Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλυτερα να εχεις μαζι σου και ενα mikro powerbank παρα να σκοτώσεις την εννοια του smartphone προσπαθωντας να εξοικονομησεις 100-200mah στην καλυτερη.

 

 

 

Μια απλή ερώτηση εκανα γιατι με την ίδια χρήση με το iPhone XS Max έφτανα το βράδυ με 40% μπαταρία και με το Note με τα χίλια ζόρια δε σβήνει.

Ποιος ο λόγος να έχω να τρέχουν στο παρασκήνιο ένα σωρό άχρηστες λειτουργίες;;

Κακό είναι να τις θέλω κλειστές ;;

Απλώς ρώτησα αν ξέρει καποιος να μου πει ποιες είναι αυτές,

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ροοτ πως εκανες στην συσκευή?

Και μάλιστα λειτουργεί κ το κοτε τβ

Έβαλα την Dr.Ketan ROM DeKnoxed με clean install που περιέχει Fx Root Explorer Plus, Titanium Backup, Magisk και το κοτε σου 18.3 παίζει άψογα!

Μέσα απ' αυτό θα βλέπουμε πλάνα απ' όλη την πίστα, θα ακoύμε την περιγραφή και θα απολαμβάνουμε στην πράξη το MotoGp στο Misano (San Marino e della Riviera di Rimini) στις 13 - 15 Σεπτ. ....ασφαλώς και το μπασκετάκι μέχρι τότε!

 

Οδηγίες για την νέα χρήση κουμπιών: new key combination

bixby button + volume down for 5 seconds

reboot phone

connect note 10+ to the pc

before restarting,in black screen,press quickly volume down + volume up

then download mode

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω το μικρόβιο την συσκευή την αγόρασα για δοκιμή.

Τα πιο πολλά έχουν γραφτεί για τη συσκευή από πολλούς και τα θέματα που είχα αναφέρει πριν καιρό στο Vs με το OnePlus 7pro υπάρχουν.

 

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί η συσκευή στην αναμονή τρώει πολύ μπαταρία και ανακάλυψα ότι το deep sleep αργεί πολύ να ξεκινήσει.

Δείτε παρακάτω μέσα σε σχεδόν μια ώρα, deep sleep στο 50%.

 

Το S10+ μου στην ίδια ώρα είχε deep sleep 90%.

 

Το S10+ με τον περσινό εξυνος αλλά με αρκετά updates... Θέλω να πιστεύω ότι το θέμα θα λυθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις.8f40272d4256812f3addc6d00d4caf78.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκίμασα καν με φορεμένο το screen protector. Το έβγαλα αμέσως. Ο,τιδήποτε παρεμβάλλεται στην οθόνη με ενοχλεί και την προτιμώ γυμνή.

Θελω και εγω να την βγαλω.Το προτεινεις ?? Ειναι καλυτερα χωρις την μαμα μεμβρανη??

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να γνωρίζουν ότι όσοι αγοράσουν την συσκευή το κόστος αλλαγής σε περίπτωση σπασίματος

θα είναι σαν να αγοράζουν ένα καινούργιο καλό κινέζικο (όχι κορεάτικο σε trade, τι το ίδιο είναι?) τηλέφωνο!

Κόστος αλλαγής οθόνης στο Note 9 στα 270 ευρώ, είδα σε διπλανό forum, και σκεφτείτε τι σας περιμένει για το δύσκολο σε αλλαγές Note 10+!!!!!!

"Που πας ρε Καραμήτρο??" ή αλλιώς (όπως έλεγε ο πατέρας μου) "μικροί - μεγάλοι στα καφενεία"!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να την βγαλω.Το προτινεις ?? Ειναι καλυτερα χωρις την μαμα μεμβρανη??

Την έβγαλα εχτές. Καλύτερα είναι.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να γνωρίζουν ότι όσοι αγοράσουν την συσκευή το κόστος αλλαγής σε περίπτωση σπασίματος

θα είναι σαν να αγοράζουν ένα καινούργιο καλό κινέζικο (όχι κορεάτικο σε trade, τι το ίδιο είναι?) τηλέφωνο!

Κόστος αλλαγής οθόνης στο Note 9 στα 270 ευρώ, είδα σε διπλανό forum, και σκεφτείτε τι σας περιμένει για το δύσκολο σε αλλαγές Note 10+!!!!!!

