Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει εγώ δεν προσπάθησα να σ πείσω να βάλεις real debrid απλά κακά τα ψέματα ο τζαμπας πέθανε εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν θέλω να επεκταθω παραπάνω, όλα καλά να ξέρεις το real debrid το χρησιμοποιείς και στον υπολογιστή σου αλλά και στο Kodi ψάξε για το repo του ptom και μέσα έχει και addon realdebrid που χρησιμεύει πολύ στο Kodi μπορείς να το προσθέσεις στο gkobu δεν υπάρχει πρόβλημα μόνο που την πρώτη φορά θα κάνεις authorize το realdebrid addon και είσαι έτοιμος.
Σαφώς, απλά έτσι κι αλλιώς η ταχύτητα που είχα τόσα χρόνια δεν θα υποστήριζε τόσο μεγάλα αρχεία για streaming. Τώρα όμως ο συνδυασμός real debrid και vdsl είναι πολύ καλός, 2 επεισόδια είδα και είδα διαφορά. Το μόνο κακό ότι μάλλον θα μ αναγκάσει να πάρω και 4κ τηλεόραση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Κοίτα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει εγώ δεν προσπάθησα να σ πείσω να βάλεις real debrid απλά κακά τα ψέματα ο τζαμπας πέθανε εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν θέλω να επεκταθω παραπάνω, όλα καλά να ξέρεις το real debrid το χρησιμοποιείς και στον υπολογιστή σου αλλά και στο Kodi ψάξε για το repo του ptom και μέσα έχει και addon realdebrid που χρησιμεύει πολύ στο Kodi μπορείς να το προσθέσεις στο gkobu δεν υπάρχει πρόβλημα μόνο που την πρώτη φορά θα κάνεις authorize το realdebrid addon και είσαι έτοιμος.
Ο τσάμπας ζει.

 

Εδώ και μήνες βλέπω τα πάντα σε HD στο.Elementum addon του Kodi.

Καμία διακοπή ποτέ και τέλεια ποιότητα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οντως οι τορρενταδικες εφαρμογες και εντος του kodi αλλα και εκτος ειναι απο τις λιγες που ακομα σου δινουν την ... παλια απολαυση του kodi με υψηλες αναλυσεις!

Μια απ'αυτες (σε περιβαλλον Android) και κατα την γνωμη μου μια απο τις πιο καλες ειναι και το βουλγαρικο stremio !

Απλα πατας και βλεπεις ...!

Και αν δεν βρισκεις υποτιτλους πηγαινεις στα ελληναδικα σαιτ που εχουν και τους χρησιμοποιεις !

Αλλα και στο kodi αυτην που ειπε ο @junglist ειναι πολυ καλη!

 

;)

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνουμε και λίγο χρήσιμοι (πέρα από τυχόν χωρίς νόημα αντιπαραθέσεις/ισχυρισμούς:)).

Σε όποιον δεν έχει navigation bar θα πρότεινα να εγκαταστήσει την Taskbar PC style productivity for Android.

Είναι free.

Δεν χρειάζεται root.

Έχει πολλά παραπάνω από τα απλά κουμπιά navigation (που πρέπει να τα ενεργοποιήσετε από τις ρυθμίσεις).Θα πρότεινα δε στις ρυθμίσεις να ενεργοποιήσετε και το να εμφανίζεται πάνω από άλλες, να κρύβεται (εμφανίζεται με απλό κλικ στο κάτω αριστερό άκρο)κλπ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνουμε και λίγο χρήσιμοι (πέρα από τυχόν χωρίς νόημα αντιπαραθέσεις/ισχυρισμούς:)).

Σε όποιον δεν έχει navigation bar θα πρότεινα να εγκαταστήσει την Taskbar PC style productivity for Android.

Είναι free.

Δεν χρειάζεται root.

