Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορία για Facebook lite ....... στο κινητό μου ( xiaomi mi a2 ) δεν έχει έρθει ακόμη dark mode , στης συζύγου ( Nubia z17 lite ) έχει επιλογή .

Και τα δύο τηλέφωνα έχουν την ίδια έκδοση , πως γίνεται ???

Πρέπει να κάνω κάτι για να έχω σκοτεινό θέμα ???

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Απορία για Facebook lite ....... στο κινητό μου ( xiaomi mi a2 ) δεν έχει έρθει ακόμη dark mode , στης συζύγου ( Nubia z17 lite ) έχει επιλογή .

 

Και τα δύο τηλέφωνα έχουν την ίδια έκδοση , πως γίνεται ???

 

Πρέπει να κάνω κάτι για να έχω σκοτεινό θέμα ???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

νομίζω το mi a2 lite πήρε την 10αρα Android που δίνει dark theme! το nubia έχει πάρει 10 android?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία για Facebook lite ....... στο κινητό μου ( xiaomi mi a2 ) δεν έχει έρθει ακόμη dark mode , στης συζύγου ( Nubia z17 lite ) έχει επιλογή .

 

Και τα δύο τηλέφωνα έχουν την ίδια έκδοση , πως γίνεται ???

 

Πρέπει να κάνω κάτι για να έχω σκοτεινό θέμα ???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Xiaomi mi a2 lite το δικό μου και με το Facebook lite βλέπω αυτήν την εικόνα....4eb077d9a9bf13341f2d9ba0c3220221.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το mi a2 lite πήρε την 10αρα Android που δίνει dark theme! το nubia έχει πάρει 10 android?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Καλημέρα

Δεν έχω το mi a2 lite , έχω το κανονικό a2 που έχει πάρει android 10 ......όσο για το nubia z17 lite έχει android nougat

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Δεν έχω το mi a2 lite , έχω το κανονικό a2 που έχει πάρει android 10 ......όσο για το nubia z17 lite έχει android nougat

α τότε θα έπρεπε με την 10 να έχεις dark Mode! δεν ξέρω τι παίζει!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα! Θέλω μια εφαρμογή messaging όπου να μη μπορεί ο παραλήπτης να αποθηκεύσει τις εικόνες που στέλνω ή να βγάλει screenshot. Υπάρχει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω μια εφαρμογή messaging όπου να μη μπορεί ο παραλήπτης να αποθηκεύσει τις εικόνες που στέλνω ή να βγάλει screenshot. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Για το πρώτο δεν ξέρω, αλλά για το δεύτερο σίγουρα δεν γίνεται. Το screenshot δεν μπορείς να το περιορίσεις σε κάποιον. Δεν είναι θέμα εφαρμογής.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και όμως γίνεται. Πολλές εφαρμογές το έχουν. Δε σε αφήνει να βγάλεις screenshot. Πχ στο telegram αν βάλεις μυστική συζήτηση, δε μπορείς να βγάλεις screenshot και αν βάλεις το μήνυμα να αυτοκαταστραφεί δε μπορεί ο άλλος να αποθηκεύσει το βίντεο ή τη φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως γίνεται. Πολλές εφαρμογές το έχουν. Δε σε αφήνει να βγάλεις screenshot. Πχ στο telegram αν βάλεις μυστική συζήτηση, δε μπορείς να βγάλεις screenshot και αν βάλεις το μήνυμα να αυτοκαταστραφεί δε μπορεί ο άλλος να αποθηκεύσει το βίντεο ή τη φωτογραφία.

Δεν ξέρω για το Telegram. Δεν έχω. Πάντως τα κρυφά μηνύματα του Messenger μπορείς να τα κάνεις screenshot! Πάντως όπου ήθελα να κάνω screenshot γινόταν. Δεν έχω συναντήσει ακόμα μπλοκάρισμα screenshot, γι αυτό το είπα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην μπλοκαριστηκες αλλά αν ο αλλος ειδοποιηθηκε για την ενεργεια σου;:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν ο άλλος θελήσει να κρατήσει αντίγραφο του μηνύματος που έστειλες το βγάζει φωτογραφία με άλλο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν ο άλλος θελήσει να κρατήσει αντίγραφο του μηνύματος που έστειλες το βγάζει φωτογραφία με άλλο κινητό

Σωστό κι αυτό!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω διαγραφή λογαριασμού Instagram? Όχι απλή αποσύνδεση.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω διαγραφή λογαριασμού Instagram? Όχι απλή αποσύνδεση.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με μια απλή αναζήτηση στο Google, θα βρεις το link. Το έκανα τις προάλλες
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω διαγραφή λογαριασμού Instagram? Όχι απλή αποσύνδεση.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρει κανείς πως κατεβαίνει η νέα έκδοση YouTube vanced;

