Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να συμπληρώσω ότι ήταν η πρώτη αν όχι η μόνη που έκανε τον μήνα να διαρκεί 25 μέρες.για όσους είχαν την προνομιακή .

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Δηλαδή γυρίζοντας τώρα στο free2surf δεν θα υπάρχουν χρεώσεις;

Ωραίο πράγμα να χρεώνεσαι εσύ τα δώρα που σου κάνουν.

Έκανα ανανέωση 10 ευρώ. Μάλλον πήραν και άλλα 2 από το υπόλοιπο. Δεν θυμόμουν μετά ακριβώς το ποσό που είχα πριν μέσα.

Δεν θέλω τέτοια χρεώσιμα δώρα!

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Στο free2surf δεν έχει χρέωση προς το παρόν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Δηλαδή γυρίζοντας τώρα στο free2surf δεν θα υπάρχουν χρεώσεις;

Ωραίο πράγμα να χρεώνεσαι εσύ τα δώρα που σου κάνουν.

Έκανα ανανέωση 10 ευρώ. Μάλλον πήραν και άλλα 2 από το υπόλοιπο. Δεν θυμόμουν μετά ακριβώς το ποσό που είχα πριν μέσα.

Δεν θέλω τέτοια χρεώσιμα δώρα!

 

Αν το κάνεις free2surf θα παίρνεις δώρο 500 mb επιπλέον με ανανέωση μέχρι 19 ευρώ και δεν θα χρεώνεσαι το δώρο . Όλα αυτά σήμερα , αν αύριο αλλάξουν κάτι θα το ξανασυζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το γύρισα σε free2surf. Περιμένω απάντηση και από την wind να δούμε πως θα απαντήσουν.

Έτσι και αλλιώς έχω άλλον αριθμό για να μιλάω της Vodafone. Δεν με ενδιαφέρει και τόσο. Απλά ήταν ο πρώτος μου αριθμός.

Πήρα τότε άλλον έναν από Panafon γιατί η Telestet δεν έπιανε ούτε στο Σύνταγμα θυμάμαι.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο πρώτος μου αριθμός ήταν telestet b-free αλλά η telestet/tim/wind και όπως αλλιώς αν την πει ο νέος ιδιοκτήτης αν υπάρξει, μας έκανε να πάμε αλλού με τις μλκς που έκαναν
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Δηλαδή γυρίζοντας τώρα στο free2surf δεν θα υπάρχουν χρεώσεις;

Ωραίο πράγμα να χρεώνεσαι εσύ τα δώρα που σου κάνουν.

Έκανα ανανέωση 10 ευρώ. Μάλλον πήραν και άλλα 2 από το υπόλοιπο. Δεν θυμόμουν μετά ακριβώς το ποσό που είχα πριν μέσα.

Δεν θέλω τέτοια χρεώσιμα δώρα!

 

Κατ αρχας δεν προκειται για δωρο. Με τον εναν ή με τον άλλον τρόπο έχει επιλεγεί ως " χρεωσιμο πακετο που ενεργοποιειται αυτόματα". Το οποίο ηταν χρεωσιμο εξ αρχής, απλως αλλαξε η συχνότητα χρέωσης (προφανως ακριβυνε πολυ). Συνεπώς, και παλαιοτερα χρεωνοσουν αλλα προφανώς το προσεξες τωρα.

 

Οσο για τα χρεωσιμα "δωρα" αυτο αποτελουσε ανεκαθεν "παντεντα" κατ εξοχην της Wind. Για οσους παλιους θυμούνται, η 5ευρη ανανεωση σε Q απο καταστημα αφαιρούσε επιπλεον 0,30ε απο την καρτα δινοντας 120' προς σταθερά ή 120mb ως "αναγκαστικο μπόνους". Μαλιστα οι υπαλληλοι δε σε ρωτουσαν ποτέ ποιο απο τα δυο ηθελες. Πλεον το εν λογω νταβατζιλικι εδραιωθηκε και στο F2G μεσω του Free2Talk και οσονουπω στην Q συμφωνα με ανακοινωση που βγηκε το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

