Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάπηρη στον εγκέφαλο η Wind, ανάπηροι στον εγκέφαλο κι εμείς που δεν μπορούμε να ορίσουμε ένα όριο στην συσκευή μας. Λες και έχουμε Nokia 3210 με φιδάκι.....

Αλλά πάντα φταίνε οι άλλοι.

 

Όταν αγοράζεις έξτρα πακέτο, πέραν δλδ του στάνταρντ όγκου δεδομένων που έχεις κάθε μήνα, μπορεί να γίνει εύκολα η πατάτα, ειδικά από κάποιον μεγαλύτερης ηλικίας που δεν παίζει τα smartphone στα δάχτυλα του όπως εμείς.

for the record υπήρχε δηλωμένο όριο στο smartphone αλλά προφανέστατα όταν τελείωσαν τα δεδομένα του προγράμματος, ξεπεράστηκε και το δηλωμένο όριο. Οπότε όταν έσκασε η ειδοποίηση και αφού είχε αγοραστεί έξτρα πακέτο, επιλέχθηκε να αγνοηθεί. Και αφού δεν γνώριζε το άτομο να ορίσει νέο όριο, βασίστηκε στο SMS της WIND.

 

Τόσο δύσκολο είναι να βάλουν κάτι αντίστοιχο του myinternet της cosmote εν έτει 2020?

Απλά είναι τακτική εκ του πονηρού για να αρμέγουν τους πιο αδαείς χρήστες τώρα που το ίντερνετ έχει γίνει σχεδόν είδος πρώτης ανάγκης.

 

Και στην τελική δεν είναι το έξτρα κατοστάρικο η υπόθεση είναι η αντιμετώπιση ενός απολύτως συνεπούς για 15 χρόνια πελάτη.

Το γμτ που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις έξτρα πακέτο, πέραν δλδ του στάνταρντ όγκου δεδομένων που έχεις κάθε μήνα, μπορεί να γίνει εύκολα η πατάτα, ειδικά από κάποιον μεγαλύτερης ηλικίας που δεν παίζει τα smartphone στα δάχτυλα του όπως εμείς.

for the record υπήρχε δηλωμένο όριο στο smartphone αλλά προφανέστατα όταν τελείωσαν τα δεδομένα του προγράμματος, ξεπεράστηκε και το δηλωμένο όριο. Οπότε όταν έσκασε η ειδοποίηση και αφού είχε αγοραστεί έξτρα πακέτο, επιλέχθηκε να αγνοηθεί. Και αφού δεν γνώριζε το άτομο να ορίσει νέο όριο, βασίστηκε στο SMS της WIND.

 

Τόσο δύσκολο είναι να βάλουν κάτι αντίστοιχο του myinternet της cosmote εν έτει 2020?

Απλά είναι τακτική εκ του πονηρού για να αρμέγουν τους πιο αδαείς χρήστες τώρα που το ίντερνετ έχει γίνει σχεδόν είδος πρώτης ανάγκης.

 

Και στην τελική δεν είναι το έξτρα κατοστάρικο η υπόθεση είναι η αντιμετώπιση ενός απολύτως συνεπούς για 15 χρόνια πελάτη.

Το γμτ που λέμε.

 

Αφού όλα είναι δύσκολα, το να τσεκάρει κάποιος το app της wind είναι κι αυτό δύσκολο? Κι αφού η πονηρή wind κάνει αυτά που κάνει, αυτός που πληρώνει δεν θα πάρει τα μέτρα του? Αν όχι τότε ας πληρώσει. Είτε στον λογαριασμό τα έξτρα χρήματα είτε σε έναν άλλον πάροχο που σίγουρα θα του ζητήσει περισσότερα από αυτά που του ζητάει η Wind. Γιατί πονηρή η Wind αλλά πέρα από το κράξιμο δεν βλέπω κανέναν να την κάνει...... Βλέπεις είναι γλυκά τα συμβόλαια της πονηρή Wind.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το λάθος μπορεί να συμβεί από το πουθενά.

Καλοκαίρι είναι διακοπές είμαστε, δε μπορεί να είμαι συνέχεια πάνω από το app και να τσεκάρω για κάθε αριθμό του συμβολαίου αν ξεπέρασε τα gb, αν ξεπέρασε τα λεπτά ή τα sms.

Και κάθε μέρα να τα τσέκαρα για όλα, από το 80% (που ήρθε το sms) μέχρι το 100% (που δεν ήρθε) και την υπερχρέωση είναι 2-3 YouTube videos δρόμος.

Μιλάμε για χρήση η οποία μπορεί να γίνει μέσα σε μισή μία ώρα.