Πήγα στη σελίδα τους, είδα την νέα έκδοση. Πάτησα να κατέβει η νέα ακδιση YouTube vanced πάτησα και το MicroG για non root συσκευές κατέβηκαν στον Chrome κανονικά. Μετά πάω να κάνω εγκατάσταση το YouTube vanced αλλά δεν το κάνει. Ενώ το MicroG εγκαταστάθηκε κανονικά! Η νέα έκδοση είναι η 15.05.53.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κατεβαίνει η νέα έκδοση YouTube vanced;

Πήγα στη σελίδα τους, είδα την νέα έκδοση. Πάτησα να κατέβει η νέα ακδιση YouTube vanced πάτησα και το MicroG για non root συσκευές κατέβηκαν στον Chrome κανονικά. Μετά πάω να κάνω εγκατάσταση το YouTube vanced αλλά δεν το κάνει. Ενώ το MicroG εγκαταστάθηκε κανονικά! Η νέα έκδοση είναι η 15.05.53.

εχει αλλαξει πλεον ο τροπος εγκαταστασης του vanced, διαβασε στο xda.. δεν το ανελυσα πολυ για να σου πω με βεβαιοτητα αλλα νομιζω εγινε πιο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κατεβαίνει η νέα έκδοση YouTube vanced;

 

Πήγα στη σελίδα τους, είδα την νέα έκδοση. Πάτησα να κατέβει η νέα ακδιση YouTube vanced πάτησα και το MicroG για non root συσκευές κατέβηκαν στον Chrome κανονικά. Μετά πάω να κάνω εγκατάσταση το YouTube vanced αλλά δεν το κάνει. Ενώ το MicroG εγκαταστάθηκε κανονικά! Η νέα έκδοση είναι η 15.05.53.

Χρειάζεται να το κάνεις μέσω 3ου προγράμματος την εγκατάσταση. Βάζεις αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aefyr.sai και μέσω αυτού περνάς το .apks που κατεβάζεις από το site του vanced για την εγκατάσταση

Αν έχεις miui ίσως χρειαστεί να πας στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές και να ξετσεκαρεις την βελτιστοποίηση εφαρμογών της miui

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι Moderator σε μια ομαδα στο facebook και δεν μπορω να προσκαλέσω μελη στην ομαδα εκτος αν ειναι φιλοι μου ..παλιότερα δεν θυμομουν να ίσχυε αυτο ..εχει αλλαξει κατι ? ειχα καιρο να προσκαλεσω μελος και σκάλωσα ...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να το κάνεις μέσω 3ου προγράμματος την εγκατάσταση. Βάζεις αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aefyr.sai και μέσω αυτού περνάς το .apks που κατεβάζεις από το site του vanced για την εγκατάσταση

Αν έχεις miui ίσως χρειαστεί να πας στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές και να ξετσεκαρεις την βελτιστοποίηση εφαρμογών της MIUI

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω MIUI....

 

Edit: Ούτε με την εφαρμογή αυτή κατεβαίνει. Μάλλον θα χρειαστεί και αυτό το τελευταίο που ειπες.

Edit: Ούτε και το τελευταίο που έκανα με το MIUI δεν κατεβάζει τη νέα έκδοση vanced!!! :(

Δεν είμαι και προγραμματιστής στην ουσία...

Το παράκαναν στη δυσκολία. :( :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατεβάζεις μέσω της εφαρμογής. Το εγκαθιστας μέσω της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι Moderator σε μια ομαδα στο facebook και δεν μπορω να προσκαλέσω μελη στην ομαδα εκτος αν ειναι φιλοι μου ..παλιότερα δεν θυμομουν να ίσχυε αυτο ..εχει αλλαξει κατι ? ειχα καιρο να προσκαλεσω μελος και σκάλωσα ...
Έτσι είναι τουλάχιστον τώρα, μπορείς να προσκαλεσεις μόνο τους φίλους σου, παλιότερα δε ξέρω αν ίσχυε κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατεβάζεις μέσω της εφαρμογής. Το εγκαθιστας μέσω της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι και να κάνω δεν εγκαθίσταται... Αυτό λέω. Ούτε μέσω της εφαρμογής ούτε μέσω του λινκ της εφαρμογής. Μόνο το MicroG κάνει εγκατάσταση. Στο vanced με βγάζει έναν κυκλικό τόξο και τίποτα άλλο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ https://we.tl/t-bA5OCS8bZP σεκανονική μορφή apk. Κάνε ένα τσεκ μήπως το πάρει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ https://we.tl/t-bA5OCS8bZP σεκανονική μορφή apk. Κάνε ένα τσεκ μήπως το πάρει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε μου βγάζει. Εν το μεταξύ ήταν μόλις 18,80MB. Ενώ η άλλη 33,40MB.

Τώρα όμως χάλασε και η υπάρχουσα έκδοση. Μου βγάζει πρόβλημα με τον διακομιστή. :(

Τι κάνουμε τώρα; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...