Jump to content

Post-O-mania


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε παιδια με τα posts?Aν παρατηρησετε,οι περισσοτεροι οσοι εχουν χιλιαδες ποστ,τα περισσοτερα δικα τους δεν περνανε τη μιση γραμμη!Εχουν επιδοθει σε εναν αγωνα ποστ!Ειναι σαφεστατα ενοχλητικο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή είναι η αλήθεια ότι πολλοί ποστάρουν μόνο και μόνο για να ποστάρουν!!

Κάποιοι πρέπει να καταλάβουν ότι τα πόστ δεν είναι αυτοσκοπός αλλά να γράφουμε τις απόψεις μας και να διαβάζουμε ειδήσεις απο τον χώρο που μας ενδιαφέρει.

Ας σταματήσουν λοιπόν τον αγώνα δρόμου που έχουν επιδοθεί κάποιοι φίλοι και να γράψουν κάτι ουσιώδες και φυσικά αν δεν μπορούν τότε ας διαβάζουν μόνο για να μάθουν και κάτι περισσότερο.

Αυτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δικαίωμα του καθενός να ποστάρει όπως και όπου θέλει. Όπως επίσης είναι δικαίωμα των υπολοίπων να τον κρίνουν για αυτό. :!:

 

Απλά πράγματα. Όπως είπε κάποιος άλλος, Δεν έχει καμία σημασία να ένα ποστ είναι 5 παράγραφοι ή μισή γραμή. Όλοι μπορούμε να καταλάβουμε πιο είναι ανούσιο και πιο όχι και να το προσπεράσουμε. :!:

 

Απλά πράγματα, μην χαλιέστε. :D :)

 

Ταπεινές προσωπικές απόψεις όλα τα παραπάνω... :)

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό φαινόμενο. Αυτή τη στιγμή μου έρχονται στο μυαλό τουλάχιστον 5-6 άτομα που ακολουθούσαν αυτή την τακτική, μέχρι που κάποτε βαρέθηκαν και σταμάτησαν. Το ίδιο θα γίνει και με τους τωρινούς και το ίδιο θα γίνεται πάντοτε (με άλλα άτομα πάντα).

Δεν υπάρχει λόγος να χαλιέστε όπως είπε κι ο Trobocop®. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Kat arxas,gia na mhn genikeuoume, epeidh eimai ap autous pou exw xiliades post oti ta post den einai autoskopos gia mena oute sunagwnizomai kanenan sto poios 8a kanei perissotera.

Kata deutero logo ama kanei enoxlei h pisteueis oti paravainei tous opx uparxei k to koumpaki report. :cool:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά είναι τελείως ενοχλητικό όταν έχεις γράψει 2-3 παραγράφους ζητώντας κάτι, ανεβάζοντας ένα νέο, παρατηρώντας κάτι και να έρχεται κάποιος και να βάζει φάτσες ή να μην απαντά και να σχολιάζει.

 

άλλο να το κάνει κάνοντας quote κάτι αλλά και πάλι αν το κάμει συχνά γίνεται μ@λ@κία...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ego den katalaveno giati paraponiese ti eiqeles na sou grawoun kana duo selides na to euxaristiqis!!!!o kaqenas grafei ti gnomi tou sto qema pou iparxei kai auto analoga anaptisete!!!

tora an iparxoun kai kapioi pou vazoun duo lexis kai auto einai olo malon etsi ekfrazonte!!!

auta kai mi xaliese exei kai kala paidia edo mesa!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς για μένα και την εικόνα μου το έκανα και εγώ αυτό το φαινόμενο.Τώρα το σταμάτησα και καλό θα ήταν να μας ενδιαφέρει η ποιότητα των πόστ μας και να μην έχουμε σαν απώτερο στόχο να γράψουμε όσα πιο πολλά ποστ μπορούμε

 

Φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andy (25 Μάρ. 2004 , 23:21)

 

ego den katalaveno giati paraponiese ti eiqeles na sou grawoun kana duo selides na to euxaristiqis!!!!o kaqenas grafei ti gnomi tou sto qema pou iparxei kai auto analoga anaptisete!!!

tora an iparxoun kai kapioi pou vazoun duo lexis kai auto einai olo malon etsi ekfrazonte!!!

auta kai mi xaliese exei kai kala paidia edo mesa!!!

 

σαφώς και να πει την γνώμη του αλλά το θέμα είναι να έχει κάτι να πει... να μην απαντήσει λέγοντας πχ : :) :cool: :!:
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου,δεν μπορει ενας ανθρωπος να εχει ειδικη αποψη σε ολα τα θεματα.Chat and fun,vodafone,telestet,tim,q-telecom,my cars and bikes,computing...Αν εχει κατι ουσιωδες να πει,κατι που θα βοηθησει στην κουβεντα τοτε ας ποσταρει.Αλλιως...

Y.Γ. Αlexkass,συμφωνω με την υπογραφη σου! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (26 Μάρ. 2004 , 14:30)

 

Κατα τη γνωμη μου,δεν μπορει ενας ανθρωπος να εχει ειδικη αποψη σε ολα τα θεματα.Chat and fun,vodafone,telestet,tim,q-telecom,my cars and bikes,computing...Αν εχει κατι ουσιωδες να πει,κατι που θα βοηθησει στην κουβεντα τοτε ας ποσταρει.Αλλιως...

