Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον αριθμό επικοινωνίας θα έπρεπε να παει το σμσ. Γι'αυτό λέγεται "αριθμός ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ", εκεί επικοινωνεί η εταιρία με τον πελάτη.
Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες από την παραλαβή της σιμ κ ακόμη δεν εχει ενεργοποιηθει. Θυμιζω ότι σύμφωνα με πληροφορίες από την εξυπηρέτηση η δωρεαν πιλοτικη περίοδος λήγει μαλλον 15 Σεπτέμβρη.

 

Θεωρώ οτι η Nova εκτίθεται και μάλιστα ανούσια. Τι εντύπωση δημιουργείς σε υποψήφιο πελάτη σου που μάλιστα ενδιαφέρθηκε μόνος του να συμμετασχει στο πιλοτικο σου προγραμμα;

 

Για αυτό το λόγο μακριά από τα πιλοτικά.

Edited by XP130TD
off topic
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγο μακριά από τα πιλοτικά
Πάντως εγώ που έφερα τον αριθμό μου με φορτητότητα από cosmote δεν έχω μετανιώσει καθόλου. Λειτουργεί άψογα κ τζαμπε....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έφερα τον αριθμό μου με φορτητότητα από cosmote δεν έχω μετανιώσει καθόλου. Λειτουργεί άψογα κ τζαμπε....
Δεν ξέρω τα πιλοτικά τα φοβάμαι. Edited by XP130TD
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τα πιλοτικά τα φοβάμαι.

 

Εντάξει, δε το εχεις κύριο νούμερο για test drive το παίρνεις. Απλώς κάνουν πολλη φασαρία για το τίποτα, απο τη αποψη οτι αντι να σε διευκολύνουν για να αποτελέσεις ο ιδιος φορεας (pun intended) θετικής διαφήμισης μετα τη ληξη του πιλοτικου, σε πονοκεφαλιαζουν λιγακι.

 

Κι εμενα στα ανατολικα Θεσσαλονίκης πάντως λειτουργεί εξαιρετικά και με γρηγορο ίντερνετ. Ενίοτε βέβαια (οπως και στη Vodafone) για καποιο λογο χάνεται το σημα (εξαφανίζεται δηλαδη το 4G, σα να μην εχω ανοιξει δεδομενα), όμως ισως να ναι κ θεμα της συσκευης μου που κλεινει 3 χρονια οσονουπω.

