Jump to content

Το απόλυτο πληκτρολόγιο για Ελληνικά σε PPC


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε katsj,

 

Έχω ακριβώς τα ίδια προβλήματα με τα Ελληνικά στο hx4700 όπως και οι υπόλοιποι. Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις το link για το update του Resco Keyboard Pro στο nsiafarikas@hotmail.com ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

giati den vazeis to link edo se parakaloume oste na min se enohloume sunehos?mipos paizei k se smartphone 2003?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Paidia tou zitisa na tin anebasei ston server alla den mou apantise akoma einai i ekdosi 4.32 kai mporo na sas tin steilo den einai tipota diskolo! Apla doste mou ta e-mail sas alla na exete xoro!

nikosia steile mou to kanoniko sou mail me pm na stin steilo!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kplr ( 1 Δεκ. 2004 , 17:28)

 

Φίλε katsj επειδή βλέπω πως τη θέλουν πολλά παιδιά αν δεν την ανεβάσουν στείλε μου mail να την ανεβάσω εγώ σε δικό μου server..

 

 

kplr pm me to e-mail sou na stin steilo kai anebase tin!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,αφού μου το έστειλε o katsj το ανέβασα σε δικό μου server..

Κατεβάστε το όσοι το χρειάζεστε από εκεί , αλλά σας παρακαλώ όταν βγει στο site της resco ειδοποιήστε με να το κατεβάζω μην σπαταλάω άδικα το bandwidth,

 

Η έκδοση είναι trial για 14 ημέρες.

Παρακαλούνται ΟΣΟΙ τους αρέσει το πρόγραμμα να το αγοράσουν για να έχουμε μετά το θάρρος να ζητάμε από τους προγραμματιστές υποστήριξη για τη γλώσσα μας..

 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το Resco (εδώ και χρόνια έχω συνηθίσει το Interkey), ούτε έχω phone edition για να θέλω 160 γράμματα.Αν το χρειαζόμουν όμως θα το αγόραζα 100%.Παρακαλούνται όσοι το χρησιμοποιούν να κάνουν το ίδιο..

Download για τα μέλη του myphone από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kplr ( 1 Δεκ. 2004 , 23:03)

 

Λοιπόν ,αφού μου το έστειλε o katsj το ανέβασα σε δικό μου server..

Κατεβάστε το όσοι το χρειάζεστε από εκεί , αλλά σας παρακαλώ όταν βγει στο site της resco ειδοποιήστε με να το κατεβάζω μην σπαταλάω άδικα το bandwidth,

 

Η έκδοση είναι trial για 14 ημέρες.

Παρακαλούνται ΟΣΟΙ τους αρέσει το πρόγραμμα να το αγοράσουν για να έχουμε μετά το θάρρος να ζητάμε από τους προγραμματιστές υποστήριξη για τη γλώσσα μας..

 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το Resco (εδώ και χρόνια έχω συνηθίσει το Interkey), ούτε έχω phone edition για να θέλω 160 γράμματα.Αν το χρειαζόμουν όμως θα το αγόραζα 100%.Παρακαλούνται όσοι το χρησιμοποιούν να κάνουν το ίδιο..

Download για τα μέλη του myphone από εδώ

 

 

 

 

Παρακαλούνται ΟΣΟΙ τους αρέσει το πρόγραμμα να το αγοράσουν για να έχουμε μετά το θάρρος να ζητάμε από τους προγραμματιστές υποστήριξη για τη γλώσσα μας..

 

 

 

δανείζομαι τα λόγια του kplr, επειδή είναι ακριβώς η νοοτροπία που πρέπει να έχουμε.

 

Ειδικά σ'αυτήν την περίπτωση. Τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τα ppc δεν θυμάμαι και πολλούς που να έχουν ασχοληθεί με το Ελλάντα, μετρημένοι είναι στο ένα χέρι....

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος katsj (30 Νοέ. 2004 , 19:48)

 

Epeidi kapoioi den katalaban pos douleuei i special ekdosi tou Resco Keyboard gia na exete ellinika sms me 160 xaraktires eksigo kai pali.

DEN GRAFETE minimata me to kanoniko elliniko pliktrologio! Auto to xrisimopoieitai gia tis epafes sas kai gia oti allo keimeno thelete ektos apo ta minimata! Ta minimata tha ta grafete eno eiste sto elliniko pliktrologio kai patiste to koumpi pou einai kato aristera apo to space bar meta ta "\" kai " ' " pliktra. Einai to pliktro ton special xaraktiron kai exei epano ena a me tono kai ena kefalaio U me dialytika. Patontas to loipon sas bgazei kefalaia ellinika pou einai kai auta pou xreiazeste gia na grafete minimata me 160 xaraktires! Elpizo sas edosa na to katalabete auti tin fora.

 

 

Μπραβο ρε Γιαννη !!!

