Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πρέπει να πιάσει 90%η95 δεν θυμάμαι ακριβώς , να βγάλεις το καλώδιο και αρχίζει και μετράει.

Δηλαδή αν το ξαναφορτίσεις πριν συμπληρωθεί το 24ωρο, αυτό θα συνεχίσει να μετράει μέχρι να συμπληρωθεί;

Προτιμώ την προηγούμενη μέτρηση που είχε. Αυτή είναι μπέρδεμα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως τα στατιστικά της μπαταρίας μηδενιστηκαν στις εξής περιπτώσεις:

1. Μολις το έβγαλα από την πρίζα μετα από πλήρη φόρτιση.

2. Μόλις πέρασαν 24 ώρες από την προηγούμενη πλήρη φόρτιση, παρότι ακόμα η μπαταρία ήταν γύρω στο 40%.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτίζω 100% και το έβγαλα πέντε και τέταρτο προχτές από την φόρτιση και σήμερα δείχνει αλλά νταλλων πολύ μπέρδεμα δε μπορώ να υπολογίσω ποοοολυ κόπανοι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει και η μπαταρία πάνω δεξιά.αδειαζει προς τα αριστερά.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει και η μπαταρία πάνω δεξιά.αδειαζει προς τα αριστερά.

Σωστά. Τώρα το παρατήρησα κι εγώ. Εντάξει αυτό δεν είναι θέμα.

Θέμα είναι η μέτρηση που κάνει το 24ώρο. Χωρίς να ξέρουμε ποιό 24ωρο είναι. :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα το super wallpaper neptune τρομερό,πανέμορφο.a5bc7873607acd087c93b1410068be69.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 10 μήνες τώρα και είμαι full ευχαριστημένος. Έκανα και extra video εκτός από το αρχικό review που είχα κάνει κάποτε με την άποψη μου μετά από 10 μήνες business χρήσης. Όποιος ενδιαφέρετε και έχει ακόμα ενδοιασμούς ας ρίξει μια ματιά. Ίσως του φανεί χρήσιμο.

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 10 μήνες τώρα και είμαι full ευχαριστημένος. Έκανα και extra video εκτός από το αρχικό review που είχα κάνει κάποτε με την άποψη μου μετά από 10 μήνες business χρήσης. Όποιος ενδιαφέρετε και έχει ακόμα ενδοιασμούς ας ρίξει μια ματιά. Ίσως του φανεί χρήσιμο.

 

Ωραίο το βιντεάκι σου, αλλά για την κάμερα δεν έγραψαν κάτι όταν περάσαμε την MIUI 12. Έγραφαν τις διάφορες βελτιώσεις που έγιναν εκτός της κάμερας. Δεν είδα να γράφουν κάτι για τις κάμερες.

Ότι έχει κάποιες αλλαγές στο μενού της κάμερας έχει, αλλά κατά πόσο βελτιώνουν την κάμερα αυτές οι επιπλέον ρυθμίσεις δεν ξέρω.

Εγώ που βγάζω μόνο αυτόματες την ημέρα δεν είδα κάποια διαφορά. Στις νυχτερινές νομίζω ότι είδα κάποια βελτίωση στα 64mp. Όλα αυτά χωρίς να έχω κάποια ειδικότητα στις φωτογραφικές!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το βιντεάκι σου, αλλά για την κάμερα δεν έγραψαν κάτι όταν περάσαμε την MIUI 12. Έγραφαν τις διάφορες βελτιώσεις που έγιναν εκτός της κάμερας. Δεν είδα να γράφουν κάτι για τις κάμερες.

Ότι έχει κάποιες αλλαγές στο μενού της κάμερας έχει, αλλά κατά πόσο βελτιώνουν την κάμερα αυτές οι επιπλέον ρυθμίσεις δεν ξέρω.

Εγώ που βγάζω μόνο αυτόματες την ημέρα δεν είδα κάποια διαφορά. Στις νυχτερινές νομίζω ότι είδα κάποια βελτίωση στα 64mp. Όλα αυτά χωρίς να έχω κάποια ειδικότητα στις φωτογραφικές!