Έχει πολλά παραπάνω από τα απλά κουμπιά navigation (που πρέπει να τα ενεργοποιήσετε από τις ρυθμίσεις).Θα πρότεινα δε στις ρυθμίσεις να ενεργοποιήσετε και το να εμφανίζεται πάνω από άλλες, να κρύβεται (εμφανίζεται με απλό κλικ στο κάτω αριστερό άκρο)κλπ.

 

Όλα καλά από μέρους μου καμία αντιπαράθεση,την εφαρμογή θα την δοκιμάσω δεν την είχα υπόψιν μου ευχαριστώ.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά από μέρους μου καμία αντιπαράθεση,την εφαρμογή θα την δοκιμάσω δεν την είχα υπόψιν μου ευχαριστώ.

 

Προφανώς και δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλά κυρίως στον φίλο @gatos που υποστηρίζει στο #14887 ότι δεν υπάρχουν οι 2 εφαρμογές για όλους (για να αναπληρώσουν την έλειψη ανω/κάτω μπάρας).:)

Θα ήταν λοιπόν χρήσιμο σε όσους φανεί χρήσιμη να το πουν έτσι ώστε να βγάλουμε κάποια αντικειμενικά συμπεράσματα.:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλά κυρίως στον φίλο @gatos που υποστηρίζει στο #14887 ότι δεν υπάρχουν οι 2 εφαρμογές για όλους (για να αναπληρώσουν την έλειψη ανω/κάτω μπάρας).:)

Θα ήταν λοιπόν χρήσιμο σε όσους φανεί χρήσιμη να το πουν έτσι ώστε να βγάλουμε κάποια αντικειμενικά συμπεράσματα.:)

 

Η Notification Bar (πανω) ειναι πιο δυσκολη σε καποια Android 9 μποξακια και οχι η Navigation Bar !

Και ανεξαρτητα πολλες φορες αν λενε οτι δουλευουν χωρις ρουτ καποιες οπως αυτη η κατω μπαρα :

https://play.google.com/store/apps/details?id=jettoast.menubutton

δεν ... δουλευουν κιολας!

Οπως στο EACHLINK X3 mini για παραδειγμα που αν και εχει su binary δεν εχει καθολου ρουτ προσβαση και δεν δουλευει τιποτα αλλο σε πανω κατω παρα μονο αυτη η all time clasic κατω μπαρα :

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.nav.bar

Τωρα τι περισσοτερο αντικειμενικα συμπερασματα ζητας να βγαλουμε δεν το ... καταλαβαινω!

:what:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Η Notification Bar (πανω) ειναι πιο δυσκολη σε καποια Android 9 μποξακια και οχι η Navigation Bar !

Και ανεξαρτητα πολλες φορες αν λενε οτι δουλευουν χωρις ρουτ καποιες οπως αυτη η κατω μπαρα :

https://play.google.com/store/apps/details?id=jettoast.menubutton

δεν ... δουλευουν κιολας!

Οπως στο EACHLINK X3 mini για παραδειγμα που αν και εχει su binary δεν εχει καθολου ρουτ προσβαση και δεν δουλευει τιποτα αλλο σε πανω κατω παρα μονο αυτη η all time clasic κατω μπαρα :

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.nav.bar

Τωρα τι περισσοτερο αντικειμενικα συμπερασματα ζητας να βγαλουμε δεν το ... καταλαβαινω!