Εισαι και ο πρωτος !!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα την special εκδοση και οι χαρακτηρες σε ολες τις γλωεσσες ειναι κινεζικα τι φταιει?

(να το κανω reinstall?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone ( 2 Δεκ. 2004 , 17:43)

 

εγκατεστησα την special εκδοση και οι χαρακτηρες σε ολες τις γλωεσσες ειναι κινεζικα τι φταιει?

(να το κανω reinstall?)

 

 

Eilikrina den ksero ti mporei na ftaiei mias kai se olous doulepse kanonikotata :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαλα χτες και ειναι κορυφαιο. Το συνιστω.....

Απο εκει γραφω εγω τωρα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος katsj ( 3 Δεκ. 2004 , 00:40)

 

Eilikrina den ksero ti mporei na ftaiei mias kai se olous doulepse kanonikotata :confused:

 

θα το ξαναδοκιμασω :)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Epeidi afto to thread exei polli perasi, ti 8a legate na to valoume sta tips & tricks? Giati einai tip, trick gia na exoume ellinika sto ppc. Ti lete? Perimeno tin apopsi sas

:pig:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Voldemort ( 8 Δεκ. 2004 , 19:33)

 

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Epeidi afto to thread exei polli perasi, ti 8a legate na to valoume sta tips & tricks? Giati einai tip, trick gia na exoume ellinika sto ppc. Ti lete? Perimeno tin apopsi sas

 

 

 

Υπάρχουν κι άλλες λύσεις αρκετά αξιόπιστες για να έχουμε ελληνικά στο ppc μας...

δεν είναι η μόνη, οπότε δεν μπορεί να θεωρηθεί tip, μάλλον έμμεση διαφήμιση θα εθεωρείτο ;)

 

Σίγουρα όμως αξίζει ένα δικό του Thread όπως τώρα και μια πρωτεύουσα θέση στον κατάλογο του certified software που ετοιμάζεται. Κι αυτό γιατί οι τύποι αφιέρωσαν χρόνο για μια περιορισμένη αγορά όπως είναι η ελληνική.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο - αμεταχείριστο iPAQ 1930 που πολύ ωραία πήρε τα contacts μου από το Outlook 2003 που έχω εγκατεστημένο στο PC και τα εμφανίζει με πλήρη ελληνικά και σε σωστή αλφαβητική ταξινόμηση. Φόρτωσα και διάφορα ελληνικά πληκτρολόγια. ΟΜΩΣ:

Όμως, όταν πάω στην αναζήτηση, όποιο χαρακτήρα και να πατήσω, ελληνικό ή αγγλικό, ΔΕΝ βρίσκει τα ονόματα. Έχω 1000 επαφές.

Το πιό κουφό είναι:

Κάνω copy τα 3 πρώτα γράμματα από ένα όνομα από τις επαφές. Το κάνω paste μέσα στην αναζήτηση, και.... ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ!!!!!

Παρακαλώ απαντήστε, αν κάποιος έχει PPC και έχει περάσει επαφές, σε κανονικά ελληνικά, με όλους τους χαρακτήρες σ' ένα όνομα ελληνικούς, αν δουλεύει κανονικά η αναζήτηση.

 

Ευχαριστώ,

Κώστας Αναγνωστάκης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγκατέστησα κι εγώ το πληκτρολόγιο στο Ε800 μου, ελπίζοντας ότι θα δουλέψει σε Full size (vga) επιτέλους, αλλά τελικά μόλις το επιλέγω και κλικάρω το εικονίδιό του κάτω δεξιά για να γράψω, νεκρώνει το ππσι!!και κάνω σοφτ ρισέτ! :( :( :( τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά? Μπορεί κανείς να μου πεί τουλάχιστον ένα άλλο πληκτρολόγιο να δοκιμάσω που να πιάνει όλο το κάτω μέρος της οθόνης? (σε vga πάντα)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bouzouksis ( 8 Ιαν. 2005 , 23:24)

 

Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά? Μπορεί κανείς να μου πεί τουλάχιστον ένα άλλο πληκτρολόγιο να δοκιμάσω που να πιάνει όλο το κάτω μέρος της οθόνης? (σε vga πάντα)

 

 

To Resco Keyboard Pro einai to kalytero pliktrologio gia to Toshiba e800! Ego tha elega na kaneis ena hard reset giati olo kai kapoio programmataki allo tha ftaei! Kai sto leo giati sto diko mou e800 douleuei apsoga

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Topkey είναι αυτό που έψαχνα. Μόνο για το... iTAp που έχει ;) αξίζει... Thanx katsj...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz ( 9 Ιαν. 2005 , 12:38)

 

Τελικά το Topkey είναι αυτό που έψαχνα. Μόνο για το... iTAp που έχει ;) αξίζει... Thanx katsj...

 

 

Γενικά η pdamill βγάζει άπαιχτο software! I love PDAmill! :happy:

:pig:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...