 

δεν είδα ουσιαστική διαφορά. τώρα αν είσαι επαγγελματίας και παίξεις πολύ με τις ρυθμίσεις στο pro mode, σηκώνω τα χέρια ψηλά. εκεί δεν ξέρω. στην αυτόματη λήψη όμως ίδιες μου φαίνονται, που για την τιμή του κινητού μια χαρά είναι. απλά τη μέρα με νύχτα διαφορά που είδαν κάποιοι δεν πρόσεξα

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο εκεί στη ξιαομι ηλίθιοι είναι;σου βγάζει ειδοποίηση να κάνεις εκκαθάριση χωρίς προφανή λόγο.Την κάνεις τέλος πάντων την διαφημιση τη την πετάνε βγαίνω αμέσως ούτε μισό δεύτερο δεν την χαζεύω υπάρχουν άνθρωποι να τις βλέπουν;Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό τους.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω... Όταν μου στέλνουν ένα γραπτό μήνυμα SMS, με έναν αριθμό τηλεφώνου,πως γίνεταινα πατάω πάνω και να μου εμφανίζει την επιλογή κλήση;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω... Όταν μου στέλνουν ένα γραπτό μήνυμα SMS, με έναν αριθμό τηλεφώνου,πως γίνεταινα πατάω πάνω και να μου εμφανίζει την επιλογή κλήση;

Επάνω δεξιά από την εγκοπή δεν σου εμφανίζει το ακουστικό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επάνω δεξιά από την εγκοπή δεν σου εμφανίζει το ακουστικό;

καλημερα αλλα επειδη το ψαχνω και εγω το τηλεφωνο που στελνει καποιος δεν μπορουμε να παρουμε αυτο το εχω και εγω το προβλημα μπορει να ειναι κατι απλο αλλα ακομα δεν το εχω βρει ... ακομα και ενα λινκ να στειλει καποιος δεν ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα αντιμετωπίζω το εξής μετά την αναβάθμιση στη 12

Έχω 2 κάρτες 1 κόσμοτε κ 1 whats up

Η 1η είναι η κύρια κ εγώ μπορώ να λαμβάνω sms δεν μπορώ να στείλω μου γράφει δεν εσταλει κλπ

Στην κάρτα με το γουατς απ' στέλνω κ λαμβάνω κανονικά

Λοιπόν αρχικά πήρα την κόσμοτε αλλά δεν έκαναν τπτ άλλαξα κ το νουμερο smsc Τζιφός

Έκανα κ 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πάλι τπτ

Μια βοήθεια από κάποιον

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω... Όταν μου στέλνουν ένα γραπτό μήνυμα SMS, με έναν αριθμό τηλεφώνου,πως γίνεταινα πατάω πάνω και να μου εμφανίζει την επιλογή κλήση;
καλημερα αλλα επειδη το ψαχνω και εγω το τηλεφωνο που στελνει καποιος δεν μπορουμε να παρουμε αυτο το εχω και εγω το προβλημα μπορει να ειναι κατι απλο αλλα ακομα δεν το εχω βρει ... ακομα και ενα λινκ να στειλει καποιος δεν ανοιγει
Η εφαρμογή μηνυματων φταίει.

Εγώ που έχω το Chomp sms τα κάνει και τα 2 αυτά που θέλετε. + Αρκετά ακόμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή μηνυματων φταίει.

