Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε λοιπον να περιμενουμε τωρα την Νοκια για την αναβαθμιση του 6230i... κλαφτα χαραλαμπε κοινως... τι να κανουμε!υπομονη!τοσο καιρο το περιμενα το τηλεφωνακι!σημειωτεον οτι οι φωτογραφιες του ειναι σουπερ στον υπολογιστη!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

• Όταν μία λέξη είναι γραμμένη με κεφαλαία γράμματα έχει τόνο (π.χ. ΚΑΛΗΜ’ΕΡΑ)

• Δεν φαίνεται να υπάρχει εύκολος τρόπος να γράψει κανείς ένα μήνυμα χρησιμοποιώντας μόνο κεφαλαία: Όταν επιλέγει κανείς κεφαλαία, μετά από κάθε λέξη γυρίζει αυτόματα σε μικρά.

Eτσι γραφουν ολα τα νοκια ;)

 

• Το ελληνικό λεξικό είναι πολύ περιορισμένο: λείπουν βασικές λέξεις, αλλά και σε λέξεις που υπάρχουν λείπουν κάποιες μορφές (π.χ. υπάρχει «χαλάρωση» αλλά όχι «χαλάρωσε», «ειδοποιήσω» αλλά όχι «ειδοποιήσουμε»).

Στο 6230 ολες αυτες υπαρχουν και γενικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το Τ9 του. Μηπως επειδη ειχες ερικσον μπερδευεις τα πληκτρα; :p :O

 

Όταν γράφεις μήνυμα περίπου 160 χαρακτήρων και μετά πας τον κέρσορα πάνω για να το διαβάσεις όλο, τότε το κινητό κολλάει και η επόμενη κίνηση είναι το ρισταρτ....Σε πολλά μηνύματα συνέβει αυτό και είναι πραγματικά σπαστικότατο.....

Γινεται σε ολους αυτο; :cry: :cry: :cry: :mad:

 

*Μπορει καποιος να ανεβασει ενα βιντεο;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουτί έχει και καλώδιο USB? Αν θέλω να το φλασάρω πρέπει να πάω στη νοκια αναγκαστηκά?

 

 

Αν ήταν να μην πάρω αυτό, τι να πάρω με τα ίδια λεφτα? (άρα και το ίδιο επίπεδο: 1.3mp, bt, irda, 65k, card slot...

 

 

Επίσης, η θύρα mmc μήπως παίρνει και SD? γιατί τα περισσότερα card readers παίρνουν και τα δύο ταυτόχρονα... Είπαμε mmc παίρνει και 1 γίγα έτσι? (όχι όπως λέει η νοκια 512mb...)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τον δείκτη SAR που έχει το κινητό. Λογικά πρέπει να το λέει στο manual σε κάποιο σημείο.

 

Ευχαριστώ!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τον δείκτη SAR που έχει το κινητό. Λογικά πρέπει να το λέει στο manual σε κάποιο σημείο.

 

Ευχαριστώ!

 

Δες εδω : [FAQ] Λιστα SAR συσκευων . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουτί έχει και καλώδιο USB? Αν θέλω να το φλασάρω πρέπει να πάω στη νοκια αναγκαστηκά?

 

 

Αν ήταν να μην πάρω αυτό, τι να πάρω με τα ίδια λεφτα? (άρα και το ίδιο επίπεδο: 1.3mp, bt, irda, 65k, card slot...

 

 

Επίσης, η θύρα mmc μήπως παίρνει και SD? γιατί τα περισσότερα card readers παίρνουν και τα δύο ταυτόχρονα... Είπαμε mmc παίρνει και 1 γίγα έτσι? (όχι όπως λέει η νοκια 512mb...)

 

Ναι για firmware update αναγκαστικα στην Nokia πρεπει να πας.

Οχι SD καρτες δεν δεχεται,μονο mmc και rs-mmc.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα που είναι ενεργή στα μηνύματα (και όχι η γλώσσα του μενού) είναι και η γλώσσα που χρησιμοποιείται για την αναζήτηση επαφών

Λογικο δεν ειναι αφου στην ιδια γλωσσα υποτιθεται οτι εχεις αποθηκευμενες και τις επαφες σου; Αρα δεν ειναι μπαγκ επιδη εσυ τις εχεις στα αγγλικα περασμενες. :)

 

Αν θέλω να το φλασάρω πρέπει να πάω στη νοκια αναγκαστηκά?