Μπορεί να το τσέκαρα το πρωί εγώ, και μέχρι το μεσημέρι-απόγευμα να έγινε αυτό.

Δε σε καταλαβαίνω. Δλδ εσύ θεωρείς ότι θα μπει μέσα η wind αν μου "χαρίσει" την υπερχρέωση από τον λογαριασμό; :rolleyes:

Ή ότι θα έχει έναν ακόμα ευχαριστημένο πελάτη;

Και στο ξαναλέω 15 χρόνια πληρώνω χωρίς ούτε μια καθυστέρηση, μόλις έρχεται ο λογαριασμός σε μία ώρα τον έχει πληρώσει. Πλήρωσα και πόσες φορές τα κερατιάτικα για αυτό το ημερήσιο που σου ρχοταν sms ότι μπήκες ιντερνετ ακόμα και με το κινητό κλειστό, γιατί βαριόμουνα να ασχοληθώ.

Και μια χαρά πακέτα έχουν οι άλλοι αν το συνδυάσεις ειδικά με το σταθερό οτε (και οτεtv), που ακόμα και το 2020 είναι μαζοχισμός να έχεις σταθερό wind αν κάνεις πιο σοβαρή χρήση πέρα από το fb/youtube αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα.

Δε μας κάνει χάρη η wind (ούτε και κανένας πάροχος).

 

Και για να στο πω και ξεκάθαρα, πληρώνω κάθε μήνα fiber ote XL, full pack otetv δορυφορικό, full pack Nova δορυφορικό. Λες το πρόβλημα μου να είναι να πάω και το κινητό στην πράσινη για το πολύ 10€ το μήνα (υποθετικά) παραπάνω;

Η αντιμετώπιση με χάλασε.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Αχ να μην έχει like αυτό το site, αχ.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το λάθος μπορεί να συμβεί από το πουθενά.

Καλοκαίρι είναι διακοπές είμαστε, δε μπορεί να είμαι συνέχεια πάνω από το app και να τσεκάρω για κάθε αριθμό του συμβολαίου αν ξεπέρασε τα gb, αν ξεπέρασε τα λεπτά ή τα sms.

Και κάθε μέρα να τα τσέκαρα για όλα, από το 80% (που ήρθε το sms) μέχρι το 100% (που δεν ήρθε) και την υπερχρέωση είναι 2-3 YouTube videos δρόμος.

Μιλάμε για χρήση η οποία μπορεί να γίνει μέσα σε μισή μία ώρα.

Μπορεί να το τσέκαρα το πρωί εγώ, και μέχρι το μεσημέρι-απόγευμα να έγινε αυτό.

Δε σε καταλαβαίνω. Δλδ εσύ θεωρείς ότι θα μπει μέσα η wind αν μου "χαρίσει" την υπερχρέωση από τον λογαριασμό; :rolleyes:

Ή ότι θα έχει έναν ακόμα ευχαριστημένο πελάτη;

Και στο ξαναλέω 15 χρόνια πληρώνω χωρίς ούτε μια καθυστέρηση, μόλις έρχεται ο λογαριασμός σε μία ώρα τον έχει πληρώσει. Πλήρωσα και πόσες φορές τα κερατιάτικα για αυτό το ημερήσιο που σου ρχοταν sms ότι μπήκες ιντερνετ ακόμα και με το κινητό κλειστό, γιατί βαριόμουνα να ασχοληθώ.

Και μια χαρά πακέτα έχουν οι άλλοι αν το συνδυάσεις ειδικά με το σταθερό οτε (και οτεtv), που ακόμα και το 2020 είναι μαζοχισμός να έχεις σταθερό wind αν κάνεις πιο σοβαρή χρήση πέρα από το fb/youtube αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα.

Δε μας κάνει χάρη η wind (ούτε και κανένας πάροχος).

 

Και για να στο πω και ξεκάθαρα, πληρώνω κάθε μήνα fiber ote XL, full pack otetv δορυφορικό, full pack Nova δορυφορικό. Λες το πρόβλημα μου να είναι να πάω και το κινητό στην πράσινη για το πολύ 10€ το μήνα (υποθετικά) παραπάνω;

Η αντιμετώπιση με χάλασε.

 

Παρατηρώ όμως το εξής παράδοξο. Πολύ γκρίνια από κάποιους, πολύ απογοήτευση αλλά πάντα εδώ, στη wind. Δεν φεύγουν να σωθούν. Το γιατί το ξέρουν μόνο αυτοί (αν και κάτι υποψιάζομαι.....)