Y.Γ. Αlexkass,συμφωνω με την υπογραφη σου! :p

 

 

Ένας φυσιολογικός άνθρωπος, όχι, ΔΕΝ μπορεί. ;) :rolleyes: :happy:

 

Ένας superman/alterman/posterman, όμως.... :p :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (26 Μάρ. 2004 , 14:30)

 

Κατα τη γνωμη μου,δεν μπορει ενας ανθρωπος να εχει ειδικη αποψη σε ολα τα θεματα.Chat and fun,vodafone,telestet,tim,q-telecom,my cars and bikes,computing...Αν εχει κατι ουσιωδες να πει,κατι που θα βοηθησει στην κουβεντα τοτε ας ποσταρει.Αλλιως...

 

 

όντως δεν μπορείς να έχεις άποψη για όλα ή και αν έχεις (μου έχει τύχει να ασχολούμε, όπως αυτές τις μέρες, με πάνω από 26 θέματα) δεν προλαβαίνεις :worry:

 

Y.Γ. Αlexkass,συμφωνω με την υπογραφη σου! :p

 

 

να και ένας άνθρωπος σωστός που άφησε τα περί δεοντολογίας των ποστς και σχολίασε κάτι σωστά :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δικαιωμα του καθενος να εκφραζεται οπως θελει!

Δικαιωμα του καθενος να ποσταρει οσο θελει!

Δικαιωμα του ακθενος να σχολιαζει τα παντα!...αν δειτε οταν βγαινει καινοριο θεμα γραφει Σχολιαστε το !

 

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει τα ποστς καποιου να ειναι 2 σελιδες για να ειναι αποδεκτος απο τους αλλους!

Υπαρχουν και λακωνικα σχολια που λενε και εννοουν περισσοτερα απο μερικες σελιδες!

Στο χερι σας ειναι καταλαβετε την αξια των λεγομενων του καθενος.

 

Εξαλου καποιος που εχει πολλα σχολια οπως ο Αlexkass,o trobocop,o jog..εγω περναει αρκετες ωρες μεσα στο αγαπημενο μας site!

E ειναι λογικο να εχει ενα αριθμο μεγαλυτερο απο τους υπολοιπους που μπαινουν μια στο τοσο!

 

Παντα φιλικα

elteo :o

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (25 Μάρ. 2004 , 23:21)

 

πραγματικά είναι τελείως ενοχλητικό όταν έχεις γράψει 2-3 παραγράφους ζητώντας κάτι, ανεβάζοντας ένα νέο, παρατηρώντας κάτι και να έρχεται κάποιος και να βάζει φάτσες ή να μην απαντά και να σχολιάζει.

 

άλλο να το κάνει κάνοντας quote κάτι αλλά και πάλι αν το κάμει συχνά γίνεται μ@λ@κία...

 

Βρε πως αλλάζουν οι καιροί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (26 Μάρ. 2004 , 23:11)

 

Βρε πως αλλάζουν οι καιροί...

 

 

 

νατος ο modspammerakias :p :p :p

1 post 5 λεξεις. θαυμαστε τον... ολος δικος σας :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lazaross (26 Μάρ. 2004 , 23:54)

 

νατος ο modspammerakias :p :p :p

1 post 5 λεξεις. θαυμαστε τον... ολος δικος σας :p :p :p

 

 

Θα τον συγχωρεσεις που δεν εγραψε δοκιμιο σαν κι εσενα.. :lol::lol::lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (26 Μάρ. 2004 , 23:11)

 

Βρε πως αλλάζουν οι καιροί...

 

 

αχα :)

 

μίλησε και ο μπριζομάτης. δλδ τι να έλεγα? ότι είναι όμορφο και ωραία να κάνει κάποιος ότι έκανα στο unwired? όχι! εδώ δίδουμε το καλό παράδειγμα με ποιοτικά-οντοπικ ποστς και όχι κατ'ανάγκη με μεγάλα ποστ. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Βροχή πέφτουν οι εξομολογήσεις, πρωτα ο Jog παραδέκτηκε ότι πριν λίγο καιρό το έκανε, ενώ τώρα και ο Alexkass...

 

Άσε που ο kp86 το κάνει σε αυτό το θέμα :)

lol :) :)

 

 

*Εντομεταξύ, σε άλλα forums τέτοια άτομα τα ονομάζουν Postwhores. Ωραίο ε; :) :) :)

 

Φιλικά, όχι να παρεξηγηθούμε κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UnReaL (27 Μάρ. 2004 , 13:45)

 

 

Εντομεταξύ, σε άλλα forums τέτοια άτομα τα ονομάζουν Postwhores. Ωραίο ε; :) :) :)

 

Φιλικά, όχι να παρεξηγηθούμε κιόλας!

 

 

Skepsou omos ean kaneis den sxoliaze kai oloi to paizame uperanw den tha upirxe kai logos uparksis twn forum..!

