Jump to content

2 Συνδέσεις (αριθμοί) σε μια κάρτα SIM


hharis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 Συνδέσεις (δηλαδή 2 διαφορετικοί αριθμοί) σε μία κάρτα SIM, δηλαδή και σε μία συσκευή!!!

Ρε παιδιά τελικά πότε θα γίνει αυτό? Η Vodafone που είχα ρωτήσει με είχε πει Σεπτέμβριο... Τελικά θα γίνει τελικά ή όχι? Ξέρει κανένας υπευθυνα να απαντήσει???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακάρι ρε παιδιά.... Θα είναι πολύ πολύ διευκόλυνση αυτό... Από τον Ιούνιο το περιμένουμε αλλά ακόμα δεν ακούγεται τίποτα... Για να δούμε... Θα το κάνει?...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σας φανεί χαζή η ερώτηση μου αλλά όταν λέτε 1 συσκευή 2 αριθμοί εννοείτε της ίδιας εταιρείας;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Και απο ΒονταφονΣοπ το επιβεβαιωνουν οτι θα γινει μεσα στον σεπτεβρη...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Nai episima apo septembri paidia ALLA prosoxi tha isxuei mono gia na valoume 2 numera pou einai se sindesi den nomizw na ginete na baloume p.x. ena noumero me Vfone 120 kai allo 1 Vf CU.

 

Xwris na eimai 100% sigouros gia to teleutaio.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά άκουσα ότι θα γίνεται και με ένα από τα δυο, να είναι καρτοκινητά... Τέλος πάντων, δεν είμαι σίγουρος...Έτσι και αλλιώς 2 συνδέσεις έχω...

Χμ... πάντως αν η Vodafone θα ήθελε να το κάνει ΠΟΛΥ καλήτερο από την TIM θα πρέπει να μπορείς να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς την προώθηση και μέσα από μενού και όχι μόνο τηλεφωνικά όπως η ΤΙΜ...

Θα ήταν καλό.... Φαντάζεσαι να έχεις 2 κοπέλες που να ξέρουν διαφορετικό νούμερο και να χτυπήσει? Ενώ διαφορετικά θα μπορείς την μια από τις 2 γραμμές κάποιες στιγμές να την έχεις εντελώς απενεργοποιημένη...

Για να δούμε τι θα κάνει η Vodafone.... Περιμένουμε.....

Link to comment
Share on other sites

H TIM απο σεπτεμβρη θα προσφερει την υπηρεσια αυτη και για καρτοκινητα.. Συνεπως δεν νομιζω η βοντα να μην το κανει και για τα καρτοκινητα της... Ανταγωνισμος rulez!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν Ισχύσει και για τα καρτοκινητά, τι με σταματάει να έχω

1 a la carte για τα φθηνοτερα τηλεφωνα και προσφορες του σαβαβτοκυριακου?

και

1 cu sms για τα φθηνοτερα sms με την sms card?

 

και εαν δεν με περιοριζει κανεις σε αυτο, και αφου λογικό ειναι να το κάνουν όλοι γιατι δεν προχωρουν σε ενιοποιηση των a la carte / CU με το φθηνοτερο sms και φθηνότερη ομιλία για να μη μας ζαλιζουν τον έρωτα?

 

και αφου οι των καρτοκινητων τελικα με αυτο το συνδυασμο θα ειναι σαν να εχουν πακετο καλύτερο από αυτούς με σύνδεση, μήπως θα πρέπει επιτέλους να δώσουν και σε αυτούς τους έρημους κατιτις?

 

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 (31 Αύγ. 2004 , 13:38)

 

Αν Ισχύσει και για τα καρτοκινητά, τι με σταματάει να έχω

1 a la carte για τα φθηνοτερα τηλεφωνα και προσφορες του σαβαβτοκυριακου?

και

1 cu sms για τα φθηνοτερα sms με την sms card?

 

και εαν δεν με περιοριζει κανεις σε αυτο, και αφου λογικό ειναι να το κάνουν όλοι γιατι δεν προχωρουν σε ενιοποιηση των a la carte / CU με το φθηνοτερο sms και φθηνότερη ομιλία για να μη μας ζαλιζουν τον έρωτα?