Τέλος, επειδή το πακέτο της αδερφής μου έφτασε στο τέλος και είπα να ψαχτω λίγο, πέρασα και από τις τρεις. Η χρηματική διαφορά προκαλεί γέλιο, ειδικά με την πράσινη. Μακάρι να ήταν μόνο 10€....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά από κατάστημα με φορητότητα μου έκαναν προσφορά

1500´ προς όλους, 1500 μην προς όλους και 10Gb internet, 20 ευρώ τελική τιμή. Θεωρείται καλή περίπτωση έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από κατάστημα με φορητότητα μου έκαναν προσφορά

1500´ προς όλους, 1500 μην προς όλους και 10Gb internet, 20 ευρώ τελική τιμή. Θεωρείται καλή περίπτωση έτσι;

Πάρα πολύ καλή περίπτωση, όχι απλά καλή.

Στο site το πρόγραμμα το δίνουν στα 38.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα για τα 20€, με κάλεσε μια κοπελα πριν λίγο. Και τηλεφωνικά στα 38 το δίνουν... είναι το καλύτερο που μπορούν να κάνουν λέει. Κριμα, είχα ψηθεί για 20€ :p
Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα για τα 20€, με κάλεσε μια κοπελα πριν λίγο. Και τηλεφωνικά στα 38 το δίνουν... είναι το καλύτερο που μπορούν να κάνουν λέει. Κριμα, είχα ψηθεί για 20€ :p
Σε εμένα πριν λίγο καιρό μου το έδιναν τηλεφωνικά στα 25 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα για τα 20€, με κάλεσε μια κοπελα πριν λίγο. Και τηλεφωνικά στα 38 το δίνουν... είναι το καλύτερο που μπορούν να κάνουν λέει. Κριμα, είχα ψηθεί για 20€ :p

Απευθυνσου σε κατάστημα.

Αν προέρχεσαι από καρτοκινητό wind ή q ενδέχεται να υπάρχει προσωποποιημένη προσφορά.

Πάντα βέβαια μιλάμε με ενδεχόμενα.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ και λίγα λεπτά δεν μπορώ να μπω στο myWIND.

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από pc μπαίνω κι εγώ, η εφαρμογή όμως είναι off...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά ενω τον Αύγουστο ζήτησα φορητότητα στην wind για Q κσρτοκινητη έχοντας κλείσει το 24μηνης διάρκειας συμβούλιο από τον Μάιο μου ζήτησαν 30 ευρώ το οποίο κατειγγειλα προφορικά στο γραφείο της εταιρείας στην Κομοτηνή και πήρα την απάντηση ότι δεν είναι υποχρεωμένοι από την ΕΕ για κατάργηση....αλλά υπάρχει μια είδους σύσταση που οποία εταιρεία θέλει την εφαρμόζει.

Τι να κάνω πλήρωσα το 30ευρω χαράτσι φορητότητας και περίμενα 40 μέρες για την έκδοση Του επόμενου λογαριασμου.....έχοντας στο μεταξύ πληρώσει και εξοφλήσει τους τρέχοντες λογαριασμους ....

Σήμερα 2 μήνες μετά μου ήρθε νέος λογαριασμός..... εκκαθαριστικος 10.5ευρω....κσι ρωτάω..... πόσο ακόμη θα πληρώνω αυτήν την *******η...κωλοεταιρεια;;;;

 

Πάνε καλά;;;; Είναι δυνατόν να βγάζουν λογαριασμούς εκ των υστέρων;

Τόσο μα τόσο άδικο αυτό που συμβαίνει με την εταιρεία αυτή.... οπότε θέλουν εφαρμόζουν Νόμους της ΕΕ ,, εκδίδουν λογαριασμους δύο μήνες μετά.....κάνουν αιτήματα φορητητοτας δεκτά 40 μέρες.... μετά.

 

 

Τελικά στο Γιουνανισταν.....δεν ισχύει το Ευρωπαϊκό Δίκαιο....αλλά το οθωμανικό....που οι εταιρείες λειτουργούν όπως οι Σουλτάνοι..... Ή κάνω λάθος; Πόσα χρόνια πίσω είμαστε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το ισχύον δίκαιο μιλάει για φορητότητες . Εσύ δεν άλλαξες εταιρεία και αυτό που ζήτησες δεν λέγεται φορητότητα.

Παρέμεινες στην ίδια εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

αλαξα και Εταιρεια και σταματησα το Συμβολαιο οχι 24 μηνες που οριζε το συμφωνητικο ...αλλα 30 και πληρωσα ολους τους Λογαριασμους μου οταν αποχωρησα και πληρωσα και κοστος ενεργοποιησης στην Q.!!!!