Link to comment
Share on other sites

...όμως ισως να ναι κ θεμα της συσκευης μου που κλεινει 3 χρονια οσονουπω.
σε iphone δεν το έχω παρατηρήσει αν κ κάνω συνέχεια εναλλαγές στην άλλη κάρτα που έχω κ ειναι cosmote. Θα το αφήσω κανά διύμερο στην nova για να το τσεκάρω.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και έχει.
Αυτό δεν το περίμενα.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται συμφωνία το 2020 να μην έχει πρόσβαση στο 4G δίκτυο, όταν ηδη υπάρχουν τα σχέδια για κατάργηση του 3G σε μερικά χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Παραταση της πιλοτικής περιόδου, μετά απο ερώτηση στο messenger...
Ήταν δεδομένο, όταν ενεργοποιήθηκε σε μένα πχ μετά από 3 εβδομάδες σχεδόν, η περίοδος λειτουργίας ήταν μικρή. Δεν βγάζω το χέρι μου στη φωτιά οτι θα είναι έτοιμη 15/10, εγώ για τέλος Νοεμβρίου το βλέπω...μέχρι να βγάλουν τα προγράμματα, μέχρι να προμηθευτούν sim, κτλ θα πάρει χρόνο. Εμείς φυσικά απολαμβάνουμε τζαμπέ πιλοτικό...κ για όσους δύσπιστους βλέπετε την νοβα να κάνει μπαρούφα με την κινητή, δείτε τι συμβαίνει στο ποδόσφαιρο οπου η νέα διοίκηση δίνει πολύ χρήμα στις ομάδες. Ο Πάοκ θα πάρει 7 + 1 από τα προκριματτικά του cl με την μπενφίκα, συν μπόνους αν πάρει πρωτάθλημα, κύπελο, ευρωπαική πορεία, μπορεί να φτάσει θεωρητικά μέχρι τα 12.5. Μην βιάζεστε να προδιαγράψετε πράγματα κ καταστάσεις, είναι δεδομένο οτι θα πέσει χρήμα κ με το χ ψ τρόπο θα μπει στην κινητή σε ανταγωνιστικές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν δεδομένο, όταν ενεργοποιήθηκε σε μένα πχ μετά από 3 εβδομάδες σχεδόν, η περίοδος λειτουργίας ήταν μικρή. Δεν βγάζω το χέρι μου στη φωτιά οτι θα είναι έτοιμη 15/10, εγώ για τέλος Νοεμβρίου το βλέπω...μέχρι να βγάλουν τα προγράμματα, μέχρι να προμηθευτούν sim, κτλ θα πάρει χρόνο. Εμείς φυσικά απολαμβάνουμε τζαμπέ πιλοτικό...κ για όσους δύσπιστους βλέπετε την νοβα να κάνει μπαρούφα με την κινητή, δείτε τι συμβαίνει στο ποδόσφαιρο οπου η νέα διοίκηση δίνει πολύ χρήμα στις ομάδες. Ο Πάοκ θα πάρει 7 + 1 από τα προκριματτικά του cl με την μπενφίκα, συν μπόνους αν πάρει πρωτάθλημα, κύπελο, ευρωπαική πορεία, μπορεί να φτάσει θεωρητικά μέχρι τα 12.5. Μην βιάζεστε να προδιαγράψετε πράγματα κ καταστάσεις, είναι δεδομένο οτι θα πέσει χρήμα κ με το χ ψ τρόπο θα μπει στην κινητή σε ανταγωνιστικές τιμές.

Αυτό είναι μεγάλο λάθος καλύτερα να ασχοληθούν με την ελληνική καλαθοσφαίριση επιχηρηματικα το γεγονός ότι ξανά επενδύουν στο ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου δεν είναι καλό για την εταιρεία σε ότι αφορά τούς διαγωνισμούς που έρχονται όπως το 5g και το ισπανικό πρωτάθλημα το ελληνικό πρωτάθλημα είναι πόλη ακριβό για το τίποτα.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μεγάλο λάθος καλύτερα να ασχοληθούν με την ελληνική καλαθοσφαίριση επιχηρηματικα το γεγονός ότι ξανά επενδύουν στο ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου δεν είναι καλό για την εταιρεία σε ότι αφορά τούς διαγωνισμούς που έρχονται όπως το 5g και το ισπανικό πρωτάθλημα το ελληνικό πρωτάθλημα είναι πόλη ακριβό για το τίποτα.

 

Σωστός, η νέα διοίκηση θα έπρεπε να κάνει το ακριβώς αντίθετο δηλαδή λόγο ιού και της σχετικής κατάστασης να επικαλεστεί μείωση στα χρήματα προς τις ομάδες και να τα επενδύσει σε ουσιώδες αναβαθμίσεις.

 

Και επιτέλους άλλη μπίζνα ο αθλητισμός και άλλη οι τηλεπικοινωνίες.

Την να τον κάνω τον ΠΑΟΚ όταν δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο γιατί πέφτει η γραμμή παράδειγμα ή να σερφάρω με ταχύτητες Ζιμπάμπουε?

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, η νέα διοίκηση θα έπρεπε να κάνει το ακριβώς αντίθετο δηλαδή λόγο ιού και της σχετικής κατάστασης να επικαλεστεί μείωση στα χρήματα προς τις ομάδες και να τα επενδύσει σε ουσιώδες αναβαθμίσεις.

