Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικα σε ευχαριστω για την απάντηση.

 

Το συγκεκριμενο το αγόρασα και γω πριν κανα μηνα μαλιστα το apk το πηρα απευθειας απ το σαιτ τους.Οντως καλο ειναι αλλα κρατησα τελικα το cube acr γιατι νομιζω ειναι λιγο καλυτερο.

Ολα αυτα βεβαια πριν περιπου μηνα οποτε δε ξερω μηπως εχει παρει αναβαθμιση και παιζει πλεον καλυτερα.

πριν ultra είχα το galaxy s8 το οποίο με την android 8 ηχογραφούσε μία χαρά μετά με την 9 όπως όλοι ξέρουμε ή δεν ακουγόταν καθόλου η φωνή του άλλου η έκανε λες και έτρεχε..

Αυτο το έχω ανακαλύψει εδώ και δύο εβδομάδες και είναι το μόνο που μου δουλεύει και σου μιλάω ειλικρινά δοκίμασα πάρα πολλά και σε όλα έκανε και φωνή λες και έτρεχε και δεν καταλάβαινες τι τι έλεγες και τι έλεγε ο άλλος που ήτανε και χαμηλή η φωνή του άλλου έτσι κι αλλιώς. Σε αυτο ακούγομαι και ακούγονται τέλεια. Το ultra εχεις? Τι θέμα είχες? Μηπως σου ξέφυγε καμία ρύθμιση?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρετε και εσεις με τα Ultra για καινουριο update MAIOY !!! Στο s20 plus μου μολις ηρθε !!!:rolleyes:
Και εμένα ηρθε στο ultra
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρετε και εσεις με τα Ultra για καινουριο update MAIOY !!! Στο s20 plus μου μολις ηρθε !!!:rolleyes:

 

Οντως ηρθε, αλλα με Απριλιου που ειμαι τωρα εχω απιστευτη αυξηση αυτονομιας! πρωτη φορα περναω 7 ωρες οθονη με αρκετη ομιλια και ολα συνδεδεμενα! Σκεφτομαι να περιμενω εντυπωσεις μιας και δεν ειναι μεγαλη αναβαθμιση, μην μας κανει καμια στραβη με αυτονομια

 

 

Επισης ερωτηση για τα BUDS:

πηρε αναβαθμιση η εφαρμογη και δειχνει ενα ποσοστο μπαταριας και για τα 2!! ενω πρωτα εδειχνε το καθε ακουστικο ξεχωριστα! τι φαση? δε θα ξερουμε δηλαδη ποιο αδειαζει?εγω συχνα δουλευω πολυ το 1 μονο και πεφτει πιο γρηγορα απο το αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οντως ηρθε, αλλα με Απριλιου που ειμαι τωρα εχω απιστευτη αυξηση αυτονομιας! πρωτη φορα περναω 7 ωρες οθονη με αρκετη ομιλια και ολα συνδεδεμενα! Σκεφτομαι να περιμενω εντυπωσεις μιας και δεν ειναι μεγαλη αναβαθμιση, μην μας κανει καμια στραβη με αυτονομια

 

 

Επισης ερωτηση για τα BUDS:

πηρε αναβαθμιση η εφαρμογη και δειχνει ενα ποσοστο μπαταριας και για τα 2!! ενω πρωτα εδειχνε το καθε ακουστικο ξεχωριστα! τι φαση? δε θα ξερουμε δηλαδη ποιο αδειαζει?εγω συχνα δουλευω πολυ το 1 μονο και πεφτει πιο γρηγορα απο το αλλο.

 

οντως το προσεξα κι εγω. είναι πολύ ακυρο αυτο γιατί έτσι δεν μπορείς να ξέρεις και χρησιμοποιώ και εγώ το ένα πιο πολύ! Προσεξα ομως ότι αυτό συμβαίνει μόνο στην εφαρμογή galaxy wearable,οταν ειναι στην θηκη και τα βγαζεις το pop up παράθυρο σου δείχνει την διαφορά του καθενος.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

πριν ultra είχα το galaxy s8 το οποίο με την android 8 ηχογραφούσε μία χαρά μετά με την 9 όπως όλοι ξέρουμε ή δεν ακουγόταν καθόλου η φωνή του άλλου η έκανε λες και έτρεχε..

