Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα απεριοριστα ειναι 3072,0 GB αν μπειτε εδω απο το κινητο σας μολις ενεργοποιησετε την προσφορα

 

http://myinternet.cosmote.gr/main

 

Κατεβαινουν κανονικα

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αδύνατον να τα καταναλώσεις 3000 GB

Ειναι 12.8 GB την ώρα ή 213 ΜΒ το λεπτό αν κατεβάζεις 24 ώρες το 24ωρο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που ανανέωσα 30/11 δε φαίνεται τίποτα στο My Cosmote. Στο What's Up application φαίνεται κανονικά.

 

Δοκίμασε και στο 1330. Η εφαρμογή δεν έχει πάντα σταθερή συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αδύνατον να τα καταναλώσεις 3000 GB

Ειναι 12.8 GB την ώρα ή 213 ΜΒ το λεπτό αν κατεβάζεις 24 ώρες το 24ωρο

 

Προφανως το ανεφερα απλα γιατι στις εφαρμογες mycosmote και whats up γραφει απεριοριστα αλλα ειναι 3TB οπως γραφει στο site της cosmote. Καποιος που πιανει 200MB ταχυτητα ειναι 72GB την ωρα εφοσον κατεβασει οτιδηποτε. 1728GB την μερα με λιγα λογια η 3456GB σε 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται

Ευελπιστώ ότι μετά τις γιορτές και εφόσον όλα πάνε καλά στην αντοχή του δικτύου, να βγάλουν με 20€ το "πακετάκι" των 3tb για ένα μήνα.. αλλά μάλλον ονειρεύομαι..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι τακτικός συνδρομητής στο wu και το έχεις βασικό νούμερο και βάζεις κάρτα έτσι και αλλιως κάθε μήνα απλά θα πω "κάποιον του χάριζαν γάιδαρο και τον κοίταγε στα δόντια" :lol:

 

τώρα αν είσαι συνδρομητής άλλου δικτύου και θες να δεις αν συμφέρει η προσφορά οκ.. οι δικές μας αναφορές μεχρι στιγμης είναι ότι και tether κάνει και όριο δεν μας έβαλε ακόμη..

Η και ψάχνεις (όπως μερικοί εδώ μέσα γνωστοί-άγνωστοι) να βρεις μειονεκτήματα κτλ ε οκ.. εντάξει :lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται

Ευελπιστώ ότι μετά τις γιορτές και εφόσον όλα πάνε καλά στην αντοχή του δικτύου, να βγάλουν με 20€ το "πακετάκι" των 3tb για ένα μήνα.. αλλά μάλλον ονειρεύομαι..

 

7€/1ΤΒ δύσκολο. Ωραίο θα ηταν 15€/50GB/μηνα που βγαινει 0.3€/1gb.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλά αυτα τα δινει (έστω και με το παιχνιδάκι) και ο ανταγωνιστής σε αυτα τα χρήματα.. εδώ ειμαστε στην cosmote και ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο και ανώτερο
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλά αυτα τα δινει (έστω και με το παιχνιδάκι) και ο ανταγωνιστής σε αυτα τα χρήματα.. εδώ ειμαστε στην cosmote και ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο και ανώτερο

 

Ξέρω ποιό λες, εκείνο χρησιμοποιώ (με 10γιγα λιγότερα) και έχω απεξαρτηθεί από το what's up.

Link to comment
Share on other sites

Στο what's up της συζύγου ήρθε χθες το βράδυ sms, σύμφωνα με το οποίο έχει δωρεάν 4 gb για 15 ημέρες.

Πράγματι, στην εφαρμογή φαίνονται κανονικά.

Παράλληλα, είναι διαθέσιμη και η προσφορά για τα απεριόριστα δεδομένα, την οποία όμως δεν έχει ενεργοποιήσει ακόμα.

Ξέρει κάποιος από πού εμφανίστηκαν αυτά τα 4 gb;

Link to comment
Share on other sites

Στο what's up της συζύγου ήρθε χθες το βράδυ sms, σύμφωνα με το οποίο έχει δωρεάν 4 gb για 15 ημέρες.

 

Πράγματι, στην εφαρμογή φαίνονται κανονικά.

 

Παράλληλα, είναι διαθέσιμη και η προσφορά για τα απεριόριστα δεδομένα, την οποία όμως δεν έχει ενεργοποιήσει ακόμα.