Ναι

Αν ήταν να μην πάρω αυτό, τι να πάρω με τα ίδια λεφτα? (άρα και το ίδιο επίπεδο: 1.3mp, bt, irda, 65k, card slot...)

Αυτο που μου ρχεται ειναι το S65 αλλα ειναι σχετικα παλιο πλεον, χωρις ραδιο, μπ3 και με χειροτερη καμερα. Δεν νομιζω να μπορεις να βρεις αντιστοιχη επιλογη :O

 

Είπαμε mmc παίρνει και 1 γίγα έτσι? (όχι όπως λέει η νοκια 512mb...)

Εχεισ δοκιμασει κανεις; :worry:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορουμ και χρονια πολλα σε ολους ...

απο αυτη τη στιγμη ειμαι κι εγω ενας πανευτυχης κατοχου του πολυ καλου,

απ΄ οτι φαινεται 6230ι :rolleyes:

 

ο λογος που γραφω ειναι γιατι μολις τωρα βρηκα κατι που ελπιζω να σας ενδιαφερει, δεν νομιζει να εχει ξανα γραφτει,

 

οι προσοψεις λοιπον απο το απλο 6230 εφαρμοζουν κανονικοτατα με το καινουργιο, μολισ τωρα το τσεκαρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορουμ και χρονια πολλα σε ολους ...

απο αυτη τη στιγμη ειμαι κι εγω ενας πανευτυχης κατοχου του πολυ καλου,

απ΄ οτι φαινεται 6230ι :rolleyes:

 

ο λογος που γραφω ειναι γιατι μολις τωρα βρηκα κατι που ελπιζω να σας ενδιαφερει, δεν νομιζει να εχει ξανα γραφτει,

 

οι προσοψεις λοιπον απο το απλο 6230 εφαρμοζουν κανονικοτατα με το καινουργιο, μολισ τωρα το τσεκαρα... ;)

πως εγαρμοζουν αφου του 6230i εχει πιο μεγαλη οθονη κι εννοω το τζαμακι ειναι πιο μεγαλο κατα τα αλλα εφαρμοζουν.

παρεπιμτωντος καλοριζικο :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Oi odhgies της Cosmote για MMS kai email poy zhthse kapoios:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MYCOSMOS

MMS NOKIA 7600/6230 /5140

 

 

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MMS που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι σωστές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Πριν προβείτε στην καταχώρηση των ρυθμίσεων θα πρέπει απαραίτητα να επιλέξετε από το μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ - ΓΛΩΣΣΑ – ΑΓΓΛΙΚΑ.

 

Eπιλέξτε από το μενού MHNYMATA/MESSAGES , ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ/MESSAGES SETTINGS, ΜΗΝΥΜΑΤΑ MULTIMEDIA/MULTIMEDIA MESSAGES, και ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ/CONNECTION SETTINGS . Επιλέγετε το μενού ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ MULTIMEDIA/EDIT ACTIVE MULTIMEDIA SETTINGS.

 

Εμφανίζεται μια λίστα από υπομενού που χρειάζεται να ρυθμιστούν:

 

• Ονομασία ρυθμίσεων /Settings Name : Πληκτρολογείτε MMS-GPRS

• Αρχική Σελίδα/ Homepage :Πληκτρολογείτε http://195.167.65.220:8002

• Διακομιστής Μεσολάβησης / Proxies : Επιλέγετε Ενεργό/ Enable

• Κύριος Μεσολαβητής /Primary Proxy:

επιλέγετε ΕΠΙΛΟΓΗ και εμφανίζεται Διεύθυνση/ IP address όπου πληκτρολογείτε 010.010.010.020 και

OK. Στη συνέχεια εμφανίζεται Θύρα/ Port : 8080 όπου πιέζετε πάλι ΟΚ.

( Θα εμφανιστεί 010.010.010.020:8080 )

• Δευτερεύων Διακομιστής / Secondary Proxy: Δεν κάνουμε καμία ρύθμιση

• Ρυθμίσεις Φορέα / Bearer Settings :

Σημείο Πρόσβασης GPRS/ access point name : Πληκτρολογείτε mms

Tύπος Ελέγχου Στοιχείων/ Authentication Type : Επιλέγετε Kανονικός / Normal

Όνομα Χρήστη : κενό

Κωδικός : κενό

Επιστρέφετε στο μενού ΕΝΕΡΓΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ/ACTIVE MULTIMEDIA SETTINGS και επιλέξτε ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ/ACTIVATION στο MMS-GPRS.

