Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο CU το ελάχιστο ποσό ανανέωσης χρόνου ομιλίας online φυσικά είναι 10€, αλλά δεν μπορείς να αγοράσεις κάποια από τα βασικά πακέτα γιατί μένουν καθαρά 8,93€ μετά την αφαίρεση του φόρου. Με 12€ μπορείς να βάλεις και αρκετά από τα βασικά πακέτα, ενώ αν έχεις αυξημένες ανάγκες για ομιλία και ίντερνετ βάζεις και παραπάνω κάρτα. Ανάλογα το ποσό ανανέωσης σου δίνει και κάποια δωρεάν ΜΒ ενώ με κάθε ανανέωση παίρνεις και δώρο 1,2GB για 1 μήνα ή 2GB για μία εβδομάδα. Μπες στο http://www.vodafonecu.gr για να δεις σχετικά με πακέτα και προσφορές.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Στο CU το ελάχιστο ποσό ανανέωσης χρόνου ομιλίας online φυσικά είναι 10€, αλλά δεν μπορείς να αγοράσεις κάποια από τα βασικά πακέτα γιατί μένουν καθαρά 8,93€ μετά την αφαίρεση του φόρου. Με 12€ μπορείς να βάλεις και αρκετά από τα βασικά πακέτα, ενώ αν έχεις αυξημένες ανάγκες για ομιλία και ίντερνετ βάζεις και παραπάνω κάρτα. Ανάλογα το ποσό ανανέωσης σου δίνει και κάποια δωρεάν ΜΒ ενώ με κάθε ανανέωση παίρνεις και δώρο 1,2GB για 1 μήνα ή 2GB για μία εβδομάδα. Μπες στο http://www.vodafonecu.gr για να δεις σχετικά με πακέτα και προσφορές.
Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου. Το κακο ειναι οτι οι αναγκες ομιλιας μου ειναι απο ελαχιστες εως μηδενικες, γι αυτο τον λογο με ενδιαφερει το ελαχιστο κοστος αγορας χρονου. Να φανταστεις οτι με τα 6€ που δινω το διμηνο για αγορα χρονου στην Q πολυ σπανια αγοραζω πακετο χρονου με αποτελεσμα η να..μαζευονται, η..να τα χανω ολα αν δεν ανανεωνω.:( Ο λογος που θελω να φυγω απο την Q και να παω σε αλλη εταιρεια ειναι οτι η Q δεν μου δινει την δυνατοτητα να εχω δυο SIM με το ιδιο νουμερο. Αυτο το προσφερει μονο στο συμβολαιο.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κι εγώ 2 απορίες σαν νέος;

1. Πάτησα κι εγώ *43# για να μπορώ όσο μιλάω με έναν συνομιλητή να με καλούν και να μην τους λέει ότι η γραμμή είναι κατειλημμένη. Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο; Γιατί στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι πρέπει από το 1285 να απενεργοποιήσω και την ειδοποίηση χαμένων κλήσεων. Ωστόσο αν την απενεργοποιήσω μου είπαν ότι όταν είμαι εκτός δικτύου δεν θα έρχονται μηνύματα ειδοποίησης κλήσεων.

2. Η κάρτα ανανέωσης ισχύει για 2 μήνες από την ημερομηνία που την βάζεις σωστά;Μετά μηδενίζεται. Για πόσο χρόνο μετά (κάποιοι λένε για 3 μήνες) χωρίς να βάλεις κάρτα σου κάνει φραγή η εταιρία; Σε ειδοποιεί ότι θα σου κάνει φραγή την τάδε ημερομηνία ή το κάνει απότομα;

Ρωτάω γιατί βρίσκομαι αρκετούς μήνες στο εξωτερικό ωστόσο αναγκαστικά χρειάζομαι και ελληνικό νούμερο όταν έρχομαι Ελλάδα γιατί δυστυχώς για κάποιες δουλειές δεν μπορώ να καταχωρήσω ξένου νούμερο. Ωστόσο πρέπει να το έχω ενεργό τουλάχιστον να βλέπω τις κλήσεις για να μπορώ να καλέσω μετά.