 

Και επιτέλους άλλη μπίζνα ο αθλητισμός και άλλη οι τηλεπικοινωνίες.

Την να τον κάνω τον ΠΑΟΚ όταν δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο γιατί πέφτει η γραμμή παράδειγμα ή να σερφάρω με ταχύτητες Ζιμπάμπουε?

Γενικά την να τον κάνεις τον ποδοσφαιρικό ΠΑΟΚ αλλά καταλαβαίνεις τι θέλει να πει ο ποιητής. Δηλαδή αντί να ρίχνει χρήμα στην κινητή τηλεφωνία με στόχο την απεξάρτηση από την Vodafone μου ρίχνει χρήμα στο ΠΑΟΚ και την Λαμία έλεος και η πλάκα είναι ότι οι επόμενοι διαγωνισμοί είναι όντως για το ισπανικό πρωτάθλημα και το 5g
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, η νέα διοίκηση θα έπρεπε να κάνει το ακριβώς αντίθετο δηλαδή λόγο ιού και της σχετικής κατάστασης να επικαλεστεί μείωση στα χρήματα προς τις ομάδες και να τα επενδύσει σε ουσιώδες αναβαθμίσεις.

Δηλαδη οι ομαδες δεν θα εχουν κοσμο στα γηπεδα αρα και εσοδα, ο κοσμος θα βλεπει τις ομαδες μονο απο την νοβα αρα νεα εσοδα για την νοβα και μετα θα παει η νοβα στις ομαδες και θα τους πει να παρουν λιγοτερα... Τι δεν καταλαβαινω?? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι ομαδες δεν θα εχουν κοσμο στα γηπεδα αρα και εσοδα, ο κοσμος θα βλεπει τις ομαδες μονο απο την νοβα αρα νεα εσοδα για την νοβα και μετα θα παει η νοβα στις ομαδες και θα τους πει να παρουν λιγοτερα... Τι δεν καταλαβαινω?? :ninja:
Ακριβώς σκοπός της εταιρείας είναι το κέρδος και όχι η χασούρα. Να πω κάτι για το Ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου μιλάμε σιγά μην έχει περρισοτερα έσοδα. Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι ομαδες δεν θα εχουν κοσμο στα γηπεδα αρα και εσοδα, ο κοσμος θα βλεπει τις ομαδες μονο απο την νοβα αρα νεα εσοδα για την νοβα και μετα θα παει η νοβα στις ομαδες και θα τους πει να παρουν λιγοτερα... Τι δεν καταλαβαινω?? :ninja:
Εσύ σωστά τα λές... άλλοι δεν καταλαβαίνουν. Η νόβα τα βλέπει όλα σαν πακέτο, θα ρίξει χρήματα σε όλους τους τομείς, αυτό δεν γίνεται από την μία μέρα στην άλλη όμως... οι υποδομές, σταθερά δίκτυα-vdsl-οπτικές ίνες καθώς κ η κινητή θέλουν αρκετό χρόνο κ αρκετό χρήμα, μην βιάζεστε επιτέλους... το ότι ρίχνει χρήμα στο ποδόσφαιρο δεν αποκλείει το να ρίξει χρήμα στην κινητή. Κ τέλος, οπως ορθά αναφέρει ο φίλος, φέτος όλοι θα βλέπουν το μαρασμένο ελληνικό ποδόσφαιρο μόνο από νόβα καθώς δεν υπάρχουν θέσεις ή θα υπάρξουν ελάχιστες...αρα δεν ειναι κ τόσο κακή επένδυση.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι ομαδες δεν θα εχουν κοσμο στα γηπεδα αρα και εσοδα, ο κοσμος θα βλεπει τις ομαδες μονο απο την νοβα αρα νεα εσοδα για την νοβα και μετα θα παει η νοβα στις ομαδες και θα τους πει να παρουν λιγοτερα... Τι δεν καταλαβαινω?? :ninja:

 

Δεν κατάλαβες ότι εφόσον δεν θα υπάρχει κόσμος να πει στο γήπεδο η nova απέκτησε αμέσως το μονοπώλιο οπότε ορίζει εκείνη το ποσό, σαφώς μεγαλύτερο από τους ανταγωνιστές cosmote αλλά σαφώς μικρότερο από την εαυτό της με βάση τα περασμένα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σωστά τα λές... άλλοι δεν καταλαβαίνουν. Η νόβα τα βλέπει όλα σαν πακέτο, θα ρίξει χρήματα σε όλους τους τομείς, αυτό δεν γίνεται από την μία μέρα στην άλλη όμως... οι υποδομές, σταθερά δίκτυα-vdsl-οπτικές ίνες καθώς κ η κινητή θέλουν αρκετό χρόνο κ αρκετό χρήμα, μην βιάζεστε επιτέλους... το ότι ρίχνει χρήμα στο ποδόσφαιρο δεν αποκλείει το να ρίξει χρήμα στην κινητή. Κ τέλος, οπως ορθά αναφέρει ο φίλος, φέτος όλοι θα βλέπουν το μαρασμένο ελληνικό ποδόσφαιρο μόνο από νόβα καθώς δεν υπάρχουν θέσεις ή θα υπάρξουν ελάχιστες...αρα δεν ειναι κ τόσο κακή επένδυση.

Αν είχε αυξητικό ενδιαφέρον θα σημφωνουσα μαζί σου αλλά οι γενιές του 1985 και μετά δεν γνωρίζω κατά πόσο ενδιαφερόμαστε για το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου έχει γίνει μια έρευνα στους συνδρομητές της για αυτό.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξανα-πώ, η Nova εινια μία εταιρία με διοίκηση σοβαρή πλέον, που μπήκε κ θα επενδύσει άμεσα πάνω απο 100 εκατομύρια μαζί με την αγορά (αρχικό κεφάλαιο για να έρθει η εταιρία στα ίσια της βάσει του δανεισμού κτλ). Υπάρχει συγκεκριμένο πλάνο σε όλους τους τομείς, είτε μιλάμε για τηλεόραση, είτε μιλάμε για ευρωζωνικά δίκτυα, είτε μιλάμε για κινητή, το οποίο θα ξεδιπλωθεί μέσα στον επόμενο χρόνο, αρχής γεννομένης από τις άδειες 5G, που προσωπικά πιστεύω οτι με τον χ ψ τρόπο θα μπει κ η νόβα. Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή κάποιων να προιδεάσουν την αποτυχία του εγχειρήματος της κινητής. Συμφωνώ φυσικά οτι οι τιμές δεν ειναι δελεαστικές, αλλά δεν αξίζει να βιαζόμαστε για αυτό, αυτό θα το κρίνει η διοίκηση όταν βγουν όλα τα προγράμματα, ανάλογα της ζήτησης προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξανα-πώ, η Nova εινια μία εταιρία με διοίκηση σοβαρή πλέον, που μπήκε κ θα επενδύσει άμεσα πάνω απο 100 εκατομύρια μαζί με την αγορά (αρχικό κεφάλαιο για να έρθει η εταιρία στα ίσια της βάσει του δανεισμού κτλ). Υπάρχει συγκεκριμένο πλάνο σε όλους τους τομείς, είτε μιλάμε για τηλεόραση, είτε μιλάμε για ευρωζωνικά δίκτυα, είτε μιλάμε για κινητή, το οποίο θα ξεδιπλωθεί μέσα στον επόμενο χρόνο, αρχής γεννομένης από τις άδειες 5G, που προσωπικά πιστεύω οτι με τον χ ψ τρόπο θα μπει κ η νόβα. Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή κάποιων να προιδεάσουν την αποτυχία του εγχειρήματος της κινητής. Συμφωνώ φυσικά οτι οι τιμές δεν ειναι δελεαστικές, αλλά δεν αξίζει να βιαζόμαστε για αυτό, αυτό θα το κρίνει η διοίκηση όταν βγουν όλα τα προγράμματα, ανάλογα της ζήτησης προσφοράς.