:what:

Φίλε gatos ήδη βλέπω ότι άρχισες να ρίχνεις νερό στο κρασί σου σχετικά με την Navigation Bar και την απολυτότητα του "λάθος" που υπάρχει και για τις 2 μπάρες στο Ποστ σου #14887:)

Σκοπός μου δεν είναι να αποδείξω ότι εγώ έχω δίκιο και εσύ άδικο, αλλά αντίθετα να δούμε πόσα από τα "λάθος" που γράφεις στο συγκεκριμένο ποστ πράγματι ισχύουν.Αποφάσισα λοιπόν να προσπαθήσω να τα δούμε ένα-ένα για να μην χαθεί η μπάλα.Ξεκινώντας μάλιστα από κάτω προς τα πάνω.Επαναλαμβάνω ότι αυτό δεν έχει σκοπό να αναδείξει κάποιο πιο σωστό από τον άλλο, αλλά αντίθετα πιθανόν να βοηθηθούν και όσοι τυχόν ακολουθούν αυτό το θέμα.:)

Έχω πει ότι όλα τα κουτιά μου είναι ρουταρισμένα οπότε δεν μπορώ να είμαι βέβαιος από 1ο χέρι τι συμβαίνει σε αρουτάριστα κουτιά για ορισμένες εφαρμογές.Μάλιστα έχω καλέσει όσους έχουν πρόβλημα με το bug του ENTER σε S905X2 ή Χ3 να μου στείλουν PM έτσι ώστε να δούμε τις λύσεις που έχω (και αναφέρομαι κυρίως στα αρουτάριστα εφόσον στα ρουταρισμένα είναι "piece of cake"). :)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gatos ήδη βλέπω ότι άρχισες να ρίχνεις νερό στο κρασί σου σχετικά με την Navigation Bar και την απολυτότητα του "λάθος" που υπάρχει και για τις 2 μπάρες στο Ποστ σου #14887:)

Σκοπός μου δεν είναι να αποδείξω ότι εγώ έχω δίκιο και εσύ άδικο, αλλά αντίθετα να δούμε πόσα από τα "λάθος" που γράφεις στο συγκεκριμένο ποστ πράγματι ισχύουν.Αποφάσισα λοιπόν να προσπαθήσω να τα δούμε ένα-ένα για να μην χαθεί η μπάλα.Ξεκινώντας μάλιστα από κάτω προς τα πάνω.Επαναλαμβάνω ότι αυτό δεν έχει σκοπό να αναδείξει κάποιο πιο σωστό από τον άλλο, αλλά αντίθετα πιθανόν να βοηθηθούν και όσοι τυχόν ακολουθούν αυτό το θέμα.:)

Έχω πει ότι όλα τα κουτιά μου είναι ρουταρισμένα οπότε δεν μπορώ να είμαι βέβαιος από 1ο χέρι τι συμβαίνει σε αρουτάριστα κουτιά για ορισμένες εφαρμογές.Μάλιστα έχω καλέσει όσους έχουν πρόβλημα με το bug του ENTER σε S905X2 ή Χ3 να μου στείλουν PM έτσι ώστε να δούμε τις λύσεις που έχω (και αναφέρομαι κυρίως στα αρουτάριστα εφόσον στα ρουταρισμένα είναι "piece of cake"). :)

 

Που να ηθελες κιολας να αποδειξεις οτι εσυ εχεις δικιο και εγω αδικο !!! :lol::lol::lol:

Και που ακριβως εσυ καταλαβες οτι ριχνω νερω στο κρασι μου! :what:

Οτι ειπα σε εκεινο το ποστ το υποστιριζω ακομα γιατι ετσι ειναι!

Μαλλον ομως οι γνωσεις σου και τα μποξακια που ειχες/εχεις ειναι λιγες/λιγα !

:sorry:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Που να ηθελες κιολας να αποδειξεις οτι εσυ εχεις δικιο και εγω αδικο !!! :lol::lol::lol:

Και που ακριβως εσυ καταλαβες οτι ριχνω νερω στο κρασι μου! :what:

Οτι ειπα σε εκεινο το ποστ το υποστιριζω ακομα γιατι ετσι ειναι!

Μαλλον ομως οι γνωσεις σου και τα μποξακια που ειχες/εχεις ειναι λιγες/λιγα !

