Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paides exw ton bittorent alla den eimai ikanopoihmenos.Poion enallaktiko mou proteinetai?
Azureus :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζω άκρη με όλα αυτά τα Bit Comet k Azureus κτλ

Με ενδιαφέρουν οι ταινίες, λίγα κομμάτια από ελληνική μουσική και πολλά από ξένη

Χρησιμοποιώ το WinMX, έχω δοκιμάσει το Kazaa, έχουν ποικιλία, δε λέω, αλλά τα πιο "περίεργα" (που τα προτιμώ προσωπικά) δε τα βγάζουν

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, αν ξέρετε κάτι για σελίδες που σου δίνουν τη δυνατότητα να βρεις τα πάντα (με εγγύηση μάλιστα επιστροφής χρημάτων αν δε βρεις κάτι), πληρώνοντας βέβαια κάποια συνδρομή

Αποφεύγω να δίνω τον αριθμό της κάρτας μου στο Internet και το κάνω μόνο αν αξίζει πραγματικά τον κόπο

Αξίζει λοιπόν????

Link to comment
Share on other sites

paidia den mporo na mpo sto hub toy angeloy ti na kano. ego 50gb shared

Bαψτο μπλε και πέτατο στη θάλασσα.

Αν μας ελεγες και τι μηνυμα σου βγαζει οταν πας να συνδεθεις ισως να μπορουσαμε να σε βοηθήσουμε.

 

@Dafni

Για mp3s soulseek, και dc++. Aν σε ενδιαφέρουν τα καινούρια ξένα albums μπορείς να ασχοληθείς και με Bittorrent.

Για καινούριες ταινίες μακράν καλύτερο είναι το bittorrent. Για παλιότερες dc++ και emule.

Link to comment
Share on other sites

@Dafni

Για mp3s soulseek, και dc++. Aν σε ενδιαφέρουν τα καινούρια ξένα albums μπορείς να ασχοληθείς και με Bittorrent.

Για καινούριες ταινίες μακράν καλύτερο είναι το bittorrent. Για παλιότερες dc++ και emule.

Δεν εμφανίζουν πολλά απ' τα τραγούδια που θέλω

Και δε τα βρίσκω και σε δισκάδικο, αλλιώς δε θα πολυέσκαγα για downloading

Link to comment
Share on other sites

Bαψτο μπλε και πέτατο στη θάλασσα.

Αν μας ελεγες και τι μηνυμα σου βγαζει οταν πας να συνδεθεις ισως να μπορουσαμε να σε βοηθήσουμε.QUOTE]

 

 

bgazei slow upload. exo adsl 1mb

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Bαψτο μπλε και πέτατο στη θάλασσα.

Αν μας ελεγες και τι μηνυμα σου βγαζει οταν πας να συνδεθεις ισως να μπορουσαμε να σε βοηθήσουμε.QUOTE]

 

 

bgazei slow upload. exo adsl 1mb

Μήπως χρησιμοποιείς Net Limiter; :confused:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

 

oxi.den exo kati tetoio

Μήπως καταλάθος επέλεξες ότι έχεις γρηγορότερη σύνδεση απο αυτή που πραγματικά έχεις;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το edonkey κατεβάζω ένα cd 640mb και όταν φτάνει κοντά στα 605 κατεβαίνει πάλι στα 595-600 και πάλι τα ίδια και πάλι τα ίδια...ξέρει κανένας γιατί?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι corrupted το τμήμα που κατέβασε. Μου είχε τύχει με ένα αρχείο το οποίο δεν κατάφερε ποτέ να έρθει ολόκληρο. Κατέβαζε συνεχώς το ίδιο τμήμα που ήταν πάντα corrupted.
Link to comment
Share on other sites

κοίτα τι μου κάνει ..εκεί που είναι όλο μπλε και όλα μια χαρά ξαφνικά κοκκινίζει λιγάκι στο τέλος και μετά από αυτό μου κατεβάζει τα mb...κάπου το είχα ακούσει πάλι αυτό αλλα δε θυμάμαι τι είχαν πει..όμως δεν μου το κάνει πάντα στο ίδιο σημείο και ούτε κατεβάζει ακριβώς τα mb στα 595 μπορεί να κατεβουν και στα 600 mb..ouf έχω σκάσει έκανα τόσες μέρες για να κατεβει το cd τι στο καλο να κάνω..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Paides exw dsl 384.Mpainw sto dc++ kai eimai se 5 hub.Giati den pianw pote to maximum tou downloading gia th syndesh mou(40 kbps).Mhpws prepei na kanw kapoies rithmiseis.Mhpws prepei na mpainw se ligotera hub?Mhpws kati allo?Akouw protaseis
STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Paides exw dsl 384.Mpainw sto dc++ kai eimai se 5 hub.Giati den pianw pote to maximum tou downloading gia th syndesh mou(40 kbps).Mhpws prepei na kanw kapoies rithmiseis.Mhpws prepei na mpainw se ligotera hub?Mhpws kati allo?Akouw protaseis

 

Πρόταση μου είναι να χαλαρώσεις και να απολαύσεις όσο πιάνεις.