 

Filikos men alla ligaki barus o xaraktirismos de...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

@unreal:

 

myPhone Staff

Ηλικία: 17 Φύλο:

Εγγραφή: 2 Αύγ. 2003

Περιοχή: Somewhere I Belong

Μηνύματα: 2399

 

λολ :whistle:

 

το ότι γράφαμε παλιά πολύ δεν σημαίνει ότι γράφουμε και τώρα με τόση μεγάλη κινητικότητα ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά... Έχει πραγματικά παραγίνει το θέμα. Από myphone-τεχνολογικό-forum, έχει καταντήσει forum του gossip.gr.

Είπαμε ότι πρέπει να χαλαρώνουμε λίγο, αλλά όταν το 50% και πάνω των post αφορά άσχετα θέματα με την τεχνολογία, ε νομίζω ότι κάποιοι έχουν ξεχάσει με ποιό αντικείμενο ασχολείται το Myphone και νομίζουν ότι εδώ είναι το βήμα έκφρασης κάθε λογής ανησυχίας τους.

Συνέλθετε λοιπόν. Εδώ είναι τεχνολογικό forum. Αμα θέλετε να βγάλετε τ' απωθημένα σας, μπορείτε ταυτόχρονα να κάνετε κι ένα account σε κάποιο άλλο forum, πιο συναφές με τους καημούς σας. Εκεί δεν θα σας ενοχλεί κανείς, και θα βρείτε και περισσότερους όμοιούς σας (με τις ίδιες ανησυχίες δηλαδή) να αποκριθούν.

Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ καημό για τους τύπους που κάνουν απανωτά post μόνο και μόνο για να ανεβάσουν τον counter τους. Αποστασιούμαι όμως από αυτούς και νοίωθω ότι ανήκω στους "χρήσιμους" του forum. Δεν είμαστε βλάχοι, ούτε πρωτάρηδες στο Internet: φαίνεται ποιός postάρει ουσιαστικά και ποιός όχι.

 

Μπαίνω τακτικότατα σε 2 forum. Το παρόν κι ένα άλλο καθαρά τεχνολογικό. Πραγματικά με προβληματίζει πως είναι δυνατόν στο άλλο forum να μου λέει ότι έγιναν π.χ. 20 νέα post μετά την τελευταία μου επίσκεψη, και να ανοίγω τα 15 γιατί με ενδιαφέρουν, και στο Myphone για τον ίδιο χρόνο να μου λέει 200 νέα post (ΝΑΙ τόση είναι η αναλογία) και να ανοίγω τα 30 γιατί όλα τα υπόλοιπα είναι για κλωτσιές ή εν πάσει περιπτώσει ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ ΤΟ MYPHONE ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΜΕΛΟΣ.

 

Ισως καταθέσω με τη μορφή πρότασης στο forum να φτιαχτεί ένα νέο URL π.χ. fun.myphone.gr έτσι ώστε ούτε να μειωθεί ο εμφανιζόμενος αριθμός μελών, αλλά και εμείς που μπαίνουμε για τον λόγο που φτιάχτηκε το Myphone, να μπορούμε να το απολαμβάνουμε ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας να διαβάσετε το post μου, και ξέρω ότι πολλοί εδώ μέσα συμφωνούν μαζί μου...

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

με 18.000 μέλη δεν νομίζω να είναι εύκολο και λογικό να το κάμεις αυτό... :worry:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom (27 Μάρ. 2004 , 15:45)

 

Μπαίνω τακτικότατα σε 2 forum. Το παρόν κι ένα άλλο καθαρά τεχνολογικό. Πραγματικά με προβληματίζει πως είναι δυνατόν στο άλλο forum να μου λέει ότι έγιναν π.χ. 20 νέα post μετά την τελευταία μου επίσκεψη, και να ανοίγω τα 15 γιατί με ενδιαφέρουν, και στο Myphone για τον ίδιο χρόνο να μου λέει 200 νέα post (ΝΑΙ τόση είναι η αναλογία) και να ανοίγω τα 30 γιατί όλα τα υπόλοιπα είναι για κλωτσιές ή εν πάσει περιπτώσει ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ ΤΟ MYPHONE ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΜΕΛΟΣ.

 

...

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας να διαβάσετε το post μου, και ξέρω ότι πολλοί εδώ μέσα συμφωνούν μαζί μου...

 

 

Ακριβώς αυτός είναι και ο δικός μου προβληματισμός, τα μηνύματα πέφτουν βροχή, κάθε μέρα βρίσκω 15 σελίδες νέα (από το τελευταίο login) και το 90% είναι χάσιμο χρόνου να τα διαβάζεις. Ανάμεσά τους σίγουρα πνίγονται και κάποια αξιόλογα γιατί πολύ απλά μετά τη 2η σελίδα εγκαταλείπω την προσπάθεια.

Ίσως είναι οι συνέπειες της μεγέθυνσης του forum αλλά είναι κρίμα γιατί διώχνει κόσμο, δεν έχουμε όλοι 3-4 ώρες κάθε μέρα να διαβάζουμε... :(

KCB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...