 

Να συμφωνήσουμε στο να μην προτρεχουμε οσον αφορά την πορεία της Nova στην κινητή, αλλά κι εσυ φαινεσαι να εμπιστεύεσαι υπερβολικά τη νεα διοίκηση. Ξερεις κατι; Μηπως τσονταρουμε και τιποτα ψιλα στη μετοχη της αν ειναι να ανέβει χεχε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξανα-πώ, η Nova εινια μία εταιρία με διοίκηση σοβαρή πλέον, που μπήκε κ θα επενδύσει άμεσα πάνω απο 100 εκατομύρια μαζί με την αγορά (αρχικό κεφάλαιο για να έρθει η εταιρία στα ίσια της βάσει του δανεισμού κτλ). Υπάρχει συγκεκριμένο πλάνο σε όλους τους τομείς, είτε μιλάμε για τηλεόραση, είτε μιλάμε για ευρωζωνικά δίκτυα, είτε μιλάμε για κινητή, το οποίο θα ξεδιπλωθεί μέσα στον επόμενο χρόνο, αρχής γεννομένης από τις άδειες 5G, που προσωπικά πιστεύω οτι με τον χ ψ τρόπο θα μπει κ η νόβα. Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή κάποιων να προιδεάσουν την αποτυχία του εγχειρήματος της κινητής. Συμφωνώ φυσικά οτι οι τιμές δεν ειναι δελεαστικές, αλλά δεν αξίζει να βιαζόμαστε για αυτό, αυτό θα το κρίνει η διοίκηση όταν βγουν όλα τα προγράμματα, ανάλογα της ζήτησης προσφοράς.

Δεν ότι θα αποτύχει η επενδύσει στο Ελληνικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου πότε δεν ήταν πετυχημένη επενδύσει και αυτό πρεπει να το πούμε

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

αλλά κι εσυ φαινεσαι να εμπιστεύεσαι υπερβολικά τη νεα διοίκηση. Ξερεις κατι; Μηπως τσονταρουμε και τιποτα ψιλα στη μετοχη της αν ειναι να ανέβει χεχε.
Οχι, δεν γνωρίζω. Ασχολούμε με επενδύσεις χρηματιστήριο χρόνια, κ πιστεύω οτι η νέα διοίκηση έχει πλάνο, κ θα της βγεί. προφανέστατα μπορεί να κάνω λάθος... Ναι, δεν ειναι άσχημη επένδυση αν θες την άποψη μου, απλά δεν ξέρεις στο μέλλον τι ανακεφαλαιοποιήσης θα γίνουν, αν θα βγουν νέες μετοχές κτλ, οπότε ίσως να περιμένεις λίγο. Ενδέχεται πάντως να γλυκοκοιτάζουν την wind, εμένα αυτό μου φαίνεται οτι έχουν στο μυαλό τους, δεν ξέρω βέβαια αν θέλουν να ρίξουν τόσο χρήμα στην Ελλάδα σε μια εποχή που όλα ανατρέπονται... ουδείς γνωρίζει πως θα προχωρήσει η ιστορία με τον κορωνοιό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες ότι εφόσον δεν θα υπάρχει κόσμος να πει στο γήπεδο η nova απέκτησε αμέσως το μονοπώλιο οπότε ορίζει εκείνη το ποσό, σαφώς μεγαλύτερο από τους ανταγωνιστές cosmote αλλά σαφώς μικρότερο από την εαυτό της με βάση τα περασμένα χρόνια.

Θεωρω οτι πρωτα θελει να μαζεψει τον κοσμοπου θελει και μετα θα μπορει να κανει τα δικα της

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...