:sorry:

Φίλε @gatοs ομολογουμένως το περιεχόμενο και κυρίως το ύφος της απάντησής σου με εντυπωσίασε αρνητικά.Ξέρεις η έπαρση, ο εγωκεντρισμός και η απολυτότητα περί της ορθότητας των απόψεών μας είναι κακός σύμβουλος.Βέβαια ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται όπως θέλει.Και βέβαια κρίνεται ανάλογα.

Το "ουκ εν τω πολλω το ευ" νομίζω ότι ισχύει και στα μποξάκια:)

Δεν αισθάνομαι ότι έχω την ανάγκη να αποδείξω τις γνώσεις μου σε κανέναν πολύ περισσότερο σε εσένα (άλλωστε προφανώς είσαι αλάθητος).

Δεν θα πάψω όμως να κάνω αναρτήσεις για θέματα που εγώ πιστεύω ότι μπορώ να συμβάλλω στους σκοπούς του Φόρουμ.Έστω με τις λίγες γνώσεις μου.:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα Προσωπικά Μηνύματα!

Ανταλλάξτε τηλέφωνα να τα πείτε. Έχετε κουράσει. :mad::mad:

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα Προσωπικά Μηνύματα!

Ανταλλάξτε τηλέφωνα να τα πείτε. Έχετε κουράσει. :mad::mad:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.Προσωπικά ζητώ συγνώμη και δεσμεύομαι να μην παρασυρθώ ξανά σε τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις.

Καλή συνέχεια:):):):):):)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα Προσωπικά Μηνύματα!

Ανταλλάξτε τηλέφωνα να τα πείτε. Έχετε κουράσει. :mad::mad:

 

Εχεις δικιο @gkal

Γι'αυτο λοιπον ενα μεγαλο συγνωμη στους συμφορουμιτες που παραφερθικα!

Δεν θα ξαναασχολιθω με τετοια πραγματα ακομα και οταν καποιοι φασκουν και αντιφασκουν με μεγαλη ευκολια!

Και παλι sorry!

:thanks:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εάν ανήκω στην κατηγορία των χρηστών που θέλουν μόνον "τα...βασικά":):lol:

Όμως είμαι ευχαριστημένος τόσο από το παλαιότερο H96 Max X2 όσο και από το πρόσφατο H96 Max X3.

Στο H96 Max X2 με την εκπληκτική custom rom GT King, τον Square Home 3 launcher και εγκατεστημένες τις εφαρμογές που χρειάζομαι δεν ξέρω τι άλλο πιθανόν θα μπορούσα να απαιτήσω.

Στο καινούργιο H96 Max X3 αφού εγκατέστησα 2 apps για notification/navigation bars (δεν είναι δα και διαστημική επιστήμη να το κάνεις σε ρουταρισμένο κουτί) και τις ίδιες εφαρμογές με το Χ2 είμαι επίσης απόλυτα ευχαριστημένος.

Επειδή όμως έχω και εγώ το βίτσιο του να δοκιμάζω άλλες roms (στον κατάλληλο χρόνο όμως και αφού ενημερωθώ για τις ιδιότητές της) έχω κάνει προληπτικά τα εξής:

- πριν ακόμα έρθει το κουτί είχα κατεβάσει την αυθεντική ρομ καθώς και αυτές από τα "ξαδελφάκια" του. Την έδωσα μάλιστα και σε 2 χρήστες που πρόλαβαν να μπρικάρουν τα κουτιά τους :lol: και τα επανέφεραν χωρίς να χρειαστεί να τα ανοίξουν.

- Έχω κατεβάσει σε φώτο ποιες pins πρέπει να ενωθούν σε τυχόν περίπτωση hard brick.

- Έχω κατεβάσει την μοναδική μέχρις στιγμής custom rom σε ATV για την οποία οι κριτικές είναι πολύ θετικές, δεν έχω σκοπό όμως να την δοκιμάσω επειδή δεν είμαι fan της ATV (σε αντίθεση με άλλους που την προτιμούν).