Αυτο το έχω ανακαλύψει εδώ και δύο εβδομάδες και είναι το μόνο που μου δουλεύει και σου μιλάω ειλικρινά δοκίμασα πάρα πολλά και σε όλα έκανε και φωνή λες και έτρεχε και δεν καταλάβαινες τι τι έλεγες και τι έλεγε ο άλλος που ήτανε και χαμηλή η φωνή του άλλου έτσι κι αλλιώς. Σε αυτο ακούγομαι και ακούγονται τέλεια. Το ultra εχεις? Τι θέμα είχες? Μηπως σου ξέφυγε καμία ρύθμιση?

Ποιο mode εχεις στις ρυθμίσεις του boldbeast?Το ξανα κατέβασα σημερα ετσι για να το ξανα τσεκάρω και ακουγεται απελπιστικά χαμηλά ο συνομιλητής

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά θεωρείς αυτές τις φωτογραφίες κάτι το ιδιαίτερο; και οι 2 είναι κακές. Εκτός αν μιλάς για τις απαιτήσεις που είχες πριν 5 χρόνια.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Μόλις έλαβα στα χέρια μου το καινούριο μου κινητό.

Είπα να κάνω την μετάβαση σε Samsung και να πάω στο S20+

Με το που το έβγαλα από το κουτί έβγαλα 2 φωτογραφίες και τις σύγκρινα με 2 ίδιες που έβγαλα με το V30 .

Δε νομίζω ότι το S20+ είναι εξόφθαλμα καλύτερο απο το V30 ...

 

 

S20 dark

S20.jpg

 

V30 dark

v30-dark.jpg

 

V30 day

V30-day.jpg

 

S20 day

S20-day.jpg

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω τρομερη διαφορα υπερ του S20.Κοβει την αντανακλαση του ηλιου πισω απο την πολυκατοικια και δειχνει τον ουρανο κατι που το v30 λογικα χανει .Μπραβο φοβερη καμερα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγαλη διαφορα υπέρ του s20. Ότι είπε ο προηγούμενος φίλος για την εξωτερική φώτο. Επίσης φαίνεται και η μεγαλη διαφορά στα καπέλα των επιτοίχιων φωτιστικών μέσα..
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι κυρίως στο dynamic range και wb,σε λεπτομέρειες δεν βγαίνει συμπέρασμα αν δεν ανέβουν σε πλήρη ανάλυση οι φωτογραφίες,η μεγάλη διαφορά θα φανεί το βράδυ εκεί θα ανοίξει πολύ η ψαλίδα, μέρα οκ ακόμα και με ένα midrange θα βγάλεις καλή φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσετε πάνω στις φωτογραφίες θα τις δείτε full αναλυση ,

 

Στην σκτοτείνη εσωτερική φωτογραφία , κάντε ζουμ στον Sonic και θα δειτε ότι το V30 είναι καλύτερο.

 

 

Ψάχνω ρε παιδιά τον music player που είναι???

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσετε πάνω στις φωτογραφίες θα τις δείτε full αναλυση ,

 

 

 

Στην σκτοτείνη εσωτερική φωτογραφία , κάντε ζουμ στον Sonic και θα δειτε ότι το V30 είναι καλύτερο.

 

 

 

 

 

Ψάχνω ρε παιδιά τον music player που είναι???

Πώς θα τις δούμε σε πλήρη ανάλυση αν δεν τις έχεις ανεβάσει στο flickr και να ποσταρεις τον σύνδεσμο για παράδειγμα,δεν ανεβαίνουν σε πλήρη ανάλυση εδώ οι φωτογραφίες αλλά συμπιεσμένες οπότε εγώ που ζουμαρω από το κινητό και στις δυο βλέπω μόνο πιξελιασματα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο mode εχεις στις ρυθμίσεις του boldbeast?Το ξανα κατέβασα σημερα ετσι για να το ξανα τσεκάρω και ακουγεται απελπιστικά χαμηλά ο συνομιλητής

 

Εκανα ακριβως αυτα.

In most countries Galaxy S20 works great, no root needed. Please

(1) In Boldbeast Recorder tap "Call Settings - Manually Record Calls - Hotkey" to open the Accessibility settings screen, enable Boldbeast Call Recorder accessibility service on the screen.

(2) In Boldbeast Recorder tap "Set Default Settings".

Now you'll get recordings that are crystal clear in both sides. Please note, you must do both

 

Μηπως ανήκει το μοντέλο σου σε αυτα που γραφουν οτι εχει θεμα η ρομ? Επισης φαντάζομαι το δοκίμασες ενω ειχες πετάξει το αλλο σωστα?

