Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε παμε ενα νέο συγκεντρωτικό gcam.

Πριν περάσετε τις ρυθμίσεις, κάντε clear data της εφαρμογής για να φύγουν τα κατάλοιπα των προηγούμενων gcam.

 

1.α. Περισσότερη φυσικότητα ή πρόσωπα (xcam):

Έκδοση gcam (android 10): https://drive.google.com/file/d/1-_F6TTUVDzBfsmdDhSvELPddlG3h9k7I/view?usp=sharing

Ρυθμισεις xml: https://drive.google.com/open?id=1ek7OE0xMssHPrDbrT8qy2BXdG0pPoNKO

 

Για να περάσετε xml πρέπει μεσω file manager στην αρχική του αποθηκευτικού να δημιουργήσετε ενα φάκελο Gcam/Configs και μέσα να βάλετε το xml που κατεβάσατε. Ενα τρικ για να αποφύγετε την δημιουργια φακέλων είναι να μπειτε στις ρυθμίσεις της gcam και κατω κατω στις γενικές να επιλέξετε save settings και να γραψετε κατι της μορφης delete. Με αυτό το τρόπο θα δημιουργηθούν αυτόματα οι φάκελοι.

 

Έπειτα πάτε στη κάμερα, κάνετε διπλό ταπ κατω απο το κουμπι του κλείστρου και θα σας βγάλει να το επιλέξετε. Αν τυχόν ακολουθήσατε το τρικ, προφανώς μπορείτε να σβήσετε το delete.xml που δημιουργησατε ;)

 

Επεξήγηση των xml:

- Night μαυρίζει τον ουρανό και τις σκιες οπότε και "κρυβει" τον θορυβο χωρις να χρειαστεί πολύ noise reduction. Διατηρεί, δηλαδή, υψηλή λεπτομέρια με κόστος dynamic range.

- Το night-lc εχει πιο φυσικό αποτέλεσμα με χαμηλότερο contrast και πιο ανοιγμένες σκιές (την καθιστά και πιο all around πχ μπορει να*αρεσει και μερα ή προσωπα αν και λιγο "άγριες") αλλα δυστυχώς θα εμφανίσει θόρυβο στον ουρανό (ανοίγει μαζί με τις υπόλοιπες σκιες). Έχει, δηλαδή, εξίσου υψηλή λεπτομέρια, με καλύτερο dynamic range αλλά με κόστος θορυβο στις σκιές

- Το night-lc-cleaner είναι σαν την Night-lc αλλά με λίγο πιο επιθετικό noise reduction στα υψηλότερα iso. Δηλαδή όταν είναι αρκετά σκοτεινά θα έχει λιγότερο θόρυβο αλλά και λιγότερη λεπτομέρεια σε σχέση με night-lc. Αυτή ήταν και η προσωπική αγαπημένη.

* Και στα 3 xml ειναι ενα κλικ κατω το saturation/κορεσμος (δηλαδη λιγότερο εντονα τα χρώματα)

 

1.β. Εναλλακτική της xcam => (hyper):

Αν θέλετε κάτι νεότερο από την xcam δείτε την hyper με το xml sharper.

Αφου το περάσετε θα χρειαστεί να ριξετε saturation σε 1.2 και 1.9

Ακολουθεί copy paste από το 1+7 όπου και σεταρίστηκε. Αφήνω και τα άλλα μην τυχον τα προτιμήσετε

 

Link: http://t.me/hellasmobiles/66992

Επεξήγηση xml

- sharper ή (detail): εστιάζει στη λεπτομέρεια & οξύτητα (προτεινόμενο για a3)

- cleaner: εστιάζει στη καθαρή φωτογραφία από θόρυβο (κόστος χαμηλότερη λεπτομέρεια)

- balanced: κάτι ανάμεσα στα παραπάνω δυο

 

2. Νυχτερινά τοπία (urnyx):

Αν και σε τυχον ακραία σκοτάδια θέλει λιγο πιο σταθερά χέρια, το αποτέλεσμα σε νυχτερινά τοπία είναι εξαιρετικά (ακόμα και αν βάλει ίδιο shutter). Μιλάω πάντα για νυχτερινές και hdr+ enhanced (δεξιοτερη επιλογή στο hdr+) και όχι night sight (δεν το συνιστώ άλλωστε για κινητό χωρίς ois). Δηλαδή για νυχτερινά τοπία είναι η καλύτερη αλλά δυστυχώς χάνει στα πρόσωπα.