Άρα είναι αυτό που λέω ότι είμαι κατάλληλα έτοιμος/προετοιμασμένος όταν εμφανισθεί μία αξιόλογη custom rom να την δοκιμάσω. Έχω δε την υπομονή να περιμένω εφόσον δεν είναι κάτι που πραγματικά χρειάζομαι.

edit.Ξέχασα δε να επισημάνω ότι και στο correlec με τις nightlies τρέχει άψογα στο Χ3. Μάλιστα με 2 κινήσεις μπορείς να έχεις σε πλήρη λειτουργία το original remote control καθώς και να το ανοίγεις/κλείνεις με αυτό!!! Μόνο η ενδεικτική οθόνη δεν λειτουργεί, αλλά και αυτό μπορεί μελλοντικά να φτιάξει εάν κάποιος ασχοληθεί με το σχετικό dtb (όπως είχε γίνει και με το Χ2).

Καλησπέρα, σε ευχαριστούμε για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το H96 Max X3. Δεν παίζω παιχνίδια, το θέλω μόνο για iptv, άντε και καμια ταινία kodi. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν έχει καλό τηλεκοντρόλ (βολικό και με άμεση απόκριση);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ευχαριστούμε για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το H96 Max X3. Δεν παίζω παιχνίδια, το θέλω μόνο για iptv, άντε και καμια ταινία kodi. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν έχει καλό τηλεκοντρόλ (βολικό και με άμεση απόκριση);

Έχει ένα τηλεκοντρόλ μόνο με τα βασικά πλήκτρα (μπορείς να το δεις εδώ https://www.h96tvbox.com/Android-box-Brand-H96-Max-Tv-Box/92-434-4-64gb-s905x3-8k-tv-android-tv-box.html#/32-rom-64gb/35-wifi-24g5gbluetooth/36-plug_type-au_plug/45-ram-4gb).

Έχει μάλιστα πολύ λιγότερα πλήκτρα από αυτό του H96 max X2 που είχε και μερικά προγραμματιζόμενα πλήκτρα για να βάλεις και αυτά της τηλεόρασης (ON/OFF, vol + -,επιλογή πηγής/καναλιού) και να χειρίζεσαι με ένα κοντρόλ 2 συσκευές.

Όμως πιστεύω ότι αξίζει/είναι σχεδόν απαραίτητο όλοι να έχουν ένα USB(ασύρματο) πληκτρολόγιο μαζί με (ενσωματομένο) touchpad ή ένα airmouse.Έχω και τα 2 και προσωπικά πιστεύω ότι το airmouse είναι λίγο πιο απαιτητικό στη χρήση του (απαιτεί σταθερότητα στο χέρι).Βέβαια έχει κάποια άλλα πλεονεκτήματα.Εξαρτάται από τις προτιμήσεις του καθένα.Υπάρχουν και από τα 2 με κόστος κάτω από 10ευρώ (εξωτερικό βέβαια).Το αυθεντικό κοντρόλ καλό είναι να το έχεις κυρίως για backup, για ON/OFF και σε περιπτώσεις ανάγκης.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα TV box h96 max το οποίο συνέχεια κάνει reboot κλείνει και ξανανοίγει κλείνει και ξανανοίγει εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος για να κάνη ολοκληρωτικη επαναφορά από την αρχή

παρακαλώ ας γράψει

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα TV box h96 max το οποίο συνέχεια κάνει reboot κλείνει και ξανανοίγει κλείνει και ξανανοίγει εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος για να κάνη ολοκληρωτικη επαναφορά από την αρχή

παρακαλώ ας γράψει

 

Ξεκινα με τον ελεγχο του τροφοδοτικου σου!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε τροφοδοτικό τα ίδια κάνει τρέχει κανονικά ξαφνικά κλείνει και αρχίζει από την αρχή ξανά τρέχει φτάσει σε ένα σημείο και ξανά σταματάει
Link to comment
Share on other sites