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσετε πάνω στις φωτογραφίες θα τις δείτε full αναλυση ,

 

Στην σκτοτείνη εσωτερική φωτογραφία , κάντε ζουμ στον Sonic και θα δειτε ότι το V30 είναι καλύτερο.

 

 

Ψάχνω ρε παιδιά τον music player που είναι???

 

Μπες στο galaxy store και στο google play στις εφαρμογες της Samsung θα τα βρεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο galaxy store και στο google play στις εφαρμογες της Samsung θα τα βρεις εκει.

 

Σε ευχαριστώ!

:happy:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα στα χέρια μου το καινούριο μου κινητό.

 

Είπα να κάνω την μετάβαση σε Samsung και να πάω στο S20+

 

Με το που το έβγαλα από το κουτί έβγαλα 2 φωτογραφίες και τις σύγκρινα με 2 ίδιες που έβγαλα με το V30 .

 

Δε νομίζω ότι το S20+ είναι εξόφθαλμα καλύτερο απο το V30 ...

 

 

 

 

 

S20 dark

 

S20.jpg

 

 

 

V30 dark

 

v30-dark.jpg

 

 

 

V30 day

 

V30-day.jpg

 

 

 

S20 day

 

S20-day.jpg

Και εξακολουθώ να πιστεύω ότι κάνεις πλάκα. Όπως πλάκα κάνει και το s20 στο V30.

Και δεν είναι και φουλ ανάλυση η φωτογραφίες.

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Και εξακολουθώ να πιστεύω ότι κάνεις πλάκα. Όπως πλάκα κάνει και το s20 στο V30.

Και δεν είναι και φουλ ανάλυση η φωτογραφίες.

Λάζαρος.. Note 10+

 

 

Αν πατήσεις πάνω στην φωτογραφία θα την δεις σε πληρη ανάλυση

Εδω μπορείς να δεις ζουμαρισμένες τις φωτογραφίες στο ίδιο επίπεδο διπλα διπλα στο PC μου

 

 

test.png

 

day.png

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα βλέπω στο κινητό μου, στην πρώτη σίγουρα κάτι πήγε λάθος. Δεν είναι ολόκληρη ανάλυση από s20 ultra αυτη. Στην δεύτερη, στο 30 δεν υπάρχει κια λεπτομέρεια στις τσιμεντοπλακες ενώ στο s20 είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από S20 plus στο ultra;Το έχω εδω και λίγες μέρες και είμαι στη σκέψη αν έκανα καλά που διάλεξα αυτό αντί για το Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από S20 plus στο ultra;Το έχω εδω και λίγες μέρες και είμαι στη σκέψη αν έκανα καλά που διάλεξα αυτό αντί για το Ultra

 

Αν δεν κάνω λάθος, οι διαφορές είναι το 100Χ ζουμ, η λίγο μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, οι διαφορές είναι το 100Χ ζουμ, η λίγο μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία.

 

Δηλαδή αυτά τα βίντεο που βλέπω με καθαρές ή σχεδόν καθαρές φωτογραφιες που φτάνουν μέχρι τη Σελήνη είναι όντως αληθινά;Εντάξει αυτό μου ήρθε σαν παράδειγμα τώρα που μου έκανε εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτά τα βίντεο που βλέπω με καθαρές ή σχεδόν καθαρές φωτογραφιες που φτάνουν μέχρι τη Σελήνη είναι όντως αληθινά;Εντάξει αυτό μου ήρθε σαν παράδειγμα τώρα που μου έκανε εντύπωση

 

Πεντακάθαρο δεν βγαίνει. Ψηφιακό ζουμ ειναι.

Δες μερικά που έβγαλα εγώ:

 

49838387532_1acf885d5b_z.jpg2020-04-30_07-40-50 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

 

49750097603_aa662036aa_z.jpg20200407_195819 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

 

49746714421_16a8dfd9e1_z.jpg20200407_200241 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

 

49746340438_9c848614f4_z.jpg20200407_195114 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πεντακάθαρο δεν βγαίνει. Ψηφιακό ζουμ ειναι.