 

Εδώ η έκδοση και ρυθμίσεις: https://t.me/hellasmobiles/40607

 

Υπόψιν έχει ενα bug το Lib patcher όπου αν πειραξεις το wavelet μετα "κολλαει" σε κάποιες από αυτές φαίνεται να μην αλλάζουν μετά (δηλάδη τις αλλάζεις σαν νουμερο αλλα δεν αλλάζει το αποτέλεσμα). Αν θελετε μετα να τις ξαναπειραξετε θα πρεπει να κάνετε clear data την εφαρμογη. Οποτε τις ρυθμισεις τις βαζετε ολες μαζι μια και καλη και όχι σε δόσεις. Διαφορετικά θα χρειαστεί clear data της εφαρμογής και περασμα απο την αρχή. Υπόψιν, στο a3 η wide δουλεύει μόνο με root και αλλαγη του selinux. Δεν είναι όπως πχ στο Mi9 που δουλεύει απευθείας με απλή ενεργοποίηση της ρύθμισης στη gcam.

 

==================

*ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ*

==================

 

Ποια από τις τρείς;

Θα χρησιμοποιείται την urnyx για νυχτερινά τοπία και την xcam για πρόσωπα (ή και μέρα αν σας αρέσει). Μπαίνουν ταυτόχρονα. Εναλλακτική της xcam είναι η hyper αλλα δεν μπαίνει ταυτόχρονα με xcam (θα χρειαστεί να σβήσετε την πρώτη ή να κάνετε κλώνο). Αν δεν θέλετε να μπλέκετε με πολλαπλές δείτε ποια σας αρέσει περισσότερο. Ισως λιγο πιο all around η xcam με night-lc-cleaner (ή την εναλλακτική της δηλαδή hyper αλλα δεν εχει πολυτεσταριστεί)

 

Μέρα ίσως προτιμήσετε τη στοκ. Από gcam, πιο φυσική για μέρα ειναι η xcam ή hyper (σε σχέση με urnyx). Καλυτερη οξύτητα βέβαια η urnyx.

 

Ταχύτητα, ποιότητα, shutter lag και motion blur

Αν σας νοιάζει η ποιότητα, να τραβάτε με την δεξιότερη επιλογή του hdr+ (δηλαδη την enhanced). Ειδικα νυχτα ή σε κόντρα ήλιο κάνει διαφορά. Αν ομως σας νοιάζει η ταχύτητα χρησιμοποιείτε την μεσαία επιλογή όπου ενεργοποιεί το zsl και τραβαει αστραπιαία (μηδενικο shutter lag). Προσοχή σε χαμηλό φωτισμό, με zsl μπορεί να υπάρξει camera shake αν "κοπανάτε" τη συσκευή καθώς πατάτε το κλείστρο

 

Παρόλα αυτά το hdr+ enhanced συγχωρεί περισσότερο motion blur. Το zsl είναι αυστηρά για να προλάβετε την στιγμη (πχ για λιγο σας κοιτάει ο μπομπιρας σας και μετα απο μισο δευτερολεπτο κοιτάει αλλου) και όχι για περιορισμό Motion blur. Πιο αργή όλων με hdr+ enhanced τη νύχτα είναι η urnyx.

 

Αν είχατε άλλη gcam πριν από αυτές

Για να δουλέψει απροβλημάτιστα η εφαρμογή, μετά την εγκατάσταση κάντε ένα clear το data της εφαρμογής. Διαφορετικά ίσως έχετε bugs.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αντε παμε ενα νέο συγκεντρωτικό gcam.