 

Ξέρει κάποιος από πού εμφανίστηκαν αυτά τα 4 gb;

Μήπως έκανε ανανέωση πρόσφατα γιατί εμένα μου ήρθε ένα μνμ για 5 gb για 15 μέρες αν κάνω ανανέωση μέχρι τις 24 του μηνός
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανε ανανέωση πρόσφατα γιατί εμένα μου ήρθε ένα μνμ για 5 gb για 15 μέρες αν κάνω ανανέωση μέχρι τις 24 του μηνός

 

Ναι. Έβαλε κάρτα την Δευτέρα 16/12 το βράδυ. Λες να έχει να κάνει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τον λόγο να μη γίνεται. Πάρε στο 1330 τηλέφωνο, αν δεν είναι προνομιακο θα σου δώσει την επιλογή να το ενεργοποιήσεις πατώντας το 9.

Ολα οκ μεσα απο την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα αντί για wifi δοκίμασες?

 

Ναι, τίποτα. Και στο app, μόνο ότι κάτι δεν πήγε καλά ανέφερε.

 

Έκανα σήμερα update το app του what's up και σήμερα εμφάνισε ολόκληρο το μήνυμα ότι δεν έχω ανανεώσει το υπόλοιπο μέσα στο Δεκέμβρη. Θα πάω σε κατάστημα να ρωτήσω ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης, γιατί τα sms τα διαγράφω.

 

P.S.:

 

Και χωρίς το δώρο των απεριορίστων, υπάρχουν μικρές διακοπές στα δεδομένα. Τύπου στο πρώτο load ενός site, εμφανίζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων, ενώ με ένα refresh προχωράει κανονικά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε υποσημείωση στην προσφορά

" Η προσφορά διατίθεται αποκλειστικά για ατομική χρήση. Σε περίπτωση που παρατηρηθεί κακόβουλη χρήση της προσφοράς ή χρήση με τέτοιο τρόπο ώστε να επηρεάζει την εμπειρία του δικτύου, η COSMOTE διατηρεί το δικαίωμα μείωσης της ταχύτητας λήψης και μεταφόρτωση ή ακόμα και διακοπής της προσφοράς για τη συγκεκριμένη σύνδεση."

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/xmas-offer

Μου αρέσει που λένε κάτι κατόπιν εορτής δηλαδή αν παρατηρηθεί κακόβουλη χρήση και όχι πριν.. Ετσι κάνουν τα σωστά δίκτυα. Οχι βάζουμε απο πριν όρια τύπου χ gb κτλ

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος χρήματα με paypal μέσα από τη σελίδα της Cosmote χθες/σήμερα;

Όταν φτάσω στο τελευταίο βήμα και διαλέξω paypal, δεν εμφανίζεται το παράθυρο επιβεβαίωσης και δεν μπορώ να ολοκληρώσω τη διαδικασία. Το έχω δοκιμάσει με διάφορους browsers και σε διαφορετικές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει κάνει και κακόβουλη χρήση :p ή έχει κατεβάσει μεγάλο όγκο δεδομένων ας μας αναφέρει εάν είχε κάποιο θέμα με περιορισμό ταχύτητας ή ακόμα και διακοπής της προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρινίζει ποια ακριβώς ειναι η κακόβουλη χρήση βέβαια. πχ εμένα μου τελειώνει αύριο το playnow unlimited. Αν χρειαστεί να κάνω upload πχ 20gb video στο youtube θεωρείτε κακόβουλη χρήση και θα μου το κόψουν? θα δείξει..
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, torrents εννοούν.:p

Μάλλον όχι δεν θα έχεις θέμα για τόσο "μικρό" όγκο.

Αλλά το "ή χρήση με τέτοιο τρόπο ώστε να επηρεάζει την εμπειρία του δικτύου" πιάνει το οτιδήποτε, οπότε ότι θέλουν μπορούν να κάνουν.

Πιστεύω ότι η σημείωση είναι αρκετά "φλου" και την βάλαν μόνο και μόνο για να είναι καλυμμένοι σε παν ενδεχόμενο.

Δεν νομίζω πρακτικά θα το εφαρμόσουν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε υποσημείωση στην προσφορά

" Η προσφορά διατίθεται αποκλειστικά για ατομική χρήση. Σε περίπτωση που παρατηρηθεί κακόβουλη χρήση της προσφοράς ή χρήση με τέτοιο τρόπο ώστε να επηρεάζει την εμπειρία του δικτύου, η COSMOTE διατηρεί το δικαίωμα μείωσης της ταχύτητας λήψης και μεταφόρτωση ή ακόμα και διακοπής της προσφοράς για τη συγκεκριμένη σύνδεση."

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/xmas-offer

Μου αρέσει που λένε κάτι κατόπιν εορτής δηλαδή αν παρατηρηθεί κακόβουλη χρήση και όχι πριν.. Ετσι κάνουν τα σωστά δίκτυα. Οχι βάζουμε απο πριν όρια τύπου χ gb κτλ

 

Λογικό και θεμιτό από μέρους τους. Αν ξαναπέσει το δικτυο θα γίνουν τόσο ρόμπα που δεν τους σώζει ούτε ένας μήνας απεριοριστα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...