Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάθε μα κάθε πρωί γύρω στις 10.00 και πριν και μετά την επίσημη αναβάθμιση σε global 12.0.2 έτσι στα ξεκουδουνα κάνει 2 σχεδόν απανωτά restart... Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση , όταν πατάς τι νέο υπάρχει στην επιλογή αναβάθμιση μου βγάζει ένα λουκέτο και λέει ότι δεν έχω τις απαραίτητες άδειες για πρόσβαση στο αρχείο. Ξέρει κανείς γιατί το εμφανίζει αυτό; Η συσκευή δεν είναι root και έχει την τελευταία official global stable αναβάθμιση.

Θέμα MIUI είναι. Το ίδιο γράφει και στη δικιά μου συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@jpower73

Aν ισχυει αυτο που ελεγε το προηγουμενο σκρινσοτ σου , το "starts late Q2" καταλαβαινεις τι σημαινει ε? Αυγουστο και βλεπουμε..μεχρι τοτε ποιος ζει ποιος πεθαινει.. :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Θέμα MIUI είναι. Το ίδιο γράφει και στη δικιά μου συσκευή.

 

Μόλις τσέκαρα στο δικό μου και δεν γράφει τίποτα τέτοιο. EU έκδοση το κινητό με την τελευταία global ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα στο δικό μου και δεν γράφει τίποτα τέτοιο. EU έκδοση το κινητό με την τελευταία global ενημέρωση.

Κι εμένα EU είναι με την V12.0.03 με τη συσκευή της υπογραφής μου. Νομίζω μόνο με την 12.0.03 το κάνει αυτό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα EU είναι με την V12.0.03 με τη συσκευή της υπογραφής μου. Νομίζω μόνο με την 12.0.03 το κάνει αυτό.

 

Μα δεν έχει βγει 12.0.03 σε eu rom. Η τελευταία είναι η 02.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει βγει 12.0.03 σε eu rom. Η τελευταία είναι η 02.

 

Ειναι σε λαθος θεμα ο ανθρωπος ... διαβασε ξανα το ποστ του και θα καταλαβεις. Ειναι γνωστο τρολ του φορουμ. Τον εχω κραξει κατα το παρελθον , γιατι απλα ποσταρει για να ποσταρει ρωτοντας χιλιοειπωμενα πραγματα με υφος "δεν καταλαβαινω πολλα , εξηγηστε μου , ξανα και ξανα"... δεν ξερω αν πραγματικα δεν νογαει που λενε και στο χωριο μου ή απλα αναζητα την προσοχη.

Δες ποσα ποστς εχει , σε ποσα χρονια μεσα και θα καταλαβεις το ευρος αυτου που περιγραφω.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σε λαθος θεμα ο ανθρωπος ... διαβασε ξανα το ποστ του και θα καταλαβεις. Ειναι γνωστο τρολ του φορουμ. Τον εχω κραξει κατα το παρελθον , γιατι απλα ποσταρει για να ποσταρει ρωτοντας χιλιοειπωμενα πραγματα με υφος "δεν καταλαβαινω πολλα , εξηγηστε μου , ξανα και ξανα"... δεν ξερω αν πραγματικα δεν νογαει που λενε και στο χωριο μου ή απλα αναζητα την προσοχη.

 

Δες ποσα ποστς εχει , σε ποσα χρονια μεσα και θα καταλαβεις το ευρος αυτου που περιγραφω.

Κάποιοι πραγματικά είναι τραγικοί και για γέλια, eu rom με την τελευταία global ενημέρωση, αντε βγάλε άκρη τι ρομ φοράει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι πραγματικά είναι τραγικοί και για γέλια, eu rom με την τελευταία global ενημέρωση, αντε βγάλε άκρη τι ρομ φοράει.

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα κάτι δεν κατάλαβες. Ναι eu rom με την τελευταία global ενημέρωση. Τι δεν καταλαβαίνεις; Μάλλον δεν κατάλαβες ότι δεν αναφέρθηκε σε εμένα ο φίλος επάνω όταν έγραψε για τρολ...

Link to comment
Share on other sites

Για τον evris*mplampla* αναφερομαι που εγραψε για το κινητο του που δεν ειναι το redmi note 9 pro. Αρα μας εδωσε μια αχρηστη πληροφορια. Τον λογο ας τον βρει ο ψυχολογος του. Οσα εγραψα πριν , ηταν για αυτον και πιστευω οτι ισχυουν στο 100%.

 

Εμενα λεει "MIUI Global 12.0.2 Stable (12.0.2.0 QJZEUXM)" . Aρα υποθετω μιλαμε για ευρωπαικη rom με global ενημερωση...