Πριν περάσετε τις ρυθμίσεις, κάντε clear data της εφαρμογής για να φύγουν τα κατάλοιπα των προηγούμενων gcam.

 

Περισσότερη φυσικότητα ή πρόσωπα (xcam):

Έκδοση gcam (android 10): https://drive.google.com/file/d/1-_F6TTUVDzBfsmdDhSvELPddlG3h9k7I/view?usp=sharing

Ρυθμισεις xml: https://drive.google.com/open?id=1ek7OE0xMssHPrDbrT8qy2BXdG0pPoNKO

 

Για να περάσετε xml πρέπει μεσω file manager στην αρχική του αποθηκευτικού να δημιουργήσετε ενα φάκελο Gcam/Configs και μέσα να βάλετε το xml που κατεβάσατε. Ενα τρικ για να αποφύγετε την δημιουργια φακέλων είναι να μπειτε στις ρυθμίσεις της gcam και κατω κατω στις γενικές να επιλέξετε save settings και να γραψετε κατι της μορφης delete. Με αυτό το τρόπο θα δημιουργηθούν αυτόματα οι φάκελοι.

 

Έπειτα πάτε στη κάμερα, κάνετε διπλό ταπ κατω απο το κουμπι του κλείστρου και θα σας βγάλει να το επιλέξετε. Αν τυχόν ακολουθήσατε το τρικ, προφανώς μπορείτε να σβήσετε το delete.xml που δημιουργησατε ;)

 

Επεξήγηση των xml:

- Night μαυρίζει τον ουρανό και τις σκιες οπότε και "κρυβει" τον θορυβο χωρις να χρειαστεί πολύ noise reduction. Διατηρεί, δηλαδή, υψηλή λεπτομέρια με κόστος dynamic range.

- Το night-lc εχει πιο φυσικό αποτέλεσμα με χαμηλότερο contrast και πιο ανοιγμένες σκιές (την καθιστά και πιο all around πχ μπορει να*αρεσει και μερα ή προσωπα αν και λιγο "άγριες") αλλα δυστυχώς θα εμφανίσει θόρυβο στον ουρανό (ανοίγει μαζί με τις υπόλοιπες σκιες). Έχει, δηλαδή, εξίσου υψηλή λεπτομέρια, με καλύτερο dynamic range αλλά με κόστος θορυβο στις σκιές

- Το night-lc-cleaner είναι σαν την Night-lc αλλά με λίγο πιο επιθετικό noise reduction στα υψηλότερα iso. Δηλαδή όταν είναι αρκετά σκοτεινά θα έχει λιγότερο θόρυβο αλλά και λιγότερη λεπτομέρεια σε σχέση με night-lc. Αυτή ήταν και η προσωπική αγαπημένη.

* Και στα 3 xml ειναι ενα κλικ κατω το saturation/κορεσμος (δηλαδη λιγότερο εντονα τα χρώματα)

 

Εναλλακτική της xcam => (hyper):

 

Αν θέλετε κάτι νεότερο από την xcam δείτε την hyper με το xml sharper.

Αφου το περάσετε θα χρειαστεί να ριξετε saturation.

Περισσότερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7956372#post7956372

 

Νυχτερινά τοπία (urnyx):

Αν και σε τυχον ακραία σκοτάδια θέλει λιγο πιο σταθερά χέρια, , το αποτέλεσμα σε νυχτερινά τοπία είναι εξαιρετικά (ακόμα και αν βάλει ίδιο shutter). Μιλάω πάντα για νυχτερινές και hdr+ enhanced (δεξιοτερη επιλογή στο hdr+) και όχι night sight (δεν το συνιστώ άλλωστε για κινητό χωρίς ois).

