Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχε δωσει ενα παιδι μια εφαρμογη για pc που κανει remove τα bloatware θυμαται κανεις που ειναι αυτο το post ? η ποια εφαρμογη ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είναι γενικότερο bug του 3.0 ή μόνο σε μένα συμβαίνει αλλά όταν πάω Samsung Notes και προσπαθώ να γράψω νέα σημείωση, με πετάει έξω. Όσες φορές κι αν δοκίμασα, δεν με άφησε να ανοίξω νέα σημείωση.

 

Δες μήπως έχει update το samsung notes..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ειχε δωσει ενα παιδι μια εφαρμογη για pc που κανει remove τα bloatware θυμαται κανεις που ειναι αυτο το post ? η ποια εφαρμογη ειναι ?
Μάλλον αυτό λες:

 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-windows-adb-appcontrol-v1-4-5.4147837/

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό λες:

 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-windows-adb-appcontrol-v1-4-5.4147837/

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω ναι αυτο λεω

Link to comment
Share on other sites

βλεπω πλεον δεν μπορεις να κανεις το κολπο για τα 120hz να λειτουργουν με εξοικονομηση ενεργειας κριμα . με το bixby routines εννοω
Link to comment
Share on other sites

βλεπω πλεον δεν μπορεις να κανεις το κολπο για τα 120hz να λειτουργουν με εξοικονομηση ενεργειας κριμα . με το bixby routines εννοω

 

Και γω που νόμιζα ότι σε αυτή την αναβάθμιση θα έχουμε και 120 και qwhd μαζί......

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ......εβαλα χθες μεσω odin την γερμανικη rom DBT ενω ειχα ελληνικη EUR εκανα και εκκαθαριση εστησα απο την αρχη ολα μια χαρα. Το csc ομως που κοιταω στις πληροφοριες του λογισμικου δεν εχει αλλαξει σε dbt :lol: (χρησιμοποιησα το csc στο φλασαρισμα και οχι το home_csc)

 

να το αλλαξω με τον τροπο που αναφερθηκε σε προηγουμενα Post με τον κωδικο στο dialer ή να το αφησω ως εχει ? ota θα παιρνω κανονικα ?

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα με τον ασυρματο φορτιστη της Samsung. Στην γρηγορη ασυρματη φορτιση που σε ταχυτητα ειναι σαν την απλη γρηγορη φορτιση με καλωδιο το κινητο ζεσταθηκε πολυ. Συμφωνα με το phone info η μπαταρια εφθασε

στους 39 βαθμους ασυρματα ενω ενσυρματα φορτιζε στους 27...

Σιγουρα το να φορτιζει η μπαταρια συχνα στους 39 βαθμους δεν ειναι οτι καλυτερο για τη ζωη της...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Με τον 10αρη τον φορτιστή και με γρήγορη ασύρματη φόρτιση είχα δει μέχρι 33-34 βαθμούς τώρα τον περασμένο Οκτώβριο. Το καλοκαίρι με τον ίδιο φορτιστή είδα μέχρι 37.9 στο s8 plus . Στην περίπτωση του s 20 plus υπάρχει η επιλογή και για πολύ γρήγορη ασύρματη φόρτιση αν θυμάμαι καλά, την οποία δεν έκανα χρήση όσο το είχα, μόνο στην γρήγορη είχα κάνει.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το Samsung Wireless Charging Pad (Qi) εχει επιλογη μονο για γρηγορη φορτιση. Επισης δεν λειτουργει με τον φορτιστη που εχουν μεσα τα S20. Μου το εδωσε φιλος που το παραγγειλε αλλα δεν του χρειαστηκε αλλιως δεν θα επαιρνα ασυρματο φορτιστη. Εχω εναν anker που τον ειχα παρει επι S8 οταν ειχα αντιμετωπισει προβληματα με την εναυρματη φορτιση. Χρειαστηκε και στο S10e που εβγαζε το σφαλμα λογω υγρασιας.

Γενικως για τετοια φαση πιστευω οτι αξιζει να εχεις ασυρματο φορτιστη.

Στην αργη φορτιση δεν ανεβαζει τοσο ψηλες θερμοκρασιες αλλα θελει κ 4ωρο κοντα να φορτισει.

Επισης εχει επιλογη αν θελεις να ορισεις μια ωρα για να απενεργοποιηθει η γρηγορη και να μπει σε αργη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο ασύρματη φόρτιση εδώ και χρόνια.

Και πάντα στην αργή φόρτιση ακόμα κι αν δε κρατήσω πολύ το εκάστοτε κινητό.για μένα αυτό είναι το σωστό.

Να δούμε πότε θα σκάσει κι η αναβάθμιση εδώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο ασύρματη φόρτιση εδώ και χρόνια.

Και πάντα στην αργή φόρτιση ακόμα κι αν δε κρατήσω πολύ το εκάστοτε κινητό.για μένα αυτό είναι το σωστό.

Να δούμε πότε θα σκάσει κι η αναβάθμιση εδώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πέρασε τη με odin.. Αφού κατεβάσεις το firmware τα περνάς στο odin και σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένετε να έρθει το ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τη με odin.. Αφού κατεβάσεις το firmware τα περνάς στο odin και σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένετε να έρθει το ΟΤΑ

 

Από που κατεβάζουμε το firmware?

