Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί να πας σε τόσο χάλια συσκευή σαν τι Α51;; Ούτε για πλάκα δεν θα πετούσα τα λεφτά μου γι'αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είμαι φαν της Samsung, αλλά όχι και χάλια το A51...

Βέβαια καλύτερα να πάει σε TCL ο φίλος αν δε τον πειράζει η έλλειψη θηκών...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τα λεφτά που έχει δεν αξίζει σε κάμερα και τρως στην μάπα τον σάπιο exynos, TCL, realme, τα προτιμώ αν θες να φύγεις από Xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/kinito-tcl-10l-64gb-6gb-blue-gr-p-TEL.092659

Αυτό το tcl 10l στα 200 ευρώ τι λέει?

γενικά ακούω καλα λόγια επεξεργαστή φοράει τον ίδιο με το miA3 που έχω αρκετά καλός.

μεχρι 250€ θα κοιτούσα και αυτό είναι ανώτερο https://www.e-shop.gr/kinito-realme5-pro-8gb-128gb-dual-sim-blue-gr-p-TEL.092529

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι

Μετά την αναβάθμιση,όταν έχω συνδεμένα τα ακουστικά ψείρες ,οι ήχοι ειδοποίησης του Viber δεν ακούγονται από το ηχείο του κινητου

Όταν με καλούν, χτυπά κανονικά ακούγεται

Όταν μου στέλνουν μήνυμα, ακούγεται μέσα από τα ακουστικά

Έτσι ήταν πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι

Μετά την αναβάθμιση,όταν έχω συνδεμένα τα ακουστικά ψείρες ,οι ήχοι ειδοποίησης του Viber δεν ακούγονται από το ηχείο του κινητου

Όταν με καλούν, χτυπά κανονικά ακούγεται

Όταν μου στέλνουν μήνυμα, ακούγεται μέσα από τα ακουστικά

Έτσι ήταν πάντα;

 

ναι, και απο 9αρα με ακουστικά που ήμουν το ίδιο γίνεται.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

παιδες μα ρωτησω... γνωριζει κανεις αν γινεται downgrade σσε εκδοση android 9?? κι αν ναι ποσο ευκολο ειναι?? εχω δεινοπαθησει πραγματικα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για όσους έχουν πρόβλημα με την δεκάρα. Όταν αρχίσει να σέρνεται κάντε επανεκκίνηση του κινητού. Στρώνει... Σίγουρα δεν ειναι η επιθυμητή λύση. Ας ελπίσουμε σε επόμενα updates να λύσουν το πρόβλημα.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

To android 10 για αυτήν τη συσκευή είναι υποβάθμιση. Οχι αναβάθμιση.

Εγώ εξακολουθώ να έχω το πρόβλημα με τα sms. Συν ότι η διαχείρηση της ram έχει γίνει ακόμα χειρότερη.

Θα το κρατήσω κανένα δίμηνο ακόμα και μετά πάω για άλλο. Εννοείται όχι xiaomi πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με την δεκάρα. Όταν αρχίσει να σέρνεται κάντε επανεκκίνηση του κινητού. Στρώνει... Σίγουρα δεν ειναι η επιθυμητή λύση. Ας ελπίσουμε σε επόμενα updates να λύσουν το πρόβλημα.

 

Θυμάμαι είχα διαβάσει ένα άρθρο του Android Authority πριν χρόνια (στο ξεκίνημα τους σχεδόν) που έλεγε ότι στα Android κινητά πρέπει να κάνουμε επανεκκίνηση τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα οπότε εγώ κάθε φορά που το φορτίζω όταν φτάσει 100% του κάνω επανεκκίνηση...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι είχα διαβάσει ένα άρθρο του Android Authority πριν χρόνια (στο ξεκίνημα τους σχεδόν) που έλεγε ότι στα Android κινητά πρέπει να κάνουμε επανεκκίνηση τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα οπότε εγώ κάθε φορά που το φορτίζω όταν φτάσει 100% του κάνω επανεκκίνηση...
Με το restart όντως επανέρχεται αλλά αυτό δεν είναι λύση. Όταν βλέπω και lagαρει όταν πάει να ανοίξει μια οποιαδήποτε εφαρμογή, με εκνευρίζει πολύ

Έχει χάρη που δεν έχω φραγκο. Θα κοιτάξω να βγάλω το καλοκαίρι όπως όπως και μετά στο πυρ το εξώτερο

Link to comment
Share on other sites

παιδες μα ρωτησω... γνωριζει κανεις αν γινεται downgrade σσε εκδοση android 9?? κι αν ναι ποσο ευκολο ειναι?? εχω δεινοπαθησει πραγματικα

Θα υπάρξουν προβλήματα άμα κάνεις υποβάθμιση. Antirollback Protection ¯\_(ツ)_/¯

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με το restart όντως επανέρχεται αλλά αυτό δεν είναι λύση.