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών MMS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

 

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ E-MAIL

NOKIA 6230 / 6820

 

 

Προκειμένου να μπορείτε να κάνετε αποστολή και λήψη e-mail μέσω του κινητού σας τηλεφώνου, θα χρειαστεί να ρυθμίσετε πρώτα τη συσκευή σας. Σας αποστέλλουμε τις παραμέτρους που μπορείτε να εισάγετε σε αυτήν την περίπτωση.

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ GPRS

Επιλέγετε διαδοχικά ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ , ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ , ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ , ΕΝΕΡΓΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ όπου επιλέγετε ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ σε ένα ( κενό ) προφίλ. Στη συνέχεια επιλέγετε ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ και κάνετε τις εξής ρυθμίσεις:

 

• ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ : Πληκτρολογείτε INTERNET

• AΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ : Το αφήνετε κενό

• ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΕΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ : Επιλέγετε ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

• ΚΥΡΙΟΣ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ : Το αφήνετε κενό

• ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ: Το αφήνετε κενό

• ΦΟΡΕΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ: Επιλέγετε GPRS

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΦΟΡΕΑ:

• ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ GPRS: Πληκτρολογείτε internet

• ONOMA XΡΗΣΤΗ : To αφήνετε κενό

• ΚΩΔΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΗ : To αφήνετε κενό

 

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ DATA

 

Eπιλέξτε από το μενού ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ/SERVICES , ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/SETTINGS , και ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ/CONNECTION SETTINGS . Επιλέγετε το μενού ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ/EDIT ACTIVE CONNECTION SETTINGS.

 

Εμφανίζεται μια λίστα από υπομενού που χρειάζεται να ρυθμιστούν:

 

• ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ /Settings Name : Πληκτρολογείτε MY ISP

• ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ/ Homepage : Το αφήνετε κενό

• ΦΟΡΕΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ/ Data Bearer : Επιλέγετε Δεδομένα GSM

• ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΦΟΡΕΑ / Bearer Settings :

 

• ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ/ access point name : Πληκτρολογείτε τον ΕΠΑΚ αριθμό του

internet provider

• TΥΠΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ/ Authentication Type : Επιλέγετε Kανονικός / Normal

• ΤΥΠΟΣ ΚΛΗΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ/Data Call Type :Επιλέγετε Αναλογική/ Analogue

• ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΛΗΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ/ Data Call Speed : Επιλέγετε 9600 (ή μεγαλύτερη αν έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσία High Speed Data)

• ΤΥΠΟΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ/Login In Type: Επιλέγετε Αυτόματα/ Automatic

• ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ/USERNAME : Πληκτρολογείτε το όνομα χρήστη που σας έχει δοθεί από τον Internet Provider

• ΚΩΔΙΚΟΣ/Password : Πληκτρολογείτε τον κωδικό χρήστη που σας έχει δοθεί από τον Internet Provider

Πληκτρολογείτε Πίσω/Back με το δεξί πλήκτρο μέχρι να επιστρέψετε στην ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ/EDIT ACTIVE CONNECTION SETTINGS. Επιλέγετε στη συνέχεια ΕΝΕΡΓΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ/ACTIVATE CONNECTION SETTINGS όπου πληκτρολογείτε ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ/ACTIVATION στο MY ISP .

 

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ E-MAIL

 

Eπιλέγετε από το Βασικό μενού ΜΗΝΥΜΑΤΑ , ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ και επιλέγετε ΜΗΝΥΜΑΤΑ E-MAIL. Επιλέγετε ΕΝΕΡΓΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ E-MAIL για να ενεργοποιήσετε το προφίλ που θα επεξεργαστείτε. Στη συνέχεια, επιλέγετε ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ E-MAIL.

Εμφανίζονται οι εξής επιλογές:

• ΟΝΟΜΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΚΙΒΩΤΙΟΥ : Πληκτρολογείτε ένα όνομα, π.χ. MY MAIL

• ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ E-MAIL: Πληκτρολογείτε την πλήρη ηλεκτρονική σας διεύθυνση, π.χ. αριθμός_κινητού@mycosmos.gr

• ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ : Πληκτρολογείτε το όνομα που θέλετε να εμφανίζεται στον παραλήπτη

• ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ (SMTP): Πληκτρολογείτε mailsrv.mycosmos.gr

• ΤΥΠΟΣ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ: Επιλέγετε POP3

• ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ (POP3): Πληκτρολογείτε mailsrv.mycosmos.gr

• ONOMA ΧΡΗΣΤΗ POP3: Πληκτρολογείτε το username του mail μας

• ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ POP3: Πληκτρολογείτε τον κωδικό του mail

