Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kogos (23 Δεκ. 2003 , 23:17)

 

Το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα είναι θέμα software (γνωστό από παλιά, και από περιπτώσεις με άλλα κινητά). Δεν έχω δει όμως στο forum να έχει ψάξει κανείς να βρει κάποιο πρόγραμμα για Symbian που να μην μπορεί να στείλει unicode σε SMS... Αν υπάρχει ένα τέτοιο πρόγραμμα (που δεν νομίζω να μην υπάρχει) δεν θα στέλνετε 160 χαρακτήρες;;; Για να αρχίσετε να ψάχνετε... και τότε, ποιος χρειάζετε αναβάθμιση;;;

 

Υ.Γ.:Σε λίγες μέρες θα το πάρω και εγώ το κινητό...

 

 

βρήκε κανείς κανένα πρόγραμμα;;;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MetaLMaN (23 Δεκ. 2003 , 18:18)

 

Λοιπον, φιλε, πρεπει να ομολογησω πως δε το ειχα σκεφτει! :o Το δοκημασα και οντως δουλευει μια χαρα!! Ηχογραφησα ενα αθορυβο ηχιτικο κλιπ περιπου 3sec και το εβαλα να δουλευει στο αθορυβο προφιλ. Αν θες βαλε το χερι σου κατω στο μικροφωνο κατα τη διαρκεια της ηχογρ. για να μην "ακουγεται" τιποτα ;) Μπορω να πω οτι βολευτηκα! Μπραβο ρε soulmate :lol:

 

 

Πονηρός ο βλάχος :rolleyes:

 

Να 'σαι καλά.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FxEr (23 Δεκ. 2003 , 19:40)

 

kai kati allo pou xehasa.

exw ena provlima sto kinito ka8e fora pou stelnw ena minima eno exo energopoihsei tis anafores den mou emfanizei amesos to para8iro wste na leei <<to minima parado8ike>> mou to emfanbizei otan kliso to kinito kai to anoixo kai mou leei meta apo auto leei kai ena i efarmogi main ekleise!!!

opoios mporei as me voi8isei!

kai deuteron exei gbei anaba8misi?

 

 

Κάποια εφαρμογή το κάνει αυτό..άγνωστο ποιά.. :confused:

 

Εγώ με το που άλλαξα mmc, δεν το κάνει πλέον..!

:blink:

Κουφό; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (24 Δεκ. 2003 , 09:57)

 

OUF ME TO NET sto kinito apektisa ponokefalo......as mou apadisei kapios...iparxei kanenas tropos na bo sto net meso tou kinitou mou?

 

EXO cosmocarta kai nokia 6600.....

prepei na exw sindesi gia na bw?????

 

 

Σαφέστατα!

Μόνο με συνδεση γίνεται λέμε.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (23 Δεκ. 2003 , 23:20)

 

ενα νεο προβλημα που ανακαλυψα σημερα , παο να κανω αντιγραφη μια επαφη στην SIM και δεν μου την κανει , το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

 

και σε μενα το κανει :mad: voda εχεις?ενας με Q μου ειπε οτι ειναι οκ ισως φταιει η καρτα ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σβήσω ένα Bluetooth μήνυμα. Καθε φορά που επιλέγω διαγραφή παίρνω το μήνυμα "Γενικά: Χρησιμοποιείται ήδη". Στο μεταξύ η εφαρμογή που είχα στείλει με το Bluetooth, έχε απεγκατασταθεί από το τηλέφωνο. Έκανα και restart, αλλά τίποτα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Τι λύση υπάρχει;

Inverse Interactive

Virtual Reality Appplications

 

http://www.inverse.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος romfeo (24 Δεκ. 2003 , 18:06)

 

Δεν μπορώ να σβήσω ένα Bluetooth μήνυμα. Καθε φορά που επιλέγω διαγραφή παίρνω το μήνυμα "Γενικά: Χρησιμοποιείται ήδη". Στο μεταξύ η εφαρμογή που είχα στείλει με το Bluetooth, έχε απεγκατασταθεί από το τηλέφωνο. Έκανα και restart, αλλά τίποτα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Τι λύση υπάρχει;

 

 

Βρήκα την λύση. Πας με ένα File Manager στο C:\System\Mail, εντοπίζεις το μήνυμα σου (από το μέγεθος κυρίως) και διαγράφεις τα αρχεία του. Μετά πας στα "Μηνύματα" και διαγράφεις και την καταχώρησή του στα εισερχόμενα.