 

και αφου οι των καρτοκινητων τελικα με αυτο το συνδυασμο θα ειναι σαν να εχουν πακετο καλύτερο από αυτούς με σύνδεση, μήπως θα πρέπει επιτέλους να δώσουν και σε αυτούς τους έρημους κατιτις?

 

J

 

 

Ayth einai ontws epanastatikh idea kai omws stekei kai tin briskw apolyta swsti. Na exei ena paketo gia kartokinito kai na to onomasei opws kai na exei kai na exei ta pronomia CU/ALC se times me savatokyriaka, xrewseis SMS klp.

Bebaia oso kai orea na to grafei kaneis toso dyskolo einai afou oles oi eteries exoun kathierwsei 2 paketa gia kartokinita.

 

Opws kai gia syndromites symvolaiou na kanoun kamia meiwsi sto SMS :)

 

Giati me ta programmata 60,120,180, k 240 eimai proswpika efharistimenos plin ton SMS :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να κάνω διαφήμιση αλλά μου κάνει εντύπωση πως δεν έχετε ακουστά το

http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=93

 

Το έχει κάνει κάποιος γνωστός μου και έχει διάφορα νούμερα στην sim του (όχι ταυτόχρονα) που μπορείς εύκολα να αλλάξεις ποιο θα είναι ενεργό χάρις στο sim-menu που σου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pinwouza ( 6 Σεπ. 2004 , 01:38)

 

Δεν έχω σκοπό να κάνω διαφήμιση αλλά μου κάνει εντύπωση πως δεν έχετε ακουστά το

http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=93

 

Το έχει κάνει κάποιος γνωστός μου και έχει διάφορα νούμερα στην sim του (όχι ταυτόχρονα) που μπορείς εύκολα να αλλάξεις ποιο θα είναι ενεργό χάρις στο sim-menu που σου βγάζει.

 

 

Ναι ειναι γνωστη αυτη η υπηρεσια απο το μαγαζι αυτο αλλα η υπηρεσια που προσφερει η ΤΙΜ και σε λιγο η Βοντα σου δινει την δυνατοτητα να ειναι ενεργα (οσο αναφορα τις κλησεις φωνης και οχι τα μηνυματα) και τα 2 νουμερα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έστειλε μύνημα η Βονταφονε και μου είπε ότι βρίσκονται στο τελευταίο στάδιο ανάπτυξης αυτής της υπηρεσίας πριν βγεί στο εμπόριο... Δεν μπορούν όμως να μου δώσουν ακριβώς ημερομηνία... Είναι λέει πάντως πολύ κοντά... Για να δούμε κ.Βονταφονε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hharis (30 Αύγ. 2004 , 15:19)

 

Xμ... πάντως αν η Vodafone θα ήθελε να το κάνει ΠΟΛΥ καλήτερο από την TIM θα πρέπει να μπορείς να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς την προώθηση και μέσα από μενού και όχι μόνο τηλεφωνικά όπως η ΤΙΜ...

 

 

Από όσο ξέρω στην ΤΙΜ η αλλαγή γίνεται μέσα από το menu της SIM.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

h tim exei kai thn yphresia twin card me thn opoia exeis to idio noymero se 2 diaforetikes kartes (thn exo energopoihsh ayth thn yphresia)

ean exeis kai tis 2 syskeyes soy me to idio noymero anoiktes ean dexteis klhsh ;h mynhma 8a thn labei ekeinh h syskeyh h opoia teleytaia dexthke, kalese klhsh h esteile h elabe sms

h deyterh karta bgainei dorean

ante na thn prosferei kai h vodafone

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Στην Τιμ κάτι λίγο χρεώνεται... Τώρα στην Vodafone ακόμη δεν ξέρουμε.... ΑΝΤΕ ρε παιδιά της Vodafone.... Κάντε κάτι να βγεί αυτή η υπηρεσίαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

h tim exei thn YPHRESIA TWIN CARD ME THN OPOIA EXEIS TO IDIO NOYMERO SE 2 DIAFORETIKES KARTES (thn exo energopoihsh ayth thn yphresia)

 

DEN EINAI XREOSIMH

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberbop (14 Σεπ. 2004 , 20:56)

 

h tim exei thn YPHRESIA TWIN CARD ME THN OPOIA EXEIS TO IDIO NOYMERO SE 2 DIAFORETIKES KARTES (thn exo energopoihsh ayth thn yphresia)

 

DEN EINAI XREOSIMH

 

afou exei pagio!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...