Επιλέξτε ΑΛΛΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και στη συνέχεια:

• ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ: ( Προαιρετικό )

• ΧΡΗΣΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗΣ SMTP: Επιλέγετε ΟΧΙ

 

• ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ SMTP: Το αφήνετε κενό

• ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ SMTP: Το αφήνετε κενό

• ΘΥΡΑ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ (SMTP): Επιλέγετε 25

• ΘΥΡΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ (POP3): Επιλέγετε 110

• AΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: Πληκτρολογείτε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση

• ΑΣΦΑΛΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ: Επιλέγετε ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ

• ΑΝΑΚΤΗΣΗ E-MAIL: Πληκτρολογείτε το μέγιστο αριθμό των e-mail που θέλετε να ανακτάτε κάθε φορά

• ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ SMTP: Επιλέγετε το προφίλ INTERNET (σημείο πρόσβασης internet) αν έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσία Wireless Internet ή το προφίλ MY ISP αν έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσία High Speed Data

• ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ POP3: Επιλέγετε το προφίλ INTERNET (σημείο πρόσβασης internet) αν έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσία Wireless Internet ή το προφίλ MY ISP αν έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσία High Speed Data.

 

 

Το τηλέφωνο σας έχει ρυθμιστεί για να μπορεί να στέλνει και να λαμβάνει emails.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ειναι δυνατον το Τ9 να κανβει τα μυνηματα μου κεφαλαια????

 

Γιατι? Το κανουν ολες οι εταιριες αυτο?

 

Video θα ανεβασω σε λιγο να το δειτε.

 

Οσο για τισ φωτο ειναι εξαιρετικες. Θα ανεβασω και απο αυτες, καθως και βραδυνες γαι συγκριση.

 

Μονο σπαστικο οτι οταν κανεις ζουμ μικραινει τη φωτο.

 

Εννοειται οτι δε συγκρινουμε με το 6630 στην οθονη του τηλεφωνου, αλλα σε αυτη του PC.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χρόνια πολλά. Και εγώ κάτοχος 4 ημερών του 6230i αλλά προερχόμενος από Siemens S55. Το κινητό μου άρεσε αν και εγώ έχω τα αντίστοιχα προβλήματα με το Τ9 όπως και ο φίλος ough. Σωστή η παρατήρηση για το Τ9 του SE για τις λέξεις που προτείνει. Τέλος πάντων έχω κάποιες ερωτησούλες για απάντηση. 1) Το φως μπορεί να ρυθμιστεί και πως. 2) Πως αλλάζω τον ήχο υπενθύμισης? Δεν μπορώ να βρώ πως γίνεται αυτό. 3) Μπορώ να βάλω υπενθύμηση όσες μέρες της εβδομάδος θέλω και όχι να την βάλω πολλές φορές στην ίδια εβδομάδα? Thank's
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε νεα αναβαθμιση ,η v 3.25 ,

εσεις εχετε την 3.23 ?

Αν μαθω παραπανω πληροφοριες θα σας ενημερωσω.:)

Μαλλον προκειται για minor update παντως.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το έφεραν τα TIM Centers και σε τι τιμή παίζει? (για σκέτη συσκευή μιλάω..)
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε νεα αναβαθμιση ,η v 3.25 ,

εσεις εχετε την 3.23 ?

Αν μαθω παραπανω πληροφοριες θα σας ενημερωσω.:)

Μαλλον προκειται για minor update παντως.

την 3.23 εχω κι εγω φιλε μου οπωςκαι ολοι πιστευω,αντε να δουμε μηπως διορθωνει κατι :) κι εννοω τους ηχους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το λεξιλόγιο του Τ9 είναι πολύ φτωχό, δε μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο, από νοκια προέρχομαι κ δεν είχα συνηθίσει σε τέτοιες ελλείψεις, μπορεί να φανταστεί κάποιος ένα λόγο να μειώνουν τις λέξεις?? Πρόβλημα μνήμης έτσι κ αλλιώς δεν υπάρχει..
Link to comment
Share on other sites

ακριβως απο κει φιλε μου :)

 

θα το δοκιμασω αυτο που ειπατε για τους ηχους

 

φιλε KostasV ευχαριστουμε για τις ρυθμισεις αν και ο ταξιδιωτης ειχε δικιο τελικα....

ενω αρχικα οι ρυθμισεις απο το site της νοκια δεν δουλευαν απο χθες ολα ρολοι....