 

Εδώ η έκδοση και ρυθμίσεις: https://t.me/hellasmobiles/40607

 

Υπόψιν έχει ενα bug το Lib patcher όπου αν πειραξεις το wavelet μετα "κολλαει" σε κάποιες από αυτές φαίνεται να μην αλλάζουν μετά (δηλάδη τις αλλάζεις σαν νουμερο αλλα δεν αλλάζει το αποτέλεσμα). Αν θελετε μετα να τις ξαναπειραξετε θα πρεπει να κάνετε clear data την εφαρμογη. Οποτε τις ρυθμισεις τις βαζετε ολες μαζι μια και καλη και όχι σε δόσεις. Διαφορετικά θα χρειαστεί clear data της εφαρμογής και περασμα απο την αρχή. Υπόψιν, στο a3 η wide δουλεύει μόνο με root και αλλαγη του selinux. Δεν είναι όπως πχ στο Mi9 που δουλεύει απευθείας με απλή ενεργοποίηση της ρύθμισης στη gcam.

 

==================

*ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ*

==================

 

Ποια από τις τρείς;

 

Θα χρησιμοποιείται την urnyx για νυχτερινά τοπία και την xcam για πρόσωπα (ή και μέρα αν σας αρέσει). Μπαίνουν ταυτόχρονα. Εναλλακτική της xcam είναι η hyper αλλα δεν μπαίνει ταυτόχρονα με xcam (θα χρειαστεί να σβήσετε την πρώτη ή να κάνετε κλώνο). Αν δεν θέλετε να μπλέκετε με πολλαπλές δείτε ποια σας αρέσει περισσότερο.

 

Μέρα ίσως προτιμήσετε τη στοκ. Από gcam, πιο φυσική για μέρα ειναι η xcam ή hyper (σε σχέση με urnyx). Καλυτερη οξύτητα βέβαια η urnyx.

 

Ταχύτητα, ποιότητα, shutter lag και motion blur

Αν σας νοιάζει η ποιότητα, να τραβάτε με την δεξιότερη επιλογή του hdr+ (δηλαδη την enhanced). Ειδικα νυχτα ή σε κόντρα ήλιο κάνει διαφορά. Αν ομως σας νοιάζει η ταχύτητα χρησιμοποιείτε την μεσαία επιλογή όπου ενεργοποιεί το zsl και τραβαει αστραπιαία (μηδενικο shutter lag). Προσοχή σε χαμηλό φωτισμό, με zsl μπορεί να υπάρξει camera shake αν "κοπανάτε" τη συσκευή καθώς πατάτε το κλείστρο

 

Παρόλα αυτά το hdr+ enhanced συγχωρεί περισσότερο motion blur. Το zsl είναι αυστηρά για να προλάβετε την στιγμη (πχ για λιγο σας κοιτάει ο μπομπιρας σας και μετα απο μισο δευτερολεπτο κοιτάει αλλου) και όχι για περιορισμό Motion blur. Πιο αργή όλων με hdr+ enhanced τη νύχτα είναι η urnyx.

 

Αν είχατε άλλη gcam πριν από αυτές

Για να δουλέψει απροβλημάτιστα η εφαρμογή, μετά την εγκατάσταση κάντε ένα clear το data της εφαρμογής. Διαφορετικά ίσως έχετε bugs.

 

Εγω παντως δεν ειδα πουθενα το xml sharoer.

Μηπως μπορεις να διευκρινησεις το που ειναι?Για hypercam E3 ενοω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν ειδα πουθενα το xml sharoer.

Μηπως μπορεις να διευκρινησεις το που ειναι?Για hypercam E3 ενοω.

 

Αν παταγες ήταν link μέσα στο Link.

 

Άντε τα έκανα copy paste. Τι να σας κανω... :lol:

 

Χρειάζεται λογαριασμό telegram για να ανοιξουν.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε μπορεί να προσθέσει όλα τα σχετικά με τις κάμερες στο πρώτο post;....