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω συγνώμη έκανα λάθος, εγώ δε διάβασα καλά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος θέμα με το να κλείνει την μια απο τις 2 κάρτες? Έτσι στα ξαφνικά? Μετα απο ρισταρτ φτιάχνει αλλα όχι συνέχεια
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Είχα κ εγώ αυτό το θέμα κ έφτιαξε μόλις τις άλλαξα θέση. Δηλαδή, αυτήν που ήταν στην 2η θέση την έβαλα στην 1η κ το αντίστροφο. Κ όλα κομπλέ σε μένα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση , όταν πατάς τι νέο υπάρχει στην επιλογή αναβάθμιση μου βγάζει ένα λουκέτο και λέει ότι δεν έχω τις απαραίτητες άδειες για πρόσβαση στο αρχείο. Ξέρει κανείς γιατί το εμφανίζει αυτό; Η συσκευή δεν είναι root και έχει την τελευταία official global stable αναβάθμιση.

Στο δικο μου (Global 12.0.2),οταν το πατησω αναφερει:

System

Updated Android Security Patch to January 2021

Increased system security.

Non root και το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχθές δυστυχώς μου έπεσε από τα χέρια αλλά "ευτυχώς" ράγισε η πλάτη μόνο. Όλα λειτουργούν αλλά με ενοχλεί να το βλέπω. Αλλάζει και αν ναι πόσο κοστίζει?

 

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχθές δυστυχώς μου έπεσε από τα χέρια αλλά "ευτυχώς" ράγισε η πλάτη μόνο. Όλα λειτουργούν αλλά με ενοχλεί να το βλέπω. Αλλάζει και αν ναι πόσο κοστίζει?

 

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Σύμφωνα με τις τιμές που βλέπω στο skroutz, μαζί με τα εργατικά θα σου πάει περίπου 25-30€.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις τιμές που βλέπω στο skroutz, μαζί με τα εργατικά θα σου πάει περίπου 25-30€.
Ok. Σ ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχθές δυστυχώς μου έπεσε από τα χέρια αλλά "ευτυχώς" ράγισε η πλάτη μόνο. Όλα λειτουργούν αλλά με ενοχλεί να το βλέπω. Αλλάζει και αν ναι πόσο κοστίζει?

 

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Βάλε καμμία Nilkin θήκη, εγώ έχω από την αρχή και δεν βλέπω πλάτη....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να το πάρω για τον πατέρα μου, αλλά έχω χαθεί λίγο στις εκδόσεις....

Το 6/128 είναι το Pro με τον Snapdragon, αν δεν κάνω λάθος.

Για να έχω διετή εγγύηση από infoquest, αποκλείουμε σκρουτζομάγαζα;

Επίσης, αν το βρω σε μεταχειρισμένο, υπάρχει κάποιος "κωδικός" που θα υποδεικνύει ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας;

Ευχαριστώ.

 

Για σκρουτζομάγαζο με διετή εγγύηση για δες εδώ, ξεπουλάει όμως γρήγορα, αλλά αν περιμένεις μετά από κάποιες μέρες το ξαναφέρνει, δες το και σε άλλα χρώματα, τώρα έχει μόνο το πράσινο.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟΥ SYNC ΣΤΗΝ MIUI 12.

 

Λοιπον σε οσους δεν εμφανίζεται το εικονίδιο συγχρονισμού (sync) στα tiles (και μάλλον σε όλους λόγω miui 12, κάτι που οι τρ@χ@ν@δες εκει είτε το ξέχασαν είτε το κανουν επίτηδες δεν ξέρω), μπορούμε να το εμφανίσουμε ως εξής:

 

1. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε αυτό:

https://mega.nz/file/IXgyiIhK#9RLRa5H8OjtIFs20qaUo92qQVmxzaovEgiCLU7-ECtM

 

2. Σε ADB δίνουμε την εξής εντολή:

.\adb shell pm grant com.rascarlo.quick.settings.tiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

3. τρεχουμε το apk και πάμε εδω και ενεργοποιούμε το tile.

 

ldlubtct.jpgs3kkpx9w.jpg

 

4. πάμε στην κουρτίνα, στο edit και θα δούμε το sync tile οπου και το μεταφέρουμε στα εμφανη σερνοντας το.

qjhf5jla.jpg

 

Πατάμε DONE

Τέλος

 

:D

εδιτ1: Δοκιμασμενο και λειτουργει

xps3s2rs.jpg

...

 

Εδιτ2: η εφαρμογή είναι πολύ δυνατή. Δίνει δυνατότητες εμφάνισης tiles στην ρομ μας τύπου Linage.!! / Resurrection Remix κλπ κλπ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΧΡΉΣΙΜΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΈΣ ΠΟΥ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΣΤΟ PLAYSTORE

 

Λ. Χ.

Memory tile

mlg7to9l.jpg

 

Adaptive Brightness

tr6ehk2e.jpg

 

εδιτ3: το naptime δινει ρεστα

εδιτ4: Ένας mod να το πιναρει στην αρχική και να το κοινοποιήσει σε όλα τα νήματα συσκευών που φορούν miui 12

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...