Jump to content

TIM Απορίες


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μερικές απορίες και έφτιαξα αυτό το θέμα (θέλοντας να μην γεμίζω το forum με ξεχωριστά θέματα)

1. Τι είναι αυτή η διαφήμιση που δείχνει στην TV για το Παρά 5; Ξέρει κανείς; Η ΤΙΜ έχει επίσημη συνεργασία με το "Παρά 5"; (Μπορεί δηλαδή να δούμε και καμιά υπηρεσία στο ΤΙΜ Plus με το Παρά 5;!!)

EDIT: Μου έστειλαν και e-mail με το trailer που παίζει στην TV από το e-news της TIM αλλά δεν αναφέρει τίποτα άλλο...

2. Όταν μπαίνει ένα καρτοκινητό σε οικογενειακό πρόγραμμα μπορεί να ενεργοποιήσει το Non-Stop για αριθμό που επίσης ανήκει στο οικογενειακό πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Alert!!!! (Sorry που κάνω ξανά post αλλά έπρεπε να ενημερώσω)

Βρήκα στο site της TIM στα TV Spots αυτό με το παρά 5 και λέει ότι είναι νέα εταιρική καμπάνια. Συγκεκριμένα έχει τον τίτλο "Teaser τηλεοπτικό σποτ νέας εταιρικής καμπάνιας" Τώρα βέβαια τι εννούν όταν λένε teaser.... Teaser είναι το πειραχτήρι..

Κοντός ψαλμός αλληλούια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι το TV Spots?

Ψαχνω αλλά δεν μπορώ να το βρώ...

 

Ακυρο... σορρυ τωρα το ειδα.. μποροστά στα ματια μου! στραβομαρα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες και έφτιαξα αυτό το θέμα (θέλοντας να μην γεμίζω το forum με ξεχωριστά θέματα)

1. Τι είναι αυτή η διαφήμιση που δείχνει στην TV για το Παρά 5; Ξέρει κανείς; Η ΤΙΜ έχει επίσημη συνεργασία με το "Παρά 5"; (Μπορεί δηλαδή να δούμε και καμιά υπηρεσία στο ΤΙΜ Plus με το Παρά 5;!!)

EDIT: Μου έστειλαν και e-mail με το trailer που παίζει στην TV από το e-news της TIM αλλά δεν αναφέρει τίποτα άλλο...

2. Όταν μπαίνει ένα καρτοκινητό σε οικογενειακό πρόγραμμα μπορεί να ενεργοποιήσει το Non-Stop για αριθμό που επίσης ανήκει στο οικογενειακό πρόγραμμα;

1. Όπως λες το βρήκες μόνος σου :)

 

2. Όταν βγήκαν τα οικογενειακά είπαν ότι δεν γίνεται αυτό και αφού δεν υπήρξε καμιά νεώτερη ανακοίνωση, λογικά εξακολουθεί να μην γίνεται.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να πω κατι....

εχω την εντυπωση οτι υπαρχει...θεμα με "εταιρικα-οικογενειακα"

και οσο για το παρα5 μπορουμε να περιοριστουμε στο "mobile tv"

ολο θεματα διαφορα ανοιγουμε και ακρη δεν βγαινει.

και περα απο αυτο καποια τα θεωρω ανουσια.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν ανοίγεις ένα κατάστημα μέσω franchising (είτε ΤΙΜ είτε άλλης εταιρίας) και αποφασίζει η εταιρία να κάνει μια αλλαγή στα καταστήματά της (πχ να αλλάξει το στιλ των καταστημάτων, τα χρώματα κα.) ο ιδιοκτήτης είναι αναγκασμένος να το κάνει ή μπορεί να μην ακολουθήσει τις αποφάσεις της εταιρίας; Η εταιρία δίνει κάποιο ποσό στον ιδιοκτήτη για την αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν ανοίγεις ένα κατάστημα μέσω franchising (είτε ΤΙΜ είτε άλλης εταιρίας) και αποφασίζει η εταιρία να κάνει μια αλλαγή στα καταστήματά της (πχ να αλλάξει το στιλ των καταστημάτων, τα χρώματα κα.) ο ιδιοκτήτης είναι αναγκασμένος να το κάνει ή μπορεί να μην ακολουθήσει τις αποφάσεις της εταιρίας; Η εταιρία δίνει κάποιο ποσό στον ιδιοκτήτη για την αλλαγή;

