Jump to content

Please Helppppp


mobilemaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω τα Windows 2000GR. οταν ειμαι στον internet explorer και σερφαρω

μετα απο λιγο μου πεταει ενα μηνυμα που λεει οτι το svchost.exe δημιουργησε σφαλματα και θα τερματιστει απο τα windows.Θα πρεπει να κανετε επανεκκινηση του προγραματος.Δημιουργειτε το αρχειο καταγραφης σφαλματων.Μετα απο αυτο αναγκαζομαι να κανω restart γιατι τα windows δεν λειτουργουν σωστα.Πειτε τι πρεπει να κανω.

Τα windows δεν ειναι αυθεντικα.Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα είναι ο ιος Welchia - ή κάποια παραλαγή του - ο οποίος είναι κάτι σαν blaster δηλαδή όχι επιβλαβής. Θα πρέπει να κατεβάσεις το αντίστοιχο patch ...Τώρα δεν θυμάμαι ποιό ακριβώς είναι αλλά αν ψάξεις κάτι θα βρείς σιγουρα...Το είχα και γώ το πρόβλημα όπως και πολλοί άλλοι...
A.T
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι το αντίστοιχο patch: MS03-039

και το removal tool

 

Το θέμα έχει συζητηθεί άπειρες φορές αλλά θα τα ξαναπώ μια φορά. Τα windows χρειάζονται μερικά updates που και που. Καλό είναι να βάζουμε τα critical updates όπως αυτά περιγράφονται στη σχετική σελίδα της Microsoft και καλύπτουν σοβαρά προβλήματα ασφαλείας που δυστυχώς έχει το λειτουργικό. Επίσης καλό είναι να χρησιμοποιούμε κάποιο antivirus και κάποιο firewall. Τέλος πριν ρωτήσουμε κάτι στο forum ψάχνουμε. Είτε γενικά στο internet με κάποιο search engine όπως το Google, είτε στο myphone χρησιμοποιώντας την Αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...