 

Πιστεύετε ότι θα "κάτσει" καλύτερα στο τηλέφωνο με odin από ότι OTA?

 

Θέλω να πω εκτός από την βιασύνη να το έχει κάποιος θα είναι και καλύτερα ένα clean install?

Link to comment
Share on other sites

Είτε ΟΤΑ είτε odin είναι το ίδιο πράγμα. Εγώ και πολλοί άλλοι τόσα χρόνια δε κάναμε ποτέ clean install και δεν είχαμε ποτέ κανένα θέμα. Αν έχεις τόσο άπλετο χρόνο κάνε clean install δε θα του κάνεις κακό. Το firmware το κατεβάζεις από εδώ

 

https://samfw.com/firmware/SM-G985F/DBT/G985FXXU5CTKG

 

Πατάς download on website.

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Είτε ΟΤΑ είτε odin είναι το ίδιο πράγμα. Εγώ και πολλοί άλλοι τόσα χρόνια δε κάναμε ποτέ clean install και δεν είχαμε ποτέ κανένα θέμα. Αν έχεις τόσο άπλετο χρόνο κάνε clean install δε θα του κάνεις κακό. Το firmware το κατεβάζεις από εδώ

 

https://samfw.com/firmware/SM-G985F/DBT/G985FXXU5CTKG

 

Πατάς download on website.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν προλαβαίνω ούτε να βηξω αυτόν τον καιρό...

 

Νομίζω καλύτερα να περιμένω τότε... Δεν φαίνεται να αργήσει και πολύ

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας καινούργιος τρόπος αλλαγής Csc,για όποιον ενδιαφέρεται.

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozyplanes/status/1332516064589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Thank me later για όποιον το επιχειρήσει.

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

eb162c92b51cb35d5d0c572e6480e833.jpg

 

Παίδες θεωρείτε ότι αξίζει να αλλάξω csc με αυτή τη μέθοδο ? Είναι σχετικά ασφαλής ? Δε με ενδιαφέρει τόσο η αναβάθμιση όσο το να έχω τον dialer που αναγνωρίζει αριθμούς από εταιρείες κτλ κτλ. Αλλά είναι της γυναίκας μου το κινητό και βαριέμαι να πάρω back up σε όλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θεωρείτε ότι αξίζει να αλλάξω csc με αυτή τη μέθοδο ? Είναι σχετικά ασφαλής ? Δε με ενδιαφέρει τόσο η αναβάθμιση όσο το να έχω τον dialer που αναγνωρίζει αριθμούς από εταιρείες κτλ κτλ. Αλλά είναι της γυναίκας μου το κινητό και βαριέμαι να πάρω back up σε όλα

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις το app Ελληνικό caller ID και να μην κάθεσαι να κάνεις όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το app Ελληνικό caller ID και να μην κάθεσαι να κάνεις όλα αυτά;

 

Γιατί να βάλω έναν dialer ξένο μόνο για αυτό όταν μπορώ να έχω τον μαμά που παίρνω και back up τις κλήσεις στο cloud ενώ μπορώ απλά να κάνω μια φορά τη διαδικασία αυτή να έχω και νωρίτερα αναβαθμίσεις ? Επίσης όταν παλιά δεν άλλαζε αυτόματα το csc σε ελληνικό και είχα την λειτουργία έβλεπα ότι παίζει πολύ καλύτερα από τον όποιο dialer δοκίμασα για την αναγνώριση αυτή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θεωρείτε ότι αξίζει να αλλάξω csc με αυτή τη μέθοδο ? Είναι σχετικά ασφαλής ? Δε με ενδιαφέρει τόσο η αναβάθμιση όσο το να έχω τον dialer που αναγνωρίζει αριθμούς από εταιρείες κτλ κτλ. Αλλά είναι της γυναίκας μου το κινητό και βαριέμαι να πάρω back up σε όλα

 

εγω μολις την εκανα την αλλαγη απο ελληνικο unbranded σε γερμνικο , δεν σβηστηκε τιποτα ακολουθησα τα βηματα παραπανω και ολα οκ , εχω και το smart call πλεον αλλα και το samsung pay, ας μπει αυτος ο οδηγος για αλλαγη csc καπου να φαινεται πιστευω αξιζει .

Link to comment
Share on other sites

Το γυρισα και γω σε γερμανικο με την παραπανω διαδικασια χωρις κανενα παρατραγουδο :)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλω έναν dialer ξένο μόνο για αυτό όταν μπορώ να έχω τον μαμά που παίρνω και back up τις κλήσεις στο cloud ενώ μπορώ απλά να κάνω μια φορά τη διαδικασία αυτή να έχω και νωρίτερα αναβαθμίσεις ? Επίσης όταν παλιά δεν άλλαζε αυτόματα το csc σε ελληνικό και είχα την λειτουργία έβλεπα ότι παίζει πολύ καλύτερα από τον όποιο dialer δοκίμασα για την αναγνώριση αυτή

Δίκιο έχεις. Προχώρα τότε γιατί θα το κάνεις μια φορά και θα ξεμπερδέψεις. Εξάλλου τα παιδιά που το έκαναν δεν είχαν κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...