Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (18 Ιαν. 2004 , 19:04)

 

οι πιθανότητες είναι πολύ μικρές,όμως πρέπει να περιμένεις αρκετά :)

 

 

(και να πληρωσεις και πολλα....) :o

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 6310i: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την eXecrable

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (18 Ιαν. 2004 , 19:04)

 

οι πιθανότητες είναι πολύ μικρές,όμως πρέπει να περιμένεις αρκετά :)

 

 

(και να πληρωσεις και πολλα....) :o

 

Oxi an exeis cosmote.Opois exei cosmote den tha plirwsei tipota kai mporei na mpei sto: www.blacksonblonds.com (mporeite na mpeite kai apo pc ma kalytera apo to kin. gia na deite pws tha to deiksei.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους ? σχετικούς για το σύστημα λειτουργίας των sms και των εταιρειών που παρέχουν αυτές τις υπηρεσίες

 

Συγκεκριμένα θέλω να δω πως (και αν) γίνεται να κάνω μια υπηρεσία micropayments μέσω sms ή οτιδήποτε άλλο αρκεί να δω πως δουλεύει

 

Ρώτησα στην newsphone και ο ανθρωπος δεν ήταν καθόλου εξυπηρετικός παρ’ότι με κουβάλησε εκεί για να συζητήσουμε.

Πήρα τηλέφωνο και την mediatel και μου είπε μια κοπέλα (τουλάχιστον αυτή ήταν καλύτερη) ότι ασχολούνται περισσότερο με τις voice χρεώσεις και όχι τόσο με τα sms

 

Με την internetq δεν θέλω να μπλέξω γιατί από τότε που είχαν το fleamarket και επικοινώνησα είδα ότι νομίζουν ότι απευθύνονται σε ανεγκέφαλους.

 

Στον ant1 internet έχουν ένα τουπέ που δεν περιγράφεται. Λες και τους ανήκουν όλες οι ιδέες.

 

Επίσης με μια bws που είχε πριν από καιρό ο jokes.gr που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι στην Πάτρα αλλά έρχονται συχνά στην Αθήνα οπότε και θα μπορούσαμε να κανονίσουμε ραντεβού. Μου απάντησε ένας μεγάλος κύριος που μου έδωσε την εντύπωση ότι κρατάει τα τηλέφωνα για κάποιον άλλο. Δε μου γέμισε το μάτι ( το αυτί ) πάντως.

 

Παρ’όλα τα διάφορα παράλογα και εξωφρενικά που άκουσα το βραβείο παίρνει ο τρόπος που μοιράζονται τα κέρδη

Στην αποστολή πχ. Ενός μηνύματος που στον αποστολέα κοστίζει 1 Ευρώ

 

60% παίρνει η εταιρεία του δικτύου που ανήκει ο αποστολέας

20% παίρνει η ενδιάμεση εταιρεία (πχ. Newsphone , medialtel , internetq κτλ. )

και το υπόλοιπο 20% ο ενδιαφερόμενος που έχει την ευθύνη

να το προωθήσει , να φτιάξει την εφαρμογή ή ότι άλλο

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αυτή τη στιγμή που μιλάμε μιας και έψαξα πριν απο καιρό αλλά ένα έχω μόνο να πω ..... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!

 

Δεν γίνεται να μην υπάρχει κάποια λύση

 

Διαφώτιστε με σχετικά

Link to comment
Share on other sites

Τα Siemens σου δίνουν την δυνατότητα με το πάτημα ενός κουμπιού να ενεργοποιήσεις την απόκρυψη γενικά ή επιλεκτικά για τον επόμενο αριθμό χωρίς να παίρνεις τον κωδικό... :up:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα για το SX1 και μου έδειξαν το ST-55. Από κει και πέρα χρειάζεται να πω περισσότερα;;; :angry:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέχω κάτι ακόμα στην αρχική μου περιπέτεια. Το αστέρι που με εξυπηρέτησε ξέχασε να ενεργοποιήσει τη σύνδεση και χρειάστηκε να πάω εκεί ξανά για να το τακτοποιήσει. :mad:

Εδώ που τα λέμε μαλακία έκανα. Μπορούσα να κρατήσω το Τ630 με 145 ευρώ χωρίς σύνδεση. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ναι κι εγω αλλαξα sim (για να παρω τη νεα powersim 64kb της telestet) και ξεχασαν και σε μενα να την ενεργοποιησουν και πηρα την εξ. πελατων για να βγει ακρη και τους διαβαζα τον κωδικο της νεας sim ωστε τελικα να μου ενεργοποιηθει.Η αιτηση αλλαγης απ το Γερμανο δεν εφτασε ΠΟΤΕ στην telestet!
Link to comment
Share on other sites

Milao gia to noumero pou opos polloi tha gnorizete,ean to kalesete apo stathero i kartotilefono meta apo kapoia defterolepta tha htipisei san na kalei kapoios. ;) Pou hrisimevei afti i leitourgia kserei kaneis omos? :blink:
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Αρχιμήδης (20 Ιαν. 2004 , 02:29)

 

Στο να πέφτουν μονάδες; :lol:

 

 

Thes na peis oti hreonetai? Nai omos kapoio logo tha ehei i iparksi aftis tis leitourgias asheti me to kerdos ipotheto.Giati den nomizo na einai kai toso diadedomeno to noumero afto..

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Simera to proi mou esteile email o Germanos katastimatarxis pou mou leei oti esteile extes kainourgia kamera.

 

Na kai to email:

 

Hello,

 

yesterday we have sendt the packet to you. I hope, this delivery will be bether done.

 

Kind regards,

Lars

 

Eyxomai na min xathei kai auti

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος grkostis (20 Ιαν. 2004 , 11:58)

 

Simera to proi mou esteile email o Germanos katastimatarxis pou mou leei oti esteile extes kainourgia kamera.

 

Na kai to email:

 

Hello,

 

yesterday we have sendt the packet to you. I hope, this delivery will be bether done.

 

Kind regards,

Lars

 

Eyxomai na min xathei kai auti

 

 

Κι εμεις το ιδιο φίλε μου,αντε να δουμε.... :p

Καλη σου τυχη αυτη τη φορά...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Ante kalh tyxh!!!!

 

Elpizo na mh soy th ferei pali h Speedex giati problepo na paizoyn podosfairo me to paketo prin sto feroyn :p :p :p :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ε-Ε-Έρχεται!!! :) :) :)

Προ ολίγου μου πέρασε απ'το μυαλό η ιστορία σου, αφού μου έφερε η Speedex κάτι έγγραφα της Eurobank και ο υπάλληλος δεν ήξερε τη διαδικασία (ήθελαν υπογραφές κι επιστροφή) και διάβαζε τις οδηγίες επανειλημμένως για να βγάλει άκρη... :)

Τώρα με την... "αναδιοργάνωση" της ACS η Speedex αναβαθμίστηκε ή μου φαίνεται?? :blink: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Pantws pleon oi paraggelies mou erxontai me ACS kai einai apsoga ta paidia tis ACS.Perimenoune na elegxo ti exei mesa to kouti kai meta ypografw.To koufo se ayti tin periptosi einai oti einai demata tis General Parcel (i idia etairia mou esteile mesw Courrier tin kamera).

 

Profanws tin SPEEDEX tin exoun grammeni sta ...... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος grkostis (20 Ιαν. 2004 , 17:08)

 

Pantws pleon oi paraggelies mou erxontai me ACS kai einai apsoga ta paidia tis ACS.Perimenoune na elegxo ti exei mesa to kouti kai meta ypografw.To koufo se ayti tin periptosi einai oti einai demata tis General Parcel (i idia etairia mou esteile mesw Courrier tin kamera).

 

Profanws tin SPEEDEX tin exoun grammeni sta ...... :rolleyes:

 

 

Α θα πηραν γραμμη φαινεται ολα τα courrier και οταν ερχονται σε σενα θα παιρνουν τα μετρα τους για να ειναι καλυμενοι και να μην τρεχουν στα δικαστηρια μετα! :p

Αστειευομαι φυσικα ε! :o Πολυ καλα τους εκανες και καλωριζικη η καμερα my friend :)

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σε ενα ξαδερφακι μου που το ειχε κολλημενο στο πισω μερος ενος nokia και μου ειπε οτι ειναι για να μειωνει την ακτινοβολια.

Ειχε κατι ledakia που αναβουν μολις καλεις :) χωρις μπαταρια η τιποτα αλλο.

 

εχετε ακουσει/δει τιποτα τετοιο?

k3rn3l pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...