Edited by xaralvamv
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου. Το κακο ειναι οτι οι αναγκες ομιλιας μου ειναι απο ελαχιστες εως μηδενικες, γι αυτο τον λογο με ενδιαφερει το ελαχιστο κοστος αγορας χρονου. Να φανταστεις οτι με τα 6€ που δινω το διμηνο για αγορα χρονου στην Q πολυ σπανια αγοραζω πακετο χρονου με αποτελεσμα η να..μαζευονται, η..να τα χανω ολα αν δεν ανανεωνω.:( Ο λογος που θελω να φυγω απο την Q και να παω σε αλλη εταιρεια ειναι οτι η Q δεν μου δινει την δυνατοτητα να εχω δυο SIM με το ιδιο νουμερο. Αυτο το προσφερει μονο στο συμβολαιο.

 

Υπάρχει το Talk Abroad (στο cu έτσι λέγεται) που σου δίνει 200 λεπτά προς Ελλάδα και 22 διεθνείς προορισμούς με 7,06 ώστε να σου φτάνει το δεκάρικο. Νομίζω κάτι αντίστοιχο έχει και το καρτοκινητό vodafone και το international. Ανανέωση (ακόμα και φρόγκ να επιλέξεις που είναι κάτι αντίστοιχο της Q στην κοσμοτέ) το δεκάρικο δεν το γλιτώνεις, είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης πλέον σε αυτές τις δύο εταιρίες που παρέχουν αυτή την υπηρεσία με τις δύο σιμ και σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου. Το κακο ειναι οτι οι αναγκες ομιλιας μου ειναι απο ελαχιστες εως μηδενικες, γι αυτο τον λογο με ενδιαφερει το ελαχιστο κοστος αγορας χρονου. Να φανταστεις οτι με τα 6€ που δινω το διμηνο για αγορα χρονου στην Q πολυ σπανια αγοραζω πακετο χρονου με αποτελεσμα η να..μαζευονται, η..να τα χανω ολα αν δεν ανανεωνω.:( Ο λογος που θελω να φυγω απο την Q και να παω σε αλλη εταιρεια ειναι οτι η Q δεν μου δινει την δυνατοτητα να εχω δυο SIM με το ιδιο νουμερο. Αυτο το προσφερει μονο στο συμβολαιο.
ο φθηνότερος τρόπος ανανέωσης χρόνου ομιλίας είναι το cashback με 10 σεντς το δίμηνο και επίσης αν θέλεις να μιλάς περιστασιακα υπάρχουν αντίστοιχα φθηνά πακέτα,η q δεν η λύση στην περίπτωση σου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω. Οταν λες "υπαρχουν αντίστοιχα φθηνά πακέτα" εννοεις στην Vodaphone?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ναι,π.χ έχει το talk mini με 80 λεπτά και 3000 πόντους για δύο ημέρες,το οποίο είναι πακέτο κανονικό,δεν είναι count down.....

καταλαβαίνεις τι εννοώ

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα..Θελει να τα ψαξω στο διαδικτυο.. Σ ευχαριστω πολυ!!

 

Για να έχεις την μέγιστη απόδοση και οικονομία στο CU θα πρέπει να κατεβάσεις στο κινητό σου εκτός από την εφαρμογή myCU και την εφαρμογή my Vodafone για να μπορείς να κάνεις ανανέωση με την υπηρεσία Cashback αλλά και το CU big bang για να μαζεύεις κρυστάλλους και να μπορείς να ενεργοποιήσεις τα οικονομικά πακέτα που λέει ο φίλος παραπάνω. Αν το ψάξεις λίγο αξίζει τον κόπο και μπορεί να σου βγαίνει και φθηνότερα ακόμα και από την Q αν κάνεις ελάχιστη χρήση ομιλίας και δεδομένων κάθε μήνα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ το cu δεν είναι q,έχει άλλη λογική,

πολλά πακέτα που χάνεσαι πραγματικά σχεδόν για κάθε ανάγκη και χρήση συν cash back

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα του big bang είναι μια πολυ συγκεκριμένη λύση με πολυ μικρή ισχυ.

Για κάποιον που θελει φτηνό ΜΗΝΙΑΙΟ πακετο ομιλίας, υπάρχουν 2 άλλα εναλλακτικά καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα του big bang είναι μια πολυ συγκεκριμένη λύση με πολυ μικρή ισχυ.

 

Για κάποιον που θελει φτηνό ΜΗΝΙΑΙΟ πακετο ομιλίας, υπάρχουν 2 άλλα εναλλακτικά καρτοκινητα.

