einai gkri xroma h epilogi kai den mporo na kano klik epano sto arxeio gia na to kano save sto disko.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stixima (16 Απρ. 2004 , 15:27)

 

Mporeite na moy peite pos mporo na kseklidoso ta attached files?

Moy stelnoyn email me synimena arxeia kai den mporo na ta diabaso. Einai gkri xroma h epilogi kai den mporo na kano klik epano sto arxeio gia na to kano save sto disko.

 

Tools -> Options -> Security -> Do not allow attachments to be saved or opened that could potentially be a virus (ξετσεκάρισε - για το Outlook Express μόνο).

 

Στο Outlook δεν πρέπει να υπάρχει τέτοια επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...