Jump to content

TELLAS FREE INTERNET??


Guest manthos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς το ΙΝΤΕΡΝΕΤ που δίνει καλώντας τον αριθμό με αστική χρέωση (801 555 5000); Πιστεύω γιατί θέλει να προσελκύσει κοινό και αν είναι ευχαριστημένο από ταχύτητες ΑΛΛΑ σίγουρα ΟΧΙ απο τις χρεώσεις, ( εκτός αν κάποιος μπαίνει μόνο να δει τα e-mail του), να κάνει μια κανονική σύνδεση αργότερα.

Στην περιοχή που μένω στο Αιγάλεω μπήκα με την 3 προσπάθεια λόγω κατηλλημένης γραμμής οι ταχύτητες ήταν απαράδεκτες. 33000bps!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manthos

 

Re paidia ti gnetai me thn tellas?giati dinei se olous dorean syndromh internet?

 

 

πρόσεχε!! δεν ειναι να κάθεσαι με τις ώρες γιατι ειναι αστικη χρεωση κι οχι επακ.

πάντως ειναι πολυ βολικο, συνδέεσαι κατευθειαν με username=tellas, password=free και αριθμος 801-500-5000.

ούτε κάρτες να αγοράσεις, ουτε κωδικούς, ανανεώσεις χρόνου κλπ, δεν προπληρώνεις, και το κυριότερο: ΑΝ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΛΛΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!

--> Mostly Harmless <--
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ερχεται και λιγο φουσκωμενος λογαριασμος?

καλυτερα να συνδεεσαι με μια καρτα :)

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebel21

 

:p Καλό!!!! :p

 

 

Απαιχτο Flashaki και κατατοπιστικότατο.

 

Κάτω η παραπλάνηση !!!

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manthos

 

Re paidia ti gnetai me thn tellas?giati dinei se olous dorean syndromh internet?

 

Δεν είναι καθόλου δωρεάν. Κοστίζει 1.56 Ευρώ / ανά ώρα σύνδεσης.

 

Δηλαδή 131% ακριβότερα από σύνδεση ΕΠΑΚ / ανά ώρα σύνδεσης.

 

:cry: Oh Yes! :cry:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7

 

Tι καραγκιοζιλίκι από την Forthnet!

Έλεος... :mad:

 

 

Δε κατάλαβα? Είπε κάτι που είναι ψέμα? Ή μήπως δε μας βολεύει όταν κάτι, επιτέλους, βγαίνει στη φόρα?

 

Να ευχόμαστε όλοι να κάνουν ανάλογες επισημάνσεις ώστε ο καταναλωτής να μη γίνεται κορόιδο κανενός...μυρμηγκιού!

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebel21

 

Δε κατάλαβα? Είπε κάτι που είναι ψέμα? Ή μήπως δε μας βολεύει όταν κάτι, επιτέλους, βγαίνει στη φόρα?

 

Να ευχόμαστε όλοι να κάνουν ανάλογες επισημάνσεις ώστε ο καταναλωτής να μη γίνεται κορόιδο κανενός...μυρμηγκιού!

 

 

 

Επειδή αυτοί δεν μπορούν να το κάνουν, κάνουν τους πονηρούς.

 

Φυσικά και οι άλλοι στις διαφημίσεις δεν εξηγούν ακριβώς τη χρέωση , ωστόσο δεν την κρύβουν.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Ναί ρε παιδιά, αλλά μην ξεχνάτε ότι εφόσον έχετε ΕΠΑΚ = πληρώνετε συνδρομή στον ISP σας. Τουτέστιν, η εν λόγω υπηρεσία θα πρέπει να ληφθεί υπόψιν για το αν συμφέρει, με το εξής σκεπτικό:

 

Α. Πόση ώρα μπαίνω στο internet? 30 λεπτά τη μέρα, κάθε μέρα.

Πόσο κοστίζει στην Tellas? 0,78 ευρώ/μήνα Χ 30 ημέρες = 23.4 ευρώ.

 

Β. ΟΤΕnet: 19 ευρώ/μήνα η συνδρομή PSTN 56k + 6,4 ευρώ η κλήση (3,2 ευρώ αν είναι τη νύχτα) = 25.4 ευρώ

 

Τι λέτε?

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom

 

Ναί ρε παιδιά, αλλά μην ξεχνάτε ότι εφόσον έχετε ΕΠΑΚ = πληρώνετε συνδρομή στον ISP σας. Τουτέστιν, η εν λόγω υπηρεσία θα πρέπει να ληφθεί υπόψιν για το αν συμφέρει, με το εξής σκεπτικό:

 

Α. Πόση ώρα μπαίνω στο internet? 30 λεπτά τη μέρα, κάθε μέρα.

Πόσο κοστίζει στην Tellas? 0,78 ευρώ/μήνα Χ 30 ημέρες = 23.4 ευρώ.

 

Β. ΟΤΕnet: 19 ευρώ/μήνα η συνδρομή PSTN 56k + 6,4 ευρώ η κλήση (3,2 ευρώ αν είναι τη νύχτα) = 25.4 ευρώ

 

Nαι, με το παράδειγμα αυτό έχεις δίκαιο. Συμφέρει. Η κουβέντα γίνεται για τον παραπλανητικό τίτλο και τα ψιλά γράμματα.

 

Εμένα 2 γνωστοί μου, με καλέσαν στο τηλέφωνο (λες και ήμουν το CS της Τελλάς :p ) να με ρωτήσουν αν ξέρω για το Free Internet της Τελλάς. Διότι είχαν ενθουσιαστεί μόλις το μάθανε.

 

ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ, ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ 30 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΟ NET. :wacko:

 

Φυσικά τους απέτρεψα. Και φαντάσου να μη ρωτάγανε!!! :eek: Θα νομίζανε.....τι θα νομίζανε δεν ξέρω και γω τι!

 

Αλήθεια, πόσοι δεν θα την έχουν πατήσει έτσι? :o

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre

 

Επειδή αυτοί δεν μπορούν να το κάνουν, κάνουν τους πονηρούς.

 

Φυσικά και οι άλλοι στις διαφημίσεις δεν εξηγούν ακριβώς τη χρέωση , ωστόσο δεν την κρύβουν.

 

 

Δε νομίζω να είναι θέμα του αν μπορούν ή όχι. Τέτοια flat rate να τα :!: :wacko: και καλά κάνουν οι ISPs και δε το υποστηρίζουν. Αυτά είναι τρόποι να αρπάξεις από αυτούς που δε γνωρίζουν + από τον ΟΤΕ αφού η κλήση τερματίζει στην Tellas.

 

Δε θα διαφωνίσω βέβαια σε καμία περίπτωση ότι συμφέρει για όποιον δε χρησιμοποιεί Internet για πάνω από 30' την ημέρα.

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...