Inverse Interactive

Virtual Reality Appplications

 

http://www.inverse.gr

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 6310i: Nokia7250I/1.0 (3.22) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia exei valei ena arthro sto fleamarket kai leei oti to 6600 pernei radio. Leei: kaneis egkatastasi to radio suite kai meta vazeis ta akoustika kai akous. Xerei kaneis tipota???

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

ke ego to xa rotisi pio pano gia autn tin dimoprasia ke mu ipan pos den ginete gia ayton apo tin thesaloniki den les?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nonono (24 Δεκ. 2003 , 19:45)

 

Wirelessly posted (Nokia 6310i: Nokia7250I/1.0 (3.22) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia exei valei ena arthro sto fleamarket kai leei oti to 6600 pernei radio. Leei: kaneis egkatastasi to radio suite kai meta vazeis ta akoustika kai akous. Xerei kaneis tipota???

Thanks!!

 

Βλακείες, για να παίξει ράδιο χρειάζεται ραδιοφωνικό δέκτη!

Εκτός αν εννοείς streaming radio!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλοι μου επειδή δεν μπορώ να ψάξω τόσες πολλές σελίδες στο thread μία ερώτηση: Ρυθμίσεις για mms,wap over gprs,και myCosmosView για δίκτυο Cosmote που να λειτουργούν υπάρχουν????

θα σας ήμουν υπόχρεως για βοήθεια!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (24 Δεκ. 2003 , 17:46)

 

και σε μενα το κανει :mad: voda εχεις?ενας με Q μου ειπε οτι ειναι οκ ισως φταιει η καρτα ;)

 

 

οχι , ολοκαινουργια 32κ καρτα Telestet εχω , τι βλακεια ειναι αυτη παλι? :mad:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pasxos_C (24 Δεκ. 2003 , 23:01)

 

Ρυθμίσεις για mms,wap over gprs,και myCosmosView για δίκτυο Cosmote που να λειτουργούν υπάρχουν????

θα σας ήμουν υπόχρεως για βοήθεια!!!

 

 

Λοιπόν. Ρυθμίσεις υπάρχουν μόνο για MMS στον Cosmote καθότι δεν έχουν αναβαθμίσει ακόμα τα μηχανήματα τους. Κάτι άκουσα για μέσα στον Ιανουάριο. MMS ρυθμίσεις:

 

1. Στελνεις SMS "MMS N" (χωρίς τα " εννοείται) στο 1651 (προσοχή να

έχεις γράψει Αγγλικά και όχι Ελληνικά) Όταν έρθει το Configuration

μύνημα, το ανοίγεις και κάνεις "Αποθήκευση Όλων"

 

2. Πάμε στο:

Tools (Εργαλεία)

--> Settings (Ρυθμίσεις)

--> Connections (Συνδέσεις?)

--> Access Points (εμμ... Σημεία πρόσβασης?)

--> MMS-GPRS

--> Edit (Διόρθωση)

--> Options (Επιλογές)

--> Advanced Settings (εμμμ... Επιπλέον ρυθμίσεις;

κάτι με ρυθμίσεις τέλος πάντων)

 

α. Εκεί βρίσκουμε το Proxy Serv. Address

(προτελευταίο στην λίστα) και το αλλάζουμε σε:

010.010.010.020 και πατάμε ΟΚ.

 

β. Αλλάζουμε και το Proxy Port Number (τελευταίο στην λίστα)

σε: 8080 και πατάμε ΟΚ.

 

3. Στα Messaging (Μυνήματα)

--> Options (Επιλογές)

--> Settings (Ρυθμίσεις)

--> Multimedia Message (Μυνήματα Multimedia)

Επιβεβαιώνουμε ότι το Access Point in Use (Σημείο Πρόσβασης)

είναι το MMS-GPRS.

 

Οκ το ξέρω ότι μπορεί να φαίνονται πολλά αλλά δεν είναι, αν δεν είναι κατανοητές οι οδηγίες μου καλύτερα να μιλήσετε με Cosmote στο 13838 (από σταθερό) ΜΕΤΑ που κάνετε το ΒΗΜΑ 1.