To 2009 που ξεκίνησε το εν λογω bonus δεν ήταν χρεώσιμο. Το μόνο που ήθελε ήταν να βάζεις κάθε μήνα ή όποιο μήνα ήθελες εσύ, μια κάρτα 10€ και σου έδινε δωρεαν τα 300 προς όλους και το δεκάρικο (8.93) παρέμενε άθικτο στην κάρτα να αγοράσεις ότι αλλο πακέτο ηθελες. Μετά το πήγαν 5€ χρέωση το χρονο και ειπαμε οκ.. Και σιγά-σιγά το ξεφτύλισαν με 10€ το 4μηνο :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν ήταν χρεώσιμο το δώρο. Ίσως επειδή έβαζα 6 ευρώ, δεν θυμάμαι και δεν έπαιρνα ποτέ δώρο. Τώρα έβαλα αναγκαστικά 10 ευρώ γιατί δεν γινόταν λιγότερο.

Τώρα δώρο και χρεώσιμο δεν το καταλαβαίνω. Ίσως δεν κατανοώ καλά Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι καλή, ελπίζω να μείνεις ικανοποιημένος. Μου στέλνεις τον αριθμό που σε κάλεσε;

 

Η προσφορά έγινε σε φυσικό κατάστημα που πήγα . Δεν με πήραν τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ καλή προσφορά αυτή πιστεύω το έκανα και εγώ για τους ίδιους λόγους που σκέφτεσαι εσυ εγώ το έκανα τον Σεπτέμβριο με τιμή 13,50 το μήνα αυτό που ξέρω σίγουρα είναι και πριν από εμένα το έδιναν στα 12 ευρώ πριν ένα χρόνο περίπου πιστεύω κάθε λίγους μήνες το ακριβαίνουν τώρα που θα το φτάσουν δεν ξέρω

 

Σήμερα την ίδια προσφορά με 1000 sms προς όλους και ένα smartphone δώρο μου την δίναν με 18,5 ευρώ, μέσω τηλεφώνου. Φυσικά τους σουταρα λέγοντας για τις τιμές με 12 και 13,5 ευρώ. Άσε που με το smartphone (που θα είναι της κακιάς ώρας) δεν θα έχω δυνατότητα σε τιμολογιακες αυξήσεις να την κοπανησω. Λόγω επιδότησης κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την ίδια προσφορά με 1000 sms προς όλους και ένα smartphone δώρο μου την δίναν με 18,5 ευρώ, μέσω τηλεφώνου. Φυσικά τους σουταρα λέγοντας για τις τιμές με 12 και 13,5 ευρώ. Άσε που με το smartphone (που θα είναι της κακιάς ώρας) δεν θα έχω δυνατότητα σε τιμολογιακες αυξήσεις να την κοπανησω. Λόγω επιδότησης κινητού.
Όλες οι προσφορές είναι απάτη σε σχέση με τα κανονικά πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχω χασει τη μπαλλα...εβαλα 10 ευρω ονλινε ανανεωση...και ειχα περιπου 2 + ευρω και τωρα εχω 0,81....ουατ δε ΦΑΚ????? γενικα οταν βαζω 10 ευρω ποσα θα μενουν για αγορα πακετου;;;;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω κι εγώ τα ίδια παράπονα με τις συνεχείς αλλαγές στην τιμολογιακή πολιτική και τις ντροπιαστικές χρεώσεις στις ανανεώσεις κλπ. Αλλά όταν τα βάζω στη ζυγαριά με τις τιμές των πακέτων της wind, πάντα γέρνει υπέρ της wind. Νομίζω ότι στην πλειοψηφία των σεναρίων συνδυασμού δεδομένων-ομιλίας είναι φθηνότερη με διαφορά από την δεύτερη.

Πχ. εγώ μιλάω γύρω στα 150 λεπτά το μήνα και χρειάζομαι περίπου μισό giga - μιας και σχεδόν όλη μέρα βρίσκομαι μπροστά σε οθόνη υπολογιστή. Τον ένα μήνα την βγάζω με τα log'n'win για ομιλία (και λίγότερο από μισό ευρώ για voip) και το μισό giga free2surf, ενώ τον άλλο μήνα ενεργοποιώ σπάνια το πακέτο combo με τα 8,5 ευρώ και πιο συχνά κάποια από τις προσφορές που σχεδόν πάντα βρίσκω στο app -οπότε μένουν και λεφτά. Δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που να μου δίνει τόσα με 10 ευρώ το δίμηνο. Μακάρι να υπήρχε, γιατί δυστυχώς χρειάζομαι vowifi στο σπίτι.