δεν καταλαβες εδώ μιλάμε για περιστασιακο πακέτο όχι μηνιαίο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το CU είναι το πιο πλήρες καρτοκινητο της αγοράς είναι γεγονός. Αλλά εάν θέλει περιστασιακή κλήση, η φτηνότερη λύση είναι 0,80€+3000 κρυστάλλους. Και εάν δεν ψωνίζει τα συγκεκριμένα προϊόντα που δίνουν επιστροφή, θα πρέπει να βάζει 10€/2μηνο. Και εάν μέσα στον μήνα χρειαστεί να αγοράσει το πακέτο 4 φορές, θα πρέπει να έχει αγοράσει προϊόντα αξίας πάνω από 10€ μέσα στον μήνα, για να πάρει cashback αρκετό. Χρησιμοποιώ και το cashback και το Big bang, γι'αυτό το λέω.
Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιήσει το hot spot και δίνω δεδομένα στην τηλεόραση,υπάρχει περιορισμός ?το chat λέει όχι, ελεύθερα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που κατάργησαν επιτέλους αυτό τον γελοίο περιορισμό με τα 3GB όριο την ημέρα. Ένας από τους λόγους που ξαναγύρισα στο CU ήταν αυτός αλλά όχι ο μόνος...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρήκαν τον σωστό τρόπο να μου το παίρνουν το 25αρι το μήνα και να είμαι ικανοποιημένος απο τις παροχές για τα δεδομένα της ελληνικής αγοράς. Μακάρι να το διατηρήσουν έτσι και με παράλληλη βελτίωση του δικτύου τους
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρήκαν τον σωστό τρόπο να μου το παίρνουν το 25αρι το μήνα και να είμαι ικανοποιημένος απο τις παροχές για τα δεδομένα της ελληνικής αγοράς. Μακάρι να το διατηρήσουν έτσι και με παράλληλη βελτίωση του δικτύου τους

 

25ευρω; τι πακετο αγοραζεις; . τοσο πολλα; μονο πακετο ιντερνετ αγοραζεις; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνήθως 2 πακέτα 100αρια bigbang αγοράζω και ενεργοποιώ και 3-4 βραδινά με τις 5000 πόντους. Θα μου πεις που βρίσκεις 80000 πόντους το μήνα.. Τα μάζευα όταν είχε το σπαστικό όριο των 3gb ανά μέρα..

 

Και επίσης το διμηνο που μας πέρασε μέχρι 1/2 έδωσα 12€ το μήνα γιατί υπήρχε η προσφορά των απεριόριστων που θα ήταν τέλεια να την ξαναβγάλει..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το πακετο των απεριόριστων που είχε με 9.90€ για 2 μήνες. Κακώς δεν το συνέχισε.

 

Αν το συνέχιζε αυτοί που πληρώνουν 40-50-60€ για unlimited data συμβόλαια πώς θα ένοιωθαν? Θα ξεκινούσαν όλοι μαζικά να ακυρώνουν συμβόλαια και να τα γυρίζουν καρτοκινητα. Και πολύ την κράτησε την προσφορά (και καλά έκανε) αλλά βάση λογικής δεν μπορούσε να την συνεχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνέχιζε αυτοί που πληρώνουν 40-50-60€ για unlimited data συμβόλαια πώς θα ένοιωθαν? Θα ξεκινούσαν όλοι μαζικά να ακυρώνουν συμβόλαια και να τα γυρίζουν καρτοκινητα. Και πολύ την κράτησε την προσφορά (και καλά έκανε) αλλά βάση λογικής δεν μπορούσε να την συνεχίσει.

 

Δεν ισχυει αυτο που λες. Για πολλούς άλλους λόγους είναι κάποιος σε συμβόλαιο. Δεν ισχύει η λογική σου, αλλιώς όλοι θα άφηναν τα συμβόλαια και θα ήταν σε φρογκ και κιου εδώ και πανω απο 10 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο που λες. Για πολλούς άλλους λόγους είναι κάποιος σε συμβόλαιο. Δεν ισχύει η λογική σου, αλλιώς όλοι θα άφηναν τα συμβόλαια και θα ήταν σε φρογκ και κιου εδώ και πανω απο 10 χρόνια.

 

Ωραία λοιπόν αφού λες ότι δεν ισχύει γιατί δεν το κράτησε το πακέτο? :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...