Jump to content

Τι μουσική ακούτε;


kostassl45i
 Κοινοποίηση

Ποια μουσικά είδη ακούτε;  

709 members have voted

  1. 1. Ποια μουσικά είδη ακούτε;

    • Rock / Metal
      173
    • Trance
      52
    • Rap / Hip Hop
      66
    • Beat / Dance
      96
    • Pop / Λαϊκά / Λαϊκοπόπ / Ελαφρολαϊκά
      85
    • Κλασική / Ορχηστρική
      23
    • Ethnic
      16
    • House
      75
    • Electronica
      49
    • Alternative Rock
      74


Recommended Posts

Ποια μουσικά είδη ακούτε; Μπορείτε να επιλέξετε περισσότερες από μία επιλογές μιας και είναι συνηθισμένο να μας αρέσουν περισσότερα από ένα μουσικά είδη. Μόνο παρακαλώ να ψηφίσετε τα είδη που σας αρέσουν περισσότερο για να έχουν κάποιο νόημα τα αποτελέσματα. :)

 

Επίσης μπορείτε να αναφερθείτε σε συγκεκριμένους καλλιτέχνες που σας αρέσουν.

 

Οποιεσδήποτε παραλείψεις της δημοσκόπησης να τις επισημάνετε για να διορθωθούν από κάποιον συντονιστή ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΟΙΟΤΙΚΗ ελληνικη και ξένη μουσική... ;)

Το είδος μικρή σημασία έχει, αλλά έχω μια τάση προς ροκ και έντεχνο ;)

Link to comment
Share on other sites

κατα βαση ροκ.κλασικο ροκ θα ελεγα,ετσι ειχα ξεκινησει,με led zeppelin,black sabbath,deep purple.ωσπου μια μερα ακουσα τους QUEEN Κ ΟΛΑ ΕΙΧΑΝΕ ΝΟΗΜΑ ΠΙΑ.Αγαπημενο μου συγκροτημα λοιπον οι Queen.στην πορεια καθως ωριμασα μαλακωσα λιγακι,αλλα η βαση παραμενει το ροκ.βεβαια τρεφω μεγαλη αγαπη για τα blues(επειδη παιζω κιθαρα,παντοτε τα blues ηταν καταφυγιο),επισης λατρευω τη disco (70's) κ την ποπ των 80's.

αγαπημενοι:QUEEN,CHRIS REA,ABBA,ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσουν HipHop Rap πιο πολυ αλλα συνηθως ακουω απο το ραδιο και ετσι οτι τυχει ακουω... :cool:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Parolo pou eimai 14xronon akouo Laika ta kalitera !!!!!!!!!!! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Ακούω κυρίως εναλακτικό ροκ που ταιριάζει με τον εναλλακτικό τρόπο ζωής που κάνω ;)

I would be crying tears of laughter

If I could see me smile again

 

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my eyes, but all I see is my blindness

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my ears, but all I hear is lasting silence

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ....τι ειδος ακουω?

ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Το θεμα ομως ειναι τι ειδος αγοραζω...!

Μονο ΜΕΤΑΛ ειναι η απαντηση...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακούω τα πάντα...βασικά ότι τύχει αλλά κυρίως hip-hop και rap.. :D
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Ακούω ελληνικό και ξένο ροκ. Επίσης ακούω κι εναλλακτικό ροκ.

 

Από ελληνικό ροκ ακούω Τρύπες, Διάφανα Κρίνα, Ενδελέχεια, Ξύλινα Σπαθιά (όχι όπως παλιά) και Μαύρη Μαγιονέζα (που δεν είναι ακριβώς ροκ). Από πιο κλασικό ακούω Κατσιμίχες, Λάκη Παπαδόπουλο, Λαυρέντη Μαχαιρίτσα κτλ

 

Από ξένο ροκ ακούω Radiohead, Muse, λίγο U2 (για χάρη του dread :o ) , Black Milk και πολλά σπάνια συγκροτήματα. :cool:

 

Επίσης ακούω ελληνικό έντεχνο, δηλαδή Αλκίνοο Ιωαννίδη, Θανάση Παπακωνσταντίνου, Μελίνα Κανά, Σωκράτη Μάλαμα, Χάρις Αλεξίου και άλλα.

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Aκουω τα παντα (για ξενη μουσικη παντα). Πωρωμενος με τα 80s - 90s και πανω απ ολα disco (back to the roots) και βεβαια ξ μεγαλη μου αγαπη....Ηοuse Music!!!!! Δυο θηλυκα αγαπω στην ζωη μου, το ενα ειναι η μουσικη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nantia ( 7 Φεβ. 2004 , 03:15)

Tsalikh Ploutarxo klp :D

 

pws ta katafera etsi? :o

 

Αν αρχισεις και ερωτευεσαι,απογοητευεσαι κτλ κτλ δεν υπαρχει περιπτωση να μη μπεις στο χωρο του λαικου καψουροτραγουδου...! :D :happy: :D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ego akouw ta panta! Den me noiazei to eidos me travan ta tragoudia! Oi agapimenoi mou kallitexnes einai: Vandi,Remos,Ploutarxos,Tsalikis,C-REAL,Evanescenes,Madona kai Linkin Park!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Απο όλα εκτός απο Ροκ που με κουράζει...

 

Ελληνικά , μοντέρνα, ελαφρολαικά και ότι ακούγεται γενικώς...House (και όλα τα παρακλάδια της) , Pop , mainstream , lounge κτλ κτλ κτλ

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω απ'όλα τα είδη αλλά μόνο η Metal με εκφράζει. Ακούστε το Master of Puppets των Metallica ή το Chop Suey των System of a Down και πολλές φορές θα νομίζετε ότι η ψυχή σας σαπίζει Ο__Ο :eek: Κάτι μουσικές, κάτι στίχοι πααααα........ :eek: :cool: Αγαπημένο μου συγκρότημα πάντως είναι οι Linkin Park! Πριν λίγο είπα να διασκεδάσω και έβαλα το CD του 50 Cent αλλά όταν είχε φτάσει πλέον στο 14ο τραγούδι είχα ξενερώσει από τη μονοτονία ;) :wacko: Καλά και τα άλλα είδη να ακούμε εκτός Metal αλλά για λίγο :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...