άλλαξε τροφοδοτικό τα ίδια κάνει τρέχει κανονικά ξαφνικά κλείνει και αρχίζει από την αρχή ξανά τρέχει φτάσει σε ένα σημείο και ξανά σταματάει

 

Πιο ακριβως Rockchip εχεις ;

Τον 3318 η τον ακριβο 3399 ;

Παντως μαλλον πας για φλασαρισμα απο τον υπολογιστη σου και θα δουμε...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε τροφοδοτικό τα ίδια κάνει τρέχει κανονικά ξαφνικά κλείνει και αρχίζει από την αρχή ξανά τρέχει φτάσει σε ένα σημείο και ξανά σταματάει
Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το bravia sync κλπ (ανάλογα την μάρκα αλλάζει το όνομα) απο την τηλεόραση.
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω εδώ μία ανάρτηση που είχα κάνει εδώ παλιότερα για το πως διορθώνουμε το εκνευριστικό bug του "ENTER" στα κουτιά με S905X2 & X3. Μάλιστα όπως επιβεβαίωσε και ο φίλος @pan76 πλέον συνήθως χρειάζεται μόνο στο ένα αρχείο αλλαγή (του vendor).Προφανώς οι πιο πολλές εταιρίες κάνανε μισή διόρθωση:lol:

So heres the solution:

(you need root to fix it !)

open (with a root file browser):

system/usr/keylayout/Generic.kl

and set "key28" to "ENTER" (key28 ENTER)

also open:

vendor/usr/keylayout/Generic.kl

and set "key28" to "ENTER" too....

------------------------------------------------------------------

 

Βέβαια μεγαλύτερη σημασία έχει η διόρθωσή τους στα αρουτάριστα κουτιά. Επειδή όμως εγώ δεν έχω αρουτάριστο, όποιος επιθυμεί να το διορθώσει παρακαλώ να στείλει ένα PM, διευκρινίζοντας έαν έχει εμπειρία ή όχι σε αλλαγές (USB burning tool, TWRP κλπ).Εάν δεν έχει εμπειρία θέλω να δοκιμάσει 1 app (άρα εύκολο και χωρίς κανένα κίνδυνο) στη 2η περίπτωση όμως χρειάζεται και η εμπειρία και θεωρητικά πάντοτε υπάρχει η πιθανότητα μπρικαρίσματος άρα και σε ακραία κατάσταση η επαναφόρτωση της original rom.

edit:Ξέχασα να αναφέρω ότι αυτό το bug παρουσιάζεται στα εξωτερικά πληκτρολόγια, airmouse μαζί με πληκτρολόγιο κλπ

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα λοιπόν διορθώθηκε το ''bug'' του enter με τη βοήθεια και τον οδηγό του ath156, μέσω του root browser και αλλαγή μόνο στο αρχείο vendor. Το κουτί μου είναι το A95Χ F3 με Amlogic S905X3 και είναι ρουταρισμένο. Το ασύρματο πληκτρολόγιο είναι ένα no name φτηνό με touch pad και πολύχρωμα πλήκτρα.
Link to comment
Share on other sites

Με το netflix σε κουτιά που δεν ειναι συμβατά τι συμβαίνει?

Ενα αρχαίο app που είχαν δεν παίζει.

Υπάρχει κάποιο apk η διαδικασία να παίζει έστω σε ποιότητα dvd αν οχι 720?

Μέσω kodi γίνεται τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Με το netflix σε κουτιά που δεν ειναι συμβατά τι συμβαίνει?

 

Ενα αρχαίο app που είχαν δεν παίζει.

 

Υπάρχει κάποιο apk η διαδικασία να παίζει έστω σε ποιότητα dvd αν οχι 720?

 

Μέσω kodi γίνεται τίποτα?

Κατεβάζεις άλλο apk από το apkimirror και κάποιο θα παίζει σε ποιότητα SD όμως.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...