Γενικά, για κάποιον που χρειάζεται από 100 ως 300 λεπτά και γύρω στο 1 giga το μήνα, νομίζω ότι η wind είναι μονόδρομος, δυστυχώς ξαναλέω. Για να μην πω για την κάρτα που χρησιμοποιώ για το ebanking της μητέρας μου ώστε να λαμβάνω κωδικούς sms, την οποία ανανεώνω μόλις μια φορά το χρόνο.

Έτσι όπως τα βλέπω, η μόνη πιθανότητα να φύγω από wind είναι να γίνει υποχρεωτική ανανέωση κάθε μήνα.

Να λέμε τα στραβά της, αλλά να λέμε και τα καλά της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω κι εγώ τα ίδια παράπονα με τις συνεχείς αλλαγές στην τιμολογιακή πολιτική και τις ντροπιαστικές χρεώσεις στις ανανεώσεις κλπ. Αλλά όταν τα βάζω στη ζυγαριά με τις τιμές των πακέτων της wind, πάντα γέρνει υπέρ της wind. Νομίζω ότι στην πλειοψηφία των σεναρίων συνδυασμού δεδομένων-ομιλίας είναι φθηνότερη με διαφορά από την δεύτερη.

Πχ. εγώ μιλάω γύρω στα 150 λεπτά το μήνα και χρειάζομαι περίπου μισό giga - μιας και σχεδόν όλη μέρα βρίσκομαι μπροστά σε οθόνη υπολογιστή. Τον ένα μήνα την βγάζω με τα log'n'win για ομιλία (και λίγότερο από μισό ευρώ για voip) και το μισό giga free2surf, ενώ τον άλλο μήνα ενεργοποιώ σπάνια το πακέτο combo με τα 8,5 ευρώ και πιο συχνά κάποια από τις προσφορές που σχεδόν πάντα βρίσκω στο app -οπότε μένουν και λεφτά. Δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που να μου δίνει τόσα με 10 ευρώ το δίμηνο. Μακάρι να υπήρχε, γιατί δυστυχώς χρειάζομαι vowifi στο σπίτι.

Γενικά, για κάποιον που χρειάζεται από 100 ως 300 λεπτά και γύρω στο 1 giga το μήνα, νομίζω ότι η wind είναι μονόδρομος, δυστυχώς ξαναλέω. Για να μην πω για την κάρτα που χρησιμοποιώ για το ebanking της μητέρας μου ώστε να λαμβάνω κωδικούς sms, την οποία ανανεώνω μόλις μια φορά το χρόνο.

Έτσι όπως τα βλέπω, η μόνη πιθανότητα να φύγω από wind είναι να γίνει υποχρεωτική ανανέωση κάθε μήνα.

Να λέμε τα στραβά της, αλλά να λέμε και τα καλά της.

 

Υπάρχουν επίσης και τα πακέτα more https://www.wind.gr/f2g/gr/paketa/more/ με 3€ που ενεργοποιούνται μέσα σε 30 μέρες από την ενεργοποίηση βασικού πακέτου και δίνει 100 λεπτά προς όλους, 100 ΜΒ για 30 μέρες και bonus 60 λεπτά και sms προς wind & q για 15 μέρες.

Επίσης και το pay later https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/f2g-pay-later/ με 1€ δίνει 40 λεπτά προς όλους για 30 μέρες σε περίπτωση που δε φτάνει το υπόλοιπο για ενεργοποίηση πακέτου και έχει γίνει ανανέωση τις προηγούμενες 30 μέρες.

Edited by eirrr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω κι εγώ τα ίδια παράπονα με τις συνεχείς αλλαγές στην τιμολογιακή πολιτική και τις ντροπιαστικές χρεώσεις στις ανανεώσεις κλπ. Αλλά όταν τα βάζω στη ζυγαριά με τις τιμές των πακέτων της wind, πάντα γέρνει υπέρ της wind. Νομίζω ότι στην πλειοψηφία των σεναρίων συνδυασμού δεδομένων-ομιλίας είναι φθηνότερη με διαφορά από την δεύτερη.