Ακόμα κι αν μπαίνεις σε λιγότερα hub,ότι ρυθμίσεις και να κάνεις,σπάνια θα δείς την ταχύτητα να πιάνει τα 40kb/s (και όχι kpbs).

Συνήθως το max θα είναι το 38 και αυτό συνήθως θα το βλέπεις σε άτομα που το nick τους θα γράφει 10mbit Μπροστά , που η σύνδεση τους θα είναι T3 και γενικώς ,όταν συνδέεσαι με τρελλαμένους σουηδούς που μπαίνουν με 20 και 30mbit και μας κάνουν πλάκα :P

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση μου είναι να χαλαρώσεις και να απολαύσεις όσο πιάνεις.

Ακόμα κι αν μπαίνεις σε λιγότερα hub,ότι ρυθμίσεις και να κάνεις,σπάνια θα δείς την ταχύτητα να πιάνει τα 40kb/s (και όχι kpbs).

Συνήθως το max θα είναι το 38 και αυτό συνήθως θα το βλέπεις σε άτομα που το nick τους θα γράφει 10mbit Μπροστά , που η σύνδεση τους θα είναι T3 και γενικώς ,όταν συνδέεσαι με τρελλαμένους σουηδούς που μπαίνουν με 20 και 30mbit και μας κάνουν πλάκα :P

To lew giati exw filo pou mpainei se ena mon hub kai kathe fora katevazei mono ena arxeio kai pianei to maximum diladi 38-41.Opote... :(

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να γίνεις active τελικά; Αν ναι, τότε ισχύει αυτό που είπε ο ALR, η ταχύτητά σου εξαρτάται απο το upload του άλλου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάει και το elitetorrents.org μαζί με μερικά ακόμη bt sites... :(
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση μου είναι να χαλαρώσεις και να απολαύσεις όσο πιάνεις.

Ακόμα κι αν μπαίνεις σε λιγότερα hub,ότι ρυθμίσεις και να κάνεις,σπάνια θα δείς την ταχύτητα να πιάνει τα 40kb/s (και όχι kpbs).

kbps=kb/s, KBps=KB/s :D

b=bit, B=byte

Link to comment
Share on other sites

kbps=kb/s, KBps=KB/s :D

b=bit, B=byte

 

ωχ ναί !

Πές μου τώρα και κάτι άλλο..kpbs που έγραψα εγώ τί σημαίνει ; :lol:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Paidia prwth fora katevasa to DC++ kai pragamatika den exw katalavei tipota.Vlepete hmoun xristis tou Kazaa opou egrafes kati patouses search kai telos...Edw apo oti vlepw einai teleiws diaforetika,thelei hub :confused: klp....Mhpws kapoios mporei na mou pei analytika ti prepei na kanw gia na mporesw na dw "asprh mera"??Please voithiste :cry:
BMW RULES
Link to comment
Share on other sites

μετα απο καιρο ειναι παλι up το http://www.angelos0.com εκει περιεχει τις βασικες πληροφοριες (και εχει κ μερικα dead link μια κ ακομα το φρεσκαρουμε)

διαβασε αυτα για αρχη κ αμα μπεις τα υπολοιπα τα ρωτας μεσα η παλι εδω

Link to comment
Share on other sites

Paidia prwth fora katevasa to DC++ kai pragamatika den exw katalavei tipota.Vlepete hmoun xristis tou Kazaa opou egrafes kati patouses search kai telos...Edw apo oti vlepw einai teleiws diaforetika,thelei hub :confused: klp....Mhpws kapoios mporei na mou pei analytika ti prepei na kanw gia na mporesw na dw "asprh mera"??Please voithiste :cry:

Το DC++ στην ουσία είναι ένα chat room. Οπότε διαλέγεις εσύ σε ποιο room θα μπεις. Το room εκεί το λένε hub. Οπότε διαλέγεις 3-4 τέτοια hubs με πολλούς χρήστες και πηγαίνοντας στην αναζήτηση βρίσκεις αυτό που ψάχνεις. Επιλέγοντας από τα public hubs βλέπεις ποια έχουν πολλή κίνηση και διαλέγεις σε ποιο θέλεις να συνδεθείς.

 

Συνήθως ζητάνε και κάποιο minimum share, το οποίο τουλάχιστον υπολόγιζε στα 10 GB. Με 10 είσαι καλυμμένος για πολλά hubs.

 

Αυτά για αρχή. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...