 

Έχοντας συνυπάρξει με 6 μοντέλα smartphone μεσαίας κατηγορίας τα τελευταία 8 χρόνια, αλλά και έχοντας τεστάρει ή παίξει με μπόλικα ακόμα, δεν υπάρχει συσκευή που κάποια στιγμή να μην χρειάζεται restart. Εντάξει, προφανώς και είναι μία σπαστική διαδικασία αν χρειάζεται να γίνεται καθημερινά, αλλά αν μιλάμε για 1-2 φορές την εβδομάδα, δεν είναι κάτι τραγικό!

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση οτι όσοι είχαν βάλει αρχικά την 10αρα τον μάρτιο, μάλλον έχουν κολλήσει στο update που είχε βγει για την Ρ και δεν μπορεί να το προσπεράσει.

Συνάντησα σήμερα ενα φίλο με το ίδιο που αρχικά δεν το είχε περάσει, αλλά του έβγαλε ειδοποίηση για την 2η φουρνιά και είναι με αναβάθμιση ΑΠΡΙΛΙΟΥ!!!!!

 

Είμαι ακόμα με του φεβρουαρίου και οταν κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις σου λεει οτι εχει βγει ενημερωση για την P 1.08 γιγα και εσεις με την Q περιμένετε.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο όντως, άψογα, δεν παίζει να κάνω 2ο reset για να περάσει την ενημέρωση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο κάποιο ψάξιμο που έκανα, όσοι είχαν περάσει την 10αρα αρχικά και ειναι με ενημέρωση φεβρουαρίου, πιθανότατα δεν θα κολλήσει η συσκευή και θα επιμένει να περάσει το update για την Pie.

Ακολούθησα αυτό εδώ

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/how-to/how-to-manual-update-v11-0-4-0-users-t4082815

και πλέον είμαι στην V11.0.4 με ενημέρωση μαρτίου, όντως η μαυρίλα στο κάτω μέρος της οθόνης διορθώθηκε που είχα

η διαδικασία δεν χρειάζεται unlocked bootloader όπως γράφουν και παρακάτω, και εγώ έτσι το έκανα.

Κατεβάζουμε την ενημέρωση, προσωπικά την πέρασα σε μια κάρτα μνήμης που έχω, μπήκα σε revovery (έδωσα εντολή απο το pc μέσω ADB καθώς την προηγούμενη φορά αντί να μπει σε recovery menu μου έκανε reset Η συσκευή) και πάτησα το update from SD card

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε αν κάτι τέτοιο http://www.e-shop.gr/sandisk-ultra-dual-drive-m30-64gb-micro-usb-usb-30-sddd3-064g-g46-p-PER.662857 το υποστηρίζει το κινητό μας;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε αν κάτι τέτοιο http://www.e-shop.gr/sandisk-ultra-dual-drive-m30-64gb-micro-usb-usb-30-sddd3-064g-g46-p-PER.662857 το υποστηρίζει το κινητό μας;
Το ίδιο έχω.

Μια χαρά το υποστηρίζει.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω.

Μια χαρά το υποστηρίζει.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Υποψιν, το κινητό υποστηρίζει fat32 απ όσο έχω καταφέρει να το κάνω να διαβάσει, οπότε λίγο προσοχή με το μέγεθος των αρχείων.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, με το που σηκώθηκα κάτι έψαξα απο το κινητό, πατάω το Home και βλέπω να εμφανίζονται και οι τελίτσες του google assistant.

Μετά χαράς διαπιστώνω οτι πλέον και στα ελληνικά λειτουργεί ΑΛΛΑ με αγγλικές εντολές δυστυχώς.

Πριν για να λειτουργήσει έπρεπε να ειχες τη γλώσσα του κινητού στα αγγλικά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, με το που σηκώθηκα κάτι έψαξα απο το κινητό, πατάω το Home και βλέπω να εμφανίζονται και οι τελίτσες του google assistant.

Μετά χαράς διαπιστώνω οτι πλέον και στα ελληνικά λειτουργεί ΑΛΛΑ με αγγλικές εντολές δυστυχώς.

Πριν για να λειτουργήσει έπρεπε να ειχες τη γλώσσα του κινητού στα αγγλικά.

 

Πράγματι. Πως και ξύπνησαν να το κάνουν αυτό εκεί στη Google; :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον έχει σταματήσει να λειτουργεί το μικρόφωνο (μόνο στις κλείσεις λειτουργεί) και έχει σταματήσει η δυνατότητα να επεξεργάζομαι τις φωτό μέσω του Google Photos. Πάει ακλαφτο το κινητό. Θα φτιάξω ένα Redmi 5 Plus που έχω και θα χρησιμοποιώ αυτό μέχρι να πάρω άλλο. Σάπιο βέβαια το MIUI αλλά τι να κάνω..

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον έχει σταματήσει να λειτουργεί το μικρόφωνο (μόνο στις κλείσεις λειτουργεί) και έχει σταματήσει η δυνατότητα να επεξεργάζομαι τις φωτό μέσω του Google Photos. Πάει ακλαφτο το κινητό. Θα φτιάξω ένα Redmi 5 Plus που έχω και θα χρησιμοποιώ αυτό μέχρι να πάρω άλλο. Σάπιο βέβαια το MIUI αλλά τι να κάνω..

 

Και δεν στρώνουν όλα αυτά με ένα factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...