"Που πας ρε Καραμήτρο??" ή αλλιώς (όπως έλεγε ο πατέρας μου) "μικροί - μεγάλοι στα καφενεία"!!!

Εδώ έχει τιμές για τις εκτός εγγύησης συσκευές για όποιον ενδιαφέρεται.

 

 

https://www.samsung.com/gr/support/mobile-devices/out-of-warranty-repair-cost/

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει τιμές για τις εκτός εγγύησης συσκευές για όποιον ενδιαφέρεται.

 

 

https://www.samsung.com/gr/support/mobile-devices/out-of-warranty-repair-cost/

 

Note 10+

 

 

 

80€ ασφάλιση στην ΑΧΑ μέσω Ξηρογιαννοπουλου και ξεμπερδεψες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Το κινητό αγοράστηκε εις διπλούν...μία για να μην ανοιχτεί ποτέ για να μπει ατόφιο στο μουσείο κινητών που διατηρώ εδώ και 29 χρόνια και ένα άλλο για καθημερινή χρήση! (το 1ο κινητό που είδα και χρησιμοποίησα για λίγο ήταν στον Καναδά το 1990 και αργότερα ήρθαν και εδώ στην Ελλάδα....)

 

Ο τελειοφοιτος γιος περασε στο κινητο 1000εφαρμογες και 10.000 video-τραγουδια?

 

Επισης αγορασες ενα δευτερο κινητο day one για να το εχεις μονιμα στο κουτι του,αντι να το αγορασεις του χρονου στην μιση τιμη(αφου ουτως ή αλλως δεν θα το δουλεψεις ποτε?

 

Τελος ο τελειοφοιτος γιος που περασε ολα τα παραπανω,εκανε και root στο κινητο για να μην εχει εγγυηση σε συσκευη 1000ευρω?

 

Η ραδιο αρβύλα παει συννεφο.

Link to comment
Share on other sites

80€ ασφάλιση στην ΑΧΑ μέσω Ξηρογιαννοπουλου και ξεμπερδεψες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εκανα καθε χρονο εκει.πλεον τα 80€ τα θεωρω πολλα!να μου πεις αν σου σπασει??αλλα απο 22€ προπερσι με 100% καλυψη,45€ περυσι με 70% καλυψη και γετος 80€ με 80% καλυψη??

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..η συσκευη διαθετει timelapse και που ειναι?
Παρελ. Χρόνου το λέει

 

Θα πας προς τα δεξιά κάτω στις επιλογές.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Η dome εκπληκτική σε όλα της αλλά σε μεγάλο βαθμό ξεχνάτε το αποτύπωμα... Εννοείται ξανά πέρασα αποτυπώματα αλλά καμία σχέση με πριν
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Το κινητό αγοράστηκε εις διπλούν...μία για να μην ανοιχτεί ποτέ για να μπει ατόφιο στο μουσείο κινητών που διατηρώ εδώ και 29 χρόνια και ένα άλλο για καθημερινή χρήση! (το 1ο κινητό που είδα και χρησιμοποίησα για λίγο ήταν στον Καναδά το 1990 και αργότερα ήρθαν και εδώ στην Ελλάδα....)

 

Ο τελειοφοιτος γιος περασε στο κινητο 1000εφαρμογες και 10.000 video-τραγουδια?

 

Επισης αγορασες ενα δευτερο κινητο day one για να το εχεις μονιμα στο κουτι του,αντι να το αγορασεις του χρονου στην μιση τιμη(αφου ουτως ή αλλως δεν θα το δουλεψεις ποτε?

 

Τελος ο τελειοφοιτος γιος που περασε ολα τα παραπανω,εκανε και root στο κινητο για να μην εχει εγγυηση σε συσκευη 1000ευρω?

 

Η ραδιο αρβύλα παει συννεφο.

Ε και εσυ τώρα...τι σκαλίζεις..

Το παλιό ανέκδοτο με τον λαγό το ξέρεις; Που λέει στο τέλος " Ε λέμε και καμία μ..λακία που και που να περνάει η ώρα."

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Το κινητό αγοράστηκε εις διπλούν...μία για να μην ανοιχτεί ποτέ για να μπει ατόφιο στο μουσείο κινητών που διατηρώ εδώ και 29 χρόνια και ένα άλλο για καθημερινή χρήση! (το 1ο κινητό που είδα και χρησιμοποίησα για λίγο ήταν στον Καναδά το 1990 και αργότερα ήρθαν και εδώ στην Ελλάδα....)