 

MA ...ΣΟΥΛΤΑΝΟΣ την εχει αυτην την εταιρεια...θα ηθελα να μαθω????

 

οτι θελει αποφασιζει και οποτε θελει????

 

Δεν υπαρχουν Νομοι στην Κινητη Τηλεφωνια????

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες συμβόλαιο wind και πήγες σε q, ορθά σου λέει ότι δεν άλλαξες εταιρεία(φορητότητα) αλλά έκανες μετατροπή σε καρτοκινητό. Η q καρτοκινητό της wind είναι. Αν υπάρχει τέλος μετατροπής σε κινητό που κοστίζει 30€, είναι απόλυτα λογικό να το χρεωθείς.

Εάν δεν ήθελες να χρεωθείς το χαράτσι αυτό, θα έπρεπε να κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό άλλου παρόχου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί ακόμα ασχολούνται άνθρωποι με αυτήν την εταιρία.

 

Μια τα συμβόλαια είναι για τα πανηγύρια σε σχέση με του ανταγωνισμού τόσο σε απεριόριστα όσο και σε δεδομένα και δεύτερον οι άθλιες πρακτικές τους.

 

Μετακομίζει άνθρωπος σε σημείο στη επαρχία που δεν έχει κάλυψη καθόλου σε 2G, 3G, 4G στην Νέα του κατοικία και σε ολόκληρη την περιοχή που δεν έχει ούτε ομιλία ούτε internet και ενώ πρέπει να του κάνουν διακοπή ατελώς αφού είναι ανύπαρκτο το δίκτυο τους στην περιοχή χρεώνουν τέλος διακοπής.

 

Μονόδρομος η καταγγελία. Η απόλυτη ξεφτίλα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιος σου είπε ότι έχουν ανάγκη και θέλουν όλοι απεριόριστα;

Όσο για τον φίλο σου που πιστεύει ότι πρέπει να του διακόψουν ατελώς, ας δει τους όρους του συμβολαίου του.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιος σου είπε ότι έχουν ανάγκη και θέλουν όλοι απεριόριστα;

Όσο για τον φίλο σου που πιστεύει ότι πρέπει να του διακόψουν ατελώς, ας δει τους όρους του συμβολαίου του.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Καλημέρα.

το διαβάσαμε και αυτό να υποστηρίζεις την wind :lol:

 

Όσο για τα συμβόλαια της παραμένουν πίσω σε σχέση με τους άλλους παίκτες. Ας το είχε ως επιλογή το απεριόριστο αλλά είπαμε ... είναι wind με τις ανάλογες υποδομές.

 

Όσο για το αν γίνεται διακοπή ατελώς ισχύει και το έχει κάνει προ διετίας άνθρωπος που δεν είχε καθόλου κάλυψη σε ολόκληρη περιοχή.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν αποδεχτεί η εταιρία το ότι δεν μπορεί να παρέχει υπηρεσίες, τότε ναι. Συνήθως δεν το κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

το διαβάσαμε και αυτό να υποστηρίζεις την wind :lol:

 

 

 

Όσο για τα συμβόλαια της παραμένουν πίσω σε σχέση με τους άλλους παίκτες. Ας το είχε ως επιλογή το απεριόριστο αλλά είπαμε ... είναι wind με τις ανάλογες υποδομές.

 

 

 

Όσο για το αν γίνεται διακοπή ατελώς ισχύει και το έχει κάνει προ διετίας άνθρωπος που δεν είχε καθόλου κάλυψη σε ολόκληρη περιοχή.

 

Δεν υποστηρίζω κανέναν. Ωστόσο δεν μπορώ να μην σχολιάσω όταν λέγονται ανακρίβειες. Δεν ξέρω ούτε έναν άνθρωπο στον κύκλο μου που ενδιαφέρεται για να κάνει συμβόλαιο κινητού για να αντικαταστήσει τη σταθερή του σύνδεση. Φυσικά και όχι όλοι, αλλά οι περισσότεροι δεν έχουν ανάγκη τα απεριόριστα. Και είναι πραγματικά αστείο όταν όλες οι κρίσεις και συγκρίσεις έχουν να κάνουν με το "δεδομένο" των απεριόριστων. Κατά καιρούς έχει δώσει προσφορές που επαρκούν και με το παραπάνω για τη χρήση που έχει ανάγκη ο περισσότερος κόσμος, σε μια αρκετά καλή τιμή. Ξέρω κόσμο δηλαδή που έχει δεχτεί προσφορές με πάγιο 14-15€, δεν έχει πρόβλημα και δεν τον απασχολεί καθόλου τι γίνεται με το απεριόριστο της wind ή άλλων.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...