Πχ. εγώ μιλάω γύρω στα 150 λεπτά το μήνα και χρειάζομαι περίπου μισό giga - μιας και σχεδόν όλη μέρα βρίσκομαι μπροστά σε οθόνη υπολογιστή. Τον ένα μήνα την βγάζω με τα log'n'win για ομιλία (και λίγότερο από μισό ευρώ για voip) και το μισό giga free2surf, ενώ τον άλλο μήνα ενεργοποιώ σπάνια το πακέτο combo με τα 8,5 ευρώ και πιο συχνά κάποια από τις προσφορές που σχεδόν πάντα βρίσκω στο app -οπότε μένουν και λεφτά. Δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που να μου δίνει τόσα με 10 ευρώ το δίμηνο. Μακάρι να υπήρχε, γιατί δυστυχώς χρειάζομαι vowifi στο σπίτι.

Γενικά, για κάποιον που χρειάζεται από 100 ως 300 λεπτά και γύρω στο 1 giga το μήνα, νομίζω ότι η wind είναι μονόδρομος, δυστυχώς ξαναλέω. Για να μην πω για την κάρτα που χρησιμοποιώ για το ebanking της μητέρας μου ώστε να λαμβάνω κωδικούς sms, την οποία ανανεώνω μόλις μια φορά το χρόνο.

Έτσι όπως τα βλέπω, η μόνη πιθανότητα να φύγω από wind είναι να γίνει υποχρεωτική ανανέωση κάθε μήνα.

Να λέμε τα στραβά της, αλλά να λέμε και τα καλά της.

 

Ουσιαστικά εκεί ακριβώς πατάει και η Wind: στο οτι ειναι η φθηνοτερη, εστω και οριακα, παρ ολο που η σχεση παροχών και τιμών ειναι η χειρότερη.

 

Οπότε κάνει καλη μπαζα απο κόσμο που βολεύεται τσιμα-τσιμα με τα μπόνους ή τις προσφορές της. Αν τυχον το F2G κοψει τα log'n'win ή τo Free2Surf και η Q τα countdown και την 6ευρη ανανέωση, είναι η αρχή του τέλους για την καρτοκινητή της Wind.

 

Φυσικά δεν κάνουμε καν λόγο για το κομμάτι της εξυπηρέτησης...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επίσης, εφόσον βαζουμε που βαζουμε 10ε το διμηνο θέλοντας κ μη, ποιος ο λογος να μαζευεις χρηματα στην καρτα;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που τα θέλω να είναι στην κάρτα τα χρήματα είναι πχ το καλοκαίρι που πέρασε ήθελα να αγοράσω δεδομένα για δύο μήνες μαζεμένα και όχι να ταΐσω την wind πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το καλοκαίρι χρησιμοποιώ το περίσσευμα που συγκεντρώνεται μέσα στη χρονιά, που χρειάζομαι πολλά περισσότερα δεδομένα.

Και είναι αλήθεια ότι το τίμημα των χαμηλών χρεώσεων είναι η εξυπηρέτηση και οι υπηρεσίες, κάθε λίγες μέρες μπαίνω μήπως και διαβάσω τα σπουδαία νέα για vowifi ή έστω volte στην καρτοκινητή μας.

Να κοπούν το free2surf και το log'n'win θέλω να ελπίζω πως δεν θα το τολμήσουν, γιατί κρατάνε αρκετό κόσμο στην εταιρεία. Προσωπικά μέσω του free2surf και των log'n'win βγάζω τον ένα μήνα δωρεάν, οπότε αν μου τα κόψει στην ουσία θα μου διπλασιάσει το κόστος και θα φύγω. Εκτός πια αν για κάποιο λόγο θελήσουν να την απαξιώσουν εντελώς, γιατί θα φύγει πολύς κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχω χασει τη μπαλλα...εβαλα 10 ευρω ονλινε ανανεωση...και ειχα περιπου 2 + ευρω και τωρα εχω 0,81....ουατ δε ΦΑΚ????? γενικα οταν βαζω 10 ευρω ποσα θα μενουν για αγορα πακετου;;;;

 

Μάλλον έπαθες το ίδιο με άλλον εδώ μέσα . Διάβασε τα 43084 43085 43096.

Πρέπει όμως να πήρες 300' προς όλους σαν "δώρο":wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να κοπούν το free2surf και το log'n'win θέλω να ελπίζω πως δεν θα το τολμήσουν, γιατί κρατάνε αρκετό κόσμο στην εταιρεία. Προσωπικά μέσω του free2surf και των log'n'win βγάζω τον ένα μήνα δωρεάν, οπότε αν μου τα κόψει στην ουσία θα μου διπλασιάσει το κόστος και θα φύγω. Εκτός πια αν για κάποιο λόγο θελήσουν να την απαξιώσουν εντελώς, γιατί θα φύγει πολύς κόσμος.

