Jump to content

Σύναψη Αρχείων


jasonpap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά υπάρχει δυνατότητα για Attach αρχείων;Σε μένα γράφει ότι δεν μπορώ να κάνω attach.Πρέπει να είσαι moderator για να μπορεις; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει attachments από moderators προς το παρόν. Έως ότου ολοκληρωθεί η πρώτη beta περίοδος δεν θα επιτραπούν τα attachments. Μέχρι τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Gallery για φωτογραφίες / λογότυπα :)

 

Αν θες να ανεβάσεις ένα άσχετο αρχείο δεν έχεις παρά να το προσθέσεις σε μια homepage και να παραθέσεις το link :P Καλύτερο για όλους μας θα ήταν αυτό! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ανεβάσεις ένα άσχετο αρχείο δεν έχεις παρά να το προσθέσεις σε μια homepage και να παραθέσεις το link :P Καλύτερο για όλους μας θα ήταν αυτό!

 

σωστό αυτό.πιστεύω ότι τα attach βολεύουν όμως παρα πολύ εαν θες να κάνεις post μια εικόνα,γιατί είναι λιγο σπαστικό να κάνεις upload σε ftp για μια εικονίτσα 20-30 k ;) :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχαριστουμε τον Msk που επιτελους εχουμε στην διαθεση μας την δυνατοτητα επισυναψης γιατι την θεωρω πολυ σημαντικη (οπως και πολλα αλλα μελη).

Προτεινω αν ειναι δυνατον να ειναι σε ολα τα forum δυνατη η επισυναψη.

Αυτα και...παλι ευχαριστουμε. :)

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Bayern7

Σε ποιες κατηγορίες είναι δυνατή προς το παρών;;;

 

den xero.aplos to leo se periptori pou den einai dinati. :)

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Tο έχω ρυθμίσει ώστε να επιτρέπεται η επισύναψη αρχείων σε όλα τα forums, εκτός από το Σχολιασμό και τις 4 περιοχές των εξελίξεων (σε αυτές επιτρέπεται μόνο μετά από "έγκριση" του attachment από moderator. Αν παρατηρήσετε διαφορετική συμπεριφορά σε κάποιο άλλο forum, let me know please!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Tο έχω ρυθμίσει ώστε να επιτρέπεται η επισύναψη αρχείων σε όλα τα forums, εκτός από το Σχολιασμό και τις 4 περιοχές των εξελίξεων (σε αυτές επιτρέπεται μόνο μετά από "έγκριση" του attachment από moderator. Αν παρατηρήσετε διαφορετική συμπεριφορά σε κάποιο άλλο forum, let me know please!

 

Στο Series 60 δεν μπορούν να κάνουν επισύναψη οι μη-mods! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eLeKtriK EyE

 

Στο Series 60 δεν μπορούν να κάνουν επισύναψη οι μη-mods! :worry:

 

 

Are you sure?! Τα permissions είναι ίδια όπως και σε όλα τα άλλα forums :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μάνο για κοίτα αυτό το ποστ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=57989#post57989 και το αμέσως επόμενο.

 

Εχουν και τα 2 attachment που δεν εμφανίστηκε ποτέ. :confused: ενώ φάνηκε ότι μπήκε στο board. Τα έκανα links για να φανούν. :wacko:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως, λέω μήπως, υπάρχει attachment-que στα off topic forums, ώστε να επιτρέπεται μεν η σύναψη αρχείων, αλλά να είναι απαραίτητη η έγκριση από τον moderator; Όχι, λέω, δεν ξέρω, αλλά αφού θέλεις να το αναφέρεις στο Σχολιασμό είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω. Αν τελικά είναι αυτό μπορείς να τα εγκρίνεις με την ησυχιά σου. Μην το παρακάνουμε με off-topic attachments και ας γίνεται η χρήση αυτής της δυνατότητας μόνο όταν είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ απαραίτητο! Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Μήπως, λέω μήπως, υπάρχει attachment-que στα off topic forums, ώστε να επιτρέπεται μεν η σύναψη αρχείων, αλλά να είναι απαραίτητη η έγκριση από τον moderator; Όχι, λέω, δεν ξέρω, αλλά αφού θέλεις να το αναφέρεις στο Σχολιασμό είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω. Αν τελικά είναι αυτό μπορείς να τα εγκρίνεις με την ησυχιά σου. Μην το παρακάνουμε με off-topic attachments και ας γίνεται η χρήση αυτής της δυνατότητας μόνο όταν είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ απαραίτητο! Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