 

Φιλε μου σωστο αυτο που λες αλλα ολα αυτα ειναι σε συνεχη αναπτυξη και πρεπει καποιος συνεχεια να ενημερωνει την πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε μπορεί να προσθέσει όλα τα σχετικά με τις κάμερες στο πρώτο post;....

 

Σημειώστε απλά τη σελίδα και είστε οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν παταγες ήταν link μέσα στο Link.

 

Άντε τα έκανα copy paste. Τι να σας κανω... :lol:

 

Χρειάζεται λογαριασμό telegram για να ανοιξουν.

 

Ααα γι αυτο.δεν εχω λογαριασμο εγω δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Ααα γι αυτο.δεν εχω λογαριασμο εγω δυστυχως.

 

Θα δω τοτε μηπως τα βαλω αργότερα σε κανα cloud.

Απλα προσπαθώ λιγο να το περιορισω γιατι με τοσες συσκευές έχω γεμίσει ένα κάρο άσχετα αρχεία :lol::lol::lol:

 

Πάντως αν θες δημιουργείς δωρεάν. Δεν χρειάζεται καν να κανεις join στην ομάδα (είναι public το group).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σωστο αυτο που λες αλλα ολα αυτα ειναι σε συνεχη αναπτυξη και πρεπει καποιος συνεχεια να ενημερωνει την πρωτη σελιδα.

 

Καλό που υπάρχει συνεχή ανάπτυξη, αλλά η κάμερα δεν είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό της συσκευής.

 

Επίσης, γι' αυτό είναι οι mods.

 

Σημειώστε απλά τη σελίδα και είστε οκ ;)

 

Το έχουμε κάνει, αλλά γεμίζουν κι άλλες σελίδες. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα δω τοτε μηπως τα βαλω αργότερα σε κανα cloud.

Απλα προσπαθώ λιγο να το περιορισω γιατι με τοσες συσκευές έχω γεμίσει ένα κάρο άσχετα αρχεία :lol::lol::lol:

 

Πάντως αν θες δημιουργείς δωρεάν. Δεν χρειάζεται καν να κανεις join στην ομάδα (είναι public το group).

 

 

Οκ φιλε κατεβασα και εβαλα το app .ολα οκ και δειχνει το xml πολυ καλα χαρακτηριστικα.

Θα το δοκιμασω κι αλλο.

Ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό που υπάρχει συνεχή ανάπτυξη, αλλά η κάμερα δεν είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό της συσκευής.

 

Επίσης, γι' αυτό είναι οι mods.

 

 

 

Το έχουμε κάνει, αλλά γεμίζουν κι άλλες σελίδες. :)

 

Μην περιμενεις πολλα στους αλλους τομεις.

Ολοι περιμενουν το android 10 για να αρχισουν τα κολπα.

Link to comment
Share on other sites

Άψογη απάντηση. Τα ίδια λένε εδώ και ένα μήνα. Καλό Φλεβάρη λογικά.b943bcb74e92295100d2e597a0cd439f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να ανοικτει ενα θεμα για τις φωτογραφιες και τα συναφη,

 

γιατι δεν ενδιαφερομαστε ολοι οι κατοχοι της συσκευης (τοσο πολυ) για τις φωτογραφιες

Συμφωνώ 100%,κάπου άρχισε να κουράζει με όλα τα ποστ για την κάμερα. Ας γίνει ένα καινούργιο θέμα ν τα λέτε όσοι ενδιαφέρεστε.ψαχνουμε κάτι για την συσκευή και στα 10 ποστ τα 8 είναι για την κάμερα και όχι την στοκ που άντε, κανένα θέμα θα πρέπει να λυθεί, αλλά για την gcam με τις δεκάδες παραλλαγές και με τις εκατοντάδες αναβαθμίσεις και ενημερώσεις και .xml και πάει λέγοντας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άψογη απάντηση. Τα ίδια λένε εδώ και ένα μήνα. Καλό Φλεβάρη λογικά.b943bcb74e92295100d2e597a0cd439f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χα χα χα...τι κανεις Γιαννη....κουκια σπερνω....

