Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kanenas re paidia den kserei na mou pei? einai arketa simantiko!I toulaxiston pos na ta metafero ston h/y k na ta kano save ekei!!!

 

Thanx

 

Αν υποθέσουμε ότι έχεις το mobile phone tools τότε στη κεντρική οθόνη (στο εικονικό V600) στο κέντρο επάνω υπάρχει ένα εικονίδιο φάκελος. Αν κάνεις διπλό κλικ επάνω του ανοίγει ένα νέο παράθυρο που σου δείχνει όλα τα μυνήματα που έχεις στο κινητό σου. Εκεί υπάρχει και η δυνατότητα να αποθηκεύσεις τα μηνύματα στον υπολογιστή σου. Τώρα δε θυμάμαι σε τί μορφή τα αποθηκεύει αλλά νομίζω οτι είναι plain text.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει πολλα προβληματα η εφαρμογη με τα μηνυματα και τη διαχειριση τους...Αλλες φορες δουλευει και αλλες οχι βγαζοντας σφαλμα....Εχουν αναφερθει ολα αυτα στη ΜΟΤΟ η οποια απ οτι διαβασα εχει υποσχεθει οτι θα το κοιταξει το θεμα των μηνυματων στο MPT..... :)

Και σε μενα αλλες φορες δουλεψε και τις περισσοτερες οχι! :wacko:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλά, η εφαρμογή γενικότερα έχει πολλά προβλήματα. Να 'ταν μόνο τα μηνύματα... Σε μένα σχεδόν κάθε φορά που την ξεκινάω βγαίνει ο wizard για να επιλέξεις τύπο σύνδεσης (usb cable, bluetooth κτλ.) και γίνεται ανίχνευση της συσκευής από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το πιο εύκολο ζητάτε τσκ τσκ τσκ

εδώ 9.72

επίσης αν δεν κάνω λάθος κάνει και για το v525

οσο για το V3 Φλεξ στείλτε pm ;)

 

Moto V525 --> V600

Firm TRIPLETS_G_0B.09.72R

Flex SE6424AXXT11D4_1FF

BootLoader 07.60

 

Καλησπερα και απο εμενα. Ετοιμαζομαι για αναβαθμιση και εχω μπερδευτει λιγο. Πηγα στο site που αναφερεις εδω και κατεβασα τα 4 αρχεια. Θα ακολουθησω τις οδηγιες και ειμαι οκ; Απο Ελληνικα τι κανουμε; Ειναι κανενα αλλο αρχειο που πρεπει να βαλουμε η περιεχονται στα αρχεια που κατεβασα; Διαβασα και τις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , επειδή δεν μπορώ να βρω το mobile phonetools πουθενα μπορεί κάποιος να μου το στειλει στο smyrali@hotmail.com ? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα και απο εμενα. Ετοιμαζομαι για αναβαθμιση και εχω μπερδευτει λιγο. Πηγα στο site που αναφερεις εδω και κατεβασα τα 4 αρχεια. Θα ακολουθησω τις οδηγιες και ειμαι οκ; Απο Ελληνικα τι κανουμε; Ειναι κανενα αλλο αρχειο που πρεπει να βαλουμε η περιεχονται στα αρχεια που κατεβασα; Διαβασα και τις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω. Ευχαριστω.

 

Ti ginetai me to v600? Poly nekra epese. Oloi ta poulisate?

Link to comment
Share on other sites

Ε λιγο πολυ λογικο μιας και εχουν βγει τοσα νεα κινητα και το "πειραγμα" του 600ρη μαλλον εφτασε στο τελος του δρομου!!! :)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω πάρει ένα μεταχειρισμένο V600 και δεν μπορώ να βρω άκρη με μερικές λειτουργίες του.

Στη Motorola που απευθύνθηκα, μου έχουν πει ότι τους ερχόταν στο κεφάλι εκείνη την ώρα.

Οι απορίες μου είναι :

 

1. SETTINGS - NETWORK - NETWORK SETUP - SPEED (τι ρυθμίζεται με αυτό ;)

 

2. SETTINGS - NETWORK - NETWORK SETUP - CALL DROP TONE (τι γίνεται αν το κάνω on και τι αν το κάνω off ;)

 

3. Στο menu της λήψης φωτό (MAIN MENU - MULTIMEDIA - CAMERA - PICTURES SETUP) τι γίνεται με το AUTO REPEAT και τι με το SHUFFLE ;

 

Αν μπορεί κανείς, ας βοηθήσει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχει κανενας το TRIPLETS_G_0B.09.72R με το lang0038? εχω ψαξει παντου και δεν το βρισκω πουθενα. αν το εχει καποιος ας το στειλει στο kpaslas@yahoo.co.uk
Link to comment
Share on other sites

Σκοτώνουν τα άλογα όταν γερά σουν!!!!!

Τα άλογα μπορεί, το V600 όχι :) . Εδώ και μερικές μέρες ανακλήθηκε από το ράφι και συνεχίζει να υπηρετεί τον κάτοχό του αδιαμαρτύρητα :) :)

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia , basika thelw na rwtisw orismena pragmata gia anabathmisi sto v600 alla epeidh me trwei kanw kai auti tin erwtisi. Ginetai telika anavathmisi apo v600 se v620?