Φυσικά και πρέπει να ακολουθήσει τη γραμμή της "μαμάς" εταιρίας! Άλλωστε τα καταστήματα μιας αλυσίδας πρέπει να είναι "ίδια" ;) Τώρα για το ποιος πληρώνει τι, παίζει από εταιρία σε εταιρία. Ο Γερμανός ας πούμε δεν δίνει τίποτα στους ιδιοκτήτες των καταστημάτων, τα πληρώνουν όλα οι ίδιοι (δεν έχω δει τα τιμολόγια αλλά μου το έχει πει ιδιοκτήτης καταστήματος Γερμανός).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εσυ τι λες?? οταν εισαι σε μια αλυσιδα μεγαλης εταιριας...να κανεις του κεφαλιου σου??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν ανοίγεις ένα κατάστημα μέσω franchising (είτε ΤΙΜ είτε άλλης εταιρίας) και αποφασίζει η εταιρία να κάνει μια αλλαγή στα καταστήματά της (πχ να αλλάξει το στιλ των καταστημάτων, τα χρώματα κα.) ο ιδιοκτήτης είναι αναγκασμένος να το κάνει ή μπορεί να μην ακολουθήσει τις αποφάσεις της εταιρίας; Η εταιρία δίνει κάποιο ποσό στον ιδιοκτήτη για την αλλαγή;

 

σε εταιρία Πετρελαίων που δούλευα παλαιότερα, οι αλλαγές γινόταν με έξοδα της μητρικής εταιρίας. Μιλάμε για τις μεγάλες αλλαγές που επιδρούσαν στην εικόνα του πρατηρίου. Μικροαλλαγές, φρεσκαρίσματα κ.λ.π. επιβάρυναν τον πρατηριούχο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως πρέπει να ακολουθούν τις οδηγίες της εταιρίας... Άλλο εννοούσα όμως: εαν είναι αναγκασμένοι να κάνουν την αλλαγή άμεσα ή εαν τους δίνεται χρόνος για να προχωρήσουν στην αλλαγή (και φυσικά χρήμα, αλλά αυτό λύθηκε). Γι αυτό χρησιμοποίησα και την λέξη "αναγκασμένοι".
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως πρέπει να ακολουθούν τις οδηγίες της εταιρίας... Άλλο εννοούσα όμως: εαν είναι αναγκασμένοι να κάνουν την αλλαγή άμεσα ή εαν τους δίνεται χρόνος για να προχωρήσουν στην αλλαγή .

 

...ναι κατάλαβα.

Κοίτα - απο εμπειρία μου - οι αλλαγές σε αυτά τα θέματα είναι γρήγορες. Μη ξεχνάς ότι συνοδεύονται συνήθως και απο διαφημιστικές καμπάνιες οπότε όλοι θέλουν να είναι μέσα στο κλίμα της αγοράς. Στις περισσότερες περιπτώσεις που θυμάμαι οι καταστηματάρχες βάζαν "μέσο" για να αναβαθμιστεί πιο γρήγορα το δικό τους μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Guest cookiemonster_gr

πάντως, η τιμ σχεδιαζει να διπλασιασει τα τιμ στορες απο 200 κατι που ειναι τωρα στα 400 κατι μεσα στον χρονο....

τωρα που πουληθηκε ο γερμανος, ειναι πια μονόδρομος .....

 

Οσοι θέλετε να κανετε καποιο φραντσαιζ, τωρα ειναι η εποχη!!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως, η τιμ σχεδιαζει να διπλασιασει τα τιμ στορες απο 200 κατι που ειναι τωρα στα 400 κατι μεσα στον χρονο....

τωρα που πουληθηκε ο γερμανος, ειναι πια μονόδρομος .....

 

Οσοι θέλετε να κανετε καποιο φραντσαιζ, τωρα ειναι η εποχη!!!

τωρα ειναι που θα γινει Ο χαμος!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλή κίνηση θα ήταν εαν έβαζε στα καταστήματα και την Q. Εκεί είναι που θα γινόταν Ο χαμός. Πιστεύω ότι η ΤΙΜ μπορεί να πάρει τη θέση του ΓΕΡΜΑΝΟΥ και να εξελιχθεί στην μεγαλύτερη δύναμη (σε ότι αφορά τα καταστήματα) στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R601 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Xontrokommeni aporia...

 

Ti einai to TIM Way; 'H mallon ti prokeitai na einai? Kamia pliroforia ek ton eso? To pire to mati mou proxtes se katastima sto pc tous stin esoteriki allilografia me tin TIM... ;-) Eixe tin endeiksi 'NEW!!' kai imerominia 20.06.2006... ;-) :-) :-D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R601 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Xontrokommeni aporia...