Ο ινδος κανει τον κινεζο....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100%,κάπου άρχισε να κουράζει με όλα τα ποστ για την κάμερα. Ας γίνει ένα καινούργιο θέμα ν τα λέτε όσοι ενδιαφέρεστε.ψαχνουμε κάτι για την συσκευή και στα 10 ποστ τα 8 είναι για την κάμερα και όχι την στοκ που άντε, κανένα θέμα θα πρέπει να λυθεί, αλλά για την gcam με τις δεκάδες παραλλαγές και με τις εκατοντάδες αναβαθμίσεις και ενημερώσεις και .xml και πάει λέγοντας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω,δεν σας αρέσει η αναβάθμιση της κάμερας της συσκευής σας;μην διαβάζετε καθόλου τα ποστ, Φυσικά και φταίει ο Ανδρέας που αν και δεν είναι κάτοχος πλέον της συσκευής προσπαθεί να βοηθήσει τους κατόχους με 150€ να έχουν κάμερα ισάξια και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερη από ναυαρχίδες των 1000€

 

Άβυσσος η ψυχή του Ανθρώπου........

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω,δεν σας αρέσει η αναβάθμιση της κάμερας της συσκευής σας;μην διαβάζετε καθόλου τα ποστ, Φυσικά και φταίει ο Ανδρέας που αν και δεν είναι κάτοχος πλέον της συσκευής προσπαθεί να βοηθήσει τους κατόχους με 150€ να έχουν κάμερα ισάξια και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερη από ναυαρχίδες των 1000€

 

Άβυσσος η ψυχή του Ανθρώπου........

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χα χα χα ...αβυσσος δεν λες τιποτα.το απολυτο χαος....

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κατάλαβες; Το ότι δεν ενδιαφερόμαστε όλοι για τις δοκιμές και πειράματα με την gcam;

Όταν λες να μην διαβάζουμε τα ποστ, είναι σοβαρή προσέγγιση αυτή;έχεις δει πόσα αφορούν την κάμερα και από πόσα άτομα σχολιάζονται;

Ας ηρεμήσουμε λίγο και θα το πω πάλι.

Ας ανοίξετε ένα νέο θέμα όπου μπορείτε να γράφετε μόνο για την κάμερα.

 

 

ΥΓ.

Δεν είναι άβυσσος...απλά έπεσε πάνω στην αδιαφορία κάποιων που με το ζόρι πρέπει να τους παρακολουθούμε όσο και να μην μας ενδιαφέρει...και το ωραιότερο; Ζητάτε και τα ρέστα.

ΕΛΕΟΣ.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, δεν είναι δυνατόν σε ένα θέμα συσκευής 8 στα 10 μηνύματα να είναι για την κάμερα, εκτός κι αν είναι θέμα φωτογραφικής
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κατάλαβες; Το ότι δεν ενδιαφερόμαστε όλοι για τις δοκιμές και πειράματα με την gcam;

Όταν λες να μην διαβάζουμε τα ποστ, είναι σοβαρή προσέγγιση αυτή;έχεις δει πόσα αφορούν την κάμερα και από πόσα άτομα σχολιάζονται;

Ας ηρεμήσουμε λίγο και θα το πω πάλι.

Ας ανοίξετε ένα νέο θέμα όπου μπορείτε να γράφετε μόνο για την κάμερα.

 

 

ΥΓ.

Δεν είναι άβυσσος...απλά έπεσε πάνω στην αδιαφορία κάποιων που με το ζόρι πρέπει να τους παρακολουθούμε όσο και να μην μας ενδιαφέρει...και το ωραιότερο; Ζητάτε και τα ρέστα.

ΕΛΕΟΣ.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Φιλε μου πριν λιγες μερες γραφανε σελιδες για τις τιμες που αγορασαν την συσκευη και μαγαζια.

Μαλιστα τα ελεγαν ενω ηδη τα ειχαν αγιρασει.

