Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι να το επαναλαμβάνουμε γιατί πολύς κόσμος δεν το γνωρίζει:

Όταν η κάθε εταιρία ανακοινώνει αυξήσεις ( = μονομερής αλλαγή όρων) ο συνδρομητής έχει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης και:

  • Στην περίπτωση που είναι συνδρομητής συμβολαίου, να το σπάσει αζημίως
  • Στην περίπτωση που είναι συνδρομητής καρτοκινητής, να ζητήσει την επιστροφή τυχόν χρηματικού υπολοίπου σε λογαριασμό του.

 

Αντιγράφω από το site της eett: " Ειδικά για την καρτοκινητή τηλεφωνία, εφόσον τα τιμολόγια τροποποιηθούν σε διάστημα μικρότερο των τριών μηνών από την ημερομηνία ενημέρωσης του συνδρομητή, ο πάροχος οφείλει, εντός 30 ημερών και κατόπιν αίτησης του συνδρομητή, να επιστρέψει το εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο. "

 

Οπότε συχεχίστε να βάζετε 10€ ανά 2 μήνες. Έτσι κι αλλιώς κάθε λίγο και λιγάκι ανακοινώνονται αυξήσεις.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αφού τους τα τρώει η εταιρία σε ημερήσιο ίντερνετ. Τώρα τελευταία αδειάζουν υπόλοιπα χωρίς καμία αιτιολογία και όταν προσπαθείς να βρεις το δίκιο σου, μιλάνε κινέζικα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς πώληση η Wind; Γι'αυτό μας έχουν γραμμένους;

http://www.topontiki.gr/article/347631/tesseris-xenoi-mnistires-gia-ti-wind#.Xa9NUhA7rFQ.twitter

Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαίο που μου είχε κάνει εμένα ήταν το εξής. Αφαίρεση ποσού για ημερήσιο internet (χωρίς να κάνω κίνηση) και καπάκι την επόμενη ημέρα επιστροφή του, χωρίς να ζητήσω τίποτα, αλλά με την επισήμανση ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτου. Μόνο κλήσεις ή sms.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο σύνδεσμο αυτό https://www.wind.gr/gr/wind/media/diagonismoi/και στο "διαγωνισμοί"

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή μπορεί να μη στο ανοίγει κοίταξε στο site της wind και πιο συγκεκριμένα στην καρτέλα MEDIA και μετά στην καρτέλα Διαγωνισμοί!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να το επαναλαμβάνουμε γιατί πολύς κόσμος δεν το γνωρίζει:

Όταν η κάθε εταιρία ανακοινώνει αυξήσεις ( = μονομερής αλλαγή όρων) ο συνδρομητής έχει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης και:

  • Στην περίπτωση που είναι συνδρομητής συμβολαίου, να το σπάσει αζημίως
  • Στην περίπτωση που είναι συνδρομητής καρτοκινητής, να ζητήσει την επιστροφή τυχόν χρηματικού υπολοίπου σε λογαριασμό του.

 

Αντιγράφω από το site της eett: " Ειδικά για την καρτοκινητή τηλεφωνία, εφόσον τα τιμολόγια τροποποιηθούν σε διάστημα μικρότερο των τριών μηνών από την ημερομηνία ενημέρωσης του συνδρομητή, ο πάροχος οφείλει, εντός 30 ημερών και κατόπιν αίτησης του συνδρομητή, να επιστρέψει το εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο. "

 

Οπότε συχεχίστε να βάζετε 10€ ανά 2 μήνες. Έτσι κι αλλιώς κάθε λίγο και λιγάκι ανακοινώνονται αυξήσεις.

Με επεισες και τελικά έκανα ανανέωση.

Πότε έγινε η τελευταία αύξηση? Προλαβαίνω να κάνω κάτι?

Αλλιώς ξεκινάω αγορές πακέτων data... Και όπου έχω σήμα θα τα χρησιμοποιώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε spin k win στα καταστήματα.

Πήγε κανείς να μας πει τι δώρα δίνουν ?

 

Κληρώνουν ταμπλετ, smartphones, και activity trackers. Επιπλέον στις 22/11 (τελευταία μέρα του διαγωνισμού) κληρωνεται ενα αυτοκίνητο. Καθε αριθμός εχει δικαίωμα 3 συμμετοχών συνολικά με οριο 1 συμμετοχή ημερησίως.

 

Κομμένα και τα δωράκια επικοινωνίας. Εστω για 7 ημέρες κατι εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα q προνομιακο αλλα δε θυμαμαι που να στειλω για να βαλω το πακετο που θελω
Link to comment
Share on other sites

Κληρώνουν ταμπλετ, smartphones, και activity trackers. Επιπλέον στις 22/11 (τελευταία μέρα του διαγωνισμού) κληρωνεται ενα αυτοκίνητο. Καθε αριθμός εχει δικαίωμα 3 συμμετοχών συνολικά με οριο 1 συμμετοχή ημερησίως.

 

Κομμένα και τα δωράκια επικοινωνίας. Εστω για 7 ημέρες κατι εκαναν.

 

Και εγώ, τα 7ημερα δωράκια περίμενα, αλλά Τζιφός !

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, ποιος πηγαίνει πλέον σε καταστήματα wind;

Έχω να πάω από τότε που έδιναν μπόνους 120' προς σταθερά με κάθε ανανέωση.

Ωραίες εποχές.. 5€ ανανέωση και το πακέτο Q economy πρώτα 3€ κι ύστερα 3.5 και 4€. Κι από πάνω, μπόνους τα 120' προς σταθερά!

Εποχές που οι εταιρίες, μας πλήρωναν για να έχουμε κινητό :p

Πλέον έχω την εντύπωση ότι οι μόνοι που επισκέπτονται καταστήματα, είναι άνθρωποι μεγάλης ηλικίας για να πληρώσουν το σταθερό τους,

Και βέβαια μικρό ενδιαφέρον έχουν για tablets και κινητά.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

καινούριο countdown σήμερα,λίγο απ' όλα και μη βιάζεστε....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και το ήθελα κάτι τέτοιο τώρα γιατί έχω 4,31 ευρώ υπολοιπο Ακόμη 3+ μέρες διάρκεια, θα το τιμήσω την τελευταια ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι απο Wind συμβολαιο με 20 ευρω το μηνα και 2 GB που δεν μου φτανουν ομως παρα τις πρωτες 20 μερες δλδ θελω αλλα 1-2 GB για να βγει ο μηνας ..... τι μου προτεινετε? να μεταφερθω στην εν λογω Q ή να παραμεινω στο συμβολαιο με 20 ευρωλακια το μηνα ....παιζει και η Wind F2go ,.... τι να κανω αραγε?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε W 2 Wind δυστυχως μεχρι Απριλιο με κραταει...και δε ξερω αν μπορω να φυγω απο Wind και να παω Q ανεξοδα.... μπορω αραγε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις καταγγελία πλέον μέχρι τις 18 Σεπτεμβρίου ήταν η προθεσμία.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο countdown, πιστεύω θα το τίμησαν πολλοί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννωω προσφορά τριημέρου. Οι άλλοι δύο έδωσαν. Το καουνταουν δεν είναι προσφορά της 28ης Οκτωβρίου. Εκτός εάν η κιού το βάφτισε έτσι, που είναι ψίχουλα μπροστά σε αυτά που δίνουν οι άλλοι δύο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...