 

Ο τελειοφοιτος γιος περασε στο κινητο 1000εφαρμογες και 10.000 video-τραγουδια?

 

Επισης αγορασες ενα δευτερο κινητο day one για να το εχεις μονιμα στο κουτι του,αντι να το αγορασεις του χρονου στην μιση τιμη(αφου ουτως ή αλλως δεν θα το δουλεψεις ποτε?

 

Τελος ο τελειοφοιτος γιος που περασε ολα τα παραπανω,εκανε και root στο κινητο για να μην εχει εγγυηση σε συσκευη 1000ευρω?

 

Η ραδιο αρβύλα παει συννεφο.

Ε εντάξει, για τον Tips μιλάμε, πριν μερικές σελίδες πήγαινε το ψέμα και η αμάθεια σύννεφο, το κράξιμο για τη συσκευή επίσης, και μετά πάει κι αγοράζει 2 κιόλας.

 

Επίσης στο θέμα του Tab S6 έκραζε, παρήγγειλε, ακύρωσε, κι επειδή του απάντησε ένα παιδί το προφανές ξανά παρήγγειλε..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε κανεις ασφαλεια συσκευης σχετικα οικονομικη?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω το μικρόβιο την συσκευή την αγόρασα για δοκιμή.

Τα πιο πολλά έχουν γραφτεί για τη συσκευή από πολλούς και τα θέματα που είχα αναφέρει πριν καιρό στο Vs με το OnePlus 7pro υπάρχουν.

 

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί η συσκευή στην αναμονή τρώει πολύ μπαταρία και ανακάλυψα ότι το deep sleep αργεί πολύ να ξεκινήσει.

Δείτε παρακάτω μέσα σε σχεδόν μια ώρα, deep sleep στο 50%.

 

Το S10+ μου στην ίδια ώρα είχε deep sleep 90%.

 

Το S10+ με τον περσινό εξυνος αλλά με αρκετά updates... Θέλω να πιστεύω ότι το θέμα θα λυθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις.8f40272d4256812f3addc6d00d4caf78.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Welcome back George

 

Η αιμορραγία δεν πρόκειται να λυθεί οριστικά ούτε σε αυτό το νοτε όσα updates και να έρθουν.

Είναι το τελευταίο μεγάλο θέμα που πρέπει να επιλύσει η Samsung στις συσκευές της στους νέους exynos που θα σχεδιάσει

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ε καντε ενα μικρο τρικ:p

Πριν τον υπνο το βραδυ βαλτε το στην λειτουργια μετρια εξοικονομηση ενεργειας.

Μπειτε recovery καντε wipe cache partitiom και reboot

Αφηστε να φορτισει ολη νυχτα.

Οταν ξυνηστε το πρωι βαλτε το ξανα στην αρχικη νορμαλ λειτουργια και ολα καλα.

Θα συνελθει το deep sleep:rolleyes:

 

Γενικα οταν το deep sleep ειναι απο 70% και πανω τοτε μπορουμε να πουμε οτι ειναι καλη η διαχειριση της.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ε καντε ενα μικρο τρικ:p

Πριν τον υπνο το βραδυ βαλτε το στην λειτουργια μετρια εξοικονομηση ενεργειας.

Μπειτε recovery καντε wipe cache partitiom και reboot

Αφηστε να φορτισει ολη νυχτα.

Οταν ξυνηστε το πρωι βαλτε το ξανα στην αρχικη νορμαλ λειτουργια και ολα καλα.

Θα συνελθει το deep sleep:rolleyes:

 

Γενικα οταν το deep sleep ειναι απο 70% και πανω τοτε μπορουμε να πουμε οτι ειναι καλη η διαχειριση της.

Έκανα ενα γρήγορο τεστ για κανένα 10λεπτο, 68,9% καλά είμαστε;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε ρε παιδια το cpu spy κοιταξτε τι deep sleep εχετε και εαν ειναι προβληματικο καντε στα γρηγορα οτι εγραψα στο παραπανω ποστ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα ενα γρήγορο τεστ για κανένα 10λεπτο, 68,9% καλά είμαστε;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενταξει εισαι στο οριο να εχεις την αισθηση οτι μπορει να σου τρωει γρηγορα την μπαταρια:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...