Εγώ που έχω το Chomp sms τα κάνει και τα 2 αυτά που θέλετε. + Αρκετά ακόμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ όλα μπορώ να τα κάνω με τη μαμά εφαρμογή για SMS. Με MIUI 12 είμαι κι εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως το κάνεις αν σου στείλει κάποιος ενα νούμερο μπορείς να το καλέσεις απο τα μυνήματα?? Αν ναι πες μας πως γιατί ψάχνω πολυ καιρό σε ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες στο δικό μου ότι θέλει μετράει στα στατιστικά μπαταρίας κράτησα επίτηδες ποτέ το έβγαλα από πλήρη φόρτιση,το χώρισα και σε 24ωρα αλλά δε βγάζω άκρη παράδειγμα στις πεντέμισι το απόγευμα έκλεισα 24 ώρες και αυτό γράφει 20 αναμονή και 2 και 7 λεπτά οθόνη το ξανακοίταξα αφού πέρασαν άλλες 24 ώρες και πάλι γράφει παρόμοια νούμερα τι φάση;Μας κατάστρεψαν οι ξιαομιστες.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες στο δικό μου ότι θέλει μετράει στα στατιστικά μπαταρίας κράτησα επίτηδες ποτέ το έβγαλα από πλήρη φόρτιση,το χώρισα και σε 24ωρα αλλά δε βγάζω άκρη παράδειγμα στις πεντέμισι το απόγευμα έκλεισα 24 ώρες και αυτό γράφει 20 αναμονή και 2 και 7 λεπτά οθόνη το ξανακοίταξα αφού πέρασαν άλλες 24 ώρες και πάλι γράφει παρόμοια νούμερα τι φάση;Μας κατάστρεψαν οι ξιαομιστες.

Κι εγώ άκρη δεν βγάζω με την μπαταρία. Σταμάτησα να το κοιτάζω πλέον! Ελπίζω σε επόμενη ενημέρωση να το στρώσουν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όλα μπορώ να τα κάνω με τη μαμά εφαρμογή για SMS. Με MIUI 12 είμαι κι εγώ.

 

εγώ και άλλοι, με την μαμά εφαρμογή και MIUI 12, γιατί δεν μπορούμε;

νομίζω πριν το 12, άμα μου έστελνε κάποιος σε γραπτό μήνυμα έναν αριθμό τηλεφώνου, πατώντας πάνω του, μου έβγαζε την επιλογή κλήσης...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

εγώ και άλλοι, με την μαμά εφαρμογή και MIUI 12, γιατί δεν μπορούμε;

νομίζω πριν το 12, άμα μου έστελνε κάποιος σε γραπτό μήνυμα έναν αριθμό τηλεφώνου, πατώντας πάνω του, μου έβγαζε την επιλογή κλήσης...

Αυτό το τελευταίο δεν το ξέρω. Δεν μου έστειλε κανένας κάποιον αριθμό σε αυτή τη συσκευή για να δω αν έβγαζε επιλογή κλήσης. Ούτε στο 11 ούτε στο 12.

 

Όσο για την μπαταρία, με ποιά εφαρμογή συστήματος ενημερώνετε η μπαταρία. Έψαξα όλο το ιστορικό και δεν βρήκα κάτι σχετικό με ενημέρωση για τη μπαταρία, από τον Φεβρουάριο του 2020 που την αγόρασα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο με τα sms. Ούτε τα λινκς ανοίγουν ούτε οι αριθμοί τηλεφώνου πατιουνται ώστε να τους καλέσεις. Το ίδιο ισχύει και με την miui 11.0.3 και τώρα με τη 12.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο με τα sms. Ούτε τα λινκς ανοίγουν ούτε οι αριθμοί τηλεφώνου πατιουνται ώστε να τους καλέσεις. Το ίδιο ισχύει και με την miui 11.0.3 και τώρα με τη 12.

Σωστά και τα λινκς δεν ανοίγουν! Πρέπει να έχει θέμα η εφαρμογή Messages γενικώς.

Το ρώτησα και στο νήμα του Android μπας και είναι γενικό το θέμα και όχι μόνο στα Xiaomi.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και τα λινκς δεν ανοίγουν! Πρέπει να έχει θέμα η εφαρμογή Messages γενικώς.

Το ρώτησα και στο νήμα του Android μπας και είναι γενικό το θέμα και όχι μόνο στα Xiaomi.

Βάλε chomp ή textra και θα με θυμηθείς...:)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε chomp ή textra και θα με θυμηθείς...:)

Αν δω ότι πάει έτσι και με επόμενες ενημερώσεις θα το κάνω. Απλά την έχω συνηθίσει τώρα και δεν είχα θέμα έως τώρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...