Πες μου εσυ τι σημασια εχει για ιδιοκτητες της συσκευης τι τιμη και που το πηρε οποιοσδηποτε.

Δυστυχως σε ενα φορουμ γραφοντε τα παντα πρεπει να το καταλαβεις.

Ετσι ειναι ο ανθρωπος φτιαγμενος ....χαοτικος.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι να ανοίξει ένα ξεχωριστό θέμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά καλέ. Αν ήταν για κάθε τομέα που σχολιάζεται και αφορά την ίδια συσκευή να έχει και ένα θέμα, θα έπρεπε να έχουμε τα 10πλάσια. Άντε μετά να τα παρακολουθεί κανείς μετά. Το πιο απλό είναι να μην ασχολείσαι με ότι δεν σε αφορά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλή δουλειά στις κάμερες και σε όλα.

Υπάρχει all around GCAM

Πρόσωπα τοπία κτλ?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi_mi_8_receives_stable_android_10-36756-2/

Δηλαδή αυτή η συσκευή πήρε android 10?

 

 

Για να το λεει μαλλον.

Αν τωρα πηρε η global h η china ρομ δεν κοιταξα.

Εσυ αμφιβαλεις?

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, δεν είναι δυνατόν σε ένα θέμα συσκευής 8 στα 10 μηνύματα να είναι για την κάμερα, εκτός κι αν είναι θέμα φωτογραφικής

 

Νομίζω οτι το λιγότερο υπερβάλλεις. Εγω ο ίδιος πριν κανά 2 μέρες μιλαγα για το android 10. Αλλα ακόμα και αν ίσχυε το "8 στα 10 μηνύματα" ίσως σήμαινε 80% ενδιαφέροντος των μηνυματων επι της gcam... αρα μήπως είσαι εσύ η μειοψηφία; Λέω τώρα...

 

Σε ένα forum δεν γίνεται να ενδιαφέρουν όλους τα πάντα. Αν πιάσουμε μεμονωμένα τι ενδιαφέρει το καθένα θα γίνουν 10 διαφορετικά θέματα. Για να το πω πιο απλά, πάμε στα παρακάτω γλαφυρά παραδείγματα

- Δεν ενδιαφέρουν όλους το θέμα τιμών... και ομως συζητιούνται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει όλους το θεμα εγγυηση infoquest απο σκρουτζομάγαζα... και όμως συζητιέται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει όλους το θέμα led notification στις κλήσεις... και όμως συζητιέται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει/επείγει όλους το θέμα update σε android 10... και ομως συζητιέται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει όλους το θέμα θηκών/τζαμάκια... αλλα αν χρειαστεί συζητιέται εδώ

 

Από τη στιγμή που δεν είναι offtopic και όπως ισχυρίζεσαι ενδιαφέρει πολλους το θέμα (αλλιώς πως θα είχε "8 στα 10 μηνυματα") δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου. Κατά τα άλλα μην αγχώνεσαι. Δεν ειχα σκοπό να δουλεύω μόνιμα gcams για συσκευές που δεν έχω και να προσφέρω εργασία που δεν πληρώνομαι.

 

Μπηκα σε ενα κόπο να συγκεντρώσω όλα τα της gcam, ώστε να μειωθούν και οι ερωτήσεις, και αντι μπραβο τα ακούω κιόλας. Αν ειναι δυνατόν... :wacko: Λες και κάνεις καμία σοβαρή συζήτηση και στην έκοψα. Αλήθεια τι συζητάγατε πριν την gcam και σας χάλασα τη τόσο "ontopic" και σπουδαία ροή συζήτησης που είχε πάρει το θέμα; Ή μήπως να τα σβήσω τελείως όλα τα post περί gcam και αντι να λετε κοίτα τάδε μήνυμα να σας ρωτάνε καθημερινα 1.000 πραγματα; Εκεί να δεις ποσο spamarisma θα πεσει...