Δες μερικά που έβγαλα εγώ:

 

49838387532_1acf885d5b_z.jpg2020-04-30_07-40-50 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

 

49750097603_aa662036aa_z.jpg20200407_195819 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

 

49746714421_16a8dfd9e1_z.jpg20200407_200241 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

 

49746340438_9c848614f4_z.jpg20200407_195114 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

 

Με τον Ζουμ φακο δεν το συζητώ . Λογικό είναι το S20 ultra να είναι ότι καλύτερο με την περισκοπική κάμερά του, αφου εδώ ζουμάρει ΟΠΤΙΚΆ ως ένα μεγάλο βαθμό χωρίς να χάνει σε ανάλυση ! Σε νορμάλ φωτογραφία όμως (όχι Ζουμ) το θέμα είναι ότι ένα κινητό του 2017 ρίχνει κάτω σε λεπτομέρεια, το S20+ του 2020. Έχω και ένα G5 του 2016 που φοβάμαι να το συγκρίνω με το S20+ γιατί αν είναι καλύτερο θα τρελαθώ. Δεν τα έχω συγκρίνει ποτέ μου τα 2 μου LG αλλά έχω την εντύπωση ότι το G5 έχει λίγο καλύτερη κάμερα απο το V30.

Τα χρώματα και το dynamic range διορθώνονται αργότερα με προγράμματα. Αυτό που δεν διορθώνεται είναι τα νούμερα του αυτοκινήτου (η λεπτομέρεια) που στο LG φαίνονται και στο samsung ΔΕΝ διακρίνονται (βλέπε τις φώτο που ανέβασα πιο πίσω) ή η μάρκα "Roister" που στο LG διαβάζεται αλλά στο S20+ Θολούρα! Αυτό κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να το διορθώσει.

 

Αν απο περιέργεια θα θέλατε μια σύγκριση LG G5 (2016) με S20+(2020) ΟΚ. Το V30 βέβαια δεν το έχω πια στα χέρια μου το χάρισα στην μάνα μου και της πήρα πίσω (για δευτερο ) το G5 .

 

 

 

EDIT: Άκυρο τελικά, το G5 έχει αρκετό θόρυβο σε σχέση με το V30 και το S20+, βεβαια η λεπτομέρεια υπάρχει. Αυτό που καταλαβαίνω ότι είναι θέμα software και όχι αισθητήρα - φακού

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, οι διαφορές είναι το 100Χ ζουμ, η λίγο μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία.
Να σημειώσω και η πολύ γρήγορη φόρτιση με 45w ανάλογο φορτιστή. Και εγώ από την αρχή που το παρέλαβα ακόμα δυσκολεύομαι να το συνηθίσω λόγω μεγέθους σε σύγκριση με το galaxy s8 που είχα αλλά είναι γενικά 6,9 πολύ μεγάλο κινητό. Αλλα όσο το δουλεύω θα δυσκολευτω να αποχωριστώ αν το άλλαζα με το plus τα στοιχεία που αναφέρατε και για μένα πολύ ωραίο επίσης που δεν το κάνει κανονικά αλλα με κολπο να τραβάς και βίντεο μέχρι 100% ζουμ απο το 20% που επιτρέπει κανονικά! Επίσης πολύ σπαστικό για μένα είναι όταν του βάλω μία θήκη από πολύ μεγάλο που ήταν γίνεται τεράστιο δυστυχώς μόνο χωρίς θήκη μου αρέσει. Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω και η πολύ γρήγορη φόρτιση με 45w ανάλογο φορτιστή. Και εγώ από την αρχή που το παρέλαβα ακόμα δυσκολεύομαι να το συνηθίσω λόγω μεγέθους σε σύγκριση με το galaxy s8 που είχα αλλά είναι γενικά 6,9 πολύ μεγάλο κινητό. Αλλα όσο το δουλεύω θα δυσκολευτω να αποχωριστώ αν το άλλαζα με το plus τα στοιχεία που αναφέρατε και για μένα πολύ ωραίο επίσης που δεν το κάνει κανονικά αλλα με κολπο να τραβάς και βίντεο μέχρι 100% ζουμ απο το 20% που επιτρέπει κανονικά! Επίσης πολύ σπαστικό για μένα είναι όταν του βάλω μία θήκη από πολύ μεγάλο που ήταν γίνεται τεράστιο δυστυχώς μόνο χωρίς θήκη μου αρέσει.

 

Πιστεύω πως το μέγεθος δεν είναι θέμα. Εμένα μου φαίνεται κανονικό και ίσως θα ήθελα ελαφρώς μεγαλύτερο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...