 

Ti einai to TIM Way; 'H mallon ti prokeitai na einai? Kamia pliroforia ek ton eso? To pire to mati mou proxtes se katastima sto pc tous stin esoteriki allilografia me tin TIM... ;-) Eixe tin endeiksi 'NEW!!' kai imerominia 20.06.2006... ;-) :-) :-D

Πρόκειται για ένα site-εργαλείο που έχει να κάνει με τα καταστήματα και όχι με τους συνδρομητές... Οπότε περισσότερες λεπτομέρειες είναι περιττές...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R601 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R601 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Xontrokommeni aporia...

 

Ti einai to TIM Way; 'H mallon ti prokeitai na einai? Kamia pliroforia ek ton eso? To pire to mati mou proxtes se katastima sto pc tous stin esoteriki allilografia me tin TIM... ;-) Eixe tin endeiksi 'NEW!!' kai imerominia 20.06.2006... ;-) :-) :-D

Πρόκειται για ένα site-εργαλείο που έχει να κάνει με τα καταστήματα και όχι με τους συνδρομητές... Οπότε περισσότερες λεπτομέρειες είναι περιττές...

 

Diafotistikotatos :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά έχω πρόβλημα ή μάλλον όχι ακριβώς πρόβλημα. Παίρνω στην εξυπηρέτηση αλλά δεν μπορώ να επικοινωνήσω αυτή τη στιγμή οπότε...

Είχα ανοιχτό το κινητό (όπως είναι λογικό) συνεχόμενα επί 4 ημέρες. Σήμερα και πριν από λίγα λεπτά μπαίνω στο WAP και κάνει επανεκκίνηση (για άγνωστο λόγο). Όταν το ανοίγω λοιπόν ξανά εμφανίζεται στην οθόνη ότι έχει δύο ΝΕΑ μηνύματα τα οποία πριν δεν εμφανιζόταν στην οθόνη και μάλιστα ούτε καν ακούστηκε το ηχητικό μήνυμα ότι ήρθε νέο SMS. Ποιό είναι το θέμα; Τα μηνύματα είχαν ημερομηνίες 19/7 και 20/7 και είχα ακριβώς το ίδιο κείμενο: "chargement OK: pensez a effacer ce SMS". Να πω ότι τα μηνύματα αυτά ήρθαν από το 9801 (το οποίο απ'ότι θυμαμαι λειτουργούσε για την μεταφορά του link του TIM Imagine)

Το (δεύτερο) περίεργο είναι ότι όπως καταλαβαίνω μιλάει για χρέωση, το υπόλοιπο όμως είναι το ίδιο.

Να πω ότι πριν λίγες ημέρες ήρθε πάλι ένα ίδιο μήνυμα (κανονικά όμως όχι με αυτό τον μυστήριο τρόπο!)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μεταφορά (φορητότητα) 2 αριθμών στην ΤΙΜ και να εκμεταλευτώ τις επιδοτήσεις και των 2 για να πάρω μια συσκευή ???

Μπορώ ??? :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ;) τα βάζεις και τα δύο σε οικογενειακό και έτσι έχεις συμψηφισμό επιδοτήσεων ;)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ;) τα βάζεις και τα δύο σε οικογενειακό και έτσι έχεις συμψηφισμό επιδοτήσεων ;)

Σοβαρά μιλάς; Μπορείς; Αφού στα οικογενειακά δίνουν επιδοτήσεις αλλά για κάθε γραμμή ξεχωριστά. Υπάρχει και δυνατότητα συγχώνευσης επιδοτήσεων;

Link to comment
Share on other sites

μα στην οικογενεια θα παει η επιδοτηση,δεν εχει σημασια.

οπως και αν εχεις 2 αναβαθμισεις μπορεις να τις συγχωνευσεις...ετσι κι αυτο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μα στην οικογενεια θα παει η επιδοτηση,δεν εχει σημασια.

οπως και αν εχεις 2 αναβαθμισεις μπορεις να τις συγχωνευσεις...ετσι κι αυτο.

Τι εννοείς δύο αναβαθμίσεις; Ενός έτους με το επόμενο;

Εμένα μου είχαν απαντήσει (από Vodafone βέβαια) πως δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δύο αναβαθμίσεις; Ενός έτους με το επόμενο;

Εμένα μου είχαν απαντήσει (από Vodafone βέβαια) πως δεν γίνεται.

εννοω οτι αν εχεις 2 συμβολαια στο ονομα σου...μπορεις να παρεις 1 επιδοτηση.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...