 

Πέη κυανά. :eek:

ΟΚ, δεν το θυμήθηκα. :o Μετά που το έγραψες το θυμήθηκα και πήγα και το είδα :withstupid: :whistle:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μπορούμε να κάνουμε attach και στις υποπεριοχές Car&Bikes και ΤV&CInema χωρίς να χρειάζεται έγκριση από κάποιον moderator?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγαπητέ Administrator πιστεύω πως τα Attachments είναι πολύ καλά αλλά πρέπει να εντάξετε και άλλους τύπους αρχείων που θα μπορούμε να επισυνάπτουμε!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καταρχήν, γίνονται αποδεκτά αρχεία με επέκταση ZIP και RAR χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. Αρκετοί είναι αυτοί που έχουν ανεβάσει τέτοιου είδους attachments χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και φυσικά το vBulletin είναι ρυθμισμένο ώστε να τα αποδέχεται.

 

Μπορεί να έχουμε χιλιάδες ενεργά μέλη, όπως πολύ σωστά είπες και εσύ, ωστόσο το bandwidth είναι περιορισμένο... και κοστίζει! - και μάλιστα ακριβά. Ένα αρχείο 50Kb αν κατέβει από χιλιάδες ενερά μέλη (ας πούμε για παράδειγμα 8.000) τότε συνολικά θα έχουν καταναλωθεί 400Mb... κάτι το οποίο έχει ήδη γίνει και μάλιστα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό.

 

Εφόσον το site στηρίζεται στο μεράκι και το πάθος μας και σίγουρα δύσκολα καλύπτονται τα έξοδά μας, προς το παρών θα ήταν καλύτερο για όλους μας να περιοριζόμαστε σε attachments απαραίτητων αρχείων μικρού μεγέθους. Για τα υπόλοιπα υπάρχουν πάντα τα briefcases στο pathfinder, τα clubs του yahoo, καθώς και δεκάδες άλλα sites, που παρέχουν δωρεάν χώρο για τέτοιους σκοπούς. Μπορεί να μην είναι το ίδιο εύκολο για ένα απλό χρήστη να ανεβάσει εκεί τα αρχεία που θέλει, ωστόσο με αυτόν τον τρόπο βοηθάτε το myphone να επιβιώσει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως θα πρέπει να αρκεστούμε στα όρια.

αλλιώς το σάιτ θα φορτώσει πολύ και θα αργεί πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK (30 Μάρ. 2004 , 16:12)

 

Μπορεί να έχουμε χιλιάδες ενεργά μέλη, όπως πολύ σωστά είπες και εσύ, ωστόσο το bandwidth είναι περιορισμένο... και κοστίζει! - και μάλιστα ακριβά. Ένα αρχείο 50Kb αν κατέβει από χιλιάδες ενερά μέλη (ας πούμε για παράδειγμα 8.000) τότε συνολικά θα έχουν καταναλωθεί 400Mb... κάτι το οποίο έχει ήδη γίνει και μάλιστα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό.

 

 

μαλιστα αυτο το πραγμα δεν το ηξερα. okz τοτε...

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (30 Μάρ. 2004 , 18:38)

 

Πιστεύω πως θα πρέπει να αρκεστούμε στα όρια.

 

 

 

 

φυσικα. παν μετρον αριστον... :cool:

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (30 Μάρ. 2004 , 18:38)

 

αλλιώς το σάιτ θα φορτώσει πολύ και θα αργεί πολύ :)

 

 

τι σχεση εχει το site με το forum?

Link to comment
Share on other sites

στο κάτω κάτω μπορούμε ότι θέλουμε να τα ανεβάζουμε σε δικό μας domain Και να βάζουμε Link...
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα εξακολουθω να εχω προβλημα με τα attachments παιδια,ενω μου βγαζει την φορμα να διαλεξω το αρχειο απο τον δισκο δεν βγαινει το κουμπι για να το επισυναψω.Εχω Norton και Zone Alarm Pro, και εχω βαλει το myphone στα αξιοπιστα sites αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα.εδω και 2 μηνες,(παλιοτερα το ειχα αναφερει και σε moderator) δεν μπορω να συναψω αρχειο εδω ενω παλιοτερα δεν ειχα κανενα προβλημα.

ενω εδω γινεται κανονικα.

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...