 

Πραγματικά δεν έχω λόγια. Δεν περίμενα τέτοια αντίδραση. Έτσι συνεχίστε να δαγκώνετε όποιον προσπαθεί να βοηθήσει στο forum να δούμε ποιος θα μείνει να βοηθάει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το λιγότερο υπερβάλλεις. Εγω ο ίδιος πριν κανά 2 μέρες μιλαγα για το android 10. Αλλα ακόμα και αν ίσχυε το "8 στα 10 μηνύματα" ίσως σήμαινε 80% ενδιαφέροντος των μηνυματων επι της gcam... αρα μήπως είσαι εσύ η μειοψηφία; Λέω τώρα...

 

Σε ένα forum δεν γίνεται να ενδιαφέρουν όλους τα πάντα. Αν πιάσουμε μεμονωμένα τι ενδιαφέρει το καθένα θα γίνουν 10 διαφορετικά θέματα. Για να το πω πιο απλά, πάμε στα παρακάτω γλαφυρά παραδείγματα

- Δεν ενδιαφέρουν όλους το θέμα τιμών... και ομως συζητιούνται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει όλους το θεμα εγγυηση infoquest απο σκρουτζομάγαζα... και όμως συζητιέται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει όλους το θέμα led notification στις κλήσεις... και όμως συζητιέται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει/επηγει όλους το θέμα update σε android 10... και ομως συζητιέται εδώ

- Δεν ενδιαφέρει όλους το θέμα θηκών/τζαμάκια... αλλα αν χρειαστεί συζητιέται εδώ

 

Από τη στιγμή που δεν είναι offtopic και όπως ισχυρίζεσαι ενδιαφέρει πολλους το θέμα (αλλιώς πως θα είχε "8 στα 10 μηνυματα") δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου. Κατά τα άλλα μην αγχώνεσαι. Δεν ειχα σκοπό να δουλεύω μόνιμα gcams για συσκευές που δεν έχω και να προσφέρω εργασία που δεν πληρώνομαι.

 

Μπηκα σε ενα κόπο να συγκεντρώσω όλα τα της gcam, ώστε να μειωθούν και οι ερωτήσεις, και αντι μπραβο τα ακούω κιόλας. Αν ειναι δυνατόν... :wacko: Λες και κάνεις καμία σοβαρή συζήτηση και στην έκοψα. Αλήθεια τι συζητάγατε πριν την gcam και σας χάλασα τη τόσο "ontopic" και σπουδαία ροή συζήτησης που είχε πάρει το θέμα; Ή μήπως να τα σβήσω τελείως όλα τα post περί gcam και αντι να λετε κοίτα τάδε μήνυμα να σας ρωτάνε καθημερινα 1.000 πραγματα; Εκεί να δεις ποσο spamarisma θα πεσει...

 

Πραγματικά δεν έχω λόγια. Δεν περίμενα τέτοια αντίδραση. Έτσι συνεχίστε να δαγκώνετε όποιον προσπαθεί να βοηθήσει στο forum να δούμε ποιος θα μείνει να βοηθάει.

Δεν χρειαζεται να απολογεισαι.

Παντα υπαρχουν ανθρωποι που μαθανε να θελουν αυτο που θελουν τωρα και οι αλλοι

Ζαμαν φου.

Δυστυχως η νοοτροπια αυτη μας καταντησαι στα χαλια που ειμαστε και το λεω χωρις να θελω να θειξω καποιον αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

Οποιος θελει να ρωτησει κατι ειναι ελευθερος να το κανει και να τον βοηθησει οποιοσδηποτε μπορει.

Αν δεν θες να διαβαζεις κατι που δεν σε ενδιαφερει μπορεις να κλεισεις το ιντερνετ και να ανοιξεις την τηλεοραση να ακους παπαγαλους.

Σε αλλη περιπτωση ανοιγεις ενα δικο σου νημα και μιλας με τους ομοιδεατες σου.

Παιδια εχουμε χασει την μπαλα ειναι σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...