:)

Link to comment
Share on other sites

Όντως το λεξιλόγιο του Τ9 είναι πολύ φτωχό, δε μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο, από νοκια προέρχομαι κ δεν είχα συνηθίσει σε τέτοιες ελλείψεις, μπορεί να φανταστεί κάποιος ένα λόγο να μειώνουν τις λέξεις?? Πρόβλημα μνήμης έτσι κ αλλιώς δεν υπάρχει..

μπορει με την αναβαθμιση που εγραψε ο φιλος μας να λυνεται κι αυτο το προβλημα με τα μηνυματα οπως επισης και με τους ηχους,μακαρι δηλαδη,αλλα υποψιαζομαι οτι την εβγαλαν τοσο γρηγορα για να διορθωσουν αυτα τα προβληματα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να διορθωνονται το πηρα και εγω σημερα και ανακαλυψα τα προβληματα που αναφερατε.Οντως πολυ φτωχο λεξιλογιο , και αυτο με τους ηχους ειναι κατι περιεργο , δεν καταλαβαινω γιατι εγινε αυτη η αλλαγη

 

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο , πως γινετε αυτη η αναβαθμιση ?? που μπορει να την κανει καποιος?Πρεπει να παω σε καποιο νοκια σοπ ??

Ειμουνα παντα κατοχος νοκια και αλλαζω πολυ συχνα κινητα λογω εργασιας (τα φτυνουν τα πιο παλλα απο την πολυ χρηση) δεν εχω κανει ομως ποτε αναβαθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χρόνια πολλά. Και εγώ κάτοχος 4 ημερών του 6230i αλλά προερχόμενος από Siemens S55. Το κινητό μου άρεσε αν και εγώ έχω τα αντίστοιχα προβλήματα με το Τ9 όπως και ο φίλος ough. Σωστή η παρατήρηση για το Τ9 του SE για τις λέξεις που προτείνει. Τέλος πάντων έχω κάποιες ερωτησούλες για απάντηση. 1) Το φως μπορεί να ρυθμιστεί και πως. 2) Πως αλλάζω τον ήχο υπενθύμισης? Δεν μπορώ να βρώ πως γίνεται αυτό. 3) Μπορώ να βάλω υπενθύμηση όσες μέρες της εβδομάδος θέλω και όχι να την βάλω πολλές φορές στην ίδια εβδομάδα? Thank's

Επίσης τα themes του zedze εκτός του ονόματος έχουν δύο καταλήξεις π.χ. Bliss.nth.zip και όταν το ξεζιπάρεις υπάρχουν 4-5 αρχεία μέσα. Που λοιπόν τα βάζουμε αυτά στο τηλέφωνο ??? Τι είδους αρχεία μπορούμε να βάλουμε για ήχους κλήσεις???? Όταν βάλαμε υπενθύμιση και το τηλ. είναι κλειστό, δεν χτυπά????? Κάποιος ρε παιδιά να απαντήσει? Ξέρετε τι παίζει?????????

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να διορθωνονται το πηρα και εγω σημερα και ανακαλυψα τα προβληματα που αναφερατε.Οντως πολυ φτωχο λεξιλογιο , και αυτο με τους ηχους ειναι κατι περιεργο , δεν καταλαβαινω γιατι εγινε αυτη η αλλαγη

 

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο , πως γινετε αυτη η αναβαθμιση ?? που μπορει να την κανει καποιος?Πρεπει να παω σε καποιο νοκια σοπ ??

Ειμουνα παντα κατοχος νοκια και αλλαζω πολυ συχνα κινητα λογω εργασιας (τα φτυνουν τα πιο παλλα απο την πολυ χρηση) δεν εχω κανει ομως ποτε αναβαθμιση...

 

Πρεπει να πας σε καταστημα Νοκια και θα στο κανουν αυτοι :rolleyes: . Κανενα τεταρτο ειναι ολη η δουλεια ;)

Link to comment
Share on other sites

αντε να την κανει κανεις την αναβαθμιση να δουμε και τι διορθωνει κι αν διορθωνει και τιποτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το έφεραν τα TIM Centers και σε τι τιμή παίζει? (για σκέτη συσκευή μιλάω..)

Η ΤΙΜ πάντα τελευταία και καταιδρωμένη...περιμένω πως και πως να το φέρουν για να κάνω αναβάθμιση αλλά τίποτα!!!Ακόμα και ο Συκάρης το έχει....!!!!

Έχετε καμμιά ιδέα πότε θα το φέρουν?

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...