Ετσι νομίζουμε ότι ειναι.. Αλλά πρακτικά ειναι μια άλλη κοροϊδία της wind.. Σε άλλη εταιρεία, δε χρειάζεται καν να βάζεις κάρτα στο κινητό σου για ένα 3μηνο (προς το παρον) προκειμένου να έχεις τα ελάχιστα data που σου δινει το log n win για να σερφάρεις. γιατι έχεις τα παρε-μοιρασε που μεταφέρονται και χωρις να βάζεις κάρτα.. μια καρτα με μεταφορά των 5€ ανα 3μηνο και εισαι αρχοντας.. Οικογενειακά αν το δεις ή και συνεργατικά με κάποιον άγνωστο συνάδελφο καρτοκινητό συμφέρει όσο ειναι έτσι το σύστημα τους.

Η wind στο f2g έχει 2 καλά κατ εμε

1. οτι τα προς τα wind/q δεν κανουν διαχωρισμο σε συμβόλαιο και κάρτες

2. τα 1500 προς 3 νουμερα wind

στην εποχή του 4g net και των τοσων πολλών wifi γύρω μας, το κομμάτι της ομιλιας και επικοινωνίας καλύπτεται άνετα και με voip και messengers. και όταν η wind με 0€ μέσα σου κόβει τα αγορασμένα data σου, έ οχι και συμφέρει έναντι του ανταγωνισμού :lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

......................... και όταν η wind με 0€ μέσα σου κόβει τα αγορασμένα data σου, έ οχι και συμφέρει έναντι του ανταγωνισμού :lol:

 

Όμως δίνει εισερχόμενες για ένα χρόνο με μηδέν υπόλοιπο.

Ήδη έχω σιμ που με παίρνουν από επαγγελματίες και έχω κλείσει τρίτο χρόνο με μία ανανέωση κάθε Φεβρουάριο για να μην χάσω το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Μπορεις να την έχεις γιαυτο το σκοπό σε ένα mini dumb τηλεφωνάκι και να βολευεσαι ή σε ds

Eπίσης ενημερωτικά ο ενας εκ των 3ων του "καρτελ" ή καρτελ όπως προτιμάει ο καθένας, έβγαλε διπλασιασμό στο πακέτο με την αυτόματη ανανέωση 8.5€ όπου αντι για 1.2gb δινει πλέον 3gb με δυνατότητα rollover φυσικά. Για να δούμε την απάντηση της wind...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Μπορεις να την έχεις γιαυτο το σκοπό σε ένα mini dumb τηλεφωνάκι και να βολευεσαι ή σε ds

Eπίσης ενημερωτικά ο ενας εκ των 3ων του "καρτελ" ή καρτελ όπως προτιμάει ο καθένας, έβγαλε διπλασιασμό στο πακέτο με την αυτόματη ανανέωση 8.5€ όπου αντι για 1.2gb δινει πλέον 3gb με δυνατότητα rollover φυσικά. Για να δούμε την απάντηση της wind...

 

Σε ποιον απο τους 2 αναφερεσαι? Δε μπορω να εντοπισω αυτο που λες ουτε σε What's Up ουτε σε CU.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον απο τους 2 αναφερεσαι? Δε μπορω να εντοπισω αυτο που λες ουτε σε What's Up ουτε σε CU.

 

CU εννοεί λογικά.. από 1.2GB το πήγε 2.4GB cu shake με την ανανέωση

έβαλα 8.5€ "cu combo 600" και έχει 3.1 GB Με τα διάφορα

Link to comment
Share on other sites

Aκόμη καλύτερα στο cu που διπλασίασαν το bonus. Aς ελπίσουμε να το διπλασιάσουν και οι άλλοι 2

Σε ποιον απο τους 2 αναφερεσαι? Δε μπορω να εντοπισω αυτο που λες ουτε σε What's Up ουτε σε CU.

Στο wu αν πας μεσα στο πακέτο των 8.5ευρω 1gb λέει ότι με αυτόματη ανανέωση θα δίνει 3gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...