 

To allo erwthma twra. Prin apo poly poly kairo eixa kanei anavathmisi sto v600 mou se TRIPLETS:G_0B.09.1DR_A1_lang0038 kai FLEX:SE6452AXXP10F9 me glwssa Ellhniki kai apo tote ola einai apsoga, kanena apolytws problima ektos apo to thema me ta Ellhnika onomata sto katalogo. Tha ithela na mathw an yparxei kati kallitero auti ti stigmh, giati einai kallitero kai pws mporw na to perasw sto v600 mou xwris na xasw ta Ellhnika enoeitai.

 

Opoios mporei kai einai prothymos na me boithisei, as mou steilei mail (files & o,ti allo xreiastei) sto sensei@alice.it

Exw: kalwdio USB, PST v6.7, MPT v3

Eyxaristw.

Μα τί γίνεται επιτέλους!!! :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να ποστάρω εδώ, αλλά ο αδερφός μου πήρε πρόσφατα το V535, και θέλω να του βρώ ήχους, wallpapers, και άλλα καλούδια! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι άσχετος από Motorola. Ευχαριστώ και συγνώμη για το :offtopic:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να ποστάρω εδώ, αλλά ο αδερφός μου πήρε πρόσφατα το V535, και θέλω να του βρώ ήχους, wallpapers, και άλλα καλούδια! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι άσχετος από Motorola. Ευχαριστώ και συγνώμη για το :offtopic:

 

Στο ALTUS Motorola bla,bla,bla θα βρείς links για οτιδήποτε θέλεις.

 

Πάρε μερικά για αρχή, στο τελευταίο πρέπει να κάνεις λογαριασμό για να μπείς...

 

http://kendoktm.free.fr/

 

http://www.mirale.it/gamespagequattro.htm

 

http://www.v525.com/modules/filemanager/

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα παίδες.Αν και παλίος κάτοχος ενός V600 δεν θυμάμαι αν μπορούμε να αφαίρεσουμε το Vodafone Live μενού απο το V600.

Με κάποια αναβάθμιση γίνεται να αφαιρεθεί αυτό το αίσχος και να επανέλθει το πολύ καλό μανίσιο μενού της Motorola ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες.Αν και παλίος κάτοχος ενός V600 δεν θυμάμαι αν μπορούμε να αφαίρεσουμε το Vodafone Live μενού απο το V600.

Με κάποια αναβάθμιση γίνεται να αφαιρεθεί αυτό το αίσχος και να επανέλθει το πολύ καλό μανίσιο μενού της Motorola ?

 

Φυσικά και γίνετε... Απλώς φλάσαρε το κινητάκι σου με μια έλεύθερη έκδοση λειτουργικού χωρίς το VL! και κανένα πρόβλημα. Ετσι θα αποκτήσεις και περισσότερο ελεύθερο χώρο -κάποιοι ισχυρίζονται ότι το έφθασαν στα 7.12 ΜΒ ελεύθερα....- Δοκίμασε το!

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και χρειάζομαι καλώδιο για αυτό ε? Με το ΒΤ δεν γίνεται ?

Παλία το είχα ξεσκίσει στα seem editing ρε γμτ αλλά το καλώδιο δεν ήταν δικό μου. :(

 

Λέτε να υπάρχει κάνα μαγάζι στην Θεσσαλονίκη που να κάνει τέτοιες δουλείς ?

Πήρα στην Motorola και με είπαν ότι απαγορεύεται αλλάξουν το software σε κινητά που έχουν το @#$$!@#!@$#$!@# vflive. :(

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Και χρειάζομαι καλώδιο για αυτό ε? Με το ΒΤ δεν γίνεται ?

Παλία το είχα ξεσκίσει στα seem editing ρε γμτ αλλά το καλώδιο δεν ήταν δικό μου. :(

 

Λέτε να υπάρχει κάνα μαγάζι στην Θεσσαλονίκη που να κάνει τέτοιες δουλείς ?

Πήρα στην Motorola και με είπαν ότι απαγορεύεται αλλάξουν το software σε κινητά που έχουν το @#$$!@#!@$#$!@# vflive. :(

 

Κάπου διάβασα παλιότερα οτι κάποιες εταιρίες (Πλαίσιο;Multirama;OneWay;) εδιναν τα καλώδια για παλιά μοντέλα κινητών με 1-5 ευρώ... Σίγουρα αν κάνεις μια βόλτα απο κέντρο ίσως βρείς κάτι... Οσο για την Μοτορόλα εγώ είχα πάει σε αυτήν που βρίσκετε πίσω στον Σταθμό (Αναγεννήσεως) και μου έβαλαν το πιο καινούριο software στο 525 αλλά φυσικά με Voda Live! Αν θέλεις να το βγάλεις πρέπει μόνος σου... Υπάρχουν και κάποια καταστήματα που στο αναβαθμήζουν με 20 Ευρώ στην τελευταία έκδοση αλλά δεν ξέρω που μπορείς να βρείς κάτι τέτοιο στην Θεσ/νίκη...

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Οπότε θα κοιτάξω για το καλώδιο.Κάποιο software δοκιμασμένο που να δουλεύει έχουμε ? Δεν με νοιάζει αν είναι το τελευταίο ή όχι,αρκεί έχει όσο το δυνατόν λιγότερα bugs και να μην είναι vflive φυσικά.

 

Έχω κάποια προγραμματάκια απο τότε με το seem editing.Ποίο χρειάζεται για να το flasharw ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...