 

Αυτά και Καλές Γιορτές σε όλους. :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ έχώ άλλο πρόβλημα... Έχω κάνει ότι ρυθμίσεις έπρεπε να κάνω αλλά ΚΑΘΕ φορά πού πάω να στείλω ένα MMS μου λέει ότι No Valid Access Point has been defined. Του λέω ναι καλά οκ και τελικά ανοίγει να γράψω MMS χωρίς να αλλάξω κάτι. Και στέλνει το ρημάδι. Kαι ο άλλος το λαμβάνει... Αλλά όταν μου στέλνουν εμένα μου βγάζει συνέχεια error ότι είναι Invalid Access Point και δεν το λαμβάνει!!!!!

 

Σημειώστε... ένα 2ο 6600 στο σπίτι, με επίσης Cosmote και τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις δεν έχει πρόβλημα... Έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη,αλλα επειδη εχω διαβασει 128 σελιδες και δεν εβγαλα ακρη ρωταω

Γινεται να εχω internet over GPRS Cosmote?

υπαρχουν ρυθμισεις;Δεν θελω ιντερνετ απο το κινητο αλλα απο το laptop,γινεται με cosmote;

ευχαριστω

Υ.Γ.Εχω συμβολαιο cosmote,με ενεργοποιημενα τα παντα ιinternet over gprs,wap over gprs,e-mail,mms και κανω τα παντα προς στιγμην με ενα ταπεινο sonyericsson t68i,δεν πιστευω να χασω τιποτε αν παρω το6600

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος joanna (25 Δεκ. 2003 , 01:52)

 

Βασικά εγώ έχώ άλλο πρόβλημα... Έχω κάνει ότι ρυθμίσεις έπρεπε να κάνω αλλά ΚΑΘΕ φορά πού πάω να στείλω ένα MMS μου λέει ότι No Valid Access Point has been defined. Του λέω ναι καλά οκ και τελικά ανοίγει να γράψω MMS χωρίς να αλλάξω κάτι. Και στέλνει το ρημάδι. Kαι ο άλλος το λαμβάνει... Αλλά όταν μου στέλνουν εμένα μου βγάζει συνέχεια error ότι είναι Invalid Access Point και δεν το λαμβάνει!!!!!

 

Σημειώστε... ένα 2ο 6600 στο σπίτι, με επίσης Cosmote και τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις δεν έχει πρόβλημα... Έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Ιωάννα

 

To exw pathei egw sthn arxh kai meta diapistosa oti htane epeidh eixa metaferei ton fakelo mail apo ta palio mou 3650 sto 6600,phga kai ton esbhsa kai meta ola htane entaksei (an eksereseis oti eprepe na kanw forward gyrw sta 30 mms kai 40 sms sto 6600 kata ta alla ola kala :p)

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soulmate (23 Δεκ. 2003 , 16:30)

 

Νομίζω πως το χρησιμοποιείς σε συνδοιασμό με υπολογιστή, φορητό πχ και gprs.

 

Το λαπτοπ βλέπει το modem του κινητού, το κινητό συνδέεται με gprs στο internet, και τις σελίδες web τις βλέπεις στην οθόνη του laptop..

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος..

 

Είναι για συνδέσεις από παραλία, ή από βουνό, που δεν έχεις μπρίζα ΟΤΕ με λίγα λόγια :p

 

Όπως και ναχει, την gprs σύνδεση και χρέωση, δεν τη γλιτώνεις.. :blink:

 

 

 

plironeis kathe mina mia miniea sindromh, einai 15 euro gia telestet kai 30 gia voda kai boreis na ise sindedemenos osh wra theleis kai den iparxei kamia allh xreosh... o monos periorismos pou iparxei einai ston ogo twn dedomenon pou boreis na katebaseis diladi sou dinei h kathe eteria enan periorismo px mexri 100mb to mina( to noumero einai tixeo den kserw poso akrivos einai) giati tha borouses na exeis sto spiti ena pc monimos on line me 15 euro to mina kai na katebazeis olh mera xoris kamia sindromh se provider kai tilefonikh xreosh...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...